Hospoda

Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (více)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

Realmond

Česká seriálová, hospodská klasika, u které se vždycky perfektně odreaguju a zasměju. Nevím proč, ale vždycky jsem chtěl tuto hospodu navštívit i v reálu, když jsem se ale pak dozvěděl že šlo jen o vydařené kulisy, trošku mě to zarazilo, protože mi to přijde vždycky přišlo jako velmi přijemná hospůdka ve které jsem si představoval jak by asi tak chutnalo pěkně vychlazené pivko. ()

FireTight

Hospoda je přesně ten typ seriálu z doby, kdy byla Nova teprve v plenkách a snažila se točit poctivě. Tehdy neexistovalo rozškatulkování herců podle televizí, netočily se žádné über seriály typu Ulice, Ordinace, VKV, Cesty domů,... (hm, ten seznam by byl vážně dlouhej) a scénáristům nechyběly dobré nápady. Na jeden z prvních takzvaných českých sitcomů dobrý počin, ovšem porovnání s jinými komediálními seriály je už trošičku horší, spíš je to takový průměr, navíc byla kvalita jednotlivých dílů v některých směrech silně nevyvážena (hlavně ve chvílích, kdy do příběhu vstupovaly něčí děti nebo manželky, to mi přišlo jako takový násilný moralizování). Ale své kvality má, i po těch čtrnácti letech. ()

Dartdevil

Od takového obsazení bych čekal něco lepšího. Ale to asi úplně nebude chyba obsazení. Hlavně přibývající díly jsou stále stejnější a stejnější. ()

Valkyria

* dávám jen proto, že když jsem byla malá a dávali to poprvé (bylo mi asi 5 let), seriál se mi líbil a nemohla jsem vynechat jediný díl. Když jsem nedávno viděla náhodou jeden díl, myslela jsem, že někam hodím šavli... Ubohé a hloupé... ()

Ceberus

Rozhodně lepší než mexické telenovely. Vše se sice odehrává v podstatě v jediné místnosti, ale dialogy jsou napsány překvapivě velmi svižně a tak jeden díl uteče poměrně rychle bez toho, aby člověk vědomě čekal na jeho konec. ()

PedroPo

Jeden z důkazů, že peníze nesmrdí. Jak jinak si vysvětlit takovou koncentraci hvězd na maličkém prostoru televizní hospody. Ač v dobách největší novácké "slávy" a tudíž i s odpovídajícím zaměřením, Hospoda měla něco, co mě bavilo. I když ty čtyři hvězdy jsou asi ovlivněné mou zálibou v gastronomii, jinak by bylo hodnocení nižší. ()

Parm1

Jsem přesvědčený o tom, že opravdu dobří kamarádi se nemůžou scházet denně u piva. Takže nezbývá než všechno naaranžovat a snad se i některý z herců naučil pít pivo. Menzela jako herce nemusím, ale v Hospodě je to snad jeho nejvíc snesitelná role. 80% ()

crackonosh

Poulíš voči jako moje stará při plnění manželskejch povinností. Jeden z mála světlejších momentů na TV Nova. Některé díly mě baví dodnes a míra trapnosti je podstatně nižší než u většiny ostatních televizních pokusů o humor. ()

kukkik

Naprostá česká klasika a zdejší hodnocení mi připadá zbytečně přísné. Ať to je jak to je, tohle je materiál, který by letěl do vesmíru, pokud by někdo chtěl představit českou náturu cizím civilizacím (můžeme si myslet, co chceme, ale je to celkem věrný obraz). 5/5 ()

RypavaDvojka

Jeden z nejlepších českých sitcomů. Ať si kdo chce co chce říká, ale tenhle sitcom spolu s Comebackem tvoří strop českých sitcomů, který jen tak už nebude překonán. 90%, viděny všechny díly x-krát. ()

Likan7

Skvělý start, kde očividně byly na placu nejlepší scénáře, a poté strmý pád kvality. Čas od času se sice fajn díl objevil, ale prvním 4 epizodám se už nikdy nepřiblížil. To, co na začátku vypadalo jako skvělá oddechovka, se postupem času změnilo v repetetivní a hlavně nudnou podívanou, kde si svůj nejlepší humor postavy vystřílely na začátku seriálu. ()

TSZ

Nova natočila buď hodně špatný a nevtipný komediální seriál nebo dokonalou a vynikající parodii na komediální seriál (která je vtipná svou nevtipností a bizardně nízkorozpočtovým zpracováním).Zřejmě se však jedná o možnost první, a proto bych tuhle otřesnou slátaninu nejraději zašlapal do země.2 hvězdy za výborné herecké obsazení, dodnes nechápu co jim kdo napovídal,ale nevěřím že všichni herci kdo do toho šli viděli dopředu scénář. P.S.:Tvůrci zřejmě nikdy v životě nebyli v hospodě:-) ()

Tiiso

Seriál, který ačkoliv vychází z prostředí hostince neobsahuje až tak hrozné příběhy. A to díky absenci fekálního humoru a velmi dobře vybraným hercům. ()

donkocicak

Vynikající český komediální seriál, bavím se u něho dodnes. Nezapomenutelný je Petr Nárožný v podobě hostinského, kuchař Kachna, pivař Babula nebo pan domácí, jak ho ztvárnil Václav Knop. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

07.09.2020

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012