Podvodníček je jedním ze dvou přeživších masakru v losangeleském přístavu. Pomocí rozsáhlých retrospektiv líčí vyšetřovateli spletitou změť událostí, které jej i s jeho kumpánem přivedly na pašeráckou loď... Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (Cinemax)

Rozjimatel

"Who's Keyser Soze?" "Oh, f*ck!"     Kriminálna dráma so spletitou a mysterióznou zápletkou, zaradená v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Dnes, po už niekoľkom zhliadnutí (24.3.24), ma ovládol intenzívny pocit, že to už ani zďaleka nemá ten náboj, ako kedysi, a že sa na tom zub času výrazne podpísal. Divák, neustále zvádzaný z cesty, je napokon z toho tak popletený, až si ani nestačí všímať, že to vlastne až tak dobre nakrútené nie je. Niektoré pasáže mi dokonca pripadali ako z nejakého nemeckého kriminálneho seriálu. To zapletanie prípadu a vyvolávanie mýtu ohľadom akéhosi démona podsvetia pôsobí už dnes akosi vypáchnuto a umelo. Je to tu samé Keyser Soze sem, Keyser Soze tam, až to meno začína pôsobiť nechcene smiešne a nie tajomne, či nebodaj hrozivo. Záverečný zvrat tak ostáva hádam jedinou naozaj zaujímavou vecou v celom filme (čiastočne ešte aj tá prvá akcia pätice proti skorumpovaným policajtom). Z hercov obstoja Kevin Spacey ako Verbal (ale až na Oscara by som to nevidel), mladý Benicio Del Toro (Fenster) a Pete Postlethwaite (Kobajaši), inak ale herecké obsadenie za veľa nestojí - Stephen Baldwin (McManus) je vyslovene slabý, podobne toporný je i Chazz Palminteri (agent Kujan), Kevin Pollak (Hockney) je úplne nevýrazný a ani Gabriel Byrne (Keaton) ma príliš nepresvedčil. Po aktuálnom zhliadnutí musím svoje hodnotenie znížiť zo 4 na 3 hviezdičky.     "Why me?" "Because you're a cripple, Verbal. Because you're stupid." ()

willis

Marně hledám důvod tak vysokého hodnocení. Slušný thriller s pointou, která je jasná snad každému od první chvíle. Lidi, kolik filmů jste viděli, že vás tahle pointa dokáže překvapit? Navíc ve scénáři by se dalo najít spoustu nelogičností. Například ta hlavní: proč se nechal Spacey po vyhození lodí do vzduchu vůbec chytit. ()

Damielka

Tenhle film mě pěkně lechtal pod žebírky od začátku do konce a až v posledních minutách jsem konečně pochopila, že na mě byla ušita bouda a já se stala obětí spiknutí! Skvělý Kevin Spacey. ()

MkSallam

Perfektní krimi přesně podle mého gusta. Skvělí herci, vytříbený scénář a velmi dobrý retrospektivně vyprávěný příběh, který nám Bryan Singer servíruje tak aby diváky udržel od začátku do konce v neustálém napětí a nejistotě. A perfektní vypointovaný závěr je takový obrat, že jsem měl chuť si film pustit i napodruhé (na což také došlo). 95% ()

Eruntano

Tohle je výborkný případ jevu, který mě fascinuje. Díla, založeného jen na pouhém příběhu, bez jakéhokoliv dalšího přesahu, které mě přesto dokonale strhne a jsem z něj nadšen. Čím to? V tomto případě jde o to, že Singer prostě dokáže vyprávět způsobem, který drží člověka v intenzivním napětí, a ve stavu nejvyšší pozornosti. Nikdy neřekne všechno, ale zahaluje děj do stinné roušky tajemství a divák nemá nejmenší tušení, co, proč a jak se stane. A to je přeci skvělý zážitek. ()

Klay

Skvělá kriminálka, ALE viděl jsem ji s víc než 12-cti letým odstupem a každý, kdo Obvyklé podezřelé neviděl ví minmálně to, že je v nich nějaký zvrat. Pointu si každý doplní v půlce, možná dřív, protože už tu něco podobného zkrátka několikrát bylo, a tak i přes nesporné kvality (herecké i režijní) tomuhle filmhu pět hvězd nedám. Nezaslouží si je, protože ve zkoušce času zkrátka neobstál. Dnes ve filmech, trapně přeplněných zvraty, Obvyklí podezřelí zkrátka nemají takovou sílu, i přesto že jinak bych na tomhle filmu nebyl schopný najít nějakou závažnější chybu. ()

matmanX

Tohle je jeden z filmů který byste měli vidět než umřete. Díky skvělým výkonům a geniální zápletce jsou Obvyklí podezřelí jedno z nejlepších krimi, ne-li nejlepší. Možná si v průběhu filmu řeknete, že je to jenom obyčejný film jako každý jiný a proto si musíte počkat na úžasné vyvrcholení. Kevin Spacey si Oscara zasloužil a hrál po celou dobu na 120%. ()

Delaney

Největší trik, který ďábel kdy provedl, bylo přesvědčit svět, že neexistuje... Perfektní děj, vyvrcholení, úžasný Kevin Spacey... To snad ani nemá chybu 99% ()

fastum

Ano, je to skvěle natočená kriminálka, se skvělými hereckými výkony. Ale celé to moc stojí na pointě. Na velmi jednoduše prokouknutelné pointě. A to je jediné mínus. ()

D3VIL

90% - Propletený děj, velmi chytlavá zápletka a skvělé herecké výkony. Film diváka dokonale nutí přemýšlet a polemizovat o všech možných variantách rozuzlení, až nakonec vygraduje ve famózním závěru, který snad nešel zpracovat lépe. Klobouk dolů před Singerem - v 30 letech vyprodukovat tak velkolepé dílo, to se povede málokomu. ()

geimz

Parta zlodejíčkov totálne ovládaná a manipulovaná jedným diablom...Tak inteligentný scenár, dokonalá réžia, kvalitné herecké osadenstvo a jedna geniálna pointa, ktorá obráti všetko naruby. Ten legendárny záver mi utkvie v pamäti snáď navždy...Najlepší Kevin Spacey. "And like that...he's gone." ()

Oyer

Pro mne lepší průměr. Vcelku zajímavá zápletka, zajímavé vyústění, ale jinak ničím oslnivé. Můžete se těšit na kvalitní oscarový výkon Kevina Spaceyho. Na film se dá koukat opakovaně, možná pak že pak na něj změním náhled. Jinak jak jsem řekl, lepší průměr. 70%. ()

AIMÉE

…-„Number 3, step forvard“ –„Hand me the keys, you cocksucker.“ –„In English, please.“ –„Excuse me?“ –„In English.“ –„Hand me the fucking keys, you cocksucker, what a fuck?“ To jest první a poslední komika v tomto neskutečně svižném filmu, kde si nuda vzala dovolenou, spád téměř příkladově žene skrze celým snímkem a konečnou stanicí se vyklube býti až samotný konec. Výtečné herecké výkony orámované nemálo kvalitnějším scénářem, což potvrzuje fakt inteligentního a korektního počinu, čímž by mohl nadiktovat návod jak natočit ukázkový thriller. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)