blackperseus

Tému cestovania v čase ja veľa-veľa môžem. Musí byť ale správne napísaná (schválne takéto neurčité slovo). Frekvencia správne napísaná nie je. Odhliadnuc od chaosu v časových paradoxoch mi vadila hlavne tá rodinná línia a zbytočný a prehnaný happyend. Takto sa sakra akčné thrilery nerobia! Tretia hviezda za Elizabeth Mitchell (ktorá keby možno ostala blond, tak pridám aj štvrtú ;-)). ()

Ailly

Mám veľmi rada scifi ktoré sa zaoberajú časovými paradoxmi, ale nie vždy sa taký snímok podarí. V týchto typoch filmov sa väčšinou stretnete s viac či menej nelogickým dejom, toto však nie je ten prípad, všetko do seba zapadá ako má, scenár je vynikajúci, nespolieha na divácku domýšľavosť alebo benefit prižmúreného oka a zato si zaslúži to najvyššie hodnotenie. Fajn herecké výkony, príjemné vidieť Elizabeth Mitchell ako brunetu a mimo ostrova :-). Nebyť toho happyendu.. nieže by som happyendy nemala rada, ale tento bol príliš priamočiary a tak nejak nezapasoval k dovtedajšiemu pocitu z priebehu deja. Nedávno som pozerala Butterfly Effect, ktorý bol vo veľa podobným filmom a ak porovnám satisfakciu zo záveru oboch filmov, musím Frekvencii jednu hviezdičku odobrať. Stále však skvelý film. ()

mimuzik

Nebýt typického amerického konce, moje hodnocení by bylo za pět hvězd. Filmy podobného ražení mám rád, proto jsem si nenechal ujít tento snímek - a dobře jsem udělal ! Skloubení několika žánrů zde dobře zafungovalo, zkrátka od každého trochu. Zajímavá hra s časem se tvůrcům náramně povedla. Jen víc takových filmů. ()

Tomulka

Velmi dobře udělané drama. Na tento film jsem narazil náhodou v televizi a byl jsem nakonec moc rád. Zprvu jsem se chtěl jen trošku ukonejšit před spaním, ale pak jsem zjistil, že mně film nepustí a koukal jsem až do samého konce. Jamec Caviezel předvedl skvělý výkon a Dennis Quaid celkem také, když k tomu přičteme velmi zajimavý scénář a povedenou režiji je to paráda. Rozhodně doporučuji. ()

agentkenny

Samotný název a popis filmu, jsou dvě věci, které vás neuchvátí. Nicméně to neberte na lehkou váhu. Většinou platí pravidlo - Průměrný trailer, název, popis, obsah = Nadprůměrný film. Tady dávám jasných 5 hvězd. ()

Standey

Zajímavý nápad dal tvář působivému námětu ze kterého dokázal Gregory Hoblit na základě bezchybného scénáře vytvořit parádní thriller, který vás chytne za srdce. ()

Linsang

Vcelku nenápadný film, který byl pro mě docela zjevením. Nápad je originální a dost mě bavila měnící se realita podle toho, co Frank v minulosti udělal. John ve snaze zachránit otce tak přijde o matku a změny pokračují dál... Opravdu jsem se bavila a u napínavého konce jsem i zapomněla křoupat brambůrky, což je známka nejvyššího ocenění :-) Dennis Quaid a James Caviezel jsou super sympaťáci a úspěšně dotáhnou celý film až k dobrému konci. Velmi příjemné překvapení na které se ráda kdykoliv kouknu znova. ()

NSN

Ze zajímavýho námětu - zásahu do minulosti, zbyl jen chabej pokus o katastrofickou scénu s " hrůznejma" následkama. Rušeno nespecifikovatelným žánrovým zaměřením. Ukončeno nevhodnou euforicko romantickou scénou. Zachráněno ale místy velmi vydařenou kamerou. Za tohle všechno uděluju týhle žánrový slátanině dvě hvězdy. ()

montel

Jednoho večera najde policista John Sullivan (Jim Caviezel) ve svém domě starou vysílačku, kterou před třiceti lety používal jeho otec, který byl hasičem. Když jí zkusí spustit zjistí, že díky záhadné polární záři která právě panuje, slyší na druhém konci svého otce Franka (Dennis Quiad), který právě před třiceti lety tragicky zahynul při požáru. John nechce svého otce opět ztratit a tak mu poradí jak se má z nebezpečného požáru dostat. Frank ho poslechne a tím oba spustí neuvěřitelný koloběh událostí, které navždy zasáhnou do historie...Film jsem si koupil zcela náhodně a pustil jej takřka z nezájmem. To co nastalo potom se dá těžko popsat. Takovou skrytou bombu jako je tato dnes už profláknutá Frekvence jen tak nenajdete. Nejen že je scénář perfektně propracovaný a vše do sebe skvěle zapadá, oni i herci podali skvělý výkon. Divák se přitom ani na chvíli nenudí a děj jej musí strhnout. Skloubit rodinné drama s thrillerem s prvky fantasy, tak tomu říkám trefa do černého. 85% ()

LukashX

Skvělý film, napínavý od začátku do konce. Happy end mi tolik nevadil, alespoň jsem si mohl oddychnout. Ovšem jednu hvězdu musím ubrat za nesčetné časové paradoxy (i když by se jim stejně nedalo zabránit). ()

saaaky

Je to už nějaký ten pátek, co jsem měl možnost tento snímek shlédnout, nicméně i přesto si na něj pamatuji velmi dobře. Poměrně originální nápad i jeho zpracování, napínavý průběh a i přes všechny vyusmívané, či naopak přehnaně napjaté a vypjaté scény toliko charakteristické pro západní produkci v žánrech tohoto ražení - musím říct, že jsem se bavil. Dennis Quaid, James Caviezel - parádní kombinace. Scénář i režie na jedničku. Přidáme tyhle dva chlapíky, pořádně zamícháme a ? Příjemná večerní podívaná se zajímavým, leč očekávatelným vyústěním. Příjemné! ()

Dataminer

Tento film mám velice rád. Poprvé jsem jej viděl náhodou. Neviděl jsem úplný začátek, ale už po prvních minutách mě to chytlo a nepustilo. Vlastně většina lidí co znám a film viděli, tak to bylo většinou díky TV. Když někomu připomínám, že tento film opět budou dávat, tak musím říci kousek děje, neboť ani název ani obsazení říci nestačí. Jak jsem ale nakoukl na zdejší komentáře, tak tuto zkušenost má více diváků. A to mám rád, když narazím na nějaký film, o kterém nevím vůbec nic, žádná očekávání ale ani předsudky a ve výsledku dostanu takový povedený příběh. Myslím, že dímto filmem by neměl být nikdo uražen a mohu ho jen vřele doporučit. Sám ho mám ve své sbírce zařazen mezi mé nejoblíbenější. ()

karel63

Super nápad, který nezkazila režije, hudba, herecké výkony ani dětské role. Napětí, láska a oddanost řemeslu. Skoro bych dal 5 hvězd. ()

Lukkyn

Asi se u mě stává pravidlem, že čím méně nápadný a skromný film navenek , tím je lepší. Opravdu jsem to vůbec neznal dokud jsem si tohoto kousku nevšiml díky jeho vysokému hodnocení zde. Nezklamal mě v žádném ohledu a vřele ho můžu doporučit dalším jak já říkám hledačům filmařských pokladů :-) ()

nikdozvlast

Frekvence mě velmi příjemně překvapila tím, jak paradoxně netlačila na pilu (většinou, slabé momenty typu "vtipná SPZka" mají tu slabinu, že je zabije čas). Navíc pro Quaida mám už delší dobu slabost, a je mi líto, že stejně jako třeba M. Keaton nebyl nikdy pořádně hvězdou. Docela zajímavě fungovala celá ta směs kriminálního pátrání a sci-fi paradoxu a "rodinných hodnot". Nevěřil bych :) ()

DrCreo

Bez váhania a s čistým svedomím jasných 5*. Nebudem sa tu príliš rozpisovať do siahodlhých dizertačných prác, pretože by to boli aj tak len samé superlatívy. Počnúc prvou minútou a končiac záverečnými titulkami som si to neskutočne užíval. Nebudem sa ani vŕtať v tom, ako a prečo, pretože tento film si to nezaslúži. Jasne a stručne, je treba to vidieť na vlastné oči. A oči vám budú za to vďačné. ()

Krupe

Jsem Ježíšek a dám ti velký dárek, Gordo. Někde si ho napiš, musíš si ho dobře schovat pro příště. Pamatuj si - "Yahoo". Tak to by se mi taky líbilo, takový dárek :) ()