LiVentura

Pěkná rasovina, hlavně podmořská bitva potápěčů.. Trochu příliš akce nad námět.! Novější verze je daleko lepší. ()

nunka

Ďaľšia dobrodružná výprava "feši 007". Tentokrát v elastických retro plavkách bojuje s bandou zločincov v podmorskom svete. ()

Fiftis

Pre túto bondovku sú charakteristické hlavne tie podmorské pasáže, výsledok vtedy ultramoderných filmárskych technológií. A ony skutočne aj dnes pôsobia veľmi efektne. Len sa mi zdá, že sa tvorcovia nechali tými novými možnosťami trochu uniesť a atraktívne harpúnové potýčky natiahli viac než si zaslúžili. Ale budiš, horšie je to s finálnou rádoby zbesilou jazdou v člne s nezmyselne zrýchlenými zábermi mora a útesov. To už naozaj vadí. Inak ale stále vysoký Conneryovský štandard, bondovka, ktorá má šmrnc. ()

filmfanouch

V roce 1965 čtvrtý rok po sobě dorazila už čtvrtá bondovka, tentokráte bondovka Thunderball, která adaptovala přesně 9. knihu Iana Fleminga. Rozpočet opět narostl (tentokráte na 9 milionů dolarů), vrátil se režisér původních dvou filmů Terence Young a s ním se vrátila také záporná organizace SPECTRE, která si v rámci Goldfingera dala pauzu. A právě po vrcholném Goldfingerovi představuje Thunderball lehké vystřízlivění z toho jak může být James Bond strašně moc super, přesto Thunderball ale zůstává pořád velmi fajn akčním dobrodružstvím a zamrzí na něm jenom fakt, že patří do té slabší poloviny Conneryho bondovek. Thunderballu opět nedělá problém představit pořád neustále sympatického a charizmatického Seana Conneryho, který se už touto dobou prostě a jednoduše stal ryzím ztělesněním jako agenta Tajné služby jejího veličenstva ztvárnit. Conneryho charizma, stylovost při akčních sekvencí (po dobu natáčení se ani jednou nenechal zaskočit kaskadérem) a schopnost házet ze sebe suché hlášky je prostě i v rámci Thunderballu pořád parádní. Jenomže poté už následuje několik více či méně vyložených problémů. Terence Young je možná člověk, který pomohl Jamese Bonda v podobě první bondovky Dr. No nakopnout, Goldfinger v režii Guye Hamiltona byl ale ten svěží vítr, která série už u svého třetího filmu potřebovala a měla se vydat spíše cestou dalších sólových dobrodružství. Tady se ale do popředí vrací zmíněná organizace SPECTRE, čímž už je víceméně ze začátku jasné, že tahle šedá eminence v pozadí v rámci tohoto snímku jen tak nezmizí a především po Goldfingerovi a jeho neskutečně badass pohůnkovi Oddjovi přichází......... Emilio Largo. Emilio Largo AKA No. 2 je jeden z nejslabších bondovských protivníků v celé historii série. Nejde z něho téměř žádný respekt, Adolfo Celi v té roli nemá žádná charizma a celkově Thunderball i díky němu po předchozím Bondově dobrodružství působí jako slabý odkaz a spíš úkrok zpátky než krok dopředu. Čtvrté Bondovce nechybí stylové akční sekvence, překrásná výprava, velkolepý nádech, stylové gadgety od Q, krásné ženy nebo velmi dobrá úvodní píseň s krásnými stylovými úvodními titulky, přesto všechno je to ale skutečně slabší odvar Goldfingera a víceméně i slabší odvar Dr. No. Goldfinger bohužel svou zásadností zároveň vystavěl jistá klišé, která se následně opakovala od Thunderballu víceméně do roku 1985 a bohužel už u Thunderballu bylo vidět, že schéma ´´ další magor, který chce ovládnout nebo zničit svět totálně šíleným způsobem´´ nebude tak úplně fungovat věčně. Ani nová Bond Girl zde není tolik zajímavá, přesto je tu ale minimálně další super odkaz na Blofelda a i to je jeden z faktorů, proč odkazování na šedou eminencí v pozadí jsem pořád tak trochu schopen ignorovat. Kazí mi to ale dojem, který jsem vždy z Bondovky měl a to fakt, že se kdykoliv můžu podívat na jakýkoliv bondovský film, stačí mi jenom vysvětlený background v průběhu příběhu a přesto si nejslavnějšího agenta všech dob užiju, aniž bych musel zapínat mozek a dávat si do kontextu události předchozích či následujících částí, minimálně takhle dle mého názoru Bondovky fungovat nemají a stylový úkaz toho jak to může fungovat přinesla až o 40 let později Craigovská éra. Thunderball se musí ovšem cenit minimálně v rámci toho, že se odehrává z velké části pod vodou, což přineslo opravdu několik parádních vizuálních nápadů, přelomových akčních sekvencí a především úkaz, že je samotné natáčení akčních sekvencí pod vodou vůbec možné. To jsou jenom plusové body pro Thunderball, které ho od odhání od šedých vod průměru, přesto je ale tahle Bondovka právě díky tomuhle přece jen trochu více zapamatovatelná. Na něco co se bude více svou bravurní stránkou podobat Goldfingerovi jsme si ale museli počkat až na příště a to na Bondovku, která víceméně nedorazila rok po té předchozí, ale až 2 roky poté předchozí- Žiješ jenom dvakrát! () (méně) (více)

JohnnyD

Plusy: napínavé, akčné, Sean Connery, skvelý záporák, bohovská úvodná skladba od bohovského Toma Jonesa, výborná hudba, sexy Bondgirls Zápory: film je taký nijaký, za čo môže hlavne to, že sa to odohráva na jednom mieste a aj to, že (napriek efektnému záveru) síce akcia je napínavá, ale skôr komornejšia - aspoň mne sa to tak zdalo. ()

Nin

James Bond: Vodní level. A já nikdy neměl rád vodní levely ve hrách. Hlavní padouch má rád žraloky a rád se potápí, a tak se mnoho děje odehrává pod vodou. Většina vodních sekvencí působí dost nudně, a zbytečně dlouhý finální vodní souboj s mnoha potapěči má ještě k tomu pitomou hudbu. Když je Bond na souši, tak je to relativně fajn, ale jinak mě děj moc nezaujal. Máme tu zase přenádherné ženy, a řekl bych, že se tentokrát scenáristi snažili, aby byly o trochu drsnější a o trochu méně poddajnější, takže diváka čeká nalož vostřejších kočiček než obvykle. Celkově je ale pro mě tahle bondovka spíš nezajímavá nuda. (5/10) ()

hippyman

connery je sice prostě švihák, ale čtvrté pokračování série se mi jeví takové nemastné neslané... oscara za speciální vizuální efekty fakt nechápu, spíš než nadšení vyvolaly úsměv... záporák, bondgirl, ani příběh, nevim no, prostě mi to nijak extra nesedlo... 60% ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +podmořské záběry, bond girl Domino, Bondovi udělátka -pomalejší tempo, v závěru rychle střižená akce/// Díky technice tento díl pokročil o hodně dopředu a dá se o něm bez obav tvrdit, že je to již ten pravý Bond, takový na jakého sme zvyklí. Mimochodem hláška "je uplně mrtvá" mě celkem uzemnila. Podmořské záběry jsou pěkné, pro mě však ne až tak atraktivní. Zápletka mě taky tolik neohromila. Přesto hodně slušné. Dávám silné 3*/// Celkem 69%/// ()

HAL

Podobně jako předchozí Goldfinger jedna z nejklasičtější bondovek se stálými styl definujícími proprietami, absolutně povrchním přístupem ke všemu a atmosférou, která dýchá elegantcí a šarmem stejně jako její hlavní hrdina. Příběhové zvraty jsou možná až příliš "deus ex machinovské" i na tento brakový žánr a záporácká bonbgirl se sympatickým jménem Domina změní své přesvědčení až příliš rychle, ale v rámci lehké zábavy jde tohle všechno bez problémů zkousnout, stejně jako až příliš zdlouhavá závěrečná bitka potápěčů. V kontextu s novějšími díly je zajímavé jak tato a další oldschoolové díly lpěly na jednotě záporáků zařazených v organizaci SPECTRE - podobnou kontinuálnost děje napříč jednotlivými díly zřejmě po mnoha samostatných padouších nabídne až nově chystané Quantum of Solace... které ale bude stylově někde úplně jinde. 9/10 ()

mzss1

[65%] Čtvrtá část o Jamesi Bondovi se Seanem Connerym a i po letech u mě platí, že je tohle můj nejméně oblíbený díl. Ale shazovat ho do pouhého průměru už nebudu. Film je rozmanitý, stále se tu něco děje, baví mě to tak do cca 90 minuty filmu a pak už jsem se až do finále téměř nudil. Úvod je obstojný, poté se začne děj rozbíhat a vypadá to na zajímavou misi. Rozehrají se karty, víme jak vypadají záporáci (kromě Blofelda, kterému klasicky není zabrán obličej). Postava Larga v záporné roli mě moc nebrala … Connery je zde opět velmi dobrý, má solidní hlášky, svou ikonickou postavu opět nezapře. Ostatní herci hrající známé postavy jako je M, Q, Moneypenny opět potěší. Co se týče akčních sekvencí, tak jsou takové krátké, ale to mi nevadilo. Co se týče vodních scén, ať už akčních nebo jen těch potápěcích, tak vizuál je na tu dobu výborný. Jenže v závěrečné cca 45 minutovce už mě to přestalo víceméně bavit. Nebylo to moc záživné, ale tím nebudu snímek posílat do pekel. John Barry zde složil opět vynikající a poutavý soundtrack, který mi v uších po skončení vždy tak krásně rezonuje, stejně jako u všech jeho Bondovek, které složil. Bondovi ženy jsou opět dobré, krom té zrzavé – to byla mrcha. ;) No takže to je asi tak vše. Obstojná záležitost to je, i když to u mě patří mezi ty slabší díly. ()

Sobis87

Otec bondovské série Terence Young navazuje na Hamiltonova nadsazeného Goldfingera a s Thunderballem zachází snad ještě dál, co se odpoutání od reality týče. Když pominu množství vynálezů a udělátek, které k této sérii prostě neodmyslitelně patří, největším "sci-fi" zde je zkratovité chování postav, které některé věci prostě rozdýchávají až moc snadno a mění svá rozhodnutí v pouhých vteřinách, což je případ hlavně bondgirl Domino. Něco takového je ale vzhledem k žánru a stylu filmu snadno odpustitelné a místo divákova opovržení a vzteku spíše vyvolává pobavený úsměv nad roztomilou naivitou celého filmu. Hlubší psychologizaci postav do této série přivedl až Bond v podání Daniela Craiga, to už se ale bavíme o bondovkách pracujících na poněkud rozdílném principu. Thunderball je po Srdečných pozdravech z Ruska a Goldfingerovi znatelným pokleskem z hlediska kvality, za což vděčí poněkud natahovanému příběhu oplývajícímu několika nudnějšími sekvencemi, méně výraznému hlavnímu záporákovi a nešikovně natočené závěrečné akční sekvenci, ve které se nešetří zrychlenými záběry, které místo kýženého zdvihnutí adrenalinu u diváka budí (v tomto případě nepochybně) nechtěný úsměv. Thunderball na druhou stranu zase nabízí pro sérii novátorské podvodní souboje, které jakožto atrakce fungují více než dobře, funkční verbální humor a místo jedné bondgirl se zde objeví dokonce dvě, přičemž se stále nemohu rozhodnout, která z nich je půvabnější...a ještě tu je jedna pořádná mrcha jako bonus. Tohle je sice vzhledem k předchůdcům poněkud slabší, stále ale více než dobrý film s agentem 007. 75% ()

IQ Tiqe

Slabší než Goldfinger, méně akce, příběh tolik nešlape. Stopáž mi místy připadala zbytečně natažená. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 7 | humor 1 | akce 5 | napětí 3 | pustil bych si znovu 5 ()

Anderton

Ako v tomto zasneženom počasí to určite potešilo. Ale inak zase to isté....pod vodou a na plážach to Bondovi sluší, Bond girls v plavkách sú super, zase je mi jedno, o čo ide, čo je asi dobre....no je to stále "iba" ten starý dobrý Bond.... ()

Frajer42

Již se stalo pravidlem, že tyto staré bondovky si musím rozdělit minimálně na 3 části. Není v mých silách něco takového dát jedním dechem. Jednotlivé díly mi extrémně splývají a tento se odlišuje snad jen tím, že místy máte pocit, že sledujete film 20 000 mil pod mořem. Jinak je to taková ta klasika, kde Sean Connery strčí svůj pyj do každé majitelky gagulky hmatatelného pulsu a ukazuje divákům, že práce agenta 007 obnáší z 85 % souložení, 5 % střílení, 5 % jízdu autem, 5 % představení svých vychytaných super tajných zbraní. Musím se přiznat, že pro mě zůstává záhadou, že mají bondovky celé zástupy honičů a zcela mi uniká, co se na tomto může někomu líbit. Je to extrémní nuda. [25 %] ()

boshke

Thunderballem končím se starými bondovkami. Ani jeden ze čtyř nejlépe hodnocených filmů mne jednoduše nezaujal... A ten Bond je vážně strašnej kurevník, v každém díle protočí alespoň dvě dámy... 60% ()

Kothy

Za mě teda nejlepší Bondovka s Connerym. Mělo to všechno, co těm předchozím chybělo. Samotná zápletka s atomovkou sice moc originální není, ale to se ani nedá čekat. Celé se to odehrává na Bahamách, což je super. Bond má za úkol najít ztracené jaderné bomby a záporák mu to vůbec neusnadňuje. Opět se kolem něj točí krásné ženy. Dost se mi tu líbily všechny ty vodní souboje a hlavně i vychytávky, které od Q dostal. Tenhle film podle mě funguje i dnes. Hudba je taky super. "Potřebuje se odpočinout, je úplně mrtvá." :D ()

Campbell

Taková pomalejší Bondovka která sice nepostrádá koule, ale ani nemá moc dobrej drive, a navíc jsem asi 3x zívl což není dobré,nicméně Connery je sympaťák a jeho šišlání bylo občas srandovní, prostředí je parádní. Prostě taková zábavná jednohubka. ()