Podvodníček je jedním ze dvou přeživších masakru v losangeleském přístavu. Pomocí rozsáhlých retrospektiv líčí vyšetřovateli spletitou změť událostí, které jej i s jeho kumpánem přivedly na pašeráckou loď... Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (Cinemax)

Ollie235

Pravděpodobně jeden z nejsložitěji předvídatelných filmů, které jsem viděl. Scénář je kvalitně propracován a pokaždé, když máte pocit, že se chytáte konečně té správné stopy, přivede vás k omylu. Děj navíc s blížícím se koncem výborně graduje a samotný finiš, kdy opravdu jen stojíte s otevřenou pusou a cítíte jak pomalu padá hrnek, rozbíjí se a káva se rozlévá po podlaze, je neskutečný. Proč tedy ,,jen" za 4? Nemůžu si pomoct, ale první polovina mě nudila. Ta druhá to neskutečně dorovnala, ale hodnotím jako celek. A ten pro mě stoprocentní nebyl. ()

evil_ryu

Veľmi dobre napísaný thriller s perfektnými hercami. Vadil mi len jediný ale pre mňa závažný fakt a to, že oná prekvapivá pointa nebola až tak prekvapivá, ako mohla byť.. ()

kamigava

FIlm mě moc nezaujal. Čekal jsem lepší krimi, ale místo toho je tu příběh, který se pořád dokola zamotává až posledních 10 minut se skutečně dovíme pravdu. Kdyby aspoň nějaké to napětí mě udrželo na vlně, ale jedná se podle mého názoru o průměrný snímek. Viděl jsem už lepší krimi. Kdybych dal 80%, křivdil bych tím ostatním filmům a to nechci. Takže zůstávám na 60%. K.S. je ale hodně tajuplný chlapík. ()

Nethar

Asi jsem v posledních dnech viděl pár hodně slušných kriminálek, takže jsem si pro Usual Suspects předpřipravil těžkou konkurenci, ve které neobstáli. Nebyla ta nuda k ukousání, ale nějak extra mě to nebavilo, s postavami jsem se nesžil, poměrně rychle jsem se rozhodnul, co by mohlo být to obrovské překvapení, které se evidentně chystalo, a to to také bylo. Navíc to zase tak strašně neuvěřitelné a mistrné odhalení nebylo, spíše takové: "Hm, a co?" které se dalo přišít úplně komukoliv z filmu a dopadlo by to ve výsledku podobně. ()

ekomo

Mnozí tvrdí, že pointu odhalili už v půlce filmu. Ti, co tohle píší nejspíš nepochopili záměr režiséra. Nejde jen o samotnou zápletku, i když i ta se dá chápat více způsoby, ale především o to jak je divákovi odprezentována, a právě tím se řadí mezi naprostou špičku ve svém žánru. ()

Movie Gourmet

Je to prostě dokonalé, kam se na to hrabou Dannyho parťáci. Všichni jsou dobří, ale neskutečný Kevin Spacey. Verdikt: 5* a 90 %. PS. A ten konec, to teprv budete mrkat na věc! ()

Garch

ČSFD nebylo a film jsem viděl úplně náhodou. Jsem rád, když mě rozuzlení takhle dostane. Mé první setkání s K. S., a bylo vymalováno. ()

Rufete

"Who is Keyser Soze? He is supposed to be Turkish. Some say his father was German. Nobody believed he was real. Nobody ever saw him or knew anybody that ever worked directly for him, but to hear Kobayashi tell it, anybody could have worked for Soze. You never knew. That was his power. The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist." Komentář může obsahovat spoilery. Čím víc toho vidím z 90. let minulého století, tím víc si říkám: "Sakra to byla doba!" Tyhle filmy už se dneska netočí a je to velká škoda. Každopádně musím do nebe třikrát zvolat "Kevin Spacey", protože tenhle chlap mě dostává pokaždé do kolen. Je jedním z mála, u kterých fakt vnímám ono spojení s postavou a nikdy mě nezklame. Oscar zasloužený. Co se týče celkového dojmu z filmu, jsem nadšen. Možná je děj průhledný a očividný, ale mě to tak nepřipadalo. Byl jsem do příběhu ponořen, spřádal teorie, uvažoval nad souvislostmi... Záporně hodnotící a komentující uživatelé by si měli uvědomit, že hlavní myšlenkou je způsob, důvod a provedení všech událostí, ne že je od začátku jasné, kdo za všechno může. A abych se přiznal: já to od začátku až do samého konce stoprocentně nevěděl. A kdyby mi někdo řekl, že tohle natočil Bryan Singer (od kterého znám jen a pouze X-Meny, tak jsem ohromen ještě víc). Film se mi hodně líbil, druhá projekce je nezbytná pro pochopení děje a urovnání myšlenek. Pět hvězdiček je i kvůli nepřejícným komentářům v diskuzi. ()

Santino7

Vzhľadom na veľmi vysoké hodnotenie, akým tu na tomto portáli (a asi aj celosvetovo) film disponuje, a takisto aj tunajšiu "účasť" medzi snímkami najlepšími i najobľúbenejšími, som mal od toho aj určité očakávania. No a tie sa, ako ste už dozaista usúdili podľa môjho bodového ohodnotenia, nenaplnili. Nechápte ma zle - kvality tejto snímky rozhodne nepopieram, sama o sebe rozhodne kvalitná je, to bez debát, len skrátka si nemyslím, že až natoľko, aby ma dokázala nejak výraznejšie zaujať. Či dokonca strhnúť, to vôbec. Nič také sa (v mojom prípade) žiaľ nekonalo, do príbehu som sa nedokázal plne ponoriť, nech som sa už snažil akokoľvek, a tak som prevažnú väčšinu času dianie sledoval len tak zľahka, čiže do istej miery znudene. A to i napriek nesporne kvalitnému hereckému obsadeniu (z ktorého ma najviac zaujal jednoznačne Benicio Del Toro), či tiež onej povestnej rafinovanej zápletke, akou tento film disponuje. Áno, rafinované to samozrejme bolo, nepopieram, avšak keďže ma to až tak veľmi "nechytilo", tak ani ten záver pre mňa nebol ničím špeciálnym či výnimočným. Bohužiaľ, z mojej strany celkom sklamanie - film kvalitný, ale som toho názoru, že zároveň aj tak trochu preceňovaný. Ale sto ľudí sto chutí, všakže. 65% ()

Yardie

Tak po superlativech, které zde lítají zprava doleva, jsem byl docela zklamaný. Nebylo to špatné, ale ani tak dobré, jak se zde píše. Tedy alespoň ne pro mě. Začátek byl takový zmatený, trošku mi trvalo, než jsem se zorientoval, a to s touto činností nemám žáden problém. Potom tak nějak film plynul, nic extra, prostě takový průměr. Grády to chytlo až s příchodem tajemné postavy v pozadí. V tu chvíli mě to zaujalo a probralo z mírné letargie. A zbytek filmu už byl celkem napínavý a budil zvědavost. Každopádně byl film dost předvídatelný a čekalo se jen na vyvrcholení, které mě překvapilo, protože jsem toto zrovna nečekal, koukal jsem spíše jiným směrem. Každopádně tomu chyběla nějaká lepší atmosféra, aby to člověka více vtáhlo, vytvořil si vztah s nějakou postavou. Prostě průměr. Howgh! ()

Renfield

Policajti nikdy neměli dávat dohromady tyto podezřelé. A tito podezřelí se nikdy neměli zaplést s někým, kdo dělá do porcelánu. Cesta k závěrečné pointě opravdu stojí za to a díky chytrému vyprávění skrze flashbacky má co nabídnout i při dalších zhlédnutích. Z celého příběhu je potom cítit taková fajn retro atmosféra, které podléhá (a tím ji vlastně spoluvytváří) i kamera a hudba, což je nakonec hodně cítit hned při úvodní scéně. Povětšinou pozvolně plynoucí děj zrychlují jednotlivé akce "podezřelých", tam samozřejmě mimo té poslední nejvíce zaujme výborné obklíčení modrého taxi. I když výrazní, herecky to netáhnou jen Kevin Spacey a Gabriel Byrne, sedli mi tam všichni a takový Kobayashi v podání Peta Postlethwaiteho dvakrát tolik. Keyser Söze je tu potom až mýtickou postavou, kolem které se v průběhu dění tvoří více otazníků, než odpovědí... a tak to má být. 85% ()

Emo-haunter

Velmi dobře zrežírovaná kriminálka s lehce očekávaným mindfuckem na konci. Naprosto kvalitní hudba, která místy lehce připomíná až hudbu zasazenou do gotických typů hororu - upřímně - hodně dlouho jsem neslyšel ve filmu tak kvalitní hudbu. Herecké výkony rovněž velmi dobré, musím ovšem vyzdvihnout skvělou strukturu, respektive naraci snímku, která do sebe jako puzzle nádherně zapadá a člověk se tak zvládné orientovat s rámcovou kompozicí děje. Pátou hvězdu jsem neudělil jen proto, že to pro mě osobně bylo přeci jen trošičku předvídatelné a celou dobou jsem si říkal, kdo z těch dvou je ten Ďábel. I tak ale nelze filmu nic vyčítat, jedná se o poctivou řemeslnou práci, ve které bylo spoustu akčních a napínavých okamžiků s nádechem mysteriózna, přesně tak, jak to mám u takových filmů rád. Jsem rád, že jsem měl možnost tuto klasiku už konečně vidět, propracovanost je na místě! :) Hodnocení odpovídá skutečnosti! Je zcela na místě, že při dalších zhlédnutích mohu dojít na další skutečnosti a detaily, protože Singer si s tím doopravdy pohrál, jak nejvíce mohl. ()

jilda

Sice mi chvíli trvalo, než jsem to pochopil a vstřebal, ale tenhle film je vinikající. Kriminálka jako hrom. Kevin Spacey si toho Oscara zaslouží. Závěr mě opravdu překvapil, kdo je tajemný a démonický Keyser Soze bych určitě netrefil. ()

WinstonS

Vynikající kriminálka, kterou si naplno vychutnáte až při druhém shlédnutí. Originální příběh, skvělé herecké výkony, mrazivá atmosféra, dechberoucí finále a jeden nádherný a dnes již hodně profláklý záběr na konec... Christopher McQuarrie si tímto filmem vybudoval v daném žánru scénáristický pomník. Sto procent jako vyšitých! ()

Emzet

Důvod proč miluju Kevina Spaceyho. Perfektní film, kde závěrečná pointa je v podstatě jenom takový milý bonus (ač posouvá film na druhou) a nestojí na ní snímek celý, jak tomu poslední dobou bývá zvykem. "The greatest trick The Devil ever pulled was convincing the world he did not exist. And like this...he's gone." ()

Phillo

Rovnako ako 7even v priebehu a hlavne zo začiatku ničím ohromojúci thriller, ktorý však na záver totálne vyrazí dych. A nie len záverečnou pointou ale celou cca 15-minútovkou, ktorá je remeselne dokonale zvládnutá, herecky skvele zahraná a brutálne originálna. Nenapodobiteľne. ()

(Z)denny

Pro mě je to srdcovka. Jedinečný nápad, skvělý scénář a fantastické obsazení.. V současné době je tento snímek již snad miliónkrát vykradený a tak se mnoha divákům může zdát docela průhledný.. ale v době svého vzniku.. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)