Ticho bylo prolomeno... „Znepokojivé" (Time), „působivé" (The Wall Street Journal) a „napínavé" (Newsday) pokračování Mlčení jehňátek má „neobyčejný úspěch" (Us Weekly)! Anthony Hopkins je ve své staronové roli rafinovaného zabijáka Dr. Hannibala Lectera „perverzně dokonalý" (Rolling Stone), když po čase opouští svůj úkryt a vtahuje agentku FBI Clarice Starling (Julianne Moore) do životu nebezpečné hry, která prověří její sílu, chytrost... a loajalitu. Příval hrůzy a napětí a šokující vizuální efekty dělají z Hannibala „nejpůsobivější film, jaký kdy bude k vidění" (Joel Siegel, „Good Morning America"). (Magic Box)

damdamh

Zklamání z tohoto filmu pramení už z toho, že se tvůrci rozhodli ignorovat atmosféru Mlčení jehňátek a udělat z Hannibala akčně pojatý thriller, který to ovšem ve výsledku dotáhl na pořádnou slátaninu. Film zachraňuje pouze Hopkins a pár pěkných obrázků, kterých však není tolik, kolik bych od Scotta čekal... ()

májovec13

Bohužel, takový "konec" si doktor Lecter nezasloužil. Julianne nemůže Jodie v žádném případě nahradit. Slabý scénář a na Ridleyho Scotta nezáživnou režii zachraňuje jen Anthony, který je prostě pan herec. ()

superzurda

Z nadšení nad postavou Hannibala Lectora se tvůrci tohoto filmu snažili, udělat z něj hlavní postavu. Z nějakého důvodu se to však nepovedlo. ()

HennessyVSOP

Moc kladné ohlasy tu k Hannibalovi nejsou, nicméně modrou si film nezaslouží. Podle mého dávají lidé málo hvězdiček protože od pokračování Jehňátek čekali víc. Hopkins je charismatický jako vždy a táhne film. Julianne Moore se snaží a její výkon také není vůbec špatný. Slabinou filmu je děj, který patří mezi průměr. Z tohoto děje se totiž prakticky nedá vytáhnout pořádné napětí, nicméně závěr na chatě je pětihvězda :) Slabší než Jehňátka, nicméně stále se jedná o koukatelný film a to i vícekrát. 75% ()

casyy

Neni to napinave, neni to desive a z Hopkinse uz nejde strach. Je zrejme, ze Mooreova neni Fosterova, ale uz vubec neni Starlingova. Kouzlo jehnatek je pryc, zustal jen deravy scenar a prumerny thriller. Sveho casu tohle pro me bylo nejvetsi filmove zklamani vubec. ()

MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| Clarice odevzdává odevzdává zbraň, když je odvolána ze služby. Jedná se o glock, ale hned v dalším záběru na odevzdané věci se tam leží na SIG P226. |×××| Telefonní číslo na linku, na kterou Pazzi volá s informacemi o Lecterovi je 1-212-555-0118. Číslo, které si napíše na lístek a číslo, které vytáčí v telefonní budce je jiné. |×××| Dr. Hannibal Lecter píše dopis agentce Starlingové, pak olízne obálku, do které dopis vkládá. Když agentka Starlingová obálku otevírá, odloupne jen voskovou pečeť a obálka jako taková není slepená. ()

djtotal

Neviem, ale asi to bol osud, ktrory zapricinil, ze som tento film pozeral u zeny, ktoru som sa este v ten vecer snazil dostat do postele. Film sme pozerali na jej navrh, a kedze som ho este dovtedy nevidel, tak som samozrejme prikyvol, lebo som o nom pocul dobre recenzie. Poviem vam na rovinu, ze ked som vtedy lezal pri nej, citil jej vonu a sledoval film, tak mi po rozume behali rozne veci len nie to, aby som si vychutnal dobry film. Ked mi potom na veceri v cinskej restauracii oznamila, aby som s nou do buducnosti nepocital, tak som so slzami v ociach premyslal, kde som mohol asi spravit chybu. Ci som pre nu malo atraktivny, alebo som len vybral zlu restauraciu, alebo kde som este mohol spravit chybu. Pravdou vsak je, ze mala asi trochu ine chutky ako som predpokladal. :) No a co sa tyka filmu, tak ten je do detailu premakany. ()

wirtuaruska

Bojuji s tím, že mnoho yntelektuálu přeceňuje (Mlčení jehňátek...sice jsem taktéž ocenil 5ti hvězdičkami) a slabě hodnotí tento skvělý snímek, kde Hannibal Lecter dává světu o mnoho více, než výše zmiňovaný kousek. Trochu mě mrzí, že scénář se ke konci liší od literární předlohy Tomáše Harrise a jelikož jste to četli i viděli nemusím vysvětlovat, či? """Eňo ňuňo...težké, jako by v něm byla mrtvola""" ()

Elijah93

Přiznám se, že Hannibala jsem viděl poprvé až teď a přitom Mlčení jehňátek patří již několik let mezi mé oblíbené filmy ať už kvůli vypjaté atmosféře nebo sympatické Jodie Foster. To byl možná jeden z důvodů proč jsem Hannibala tak dlouho odkládal ta představa že bych v hlavní roli viděl někoho jiného než dokonalou Jodie mě děsila, ale v reálu to nakonec až takový průšvih nebyl. Julianne Moore roli agentky Starlingové zvládla vcelku důstojně. A film samotný mě také příjemně překvapil. Nejvíce musím pochválit především prostředí Florencie. ()

vofo

Hodně zvláštní uchopený látky. Každý čekal další tradiční thriller. Místo toho dostane místy až hodně mrazivou černou komedii. ()

punco

Tak toto bol Scottov prešlap ako prasa. Toto má byť pokračovanie kultového predchodcu ??!! Hopkins tentoraz bez charizmy, ostatné postavy nesympatické, réžia skor smiešna ako profi,scenár prehrozný a tá nuda hlavne, tá nuda. Ako veľmi by som chcel tak veľmi sa nedá dať viac ako 2*..... ()

Edgerton

Nemá to už tu šmakózní atmosféru Mlčení jehňátek, ale i tak se jedná o moc povedený film s pár opravdu famózními scénami. Scottova režie super, Hopkins geniální a Julianne Moore sem sice nikdy moc nemusel, ale tady mi nevadila. ()

Kassandra

Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá... v případě Hannibala to platí ovšem trojnásob! Náš zdvořilý kanibalík je opět v akci, tentokrát s daleko nechutnějšími nápady. Donutit chlapa, aby snědl vlastní mozek, to mi přijde poněkud zrůdné, ale Hannibalovi bych odpustila asi všechno :D Vlastně by mě docela zajímalo, jestli je to z biologického hlediska možné. ()

Galaktus

Obrovské zklamání. Mlčení jehňátek bylo naprosto dokonalým filmovým zážitkem bohatým na vše, co od filmu očekávám. Tohle byla slátanina využívající slavného jména. Matně napojený příběh na originál, chabé herecké výkony, nudné dialogy a krasně zjizvený Mason. Nepotěšil jste mne, pane Ridley Scotte. ()

v.indruchova

Nevím v čem je problém, ale hlavně začátek mě celkem nebral. Potom se i něco dělo a ten konec s tím jsem moc spokojená nebyla. Možná nečekané...ale? =Nemastné neslané. A scény se stříkající krví, vyvrženými vnitřnostmi, obnaženým mozkem? A to tam bylo jako proč, k čemu? Aby se mi udělalo zle? Je to snad horor, zakládající si na hnusu místo lekání? TAkto napište už v popisku. Dlouho jsem si říkala, že to ani není moc násilné a že je to fajn. Neříkej hop dokud... Nebylo to hrozné jako celek. Bylo, jako na houpačce. A to jako s mým žaludkem. Zvědavost je sviňa. Aha, tak už vím pro jsem se na to nekoukla dřív. A co ta nechutná a vlastně komická postavička chlapíka, který si sám odřezal obličej a dal to sežrat psům?! Opravdu hrozné na něj koukat. Umíte si představit, co by na to říkala, třeba vaše babička nebo prababča? Postava Hannibala je skvělá, a Clarice zajímavá, ale ta pachuť ohavností, kdo nebo co mi ji zažene? Nemohu doporučit a to hlavně citlivějším lidem. Brr. I když mohu ještě vyzdvihnout dobré pojetí rozebrání psychologie postav, která je zde dobře ukázaná. Hudba zajímavá. Dle mého je to nejslabší ze všech filmů o Hanibalovi. (Bolivůdské pojetí, pro mě nikdy nevzniklo.) Nedá se srovnat s Ml. jehňátek, to je proti tomu pohádka. A Clarice už není nevinná. Nedá se srovnat nerovnatelné. Tak možná je lepší to nedělat. Dá se to shrnout=Nic se neděje, trochu děje a pak je to krvelačný masakr a konec. ()

Kushina

O třídu horší než mlčení jehňátek, ale stále skvěle agresivní a nevypočitatelný Hopkins, z kterého jde ve filmu strach a nejistota. A samotný konec jak malý chlapec jí lidský mozek je skvělá scéna. 65% ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu