Ticho bylo prolomeno... „Znepokojivé" (Time), „působivé" (The Wall Street Journal) a „napínavé" (Newsday) pokračování Mlčení jehňátek má „neobyčejný úspěch" (Us Weekly)! Anthony Hopkins je ve své staronové roli rafinovaného zabijáka Dr. Hannibala Lectera „perverzně dokonalý" (Rolling Stone), když po čase opouští svůj úkryt a vtahuje agentku FBI Clarice Starling (Julianne Moore) do životu nebezpečné hry, která prověří její sílu, chytrost... a loajalitu. Příval hrůzy a napětí a šokující vizuální efekty dělají z Hannibala „nejpůsobivější film, jaký kdy bude k vidění" (Joel Siegel, „Good Morning America"). (Magic Box)

Hyperbolic

Trošku roztahané, ale výborný Anthony a Gary jako Mason Verger to zachraňovali. Z původní trojice filmů s Anthonym ale jednoznačně nejslabší, seriálová adaptace se mi líbila mnohem více. ()

majk_n

Hodnocení dvou hvězdiček je díky první třetině filmu, odehrávající se v Itálii, která jakžtakž evokuje napětí Mlčení jehňátek. Zbytek snímku upadá až hrůza. Dokonalý příklad neuvěřitelně špatného pokračování, vyrobeného zřejmě jen pro peníze ()

seba

Jako pokračování Jehňátek velmi slabé. Jako samostatný film - průměr. Absolutně největší přednost filmu - hlavní postava, charismatický Hannibal Lecter M.D. (medical doctor) BRRRRRR, ve skvělém podání Anthony Hopkinse. Ostatní mu ovšem příliš nepomohli. Logicky slabý scénář, režie spíše odfláknutá (Ridleymu odpouštím), na Clarice v podání Moorové jsem si nemohl zvyknout. Doufám, že Červený drak bude lepší. ()

brabi

Slabý odvar Mlčení jehňátek. Mezi Hannibalem a Starlingovou už nefunguje ta správná chemie. Možná kdyby jí zas hrála Jodie Fosterová. A nebo taky ne. Ale docela mě pobavila závěrečná scéna. To byla aspoň taková třešnička na né moc povedeném dortu. ()

weasel.p

Na perfektní Mlčení jehňátek navazuje tato nemastná neslaná thrillerová kriminálka, která se snaží zaujmout možná tak pár nechutnostmi, ale atmosféra z jedničky je ta tam. Pro mě docela rozvleklá nuda. ()

Weirdman

3/10... Veľmi, veľmi, veľmi slabý film... Nemôžem uveriť tomu, že ho má na svedomí Ridley Scott. Až na pár vizuálnych vychytávok tomuto faktu nič nenasvedčuje... Hopkins sa ako jediný trocha snaží, ale aj jeho snahu ničí absolutne katastrofálny scenár. Jeho nízku úroveň si asi uvedomil aj Scott, a preto do na filme akoby pracoval len na 10%... Druhá * je za záver, ktorý je síce oproti zvyšku filmu ako päsť na oko, ale má aspoň aké-také náznaky stiesňujúcej atmosféry nie nepodobnej atmosfére v Mlčaní jahniat... ()

Baudelaire

Samozřejmě slabší než Mlčení jehňátek, ale stále výborné. Anthony Hopkins se pro tuto roli narodil, i když zde podle mě již nedostal tolik prostoru, nebo nepředvedl vše, co umí. Mooreová v této roli na Fosterovou nemá, ale byl to solidní výkon. Co bych vyzdvihnul nejvíce jsou scény z Florencie, na jejichž dokonale mrazivé atmosféře se podepsala velkým písmem hudba. Dále se mi líbily vyložené chuťovky jako vyhřezlá střeva, večeře při svíčkách nebo svačina v letadle. Takové scény divákovi dávají pocítit mučivou bezmoc obětí Kannibala. Když se do toho divák vžije, je to opravdová delikatesa. Mě při dalších shlédnutích dokonce rozesmály. Jinak tedy největší slabinou filmu je rozhodně scénář. To je ten hlavní rozdíl mezi Hannibalem a Mlčením jehňátek. Je slabý a myslím, že z toho šlo "vymáčknout" mnohem více. ()

(fjw)

Důstojné pokračování Mlčení jehňátek. Opět vynikající Antohny Hopkins, který má oproti jedničce více místa pro svůj herecký koncert. Julianne Moore je také dobrá. Hudba od Hanse Zimmera povyšuje tohle dílo o třídu výš. ()

krivkin

jako pokračování Mlčení jehňátek takové nemastné neslané, obzvláště v porovnání s fantasticky přitažlivě úchylnou knižní předlohou :-)... ale chápu, že v USA by věrnější adaptace neprošla. A Julianne Moore potěšila, je jinak hezká než Jodie Foster :-) vidět to jednou a stačí..... ()

Mr.Shock

Nevím, asi dělám něco špatně, ale pořád mi v hlavě vyvstává Mlčení Jehňátek a taky knížka... A musím srovnávat. V tom případě je prostě Hannibal trochec slabší odvar... ()

MaSSaK

No až na ten konec celkem gut. Pokud vím tak kniha končí jinak a líp (...just married...), tím to spadlo o 2 hvězdy dolů,. Jo a PIGSTY rulez... arrgghhtt. ()

Dave_ff

Oproti Mlčení jehňátek jednoznačně slabší film. Ovšem musím podotknout, že závěr je více než zajímavý. ()

blondboss

Bravoooo, majstro Hopkins!!! Konečne to bolo o Hannibalovi Lecterovi a nie o Buffalo Billovi. Samozrejme musím súhlasiť s názormi, že na Mlčanie jahniat sa to nechytalo najmä tou tajomnosťou, avšak musím dať minimálne 4 hviezdičky už len z úcty k Anthonymu Hopkinsovi, lebo to čo predviedol v tomto pokračovaní bolo proste niečo úchvatné. One man show - doslova a do písmena. Na to, aký mal scénar Ridley Scott k dispozícii, musím povedať, že sa s tým popasoval veľmi dôstojne a hudba od Hansa Zimmera nepotrebuje komentár, sadla tam ako zadok na šerbel. Predsa len mi tam chýbala Jodie Foster, ale s Julianne Moore to určite nepokazili. A okrem toho pre priaznivcov zvrátenosti tento film môžem len odporučiť, nechutných scénok tam bolo pomerne dosť vrcholiac mozočkom Raya Liottu. Čo k tomu ešte dodať? "Pa-pá. H." ()

Matamoroz

Když jsem Hannibala viděl poprve, byl jsem uchvácen krásami Florencie a hereckým mistrovstvím mého oblíbeného Anthony Hopkinse. Ale závěrečná scéna, ve které si Lecter hraje na kuchaře, mě totálně znechutila. Dnes mi už nepřipadá tak strašná, asi pod dojmem jiných, daleko nechutnějších filmů, které jsem viděl a ke kterým se nebudu vracet:-) Hannibal není ze scénáristického hlediska kdoví jaký skvost, něco působí pravda prvoplánově a lacině (znetvořená tvář Masona Vergera...), ale ten zbytek je fajn! 80% ()

elanista1

V prvom rade, nevidiet prvu cast, tak Hannibala by som asi vypol po tristvrthodine, nakoniec som tak neurobil lebo som vedel o potenciali ktory ukryva a urobil som dobre. Prva polka filmu je hnusna maslova unudena blbost s Julian Moore, ktorej som nakoniec odpustil ze rolu ukradla Jodie Forsterovej, ale od druhej polovice uz prichadza ta zakladna vec ktora zdobila jednotku a to neuveritelny vztah Starlingovej a Lectera, spolu s uchylnym koncom, pri ktorom som nedychal. Ako je sakra mozne ze Scott natocil tak dve rozdielne casti, pricom jedna sa nedala pozerat a druha sa nedala nepozerat. Pohlad na Lectera s doprovodom talianskej muziky, pri servirovani jedla na stol bol mrazivy. Od absolutnej atmosferickej filmovej NULY som sa dostal do uplneho filmoveho vytrzenia, ktore neprezivam tak casto. Hodnotim rovnako /4/ ako Mlcanie. ()

BenchPress

Vůbec nevím, jak tenhle film ohodnotit. Pokračování Mlčení jehňátek pod taktovkou geniálního Ridleyho Scotta a fenomenálního Hanse Zimmera se zaryje pod kůži. Výkon "psychopata" Hopkinse je rovněž výborný. První více jak polovina filmu má nájezd na jasných 5 hvězdiček. Napětí bylo v celém filmu. Sice ne asi tak hutné jako v Mlčení jehňátek, ale v některých scénách to nemělo k "prvnímu" dílu daleko. V první polovině to v podstatě ani není moc o Clarice, jako spíš o Hannibalovi a ostatních postavách. Vrcholem filmu jsou scény z italské Florencie. Osobně jsem tam byl a to město je nádherné. Podpořeno vynikající hudbou opravdový zážitek. Druhá část filmu mě ale nenadchla. Režie Ridleyho Scotta spolu s hereckými výkony je pro mě největší plus tohoto filmu. Absence Jodie Foster mě trochu mrzela, zvlášť v té první polovině, v závěru ovšem ne. No a Anthony Hopkins? Co k tomu říct. Je vidět, že do svojí Oscarové role znovu opravdu vžil. Ridleyho filmům nechci dávat tři hvězdičky, ale tady mi to prostě nějak sedí. Ale za jeho režii by to bylo jasných 5/5. 3/5. ()

jokerik

Dámy a pánové porotci, jediné co můžeme srovnávat v Jehňátkách a Hannibalovi je výkon Anthony Hopkinse, jinak je film postaven na jiném základu,v jiném desetiletí a na Scottovic kameře. Mě se například líbil mnohem více, protože Hannibala nevidíme za mřížemi, nýbrz volného a zrovinka v jednom z nejkrásnějích měst světa. Co se týče závěru, který se od knihy liší, zaplať pánbůh, bože, proč dal Harris Hannibala dohromady s Clarice? To Ridley zvolil lepší variantu a co se týče mága Zimmera, děkuji mu opět za mistrovský soundtrack. Hannibal Lecter je stále můj nejoblíbenější sériový vrah (leč mu už Dexter šlape přes 7 let na paty). ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu