Podvodníček je jedním ze dvou přeživších masakru v losangeleském přístavu. Pomocí rozsáhlých retrospektiv líčí vyšetřovateli spletitou změť událostí, které jej i s jeho kumpánem přivedly na pašeráckou loď... Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (Cinemax)

dezert

Nic není tak, jak se na první, druhý a třetí pohled zdá. Ta geniální pointa geniální rozhodně není, je "jen" vynikající, ale není nepředvítelná, čímž neříkám, že jsem génius, ale je to tak. Když se člověk pozorně kouká a poslouchá a přemýšlí, tak to není zas tak nečekaný. Ale jinak parádní noir s vynikajícím Kevinem Spaceym. ()

zdenur

Zajímavá krimi, která má hlavní cíl zamotat hlavu. Po závěru jsem si připadal jako u Fincherovy The Game. Bohužel v ději jsem se dost ztrácel, začátek sem nepobral vůbec. Pokud si dopřeju opětovné shlédnutí, hodnocení snad zvýším. Pokud.. ()

Kratoc

Vynikající kriminálka i když nejsem fanouškem tohoto žánru, tak dovedu ocenit vytříbený scénář a hlavně herecké výkony. Těžko natočit něco jinak - lépe. ()

raduna01

Tak to bylo něco. Hvězdné obsazení a jako třešnička na dortu oskarový Kevin Spacey jako mrzák. Viděno dvakrát během dvou dnů. Jednoznačně 5*. ()

ursinko

videné 1x 17.9.1996 v Kine 1.Máj vo Vrútkach. Boli sme v kine dohromady štyria. Ja, brácho, jeden kamoš a odchádzali sme so spadnutými sánkami, že ako je možné niečo také vymyslieť, napísať a tak pútavo natočiť. Meno Kayzer Soze sa nedá zabudnúť. Videl som to pred pár dňami s manželkou, bohužiaľ s českým dabingom, ale stále sa dá ten film krásne vychutnať. Perfektní herci a kamera, Benicio del Toro sa však nestal jedným z mojich najobľúbenejších kôli tomuto filmu. Síce bola jeho homosexuálna postava dobre zahraná, nebol to moja šálka čaju. ()

barrahir

Předně třeba podotknout, že nejsem úplný fanda krimi filmů. V jednom z komentářů (Lima) jsem si tu přečetl, že to má geniální závěr. Pointa mi došla na můj vkus dosti dopředu. Zajímalo by mě, zda by tomu tak bylo i bez přečtení tohoho komentáře. Obávám se, že ano. Film je na první zhlédnutí do tří čtvrtin strašlivě nepřehledný. Ne úplně splněná očekávání, dát lepší 3* nebo horší 4*? Zůstaneme u 3* s nadějí po dalším zhlédnutí. A těší mě, že mám víc za ušima, než detektiv. PS: Příště bez dabingu. ()

radekgfx

Průměrný film s nadprůměrný koncem a výborným scénářem, jehož hlavním nedostatkem je neschopnost udržet si stejnou kvalitu v celé délce filmu. Ve srovnání s podobně laděnými filmy od Finchera nebo De Palmy (ev. Fuqui) Usual Suspects prostě neobstojí a i když je závěr bez diskuze famózní, místy rozbředlý děj to nevynahradí. ()

waits

Pustil jsem si film dva následující dny po sobe, poprvé v dabované verzi, podruhé v originále, abych viděl, co se mnou druhé, už poučené shlédnutí udělá Tak tedy,na rozdíl od Šestého smyslu druhé shlédnutí stojí za to, podobně jako třeba u horrorového Klíče jsou ztracená překvapení nahrazeny "pohledem z druhé strany", pět hvězd ale přece jen nedám, film mě prostě nechytnul za srdce tak jak některé jiné. Přesto bych rad snimek branil pred nestastniky, kteri vedouce sve dopredu, hadaji pointu od prvni minuty a uz v pulce se trefi ( coz je mimochodem podivuhodny uspech, protoze prvni zminka o Kayzeru Soze, jakozto o hybateli deje padne ve 40. minute snimku, dve predchozi zminky divaka k hadani pointy nijak nevybizeji), nacez za to blahosklone potrestaji rezisera srazkou nejake te hvezdy. O podivinech, kteri upozornuji, ze uz podobny zaver videli, nejlepe pak ve Scary Movie, ani nemluve. Tenhle film na bezesporu velmi dobry, temer bezchybny scenar, skvělého vypravěče Spaceyho a samozřejmě pointu. Jasný (nejen žánrový) nadprůměr. ()

Pawlisman

První třetina mdlá, nezáživná a příliš nejasná. To není dobré u kvalitní detektivky. Naštěstí dramatický závěr i rozuzlení nám vše vynahrazuje. Možná jen díky tomu to není za 3 hvězdy. Ale beru ke svému roku vzniku jako takového malého průkopníka. Dobrá, ale každopádně žádný úlet, jak tady všichni naznačujete. Prostě takto má kvalitní detektivní film vypadat, tak z toho najednou jsme všichni paf? 8/10 ()

Mortemiss

Skvělý a naprosto dokonalý film. Nechybí zde pořádná zápletka, akční scény, krev, vraždy, lži a pěkní chlapi! Konec jsem věděla už od prostředku filmu, ale to je moje vina, scénář perfektní! Herecké výkony Kevina S. prostě dokonalé, já toho borca žeru, i když je to psychopat! :)) ()

Hepy13

Během filmu jsem se rozhodoval mezi 3* a 4*, ovšem konec katapultoval mé hodnocení na maximum. Celý film je asi něco, jako když skládáte puzzle a těšíte se až tam vlepíte ten poslední dílek. Pak se vám naskytne dokonalý obraz jako v tomto případě. Bezchybný výkon Kevina Spaceyho stejně tak jako scénář a režie. Už se těším na druhou projekci abych si mohl dokonale vychutnat celej scénář. Začínám přemýšlet o tom jestli Spacey není fakt nějakej ďábel, protože ty jeho výkony ve filmech jsou neuvěřitelný. ()

helmiczka

Za príbeh 3, za Kevina Spaceyho a atmosféru +1. Ak by šlo len o "tú pointu", tak tá bola jasná v polovici filmu. Ale oplatilo sa to dopozerať až do konca, pretože to bolo vcelku dobre natočené. ()

Vendo86

velmi zaujimavo spracovanyny film vo forme prerozpravania deja. Film v podstate zacina na jeho konci. Velmi oblubujem filmy kde sa pocas deja odokriva jedna mozaika za druhou a na zaver filmu mame kompletne dielo. Nedam filmu 5* pretoze od momentu kedy sa stretavame s postavou Keysera Sozeho, som hned vedel ze to nebude nikto iny ako sam Kevin Spacey. Neviem ale podla mna tam bolo dost naznakom ze nakoniec to bude on. Tak som trosku sklamany ze som zaver filmu odhadol predcasne, no ale sposob akym bol prerozpravany pribeh, poskladany z infomracii na nastenke v kancelarii serzanta...tak to bolo originalne 8/10 ()

Nolanofil

Nadhodnotený snímok, hľavne vďaka pôsobivému a zároveň šokukjúcemu finále. Samozrejme scenár je detailne prepracovaný, príbeh nápaditý a herci s režiou vyborný. Ale aj tak to nieje dokonalé, a za tým si stojím. ()

Maryinka

Během první poloviny filmu jsem se docela nudila - postavy, byť skvěle zahrané, mě moc nezaujaly, příběh taktéž. Během druhé poloviny, trochu záživnější, jsem už jen čekala, až dojde k tomu velkému, překvapivému odhalení, jež jsem tušila od vyslovení onoho záhadného jména Keyser Soze. Dobře zrežírovaná gangsterka, které bych ale nedala více než 7/10 - při zdejším omezeném hodnocení dávám nakonec tři hvězdy. ()

Lilloos

Nejsem příznivkyní popkornové hrůzy, krev a zombíci mě donutí snímek vypnout z úplně jiných důvodů. Ale už jen pomyšlení na jméno Keyser Soze mi nahání husí kůži. Zároveň se jedná o důkaz, že i komplikované vyprávění se dá natočit pochopitelně, aniž by to mělo negativní dopad na výslednou kvalitu. ()

Klara

Za mě velké ne. Ztrácela jsem se v tom, příběh mě vůbec nezaujal a ten konec, o kterém všichni mluví, že je překvapivý? Moc ne... ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)