Strážci vesmíru

• USA Mighty Morphin' Power Rangers (více)
Akční / Rodinný / Komedie / Fantasy
USA / Francie / Japonsko, (1993–1995), 48 h 22 min (Minutáž: 19–21 min)

Kamera:

Ilan Rosenberg

Richard Steven Horvitz, David Yost, Ed Neil, Paul Schrier, Jason Narvy, Barbara Goodson, Amy Jo Johnson, Robert Axelrod, Johnny Yong Bosch, Tom Wyner (více)

Série(3) / Epizody(145)

Pět normálních teenagerů je vybráno intergalaktickým čarodějem, aby se z nich stali Strážci vesmíru a pomocí svých nových schopností bojovali proti zlé Ritě Repulsa. (Netflix)

Reyak

Pro mě Strážci vesmíru znamenají dětství, dokonce se mi kvůli nim nechtělo chodit ani na hokej. Dnes se již směji lacinému světu bojových krabic, které působili jako ninja Zordy. Z nostalgie a dětské naivity, kterou ukojily kostýmy ( mimochodem, jsou vážně super ještě dnes :) ) a bezdotykové bitvy, dávám 2 hvězdičky. ()

Voxel

Já fakt nevím, co se mi na tom mohlo jako malému líbit (i když nějak výrazně mě to zase nebralo nikdy). Každá epizoda byla totiž navlas stejná jako ta předchozí. Nové díly vyráběli tvůrci nejspíš podle šablony: na začátku pohoda študáci spolu diskutují o ničem, po chvíli se zlá čarodějnice rozhodne, že je vyřídí a pošle na ně skupinu zhruba 15 komparzistů v neskutečně směšných kostýmech, následuje trapná akční scéna kdy se studenti přemění do barevných kostýmů strážců a bitkaří s komparzisty ve směšných kostýmech dokud je neumlátí. Pak se čarodějnice opravdu rozzuří a pošle na strážce velice směšné monstrum, které se vždycky po chvíli zvětší a chodí mezi městskou zástavbou (zde reprezentovaná papundeklovými krabicemi) a následuje finální souboj se strážci, kteří si na pomoc zavolají obří barevné roboty (další nepovedená akční scéna se spoustou rádoby výbuchů co připomínají kombinaci petard a prskavek). Po chvilce je monstrum poraženo a naštvaná padouchyně slibuje, že příště už ty hrozné strážce vyřídí. Toť vše. ()

B.e.r.n.y

V tomhle případě není místo pro nějaké přechytralé řeči. Jako malý jsem tento seriál "žral" a tak kdybych teď dal nějaké nízké hodnocení, byl bych pokrytec. Pravda, když se na to podívám dnes, je to především úsměvná záležitost. Ale vzpomínky na dětství jsou nepřekonatelné. ()

kyjak

Spolu s pokemony to byl můj oblíbený seriál, kdybych dnes viděl dítě se na to koukat nemyslel bych si nic jiného než že z něj vyroste sado masochisticko,pedofilo,gerontofilo a jeste dalsi necofil. Ale naštěstí to kromě mírné debility nezpůsobuje žádné nechtěné účinky. ()

marien1039

Pochybuju, že by to ty 2 hvězdičky získalo i dnes, kdybych se na to koukla znova, ale já si nechci kazit vzpomínky. Mám s nimi už roky pouzdro, je super a odmítám ho vyhodit jen protože jsou na něm postavy ze špatného seriálu, takže to nechám tak a budu doufat, že tento seriál už nikdy znova ani koutkem oka nespatřím, abych si nemusela měnit hodnoty v celém životě :-D ()

Robino15996

Pre človeka v staršiom veku je to samozrejme odpad tak ako aj pre mňa dnes ale keď som bol malý veľmi rád som tento serial sledoval. Preto 50% ()

TT1905

Další ze seriálů mého dětství. *SPOILER* Nikdy nezapomenu na okamžiky kdy jsem byl nešťastný ze ztráty Zeleného strážce, a chvíle štěstí kdy se vrátil jako Bílý. Ač kvalitativně seriál za moc nestojí, pro dětské diváky dokáže být úžasným, a tak ho taky beru. ()

Zackk

tenhle seriál jsem miloval když jsem byl malej a miluju ho pořád! je to pro děti a jako pořad pro děti to je dokonalé - hrdinové v pěkných kostýmech, suprově se pohybující, spousta akce, efekty pro děti špičkové... miluju to :) ()

Krystian

neuvěřitelně super seriál, který jsem viděl naposledy před 15ti lety a dodnes si ho pamatuju slovo od slova, tak něco do sebe asi měl. Efekty i příběh jsou na dnešní dobu smutné, ale na druhou stranu, když vytáhnem s kámošama pivo a pustíme si to, tak se dobře pobavíme. :))) ()

reccal

Trapné? Bezesporu. Příšerné? Určitě. Ale odpad tomu rozhodně nedám, protože Power Rangers mi zpříjemnili mnohá rána, kdy jsem vstávala do školy. Obzvláště s původním modrým strážcem Davidem Yostem. Takže - Go, go, Power Rangers a morfujeme! ()

ScoRPy

Za mých mladých let to frčelo! Guilty pleasure. No jen se přiznejte, kdo "nemorfoval", když byl tenhle seriál nový a bylo mu míň jak 10 let? :D Upřímně si myslím, že není snad nikdo, kdo viděl všech 633 epizod, všechny jsou totiž +- identické! ()

rationibus

Nechápavo som krútila hlavou, keď som to náhodou zazrela. V mojich očiach jednoznačne odpad, ale keďže to malí synovci úplne žrali - a určené to bolo predovšetkým im - nedovolím si seriál hodnotiť. ()

Yze odpad!

Říká se,že současná generace do 30 let bez tohoto seriálu nemohla žít.Já žiju.Neviděl jsem v životě jediný celý díl.Ani vidět nechci.Z tohoto díla je cítit veliký amaterismus.Bez hvězdičky. ()

teseth odpad!

No tohle byla sračka!!! Nechápu jaká droga mohla režisérovi způsobit takové haluze, když stvořil tuhle žumpu naprosté bezduchosti, debility a trapnosti. Stačilo mi vidět jeden díl a víc jsem prostě nedal! ()

Mikovec

Musím uznat, že na tohle jsem se jako kluk díval v té největší nouzy, když už opravdu nic jiného v TV nebylo, přesto mi ale ty časy na supermaxu chybí včetně téhle hovadinky. Z nostalgie dávám 1 hvězdu. ()

Sashmen13

Většina komentářů = když jsem byl malý bylo to super, ale teď je to odpad. Well, styďte se vy šibalové, že odsuzujete show, která vám v mládí poskytla zábavu a epické scény. Jasně, je to klišé, pořád to stejné, ale bylo v té době super, exploze, vtipné kung-pao souboje,brutalní finalní bitky v plastovém městě, hláška morfujeme a to úžasné intro. Někde prostě hlubokou filozofickou myšlenku nebo amazing plotwist nenajdeme, ale to by nesměli být zdejší hodnotící tak edgy. Za mě, 5 hvězd, v mládí to bylo super, všichni jsme to znali a rozhodně se za to nestydím! ()

DK197

Nostalgie je silná a morfovat nepřestanu. :D Ve výsledku je to příšerná volovina, po které umírají mozkové buňky dospělých. Ale pro ně to točené nebylo a na děti to působilo jako magnet. Tím si tento seriál vymorfoval 3 hvězdičky. ()

Honza__St.

Jedna z mých dětských lásek, byť na Želvy Ninja nebo Kačery samozřejmě nemá. Že to není žádné umělecké veledílo, je jasné, ale nevím o tom, že by to tvůrci někdy tvrdili. Kvalita jednotlivých dílů je rozdílná, jsou díly za 5 hvězdiček (v čele suverénně stojí pětidílný úvod zeleného strážce), i naprostý odpad (př. vánoční díl, Maskovaný jezdec, celá mimozemská minisérie). A je bez diskuze, že po definitivním odchodu zeleného strážce do výslužby šla úroveň seriálu víc a víc dolů, na což tvůrci kašlali, jelikož je zajímal jen zisk (a bohužel na to kašlou dodnes, přičemž po definitivním konci i posledního z původních strážců je to už odpad odpadů od A do Z). Přes to vše té megavýborné megablbosti nemůžu dát jiné hodnocení, než plný počet. "Morfujeme!" ()

Strážce vesmíru čeká další reboot

Strážce vesmíru čeká další reboot

25.10.2020

Strážci vesmíru to nevzdávají

Strážci vesmíru to nevzdávají

03.06.2018

Zatímco nedávný pokus o přenesení populární televizní série Power Rangers: Strážci vesmíru na velká plátna nedopadl nijak slavně, společnost Hasbro je zdá se připravena dát Strážcům vesmíru druhou… (více)

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?

12.08.2016

Strážci vesmíru v celovečerním filmu

Strážci vesmíru v celovečerním filmu

08.05.2014

Pokud je vám pod 30 let, těžko jste vyrůstali bez Strážců vesmíru. Původní seriál z roku 1993 se za poslední dvě dekády dočkal obřího množství bláznivých inkarnací, jeho celosvětový úspěch jej… (více)