Lucasion

Thunderballu se dá vyčítat ledacos, ale určitě ne to, že zahambuje sérii. Exotický a podvodní příběh má úžasné vtažení do děje. Teroristé hrozí atomovkou a nezbývá než na agentovi tajné služby MI6 vyrazit hledat vrak letadla a zároveň zastavit padoucha, který to zincenoval. James Bond se opět bude potýkat se zlořády SPECTRA a i tentokrát se svým šarmem, klukovským úsměvem a drsným vstupováním jim bude házet klacky pod nohy. Podvodní scény jsou super a jako Bond s harpunou. Nu proč ne? (74 procent) ()

ScarPoul

Absolutne fenomenálne. Terenca Young si svojho posledného Bonda znamenite užil a vychutnal a vďaka nemu to isté ponúkol aj fanúšikom. Thunderball má veľmi pomalý rozbeh, ktorý ale vôbec nevadí, pretože Bond má stále čo robiť a aj keď to zo začiatku vyzerá ako iná zápletka, všetko krásne zapadne do seba a potom nás čaká neskutočná akčná jazda, z fantastickými hláškami a dosiaľ najlepším finále. Sean Connery doslova žije pre Bonda. Každý jeho krok, úsmev ale aj úder päsťou je doslova odzbrojujúci. K tomu všetkému mu konkuruje Celi ako Number Two a svojou eleganciou a šialenosťou môže hravo konkurovať ďalšiemu z Bondových záporákov Goldfingerovi. Bond Girl - Caludine Auger je jednoducho úžasná. Jej premena z naivnej dievčiny na zachránkyňu je krásne vystupňovaná a dáva zmysel. Nemám čo vytknúť. Podľa vzoru väčšie, epickejšie a akčnejšie, ktoré tak strašne nefunguje v iných filmoch TU fungovalo dokonale. Terenca Young je jednoducho skvelý režisér a dal Bodnovi to čo ho sprevádza až do teraz. Neuveriteľnú uveriteľnosť. Ale nedá mi dodať, že po Austinovi Powersovi je sledovanie Bonda úplne o niečo inom:) ()

Lacike

James Bond 4: Operacia zlomeny sip. Diabolsky Blofeld s hnusnym kocurom je spät. Tentokrat poveri jednooke cislo dva planom, aby ukradol atomove bomby a snazil sa za ne ziskat velke vykupne. Akcny uvod a zaver su skvele. Obsahuju vtedy prelomove sceny odohravajuce sa pod vodou, ktore aj dnes beru dych. Bohuzial medzitym je kopa scen, ktore maju predstavovat napinave patranie po bombach, ale na mna to pôsobi ako nesúrody chaos z ktoreho keby sa vystrihla ktorakolvek polhodina, tak by to na filme nebolo poznat. Akurat by nebol tak zdlhavy a nezazivny. Z Bondgilrs ma najviac zaujala Martine Beswick, ktora sa mihla ako ciganka uz v Srdečnych pozdravoch z Ruska. Bohuzial ma znova len maly priestor. Potom tu su este dalsie dve. Obidve su sice pekne ale zaporacka je strasne nesympaticka a ta kladna je zase tupa jak poleno. Hlavny zaporak je tuctovy a zaujme len tym, ze ma jedno oko. Aspon ze je spolah na Conneryho, ktory je stale charizmaticky a hlaskuje ostosest. Pochvalu si zasluzi este soundtrack a prvykrat v bondovkach pouzita sirokouhla kamera, ktora im svedci viac. Vysledok mi pripada podobne priemerny a miestami nudny ako Srdečné pozdravy z Ruska. 5/10. ()

Tommassi3

"Moneypenny, až se příště uvidíme, přehnu si Vás přes koleno !!" - "Myslíte to vážně, Jamesi ?? Tak to už se nemohu dočkat !!" ;) ()

ALIENka_

Nejdřív se musím omluvit všem fanouškům Jamese Bonda, tuhle recenzi byste měli číst pouze na vlastní nebezpečí. Tak začínáme. Já vlastně ani nevím, proč na ty Bondovky pořád koukám, očividně to pro mě není to pravé ořechové. Ale říkám si, že takový kultovky přece musím vidět, a po každým filmu doufám, že mě třeba ten další chytne. Protože něco na tom lidi přece vidět musí, ne? Ale já na tom zkrátka nevidím vůbec nic. Celou dobu jsem myslela, že u toho usnu. Když už to fakt nešlo vydržet, tak jsem si musela uprostřed dát pauzu na kafe na vzpružení. Záporáci jsou všichni na jedno brdo, prostě další postarší důchodce, co chce na starý kolena udělat menší fičák, a rozhodne se vyhrožovat světu atomovkou. Vypadá jako tuctovej záporák s páskou přes oko a akváriem se žralokama, co zabíjí každýho druhýho, kdo pro něj pracuje (Proč by to dělal?? Tohle nikdy nepochopím.) A potřebuju zmínit, že i James Bond se chová jako naprostej debil. Vážně právě uvařil chlapa v sauně nebo co to bylo za přístroj? Prostě proč? Patřil snad k záporákům nebo co to mělo bejt? A pořád si říkám, že by Bond byl mnohem lepší jako komedie, protože minimálně polovina filmu je tak strašně absurdní.. Třeba proč by si někdo dával do výfuku vodní děla? Co to je za vynález, proboha? Nebo scéna na roztahovači... Promiňte, ale u toho se pokerface udržet fakt nedá. Hodnocení: jeden z těch filmů, který už si zejtra nebudu pamatovat, ať chci nebo ne (nechci)/10 ()

Terva

CITÁT - Bond. James Bond........... Stejně jako v dalších dílech se ani v Thunderballu nenechal Sean Connery při natáčení kaskadérských scén zastupovat. Scénář : Richard Maibaum, John Hopkins. Kamera : Ted Moore. Hudba : John Barry - Ve filmu zazní - Tom Jones - Thunderball http://www.youtube.com/watch?v=h-uFNGk5K7Y CITÁT - Dovoluji si navrhnout, abyste mě poslal do Nassau........... ()

Hismael

Čtvrtý Bond chtěl změnit prostředí a tak se přesunul pod vodu. Tomu se přizpůsobí prakticky všechno co se ve filmu děje. Mimo vodu se furt šroubuje na pistole tlumič a scéna v úvodu s natahovačem páteře vytváří dojem, že se jedná o komedii. Je tu cítit snaha vymyslet něco nového a samozřejmě dnes po skoro 60 letech v době neomezených možností to bude už vnímané trochu jinak. Má to zajímavý název, je to pěkně natočené i zahrané, ale předchozí díly jsou o něco lepší. ()

JohnCZ

Thunderball je z původní série asi nejakčnější bondovka, ale místy jsem měl pocit, že si kameramani tak moc užívali hrátky s podvodními záběry, že jim k filmu někdo zapomněl napsat také kvalitní scénář. Staré bondovky na mě vždy působily tak trochu jako brakové filmy (divný střih, amaterské chyby jako je častý bordel na objektivech kamer) a nejinak je tomu u Thunderballu. V dnešní době už takováto akce nikoho neohromí, nádherná bondgirl v podobě Claudine Auger by ale mohla. A oceňuji větší dávku humoru, aspoň se to nebralo tak vážně. ()

corpsy

Tak trochu pomalá a málo dynamická bondovka. Aj tak je to však stará dobrá špionážna klasika s nákladnou výpravou, množstvom suchých Bondových hlášok, krásnymi ženskými doplnkami a grandióznym záverečným podmorským súbojom, pri ktorom museli vtedajším divákom padať sánky na podlahu. ()

ConanVJ

Opět hodně povedená Bondovka, ve které je opět víc akce než v předešlých dílech, spousta hraček od Q, skvělé prostředí filmu, pěkné herečky a jeden mega podmořský souboj na konec. Soundtrack je taky povedený. 80% :) ()

fannah

Nevídaná podívaná, hlavně když na konci titulků je napsán copyright 1965, protože to by člověk, vzhledem k efektům a podvodním záběrům, v životě netipoval. 85% ()

Z0oMb3E

Bondovky neponúkajú len kvalitný zážitok zo sledovania, ale dokumentujú aj vývoj filmárskej techniky. Dokumentujú vývoj a ukazujú chyby a muchy v ich prvotných využitiach. To, čo dnes považuje divák za samozrejmosť bolo v ´65 len v plienkach a je to vidieť. Film sa drží svojej kvality od prvého dielu. Čím sa stáva séria populárnejšou, tím sa scenár komplikuje, akčné scény znásobujú, technické špiónske hračky sú čoraz viac rafinovanejšie. Opäť po ročnej pauze vystrkuje rožky bratstvo Prízrak, aby bolo opäť ukľudnené agentom 007. Connerey je opäť famózny a opäť obklopený nádhernými ženami. Príbeh zasadený do nádherného prostredia Bahám, čo malo dôsledok presunutia akčných scén na a pod hladinu. Bondovky boli vždy inovátormi a zavádzali do kinematografie nové a nové postupy a aj preto sa stali kultom. ()

mysiak

Opäť vynikajúci bond, ktorý už pomaly má peniaze, a je to vidieť na akci, trikoch a doplnkoch, tradične skvelý je Sean Connery aj protivník Largo sa nedá zahanbiť... ()

Historik

Nevím, proč tolik lidí přísahá na Goldfingera. Thunderball je lepší, z dosavadních čtyř filmů je nejvelkorysejší, nejvelkolepější i nejzábavnější. ()

javak810i

Tvůrci chtěli využít nové možnosti podvodního natáčení, což se v této bondovce hodně ukázalo. Podmořské záběry jsou pěkné a nabídly i nové možnosti pro použití různých vychytávek. Každopádně na můj vkus jsou některé podvodní sekvence až moc dlouhé, takže někoho mohou začít nudit. Nicméně námět je zajímavý a filmu jako bondovce nic nechybí. 4* ()

GodComplex

Thunderball je kvalitou nekde tesne mezi Ruskem a Goldfingerem, tedy hranice 3 a 4 hvezdicek. Nakonec davam 4, protoze Sean tady po vetsinu casu vali v ruzove kosilce a kratasech, coz je tak neskutecne ultra gay, az je to roztomile a hlavne, poprve v bond serii jsou zde take konecne nejake non-blond high quality bond girls. 7/10 ()

Laxik

Souboj hračky vs. kočky tentokrát jasně vyhrávají kočky. I když fajnových hraček je tam taky dost. Jen ty souboje pod vodou byly divný. A pak že zpomalovačky vynalezli bratři (dnes již sourozenci) Warchovští. ()

Pierre

Tentokrát tady máme velmi příjemné exotické prostředí a revoluční scény pod vodou. Samotná hlavní postava je v dobré formě, Connery předvádí zatím svůj nejlepší výkon, je perfektní a hláškuje o sto šest. Scénář sám o sobě je vlastně takový nenáročný dobrodružný exotický brak ale tak nějak to v rámci žánru funguje, hezky jsem se u něj zahřál  místo toho, abych byl vyhnán na mraz, dobře se to sleduje a není to vůbec špatné. Jen zaporák mohl být o trochu charismatičtější. ()

numi

Typický Bond. Přepálený začátek plný akce je vystřídán obdobím dlouhatánské nudy, kdy Bond jako vždy utíká a schovává se. Jo, a ještě balí jednu fešandu za druhou. Navíc se na tomto "dílu" nakupilo obrovské množství exhibičních podmořských záběrů, které jsou neuvěřitelně dlouhé. Ostatně stejně jako závěrečná - překvapivě podmořská - bitva. Z prvních čtyř bondovek jednoznačně nejnudnější kousek, který ale zase má nejkrásnější bongirl - Claudine Auger. Dva a půl. [červenec 2006] ()