King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

pytlik...

Jak to, že na čestném prvním místě v přehledu zúčastněných herců není zelené pozadí? (a ne, nemyslím tím Hulkův zadek). Vždyť se vyskytovalo v každé "akční" scéně, a že jich bylo, ach jo. Jako tohle fakt nadchne kohokoli, komu je víc jak pět let? Honička s dinosaury, kdy jim člověk v pohodě stačí, popř. jim ještě utíká. Balancování na okrajích skal, pětimetrové skoky, umírající potvory jako na potvoru vždy složí své kosti těsně kolem hlavních hrdinů. To bylo taaaaaak vzrušující, až jsem si přelepil pusu kobercovkou, abych se nudou neukousal. A radši jsem přemýšlel, čím byla namazaná ta hlavní hrdinka, že ani po x dnech v džungli neměla na sobě ani šmouhu? A jakému výrobci oblečení (včetně toho spodního) může děkovat (a my proklínat), že po všech těch dobrodružstvích neutrpěly její šaty úhonu, žádná díra, žádné roztrhnutí, a nic zajímavého nám kvůli tomu neukázala? No asi tak nejzajímavější z celého filmu je přemýšlet o vztahu Konga a té krasavice. Tak v první řadě, jednalo se o vztah vrcholně nezdravý. My si z našeho zaslepeného lidského hlediska myslíme, že jsme pro každé zvíře vrchol krásy a každé z nás padne na zadek, ale takového chlupatého, krásně vrásčitého tvora nějaké hladké holátko rozhodně nenadchne. Takže ta opice musela být dost zvrhlá, že se zamilovala do člověka. No ale dejme tomu, v té džungli asi neměla moc příležitostí k seznámení, dost možná byla poslední svého druhu, tak vzala za vděk prvním, co se jí dostalo pod tlapu. A za druhé, tohle byla ta jediná pravá velká láska v historii. Neboť nebylo ani pomyšlení, že by kdy mohla překročit meze platonismu. ()

Krysa SPK

Peter Jackson je velký filmař. U King Konga však mohl zůstat ve střižně o trochu déle. Tím myslím to, že by neškodilo KK zkrátit - či prodloužit, pokud by pak dostaly některé zbytečné scény větší smysl. Nádherná je hudba J. N. Howarda, které si však více všimnete až po druhém zhlédnutí, či při poslechu soundtracku. ()

Timak

První půle nebyla zrovna 2x nejlepší a už jsem si říkal, že to Jackson nezvládl, ale to co následovalo, bylo úžasné. Ikdyž jsem věděl, co Konga čeká, strašně moc jsem si přál, aby to tak nebylo. Sakra dobře odvedená práce pane Jackson ()

Aven

Vizuálně úchvatný film se skvělými hereckýmy výkony hlavních představitelů. A také dokonalé ztvárnění ostrova jako nejodpornějšího a nejnebezpečnějšího místa ne světě. ()

aseedi

Kliďně mě vyvádějte z omylu, ale tohle je ubohá, přeplácaná nuda. A to mám mám Watts a Brodyho přespříliš rád. ()

JohnSmith

Tři hodiny by nebyly zas tak moc,kdyby se ty tři hodiny něco dělo.Kong se objeví až po hodině a moc toho zrovna nepředvede.A triky?V prvních Hvězdných válkách byly mnohem lepší ()

PanFilmov

Síce pekný film ale skoro to isté ako starý klasický King Kong z r.1933 tento King Kong je už po tretí krát zfilmovaný a to mu raidne ubralo na originalite. Možno podotknúť že grafické efekty sú zaujímavejšie ako bábkový King Kong, ale stará klasika vždy ostane starou klasikou a tou najlepšou nič nové ju nedokáže nahradiť!! ()

Tomatáš

Tohle už prostě není originální nápad..pochodujících obrů ve velkoměstě už bylo dost..Každopádně hodnotím krásné efekty, výpravu, krásnou Naomi..;) ()

Danny F.

Dlouho, dlouho nic a pak akce. A co ti dinosauři? To je snad úlet nebo co? Po vizuální stránce jde o perfektní práci avšak ten nudný úvod byl zbytečný. 65% ()

Krustyburg

Výprava na neprobádaný ostrov jak se patří! Herecký výkon Naomi Watts je z herců asi nejlepší, akční scény většinou poutavé, až na výjimky, což se ale u tak dlouhého filmu dá omluvit. Slabinou je pro mě námět: Obří opice co se zamiluje do dívky(to bych ještě překousl - je to přece romanťárna), ale pak ji odvezou do New Yorku, kde bojuje s armádou!? A Jurský park to připomínalo. A podle mě to filmu neuškodilo... Dobrý film i přesto, že dávám 3,5*. ()

BetuSKA

Zachovat scénu, kde King Kong zaujatě otvírá a zavírá čelist mrtvého dinosaura byla nutnost. Chvílemi až moc zdlouhavé či nechutné, celkový dojem docela dobrý, ačkoli ten příběh moc nemusím... ()

Ceres

PJ si splnil svůj dětský sen, kdo z vás by byl schopen si splnit takový sen jako on? Nikdo. Pěkná pocta starému King Kongovi a hlavně skvělý závěr na ESB. ()

sochy.zirafka

Jacksonovu vysněnému děťátku se dostalo veškeré péče, kterou by člověk od tohoto perfekcionalisty čekal. Bohužel musím zdůraznit, že v King Kongovi ani tak nešlo o prostřední, ze kterého tato přerostlá chlupatá obluda pocházela, ani o důkladný rozbor jeho wrestlingových a chiropraktických schopností, jako o vztah mezi zvířetem a kráskou a krutostí po spektakulární zábavě prahnoucí společnosti. Proto jsem také k vyjádření své nespokojenosti se (dle mého názoru) zbytečnými scénami užil jednoduchého hodnotícího vzorce - za každou zbytečnou půlhodinu hvězda dolů. Faktem ale zůstává, že film je co do řemeslného zpracování na velmi vysoké úrovni. Měl by si ovšem vybrat, zda hodlá být akčním letním trhákem plným efektů, nebo romantickou pohádkou. ()

harryy

Scenár King Konga sa nevyhne hluchým miestam ale v zásade sa veci hýbu rovnomerne a majú spád.Z pohľadu čisto zmyslového zážitku je King Kong nádherný. Samotný Kong pôsobí dokonale realisticky a aj z ostatných predátorov na ostrove budete mať zimomriavky. Najrôznejšie akčné scény sú po technickej stránke vcelku vydarené. Úroveň špeciálnych efektov je vcelku dobrá a slabšie miesta budú rušiť skôr filmového fajnšmekra než bežných divákov.Ale bolo to zbytočne dlhé z celkovej dĺžky filmu 190 minút by sa pokojne dalo 20 alebo aj 30 ubrať bez toho, že by utrpela spojitosť deja či impozantnosť príšer. 75% ()

pravdovravny

Peter Jackson kde skočil s LOTRom, tak tam začína Kong. Postavy sú fantasticky vykreslené, casting 100% trafený, neviem si predstaviť iných hercov!:). Prvá hodina navodí tú správnu atmosféru, Ostrov zase predvedie čo dokážu v súčasnosti triky, a záverečná tretina je plná emócií a nostalgie. Spoiler- Cut obsahuje jednu scénu navyše s dinosaurom, a jednú scénu na konci na ľade.Tento film je v skutku ,, filmom v nadživotných rozmerov"! ()

Natabar

Remake něčeho, co úplně každý zná, bombastické digitální orgie a akční scény utápějící se v předchozím úspěchu Pána prstenů, které však zde nefungují a působí trochu samoúčelně, ve výsledku hříčka a splněný dětský sen jednoho dospělého kluka, který ovšem nikoho až tak moc nezajímá - čili úplně zbytečný film. A přes tu všechnu dokonalost paradoxně nudný. Třikrát jsem se k němu musel vracet a zas a znovu jej vypnout z důvodu znuděnosti a stále jsem se ještě nedokázal dostat ke konci. Toť všechny atributy nahrávající hodnocení "odpad", ale třeba jsme si jen s tímto filmem nesedli. (Mne ta opice ale opravdu nebavila!) ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)