MatZ

Vynikajúci film, ktorému na kráse uberá snáď len prehnaných posledných pár minút, ktoré si autori mohli kľudne odpustiť. Inak ale fantastickí Quaid a Caviezel, ktorý si ma získal už dávno v Thin Red Line. Príbeh bohatý na napätie i silné emociálne momenty. Dostali ma už prvé rozhovory medzi otcom a synom, a akonáhle sa vo filme objavil krimi rozmer, bol som namotaný totálne. Samozrejme, ak by sa do toho niekto pustil racionálne a začal scenár rozpitvávať, narazil by na mnoho malých i veľmi veľkých nezrovnalostí, avšak nálada a prevedenie snímku umožňuje divákovi sa od podobných analýz odpútať a zamerať sa to, čo je v tomto filme podstatné - I am still here, Chief. Keď si odmyslím posledných pár minút počínajúc bejzbalom, má to pán Hoblit u mňa za 5* ()

hony23

Díky atmosférické poruše se policista pomocí staré vysílačky spojí se svým otcem - a to den před jeho tragickou smrtí před 30 lety. Podaří se mu otce varovat, záhy však pozná, že tím změnil minulost i současnost víc, než by si přál. Od začátku do konce sledujeme skvělý film, který má grády. Doporučuji všem! ()

Desmi

Když pominu nesmyslnost a absurditu základů celého snímku, pak musím uznat, že je to celkem podařenej akčňák. Vlastně bych si přál víc podobných, avšak s jinými herci. Nevím proč, ale tahle dvojka mi taky moc nesedí. Buď jak buď, zábava dobrá.. ()

JindNovo

Kdybych na tento film před lety jednou nenarazil při přepínání, minul by mě. A to by byla určitě škoda. I když úplný konec je jasný od začátku, dokáže si diváka nejen svým zpracováním, ale i hereckými výkony udržet. ()

DekaDance

Tento komentář obsahuje SPOILER! Hele, ten film nemá logiku. Beru, že to je Sci-Fi, takže nějakým telefonováním do minulosti se nezabývám. Ale už od začátku, on něco udělá a v budoucnosti, resp. současnosti (teď už minulost - pro úplnost), tím změní minulost, ale budoucnost (současnost), se změní až druhej den, aby to divák dokázal všechno vidět jako to je/bylo. No, jinak by to asi natočit nešlo, ale ničí mi to představu Motýlích Křídel. A další blbosti, typu jeho paměť (která taky startuje jak moje auto) a že týpek zdrhnul z baráku v minulosti, ale za celou dobu budoucna se nic nezměnilo (kromě toho, že mu zmizela ruka). Takže ho klidně navštívil budoucí polda, aby po pak v budoucím budoucnu mohl zabít, ale ejhle, vynoří se týpek z minulosti, kterej už je v součastnosti, taky... . Ale jinak to je docela zajímavej film. ()

Saxos

Spojení minulosti se současností pomocí vysílačky. Dobrý nápad i vcelku dobře zpracováno. Současnost se mění v závislosti na změně v minulosti. Dobrá krimi zápletka. ()

punco

Miestami skvelé, miestami príliš lacné.Nápad to malo fajn ale dosť už pokulhávalo spracovanie a na Quaida som si nevedel celý čas zvyknúť, ale ako film na poobedie može byť. ()

Merenre

uf, až takové béčko sem nečekal. Hodně slabý a slaboduchý odvar v otřesně nehezkém balení. Jako díl věřte nevěřte by se to snad dalo skousnout, ale jako film... nejhorší dvě slabiny jsou pak Quaid a závěr. největší (rozuměj jediná) pozitiva, že to až tak uplně nenudí a caviezel. ()

Sevin14

Jaká je pravděpodobnost, že si pustíte random film 10. října, a počáteční děj se odehrává v tom stejném datu? 1 ku 365? Mně se to podařilo. Svoje štěstí jsem si vybral, takže tu sportku už asi přestanu sázet. ()

MrKrahujec

Tohle je jasně z rodu filmů, jako je "Návrat do budoucnosti" "Dotek motýlích křídel" a nakonec i naše "Zítra vstanu a opařím se čajem". Bohužel je to ale ze všech těchto uvedených také jasně nejslabší. Přesto přese všechno je ten námět natolik atraktivní, že udržel i takto vysoké hodnocení, jakkoli jsem měl (zvlášť uprostřed filmu) nutkavý pocit, že si tvůrci vzali větší sousto, než na jaké stačí. Tento typ zápletky totiž na první pohled skýtá až oslnivou svobodu fantazie, ale vskrytu je snad vůbec nejvíce svazujícím. Musíte totiž neuvěřitelně ostražitě hlídat logiku času a hlavně jednak aby se nakonec všechny nitky sešly a jednak, aby takováhle eskapáda měla vůbec nějaký důvod a smysl. No a i když tohle všechno tady občas povážlivě zaskřípe, celá konstrukce se nakonec zaplaťpámbu nezhroutí. I když ten úplný konec je tak strašně sladkobolný... ()

SpicyNugget

Mladý policista John najde otcovu starou vysílačku a díky atmosférické bouři se mu podaří spojit se svým otcem, který je již hodně let po smrti. John změní minulost, zabrání svému otci zemřít. Jenže když změní minulost, přítomnost bude mít nedozírné následky… Luxusní sci-fi. Krásné téma návratu do minulosti a ovlivnění přítomnosti, mě takové filmy opravdu baví. Vše sedělo, žádný paradox jsem nenašla. Dennise Quaida mám ráda, i na Jamese se dalo koukat. Prvotřídní práce. ()

Fender

Tenhle film v závěru vlastně ani není moc sci-fi, ale spíš fantasy, jelikož sci-fi žánr je ve své podstatě alespoň trochu založený na logice, což tento film postrádá a jede si svoje bez ohledu na to, jak to bude v logické posloupnosti fungovat. Také to na mě působilo, jakoby zde byla mnohem víc magie, než prosté cestování časem. Nejvíce mi zde chyběla osudovost a kvůli konci se z filmu spíš stal rodinný film, či pohádka, proto mi to postrádá ten dramatičtější efekt, ale i přesto všechno se jedná o skvělý film, s napínavým scénářem, který stojí za to ho vidět. ()

PTuranyi

Tvorcovia filmu kládli dosť veľký dôraz na dôveryhodnosť, takže venovali pomerne dlhý úvod navodeniu atmosféry, v ktorej by divák uveril, že je možné rádiové spojenie medzi minulosťou a budúcnosťou. Zvýšená aktivita Slnka, polárna žiara, popularizačné reči o paralelných vesmíroch a strunovej teórii. Nič z toho ma však nepresvedčilo a následné spojenie Johna so svojím otcom malo nádych ezoteriky. Ako sa však do príbehu začali miešať vraždy, film sa postupne zmenil z rodinného filmu šmrcnutého scifi na slušný thriller, v ktorom už nejde len o záchranu milovaného otecka ale celej rodiny a ďalších obetí. Celý film je podfarbený basebalom, ktorý je použitý aj ako dôkazný prvok o reálnom spojení s minulosťou. Produkcia je veľmi dobrá až na tých pár skratiek v scenári a aj herci zvládajú svoju prácu pomerne dobre. Dennis Quaid je borec ako v roli otca tak aj hasiča no Jim Caviezel je lepší policajt ako syn. 70% ()

endymion

Jen houšť a větší kapky! Jeden z mála sci-fi filmů od prvního Matrixu, který mě jako skalního scifistu dokázal zaujmout. Ten konec opravdu nemusel být až takový hepáč, klidně by stačilo, kdyby se vrátila máma, s tatou si jenom poděkovali po vysílačce a ten by si pak v klidu umřel na raka jako v jedné z prvních změněných časových linií. Přesto tento film posílil moji naději v lepší zítřky americké SF produkce. ()

aliajas

Skvelé! Bazíruje na detailoch typu čo by bolo, keby. Stačí zmeniť maličkosť a ovplyvní to celú budúcnosť. Keď sa nad tým človek zamyslí - čo by bolo, keby som ten autobus zmeškala - nezmeškala, čo také by sa zmenilo!? Nič! Pri tomto filme však máte pocit, že svoju budúcnosť môžete ovplyvniť už aj tým, čo zjete na raňajky. Je to fajné! Tak dávam päť. ()

Skunkiee

Výborný napínavý thriller, se skvělě napsaným scénářem a výbornou režií. Film má velice chytrý příběh, do kterého když se ponoříte, tak vás doslova strhne do velkého víru napínavých událostí, kdy napětí graduje až do konce. Osobně se mi velmi líbí scéna, kdy DQ pochopí, že opravdu mluví s Náčelníkem, je plná rodičovské lásky a pohody. Přesto však cosi visí ve vzduchu. Přeci jen, hrabat se v minulosti se nevyplácí, hodně věcí se potom může změnit. Parádní film, jsem rád že mám konečně originál.. ()