Vítejte v Japonsku, pane Bonde. Sean Connery v hlavní roli britského akčního filmu. Americká raketa je na oběžné dráze Země pohlcena neznámou nepřátelskou raketou. Američané podezřívají z napadení Rusy, zatímco britská tajná služba má informace, že útočící vesmírné plavidlo přistálo v oblasti Japonského moře. Britové proto vyšlou do Asie svého nejschopnějšího muže, agenta s číslem 007 Jamese Bonda. Ten je v Hongkongu zabit během milostných hrátek s čínskou agentkou, avšak je to jen kamufláž pro oklamání nepřátel: po fingovaném pohřbu se „oživlý" 007 vydá do Japonska. Ve spolupráci s šéfem tamní tajné služby Tanakou Bond zjistí, že chemický koncern boháče jménem Osato zpracovává nezvykle velké množství chemikálií, které se používají pro cesty do vesmíru. Od Osata vede stopa do vyhaslé ostrovní sopky, v jejíchž útrobách se skrývá raketová základna Bondova úhlavního nepřítele Ernsta Stavra Blofelda... (Česká televize)

DruidKarel

716. hodnocený film: Rozhodně se můžu opřít o tento film, pakliže bych chtěl hledat jedny z nejlepších "bondovek". Další naprosto dokonale rozehraná partie v podání Seana Conneryho coby agenta 007, protože on byl skutečně snad tím nejlepším přestavitelem Jamese Bonda a ať si říká kdo chce co chce. Film má opět vynikající příběh a nápad zasadit jej do Japonska, to byl skutečný majstrštyk. Nádherné prostředí a vynikající akce už tak tradičně zdobí filmy o agentu 007. 5* je opravdu zasloužených. 5* ()

starbrejkr

Co si budeme povídat, tenhle Bond není o Bondovi, ale o Blofeldovi. Legendární padouch zde získal tvář a to tvář démona. Donald Pleasance byl naprosto luxusní a určitě si zasloužil větší prostor (proč ho vlastně neobsadili v následujícím filmu?). Connerymu, až mu ještě není ani 40, tady už nějak dochází dech a švih z prvních tři bondovek už to nemá. Spíše tedy lepší tři, ale Blofeld to tlačí nahoru. ()

Lanark

Překvapuje mne v rámci bondovské série poměrně nízké hodnocení. Přitom se jedná, co do atmosféry a spádu, o zatím nenapínavější díl. Jistě, vesmírné scény jsou opravdu usměvné, ale čínský kovový létací klobouk byl odpuštěn, tak proč né toto? Nicméně zdá se, že jsem se u minulého dílu spletl a závěrečný nervák se opět točí kolem jaderných zbraní, ale asi se s tím budu muset smířit. Avšak je to vlastně očekávatelné, ovládnout svět v té době ani jinak nešlo. Pro mě velký konkurent Srdečných pozdravů z Ruska...možná ho i o pár japonských sněhobílých nožek předbíhá... ()

Fallen_One

Bondovka je to dobrá, což o to :o) jen mě překvapuje, že jsem ji už neohodnotil dřív. Určitě není jedna z nejlepších, ale je koukatelná a vesměs se pořád něco děje. Některé pasti ze zlounovy pevnosti jsou dokonce velmi inspirativní. ()

zette

Dejove me to uplne neoslovilo, ale ta pozirajici kosmicka lod je bezchybna. Kdyz k tomu prictu ustredni pisnicku Nancy Sinatry, kterou uz nekolik dekad miluji a styloveho Conneryho... Nemuzu to oznacit prumernym filmem... ()

c.tucker

Japonsko a stále se opakující pozice Bond vs. SPECTRE. Tentokráte se zde objeví i obličej čísla 1 Blofelda. Boj o vesmírný prostor byl v té době velmi atraktivní, tak se musel do Bondovky taky někdy zakomponovat. Japonské Bond-Girls sympatické. ()

WolfR

Žiješ jenom dvakrát je od ostatních Bondovek dosti odlišná. Tak hlavně je taková exotická (Převážná část filmu se odehrává v Japonsku) a náš agent 007 je oproti předchozím Bondovkám také takový jiný, vzdor tomu, že ho pořád hraje skvělý Sean Connery. Dále pak slečna, která hraje Japonskou Bond girl je dosti fešná a záporák Blofeld, kterého hraje Donald Pleasence, je dostatečně odporný, přestože ho ve filmu můžeme zahlédnout až 20 minut před koncem. Zápletka s hrozbou 3. světové války je také slušná a mně se tahle Bondovka celkově líbila, přestože byla prostě taková jiná, takže 4 hvězdy. ()

campix

Zatím asi nejhorší bond s poslední účastí Seana Conneryho jako agenta jejího veličenstva. Hrozný mišmaš vesmírných objevů, soupeření Ruska a USA během studené války a šílenec v Japonsku, který se snaží ze všeho vytěžit. Žiješ jenom dvakrát je takový jiný Bond, žádná jeho část se neodehrává v Anglii, dokonce ani setkání s panem M a ani děj není bůhví jak záživný. Japonsko je sice zajímavá lokace, jenže vůbec mi nedokázalo zatraktivnit film. Hodně věcí mi přišlo naprosto přehnaných, jako například namaskovaní Bonda jako Japonce. Gilbert to prostě podle mě uchopil za naprosto špatný konec. ()

mortak

Poslední knižní bondovka vydaná za Flemingova života je už jen stínem těch předchozích. Fleming v ní sice zůročil své články pro The Sunday Times shrnuté v knize Thrilling Cities, pro které objížděl světová velkoměsta a hodnotil jejich noční život, ale výsledek je dost tristní. Bond je po smrti Tracy bez života, impotentní (jako Fleming po prodělaném infarktu), a cestování po Japonsku s Tanakou, prokládané návštěvami u prostitutek, a zakončené falešnou svatbou, ho postupně vrací k životu. Akce, tedy setkání s jeho nemesis Blofeldem, probudí čtenáře až v poslední třetině knihy. Roald Dahl musel pro film vymyslet kompletně nový příběh a moc se mu to nepovedlo. Vedlejší postavy naprosto utopeny (chudák Karin Dor), ninjové naprosto nevyužiti, souboj helikopter směšný, svatba tady působí násilně (v knize Bond na ostrově chvíli žije), no prostě neskutečný bordel. Na druhou stranu pořád se něco děje, má to tempo, pěstní souboje jsou přehledné, takže slušné tři hvězdy. ()

Radiq

Ježíši a Marie, ty to vidíš. Tak už vím, z čeho si dělali srandu ve filmu Tajemství hradu v Karpatech - tím myslím ty rakety. Falešná sopka jako pevnost s otvírací hladinou, která je z venku mnohokrát větší, než zevnitř. Rakety, které v sobě unášejí jiné rakety. Rakety, co místo ohně chrlí kouř. Bond, co má vypadat jako japonec, ale neoblafl by tím ani psa. Bond, kterej se stane ninjou. A samozřejmě hafo záběrů s filmem na pozadí. Jediný klady, co jsem tam našel, jsou fikaná střílící cigareta, kterou asi vymysleli tomhle filmu a unikátní skvělej záporák Blofeld se super jizvou přes oko. Všichni Bondi stojí za hovno, ale tento kór. Pozn.: mezi všema těma kravinama je děj odehrávající se v Japonsku ještě jakž takž zajímavý. ()

okkac

Exotická bondovka téměř celá se odehrávající v Japonsku. První že tří bondovek, které režíroval Lewis Gilbert (další byly The Spy Who Loved Me a Moonraker) a které se všechny vyznačují bombastickým finále ve velmi výpravném padouchově hlavním stanu (sopka, tanker, vesmírná stanice) a Bondovi vždy přijde na pomoc menší armáda a strhne se řežba se služebníky hlavního lotra. Žádné jiné další bondovky už takové davové scény neobsahují. Navíc jen v nich uvidíme buď Conneryho nebo Moora v uniformě. ()

tom88

Piaty Bond sa mi kupodivu celkom pozdával. Bol svižnejší, celkovo zrozumiteľný, vtipný. Prvý krát ukázali hlavného záporáka a jeho peknú perzskú číču, ktorú žmolil v predošlých dieloch. Mierne sci-fi mi až tak nevadilo. Akcia sa mi páčila, natočené to bolo svižne. S týmto dielom som nemal problém a navyše sa mi strašne páčila skladba z úvodných tituliek na začiatku filmu. 77% ()

Charms

Jedna za Seana a druhá za zločineckou kočku (ad Terry Pratchett). Jinak mě to tedy pekelně nudilo, ale to je můj všeobecný problém s Bondovkama. ()

Mol

THEY TOLD ME YOU WERE ASSASSINATED IN HONG KONG. YES, THIS IS MY SECOND LIFE. YOU ONLY LIVE TWICE, MR. BOND! Dost možná nejlepší bondovka s fajn holkama a spoustou střílení a akce. Konečně uvidíme do tváře číslu jedna a nechybí ani piraně v bazénku nebo epický konec, kde James zase skončí s pěknou holčinou na opuštěném místě. Už jen nápad s tajnou základnou v nitru sopky. Přesně takhle si člověk představuje pojem James Bond. ()

andrii

..., ale i do třetice můžeš si ho dopřát. Tajná mise, toho času v zemi vycházejícího slunce. Rikša, gejša i nebezpečně přitažlivá žena vlasů, co svítí a pálí jako oheň, už jsou připravené, pane Bonde. ()

Tommy.D

Snad nejlepší Connery-Bondovka. Relativně inteligentní zápeltka - check, Bond-girl téměř neustále v plavkách - check, epic bitva - check. Navíc komický vrtulníkový souboj.. no prostě žrádlo na sobotní odpoledne:) ()

LeoH

Hodnotím výš než některé slavnější předchozí kousky a samotného mě to trochu udivuje, ale bude to asi proto, že tady někde se teprve láme chleba mezi původním starosvětštějším Bondem a tím, co si pod pojmem pravá bondovka podvědomě představuju já: kosmické vsuvky, skládací helikoptéry, propadla, pirani, ninjové, nadsázka už definitivně komiksového ražení, takže nerealističnost nevadí… Navíc je tu Aki, jedna z nejpůvabnějších a samostatného života nejschopnějších bondgirls so far. — Jestli chcete vědět, jak to opravdu bylo s tím Werichem, přečtěte si Korespondenci V&W a koukněte se na dokument z natáčení. Žádná nemoc a (protentokrát) ani žádný nátlak KSČ, jak se tu píše v zajímavostech. Voskovec i Werich byli do prvních Bondovek velcí fandové a když se Werichovi naskytla možnost zahrát si padoucha všech padouchů (The Most Sinister Man in the World, zněl titulek rozhovoru s Werichem v londýnském Daily Mailu), v dopisech padaly věty jako „Já bych se totiž posral radostí být jednou z postav těch pohádek od IanaBoženyNěmceFlemminga“ (W) či „Nadto ti pak ještě extra závidím účast v jednom z těchto skvostných panem et circenses naší doby, které miluju a jimž fandím právě tak jako ty. Vždyť … Bondiády jsou Červená Esa dnešní éry“ (V). Potíž byla v tom, že režisér viděl Wericha poprvé až v první natáčecí den a zjevně mu do jeho představy o roli těžce typově nesedl („Otevřely se dveře a dovnitř vkráčel takový Papa Noël…“), následně se z něj pár dní snažil ždímat komiksového zlouna (ve Werichově verzi: „Já se nepohodl s produkcí, neb chtěli, abych dělal monstrum“) a nakonec roli přeobsadil, zřejmě aniž by Werichovi dokázal říct do očí důvod (z pozdější Voskovcovy reakce: „… moc jsem se zlobil a moc jsem s tebou cejtil. I s tím odporem ke zbabělosti a nepřítomnosti toho tvýho bossa, kterej by byl … moh k tobě přijít a profesionálně ti vysvětlit, ať už z jakejchkoliv (platnejch či neplatnejch), ale jeho důvodů ‚to nepude‘.“). Voskovec taky po premiéře hezky shrnul, jak se bondovky právě s tímto filmem začaly posunovat mimo V&W svět: „Jakoby se skoro hystericky snažili všecko přetrumfnout. A ač je to místy veliká sranda a nádherně opět uskutečněná, skvostné technické a gadgetové fóry, ač je to správně věrno všem těm etablovanejm Bond principům (jako commedia dell'Arte) – nese to nehmatatelné stopy jakési únavy, jakési násilnosti … K tomu přispívá fakt, že Time marches on, a že Sean Connery, stále skvělý, s báječným podehraným humorem, a porád mrštný a se sex appealem a s tím svým báječným stylem, je přece jenom kapku podstatnější v opasku … ta kdysi lean tvář je vošlehnutá těma ‚vodka martini‘, co jsou najednou nejen rekvisita, ale doopravdy… No, a ta tvoje role je pitomoučká. Měl jsi absolutně pravdu, žes to chtěl hrát ‚against the line‘. To by bylo bejvalo daleko účinnější. To by bylo bejvalo skutečně hrozivý a skutečně příšerný. Takhle Donald Plaesence s tou vobolenou hlavou a uzenou jizvou a odporným převislým okem je jen neuvěřitelnou, umělou, a nepůsobivou příšerkou. Kdyby ses tomu byl propůjčil, byl bys bejval nešťastnej a následkem toho špatnej. … Kdyby ti volové byli zůstali při svém původním souhlasu s tvým pojetím, bylo by to zlepšilo film a tobě udělalo řemeslně dobře.“ Omlouvám se za delší citát, berte to třeba jako Voskovcův osobní příspěvek do zdejších komentářů a hlavně jako reklamu na báječnou knížku. () (méně) (více)

chelseaman22

Je to tak nesmyslně absurdní, až jsem zatoužil porušit konvenci a dívat se bez pauzy déle než čtyřicet minut! Těžko říci, proč se 007 přiženil do cechu samurajů, proč mu byla dodána dětská helikoptéra, jíž chyběla jen nukleární hlavice či proč půvabná asketická diva vyběhla na Fudži jen ve spodním prádle. Účinkování grupy SPECTRE, jejímž kápem je osoba až podezřele připomíná vedoucího RAKEŤÁKŮ je neuvěřitelně otravná a hloupá. Snaží se sic tvářit inteligentně, ale ty jejich nepochopitelné vesmírné manévry za účelem globální války bez profitu jsou jednoduše sterilní, což diváka primárně nutí soustředit se na vnadné ženy. Být samurajem je vám houby platné, když se na vás soustředí kulometná salva - ale o tom by mohl vyprávět bijec Cruise po zkušenosti v císařském Japonsku! 86% Celosvětový výdělek k 3. 5. 2014: $101,000,000, což je 9,81 násobek budgetu ()

Motinski

Moja najmenej obľúbená Bondovka s Connerym. Ku koncu tu bolo až moc vecí čo iritovali (Bondov Japonský výzor), ajtak ale pozerateľné. Stále dostatočne akčné, no nie tak atraktívne ako v minulých častiach. ()

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)