Ticho bylo prolomeno... „Znepokojivé" (Time), „působivé" (The Wall Street Journal) a „napínavé" (Newsday) pokračování Mlčení jehňátek má „neobyčejný úspěch" (Us Weekly)! Anthony Hopkins je ve své staronové roli rafinovaného zabijáka Dr. Hannibala Lectera „perverzně dokonalý" (Rolling Stone), když po čase opouští svůj úkryt a vtahuje agentku FBI Clarice Starling (Julianne Moore) do životu nebezpečné hry, která prověří její sílu, chytrost... a loajalitu. Příval hrůzy a napětí a šokující vizuální efekty dělají z Hannibala „nejpůsobivější film, jaký kdy bude k vidění" (Joel Siegel, „Good Morning America"). (Magic Box)

Nemesis

Silných 5 hviezd. Narozdiel od všeobecného názoru je pre mňa Hannibal najlepším filmom Lecterovskej ságy. Už len pre to, že v ňom ako jedinom je dr. Lecter po celý čas na slobode a uživa si bohémskeho života - a to mu ako charakteru psychopatického sériového vraha a kanibala len prospieva. Zasadenie do Florencie tomu len napomohlo a zvlášť scéna s operou bol pre mňa veľmi silný zážitok. Tu som prvýkrát videl božskú Danielle de Niese v úlohe Beatrice. Absencia Jodie Foster mi vôbec nevadí a kritizovať krutosť a nechutnosť v tomto snímku, je ako sťažovať sa na vodu, že je mokrá. Nakoniec, tá krutosť je podaná veľmi kultivovane - a to je v súlade s mojou predstavou Hannibala. Samostatnou kapitolou je hudba ktorá je úžasná, na čele s geniálnym Vide Cor Meum (v spomínanej opere). Ja len trpko ľutujem, že sa mi doteraz nepodarilo zohnať knihu. U mňa film patrí minimálne do top 20. Vrelo odporúčam. ()

skepticka

Jeden z mojich najmilejších kúskov.Najviac sa mi páči ako Hannibal pri večeri(ku koncu filmu)umravní spolustolovníka z ktorého si práve ukrojil časť čelného laloku slovami "Kyž neudržíte krok při konverzaci Paule,raději se vôbec nezapojujte"A naviac gentlemani Hannibalovho formátu sú už dnes raritou:-).Doporučujem! ()

Paulie2

Od jedničky změna. Film jsem sledoval se zaujetím a rozhodně jsem se nenudil. Přibyla spousta brutálních scének, což odpovídá charakteru Hannibala o něco víc. Doktor Lecter je padouch, kterého nemůžete úplně nenávidět; Antony Hopkins ho ztvárnil naprosto dokonale. ()

prometheusll

Promiňte,ale toto má být pokračování Mlčení Jehňátek? Absolutně ne. Celý film jsem se nudil. Chvílema jsem musel na čerstvý vzduch,abych se mohl z této filmové katastrofy oddechnout. Hudba tentokrát od mistra Zimmera slabá. Nedoporučuji filmovým znalcům. Budete jenom zkalamaní. ()

Vionoir

Opět neskutečný výkon pana Hopkinse - docela se daří zapomenout, co je doktor Lecter zač, protože cokoliv je, přebíjí jeho dokonalé chování, vytříbený vkus (nejen kulinářský), perfektní vzdělání a neuvěřitelné znalosti. Přiznávám, že jsem si po Jodie Foster (Mlčení jehňátek) dlouho nemohl zvyknout na Julianne Moore, ale jisté kvality jí je nutno přiznat a vposledku mi snad ani až tak nevadí. Náladu z filmu tak trochu ruší úvodní konflikt, ve kterém Starlingová klopýtne, ale za to stěží vinit režiséra; tak to Thomas Harris napsal, tak to je a pro další dění je ona situace nezbytná. Rozhodně nedoporučuji tento film slabším povahám - jsou tam přinejmenším dvě scény, u kterých se vám nebude do snídaně/oběda/večeře moc chtít. Podepisuji se pod a tesám do kamene Geminiho vydvihnutí soundtracku a momentů, ke kterým a jak Zimmer hraje. ()

Miulka

Scénáristé vyměnili kvalitní francouzské víno za krabičáka. Snažíce se diváka co nejvíce šokovat, zapomněli, že v jednoduchosti je krása. Úžasné dialogy z mlčení jehňátek nahradily občas příšerné repliky. Naštěstí aspoň doktor má stále stejné charisma a část z Florencie byla vynikající. 65% ()

house336

Přespříliš zbytečného sadismu a násilí na úkor skutečného příběhu. Na místě Jodie Fosterové bych do toho už taky znova nešel, protože tomu film chyběl jakýkoliv šarm a elegance. Bylo to spíš o tom, kolik toho divák ještě vydrží. Smutný. ()

IlMagnifico

Dovedu si představit, že románová předloha může být doopravdy knihou našlapanou až na půdu. Bohužel, filmovému scénáři zcela chybí jakkákoliv dynamičnost, převládají hluchá místa (s výjimkou Pazziho pátrání, následného zavraždění a samotného závěru v podstatě celý film) a sem tam by chtěly dopilovat i nějaké ty dialogy. Na každý pád je ale Hannibal alespoň dobře zahraný a doplněný skvělou Zimmerovou hudbou. Za zmínku také určitě stojí i umně podané nechutné scény - v příběhu mají své místo a tak divák vcelku snadno přejde i znetvořeného Oldmana a smažení lidského mozku. Podtrženo sečteno spadá snímek do kategorie klasicky horších pokračování. Že by si na něm ale Ridley Scott vyloženě uřízl ostudu, to se rozhodně říct nedá. ()

Dumaru

Doteraz si pamätám prvý kontakt s Hannibalom. Požičaná VHSka na víkendovej chalupe ma vtiahla do deja a s napätím sme partia čakali ako to všetko dopadne. Paradoxne som videl Hannibala skôr ako Mlčanie jahniat, ktoré sa ma až tak nezaujalo. Hlavní predstavitelia sú výborní, Anthony Hopkins ako inteligentný Dr. Lecter a Julliane Moore ako bystrá agentka Starlingová (páči sa mi viac ako Jodie Foster v Mlčaní jahniat) ma donútili držať im palce a dúfať, že zostanú priateľmi aj na konci filmu. Odporúčam si pozrieť aj Hannibal Rising, u mňa jednoznačne za 5 hviezdičiek,,, ()

jan.moravec.

O mnoho slabší než "Mlčení jehňátek", ale atmosférické díky Zimmerovo hudbě a skvělým hereckým výkonnům. Po celou dobu film jsem chtěl dát čtyři hvězdy...Přehnaný konec mě ale odradil. ()

Pecos

Skvělý film s opět excelentním Hopkinsem. Poněkud slabší než předchozí díl, ale i přesto film hodnotím nadprůměrně. ()

Ignitus.C

Možná už malinko slabší... Ale pořád super! Já miluju ty jeho způsoby zabíjení! A víte co? Je to zatím asi jediný film, co se mi líbil od Ridleyho Scotta. ()

FauSSt

Julian Moore je skvela herecka, no verim ze ak by Jodie Foster ostala na svojom mieste tak by to malo uplne iny drive. ()

mocakardiak

Knihu jsem četl asi 4x. Film viděl nedávno popáté. Ale v jiném stavu, trochu ovlivněn lehkými drogami. Film najednou dostal nový rozměr. Ty detaily.. Psaní dopisu, doktůrek si jde ve Florencii na sklenku vínka, jistě astronomické sumy :) Do toho cigára Pazziho.. A spousty dalších volovin. Doktůrek klidný.. Jo, jsem kuřák, ale tyhle detaily dost z filmů mizí. Štve mě to. Ta část ve Florencii je v tom stavu nezapomenutelná. Nemám jinou možnost, po shlédnutí v "jiném stavu" 5 hvězd. Jen škoda toho konce, tak moc se od knihy liší. V knize je série nádherně dovršena, ve filmu ne.. Florencie musí být skvělá. Neurazí vkus dr. Lectera :D A ano, Juliane je hezčí, než Jodie. Každý samozřejmě dle svého vkusu. Jodie mi připadlo jako ptáčátko, co s ní zacloumá větřík. Juliane pravý opak. Zlomit Juliane by byl pro dr. Lectera větší ořech. ()

draxxi

No na Mlceni jehnatek to nema, ale i tak velmi slusnej thriller. Hudba, lokace i obsazeni se vydarilo, napeti a nechutnosti dostatek... 24/6/2022 71% ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu