Ticho bylo prolomeno... „Znepokojivé" (Time), „působivé" (The Wall Street Journal) a „napínavé" (Newsday) pokračování Mlčení jehňátek má „neobyčejný úspěch" (Us Weekly)! Anthony Hopkins je ve své staronové roli rafinovaného zabijáka Dr. Hannibala Lectera „perverzně dokonalý" (Rolling Stone), když po čase opouští svůj úkryt a vtahuje agentku FBI Clarice Starling (Julianne Moore) do životu nebezpečné hry, která prověří její sílu, chytrost... a loajalitu. Příval hrůzy a napětí a šokující vizuální efekty dělají z Hannibala „nejpůsobivější film, jaký kdy bude k vidění" (Joel Siegel, „Good Morning America"). (Magic Box)

Ingwio

Toto nie je typické pokračovanie..Toto je úplne iný film. Má vlastný rukopis, ktorý nie je čitateľný pre každého. Ale kto podlahne kúzlu tohto filmu, bude sa baviť podobne, ako sa dokáže baviť Hannibal pri rozhovoroch s Clarice. ()

Sosak

Devalvace jedničky, nastavovaná kaše se zprzněním Hannibala Lectera, ve které už ani Jodie Foster nechtěla hrát. Já bych taky nechtěl. Z výtečného filmu s charismatickým vrahem a psychologickými vychytávkami se stal podprůměrný příběh o průměrném vrahovi, který si hraje na to, že neztratil nic ze svojí ojedinělosti...a přitom z ní nemá už ani to pověstné hovno. ()

Bobšule

Tak, jako Jehňátka opravdu nejsou šálkem mého čaje, Hannibal mě kupodivu oslovuje mnohem víc. Asi proto, že mám z Hannibala pocit, že se nebere tak vážně, jako to dělají Jehňátka. Nejde o umění thrilleru, jde o komerci. Očividnou a nezastíranou. Chcete něco šokézního? - Máte to mít! To se mi líbí, tahle upřímnost. Proto mne tady neděsí ani vyhřezlé vnitřnosti, ani lidožravá prasata a ani rychlokurz pro anatomy -lekce Mozek. Je to prostě součástí hry, na kterou ochotně přistupuji. Miluji Itálii, a tak si velmi užívám celou pasáž odehrávající se ve Florencii. Nad závěrem se pokaždé usebírám. Je to dobře, že nepoužili knižní verzi, nebo ne? Ale knižní konec ve smyslu "a souložili spolu šťastně až do smrti" by možná vypadal opravdu divně. Filmový konec v duchu "a pak mu jí zabalil a usek" je rozhodně dramaticky zajímavější. Spousta místních komentátorů hartusí nad tím, že Jodie je jediná pravá Clarice M. Starlingová a žádná jiná. Nerozumím tomu. Ve filmu samém se říká, že od útěku Hannibala uplynulo deset let. Myslím, že Julianne Moore celkem přesvědčivě hraje Jodie po deseti letech. Jodiina Clarice je tak trochu šprtka. Chytrá, ale šprtka. Po deseti letech by člověk čekal, že agentka Starlingová hodí šprtství za hlavu a chca-nechca zcyničtí. V provedení Julianne se tak očividně stalo. Proto jsem spokojená. Kapitolou samou je soundtrack. Patří k mým veleoblíbeným. ()

RajAthen

Nemohu si pomoci, film se mi celkem líbil. Ano, scénář není žádný majstrštyk, ale Hopkins dává své postavě ještě dost šťávy sám o sobě a skutečně bych si s ním nechtěl hrát na kočku a myš. Poslední večeře je skutečně fascinujícím, kulinářským zážitkem. Pobavila mě pak finální scéna, inu od cizích lidí nejlépe nejíst. Ve výsledku důstojné pokračování Mlčení skopového. ()

Werde

Vůbec mi nevadilo,že Moore vystřídala Jodie Foster. Julianne ze sebe vymáčkla vše co mohla, a stálo to za to. Chyba spíš byla ve scénáři. Místy nuda. ()

Kroup4

Slabší scénář a absence J.Foster zachraňuje A.Hopkins a G.Giannini.Tenhle díl se mi líbil nejmíň(myšleno díly kde hrál A.Hopkins-nemyšleno příšerné Hannibal Zrození).Ale pořád je to lepší průměr.Taková menší povinnost pro fanoušky série,aby věděli jak to dopadne :o) ()

Patrik200s

Hannibal je kannibal !! To je jasné zrejme úplne každému kto sa čo i len v minimálnej miere od roku 1991 zaujíma o filmovú klasiku. Ďalšia legendárna scéna bola stvorená. ()

sarfian

Ano jednotka bola geniálna po každej stránke, ale nemyslím si, že tento diel je slabší. Je iba odlišný, a to od základu. Jediné čo mi tam chýbalo, bola Jodie Foster, teda nieže by to Julianne Moore nezvládla, ale Jodie by tam sadla viac. Ale, čo už, je to tam a je to tam dobre. Nebol tam síce Votrelec, ale Ridley Scott to zvládol a ja som sa bavil, niekedy tie scény boleli aj mňa, čo sa mi často nestáva. Paráda ***** VIDENÉ najmenej 3x ()

newer_more

Doktor Hannibal opět válí. Přiznám se, že jsem se na film koukala po ránu a snídat u scény, kdy rozřezává agentovi mozek, je fakt zážitek :-D Garyho Oldmana bych nepoznala ani za nic, v maskérně odvedli dobrou práci :-). I když bývá prostřední díl této trilogie označován jako nejhorší, já proti nemu námitky nemám. ()

renoarko

Porovnávaniu s geniálnym Mlčaním jahniat sa síce nevyhneme, ale rozhodne by som nad filmom nelámala palicu ako väčšina tu prítomných, Scottovo spracovanie je diametrálne odlišné, ale stále by som ho nazvala dôstojným pokračovaním. I ja som sklamaná absenciou Jodie Foster (celkovo nemám rada, keď jednu postavu hrá každý krát iný herec), sem tam trošku pokulhávala aj logika konania Clarice. Celkovo však na mňa film pôsobil sviežo, hlavne scény z Florencie mali šmrnc, a aj milovníci nechutností si tu prídu na svoje. A že tu hral aj Oldman dosť výraznú úlohu, som si všimla až v záverečných titulkoch :) ()

Demonic189

Plný počet. Ten film mi proste sadol. PS: neda si nevsimnuť, ako v kazdom druhom komentari niekto porovnáva Hannibala s Mlčanim Jahniat...A potom nech sa človek čuduje nad tým mizernym hodnotenim. PS: bod naviac za nadhernu Florenciu a hudbu :) ()

danny_21

Hannibal kvalit Jehňátek nedosahuje, nicméně i přesto jde o velmi slušný thriller s několika opravdu "delikatesními" scénami. Scott si to natočil po svém a mně se to jeho podání líbilo. Hansova hudba opět geniální stejně jako Anthony, Julianne sice není Jodie, ale snažila se co to šlo a navíc je děsně sexy - 80% ()

Ceberus

Nechutné, mrazivě nechutné. :-) Ostatně takový má Lecter být. Překvapilo mě pár věcí. Za prvé je škoda, že tady nepokračuje Jodie Foster. Za druhé jsem vůbec nepoznal Oldmana v roli Masona. A za třetí mě překvapil Ridley Scott za režisérskou stoličkou. Ovšem proč ne, tím oblíbenějším režisérem se pro mě stává. ()

ZnalecH

No, nevím, nevím. Je velice těžké hodnotit film, o kterém si myslíte, že je absolutně "nechutný". Krom toho vím, že si ho už znovu nepustím, ale za tak skvěle zahraného psychopata asi nějakou tu hvězdičku navíc dám. 70% ()

Jolee

"Would you ever say to me "stop"? If you loved me, you would stop." Právě na tuto otázku mám absolutně jinou odpověď než agentka Starling, protože Hopkinse se nedá nemilovat. Nemá však asi moc cenu tady pět ódy na geniálního herce. Skvěle vystižená atmosféra Florencie, která odkazuje svou ponurostí přímo k atentátu, který byl spáchán v 15. století na Medicejské. ()

Psycho.R

Teprve po shlídnutí Hannibala mi došlo, jak je Mlčení jehňátek, sakra, dobrej film. Všechny klady předchůdce jsou zde pryč. V první části byl Hannibal "vedlejší" postava, ale dokázal celý film strhnout k sobě. Věřili jste mu mega inteligenci psychiatra, což bylo ve spojení s sadistickým vrahem smrtící, ale téměř celý film stačila atmosféra a výborné herectví A. Hopkinse, abyste si hrůzu domysleli. Tady je špatně úplně všechno. Tuny nechutných a zbytečných scén, které z Hannibala dělají spíše kreténka, který své řádění zaobaluje do jakéhosi intelektuálního kabátku s pomocí historických keců. Totální nepochopení postav a mrhání talentu řady herců. A to, že film točil Ridley Scott je viditelné pouze v několika prima nápadech, které mi však připomněli spíše režijní styl jeho bratra. Po tomhle paskvilu, který točil dobrý režisér se bojím podívat na Červeného draka, který měl na starosti, nejen mnou, opovrhovaný Ratner. ()

Lupes

"Milujeme masové vrahy, saďouše a perverzáky! Obzvláště jsou-li takoví otcovsky ochranitelští, inteligentní a vtipní!" Jenže tento výkřik doby je v tomto případě naplněn prvoplánově a americky. Žádné hlubší myšlenky, otazníky, překvapení, tajemné souvislosti tu nenajdete. O nikoho se tu nestrachujete. Není to ani napínavé, ani inteligentní, ani hravé, je to jen šokující. Je to jen sadistické pitvání lidských vnitřností. A pak už zbývá jen okázalé předvádění, hra na rafinovanost, která nepřekvapí, na intelektuální dialogy které kloužou po povrchu. Do přednáškového sálu můžete posadit leckoho, jen někdo nám ale má co říct. Hannibal to není. // Pokud jste v Hannibalovi hledali něco z původních Mlčení jehňátek, budete zklamaní. V rámci žánru můžete ale zkusit umělecký egoismus Larse von Triera; pokud chcete ukojit svou sadistickou perverzitu, italský marxistický homosexuál vám nabídne víc. Hannibal má jen dvě devizy. Anthonyho Hopkinse, který hraje, co mu scénář dovolí. A v rámci kultovní souvislosti celé série vzbuzuje přece jen jistý zájem, který vám navzdory zklamání nedovolí to nedokoukat, abyste poté konstatovali, že to byl ztracený čas. Takže za **, byť s odřenýma ušima. ()

Likan7

Že tu není Jodie Foster není průšvih, zvlášť, když místo ní seženete Julianne Moore. Ta je více než důstojnou náhradou a pro mě osobně lepší Starlingová, než Jodie. Hopkins je stále zvíře, kvůli kterému vám tuhne krev v žilách jen se na vás podívá. Takže proč vlastně tak slabý hodnocení? Ridley tu jednoduše neměl scénář. K ničemu herci, režie, hudba, když se film prostě nemůže opřít o i klidně průměrný scénář. Tady je to ale vyloženě do nebe volající kravina, která vás po 30 minutách začne nudit k smrti. Jako pokračování skvělýho Mlčení jehňátek by to nemuselo být úplně špatný, kdyby ale film měl nějaký příběh a scénář...tohle je prohra. ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu