Ticho bylo prolomeno... „Znepokojivé" (Time), „působivé" (The Wall Street Journal) a „napínavé" (Newsday) pokračování Mlčení jehňátek má „neobyčejný úspěch" (Us Weekly)! Anthony Hopkins je ve své staronové roli rafinovaného zabijáka Dr. Hannibala Lectera „perverzně dokonalý" (Rolling Stone), když po čase opouští svůj úkryt a vtahuje agentku FBI Clarice Starling (Julianne Moore) do životu nebezpečné hry, která prověří její sílu, chytrost... a loajalitu. Příval hrůzy a napětí a šokující vizuální efekty dělají z Hannibala „nejpůsobivější film, jaký kdy bude k vidění" (Joel Siegel, „Good Morning America"). (Magic Box)

Leeroy3167

Určite lepšie ako Červený drak, Hopkins stále valí a tentokrát je na pľaci viac, ako v ostatných dvoch filmoch dohromady. Scott necháva samozrejme Rattnera ďaleko za sebou, aj Zimmerova hudba je tradične skvelá. Napriek tomu film zanecháva pachuť nevyužitého potenciálu, aký mal tento materiál po Mlčaní jahniat. Scenár sa ani len netvári chytro, Ray Liotta je nesympatické drevo a Moorová sa síce snaží, ale Jodie je Jodie. A to akože finále s ,,mozgom,, bolo také strašné, že som si prial, aby sa Hannibal nedožil konca filmu, aby už nikto v tomto nepokračoval. Moje prianie nebolo vyslyšané, ale snáď ma aspoň Anthony dosť rozumu, aby do toho nešiel. Radšej budem sledovať jeho mladšie ja v podaní Maddsa Mikkelsena. ()

mArtinko5MB

Pred pozeraním som bol skeptický pre hodnotenie. Nakoniec ma film náramne prekvapil. Anthony je pán herec a aj v tomto filme podal parádny výkon. Film ma veľmi bavil a ani dlžka mi nekazila chuť do neho. Posledných 15 minút bolo veľmi napätých a vzbudil veľmi dobrý konečný dojem z filmu. Musím zdôrazniť, že pri každom pohľade na Oldmana mi bolo mierne zle, ksicht mal poriadne nechutný a nad vačšinou činou Hannibala sa mi zastavoval rozum (spomínaná posledná 15 minútovka). ()

DePompon

Pri tejto intelektuálnej kriminálnej dráme jemne ošľahanej gore štýlom sa nedá jesť, spať, ani odbehnúť na toaletu, pretože vás jednoducho priklincuje ku gauču. Práve ona pútavosť, napätie a elegantne mrazivý naturalizmus ma presvedčili o tom, že film si napokon štyri hviezdičky zaslúži. Operná ária na Danteho báseň, prostredie Florencie, ústredné dialógy a prednášky z histórie od doktora Lectera, to všetko dotvára jednoliatu atmosféru, ktorá sa točí okolo najlegendárnejšieho kanibala všetkých fimových čias. Hoci neprítomnosť Jodie Foster je veľmi výrazným mínusom - ostala po nej iba neprehliadnuteľná diera; majstrovstvo Ridleyho Scotta nehodno podceňovať a Hans Zimmer opäť ako čerešnička na trojposchodovej torte. No a Antony Hopkins? Jeho životná rola, jednoznačne. ()

baclajean

Nie zlá časť, ale Mlčanie jahniat sa mi javí oveľa pútavejšie. Hopkins znova na jednotku, rola Lectera mu naozaj sedí. ()

klichem

Napriek tomu ze Hannibal nedosiahol taky velky kasovy uspech ako predchadzajuci diel, pre mňa je rovnako kvalitny a napinavy. Mozno už nie je zahalený takým rúškom tajomstva ako mlčanie jahniat, je ale omnoho viac drastickejší a dáva vačší priestor dr. Leckerovi, ktorý je čarovnejší ako kedykolvek predtým. . ()

julyberda

Neproklínejte scénaristy, proklínejte autora. Kniha Hannibal byla stupidní, plná nikam nevedoucích odboček, neustále se odkazovala k Mlčení jehňátek a její závěr byl naprosto nelogický (ano, nelogičtější než ten filmový). Naši dva scénáristé se snažili, ale z tak špatného románu nic dobrého stvořit nešlo. A tak přistoupili na Harrisovu hru a stejně jako on vršil spoustu poeticky napsaných leč prázdných kapitol, pánové Mamet a Zailian napsali dialogy, které jsou krásné, obratné a duté. Navíc došlo k výměně většiny původních tvůrců. Nejde jen o JD -> JM, ale i o zmenu Demmeho citu pro detaily na Scottův smysl... pro co vlastně? No, v tomto případě pro nic. Navíc vystřídání geniálního Taky Fujimota podstatně průměrnějším tvůrcem je jen další mínus už tak slabému filmu. Jediné čemu se tu dá dát nějaká ta hvězdička je Zimmerova hudba a opět famózní Hopkins. ()

harycek

Doplňuje to mozaiku hannibalů a svým způsobem to má něco do sebe a to kapku jiný úhel pohledu!! a po čase musím přidat ten film zraje!! ()

Bilky

Priamočiary scénar, kde je geniálny zločinec Hannibal najprv schopný vidieť X ťahov dopredu, no vzápätí ho Harris vykresľuje ako machrujúceho a pozérskeho chlápka, čo sa predvádzajúc pred Starlingovou nechá chytiť tlupov tupých poskokov. Nevadí že je 10r na zozname najhľadanejších zločincov s Bin-Ladinom... podobných wtf momentov tam bolo kopec, takže ani drastické scény a šokujúce momenty nemohli ospravedlniť primitívny a nevierohodný príbeh. Škoda Hannibalovho “dobrého mena” na tak trápny a stále neukončený príbeh. Za zbytočný dovetok s mozočkom tá polviezda zaokrúhlená nadol: 50% ()

Bajo.

Myslim že Lecter nesnědl jenom jeden mozek, ale rovnou několik protože takovýhle propadák dokáže natočit jen člověk bez mozku.Doslova lituji že jsem tento film viděl a zkazil si tak dojem z celé trilogie ()

Raskoslav

Shlédnuta "jednička s dvojkou" hned po sobě. I když jsem byl ku pokračování naladěn s tolerantním očekáváním, rozdíl je propastný. První snímek má skvělé duo Hopkins/Foster, jednoduše nalajnovaný příběh s na tu dobu dost solidně ujetým záporákem. Útěk Lectera a jeho ponechání jej na svobodě jen třešnička na dortu. Tohle má oproti tomu všechno opačně. Julianne Moore mám moc rád, ale není to ono, duo mi tu nefunguje. Antagonista chybí - jeho role je rozdělena mezi Hopkinse a Oldmana, z nějakého důvodu mě oba moc nezajímají, především Oldman. Tentokrát žádná krásně jednoduchá byť poutavá dějová linka, všechno je nudně zamotané a vlastně se mi chce přestat dávat pozor. ()

TheTeddy

Je to pecka, síce nie taká ako mlčanie Jahniat, ale stojí to za pozretie. Chápem že ľudia boli nahnevaní kvôli odstúpeniu Jodie Foster a následnému nahradeniu menej známou Julianne Moore ale nie zas tak veľmi, aby som ho odsúdil a zavrhol. Julianne Moore je dobrá herečka, ale u mňa s prehľadom vedie Jodie Foster aj keď Moore nebola zlá. Hopkins to zase zahral na jednotku a Gary Oldman bol ako perverzný boháč ohromný. Hudba Hansa Zimmera sa vyrovná tej od Howarda Shorea a VOILÁ- na svete máme geniálny krimi horor/triler. 8,5/10 ()

Petr59

“Lidé vám neřeknou co si myslí. Jen se postarají, abyste ničeho nedosáhl.” I přes drobné nedostatky se film v rámci svého žánru řadí k tomu nejlepšímu.  Oproti prvnímu dílu přibylo Hannibala a ubylo jehňátek. Hopkins svým mistrovským hraním zvedá úroveň filmu minimálně o jednu hvězdu. Spokojenost. ()

W.Goldfinch

Jehňátka holt prasatama nenahradíš... Hopkins je pořád k posrání děsivej, Oldmanův znetvořenej boháč je asi nejnechutnější postava jakou jsem kdy viděl a Julianne Moore je sice v pohodě, ale na Jodie Foster se zkrátka nechytá. Ridleyho estetický cítění je tu vidět v každý scéně a obzvlášť záběry z Říma jsou nádherný. Film ale hrozně trpí nevyrovnaným tempem, podivným rozdělením na dvě půlky a co je nejhorší, absencí napínavých scén. Zůstane tak jen Hannibal, neustále dělající kulinářské poznámky. Když se nad tím však zamyslím, jíst ho ve filmu neuvidíme ani jednou. Docela lame :( ()

rochelka

Těžko říct,který z filmů o Hannibalu Lecterovi je lepší. Každý má něco do sebe a je něčím vyjímečný-ovšem tenhle,zatím jako jediný film o doktoru Lecterovi,který jsem měla možnost vidět, se nebál ukázat všechny ty zrůdnosti,kterých byl Hannibal schopen. V Mlčení a Červeném drakovi se o tom vždy jen mluvilo nebo nám bylo ukázáno jen málo z toho všeho,čeho byl náš milý doktor schopen. Je pravda,že tak ztratil část své uhlazené elegance a nadnesenosti,když ho vidíme, jak mu potemní úsměv při zjištění,že bude předhozen prasatům. Tak něják ho to u mě ale polidštilo a myslím,že byl konečně ukázán v pravé ,,kráse". Ridley Scott se holt tak úplně nedržel tempa a atmosféry Mlčení a snažil se to udělat jinak. Já ho chválím a souhlasím s tvrzením, že je pořád třeba ,,zkoušet nové věci". ()

BigBrother odpad!

Tento film povazuji za vylozene trapny. Ridley Scott byl v pocatcich mym nejoblibenjsim reziserem, proto mu takovou ubohost proste nemohu tolerovat. Snaha sokovat tim, ze na velke platno prenesu "sokujici sceny" z beckovych horroru, to je projev filmarske smiry, niceho jineho. Ja proti mozkum nic nemam, kdyz jsou pouzivany ve spravnem kontextu, ale hrat si pritom na velkeho filmare? Fuj! ()

Insomniac

Napriek pár nelogičnostiam a úplne priblblému talianskemu agentovi sa mi to páčilo. Julinne v pokračovaní OK, Anthony ako vždy a k tomu podľa mňa výborný soundtrack, ktorý sa hodil hlavne k Florencii. Stále je to nadpriemerný thriller. ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu