King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

Alqarin

Jackson coby dítě zamčené na noc v cukrárně. Zbaštil všechno, na co přišel, a já... já mu ten pejsko-kočičkovský dort kupodivu zbaštil taky :-) ()

Z0oMb3E

Ak raz ženská vyskúša čierneho, už nikdy nebude chcieť iného. Veľká nevýhoda remake-ov je vtom, že všetci poznajú pôvodnú verziu, čiže celá koncepcia filmu sa nemôže postaviť na prekvapivom zvrate či alternatívnom zakončení. Navyše ak sa jedná o takú filmovú klasiku akou je King Kong. Petrovi Jacksonovi zo všetkých prsteňov a Hobbitov už asi nadobro preskočilo. To sa bude teraz akože každý jeho film ťahať do minutáže hrdinských sovietskych veľkofilmov? Chápem, že sa chce pochváliť aký je borec s počítačovou grafikou, ale samochvála už po dvoch hodinách prestáva dokonca smrdieť... a gorila ešte nieje na streche. A keď sa už opica aj na tú strechu dostane je divák už tak zničený a znudený všetkými tými zapadajúcimi slnkami, že si jednu z najklasickejších kinematografických scén nemá šancu absolútne užiť. Druhé terno bol angažmán Jacka. Typického komika vsadiť do role bezcitného filmového žraloka? Hmm, Will Ferrell či Jim Carrey by vyzneli ešte kus absurdnejšie. Film nieje zlý, ale až na pár scén totálne nevýrazný. Osobne ľutujem divákov pri televíznej projekcii, keď po každej polhodine bude nasledovať 5 minútové pásmo reklám. ()

Tayen

Váhala jsem mezi čtyřmi a třemi hvězdičkami, ale když uvážím, že tou lepší variantou jsem ocenila filmy, které ve mně zanechaly nějaký emoční zážitek, bylo by to nefér. Film, na který jsem se přes rok těšila, pro mě nebyl zklamáním, z jediného důvodu: předem jsem byla varována. Mrzí mne hlavně to, že nejnovější verze King Konga je pojata jako dobrodružství, komedie, fantasy, romantika, drama a bůhví co ještě; takže všechno dohromady a vlastně nic pořádného z toho. Čekala jsem, že mi budou stoupat vlasy hrůzou na hlavě, a na zádech mne bude příjemně mrazit, ale toho jsem se dočkala pouhým náznakem u jediné scény. Film nabízí spoustu špičkových efektů, ale všeho moc škodí: ono někdy méně opravdu znamená více, a tak se při shlédnutí filmu ptám sama sebe: jde tu o Konga nebo o dalších 50 jiných potvor, které připomínaji přehlídku perfektně zpracovaných monster? Vzpomínám si, že Jackson slibovall, že nepůjde jen o romantický příběh a z Konga udělá pravého zlosyna, ale opak je pravdou: příběh je přeslazený a místo netvora tu vidím ubohou opičku na mazlení. Ale jen tak smést Jacksonovo nejnovější "dítě" ze stolu prostě nemůžu, protože jako celek je to zdařilé dílko určené pro široké masy: každý si tady najde tu svou oblibenou chvilku, ale málokoho film nadchne; chybí tomu trocha strašidelnosti, ponurosti a střídmosti co se barev a přemrštěných efektů týče. ()

havLord

Trikově velmi povedený, i když ve chvílích, kdy Kikoš nese Naomi v pracce, je zelený pozadí evidentní. Bitky s dinosaury atp. jsou svižný, nápaditý a zábavný ... jenže ... film je dost často přespříliš přehnanej. Křehounká Ann by putování džunglí tím stylem, jakým to zažila s Kongem, těžko rozdýchala. Kolize v soutěsce by byla naprosto fatální úplně pro všechny a mohl bych pokračovat ... Peter se nechal až příliš unýst svou fantazií, škoda, že se nenašel nikdo, kdo by ho byl zmírnil ... ale to všechno vynahradí Kikoš, kterej je sympaťák a BOREC a ten humor, kterej se line skrz celej film ... a je to doják jak kráva : ( ()

Historik

Úžasná podívaná. Měl jsem z toho obavy, protože ohlasy nebyly zrovna obdivné, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Bylo tam několik věcí, které byly trochu přitažené za vlasy, ale pokud bychom to chtěli pitvat z tohoto hlediska, museli bychom to strhat celé, protože to je celé mimo realitu. Takže já jsem se prostě nechal bavit. A bavil jsem se dobře. I když možná zbytečně dlouho. ()

CBD

Jackson zvládne nejen armádu skřetů, ale i jednu mega opici na jedničku. S odstupem času pozoruji jak neskutečně nedoceněná záležitost se z King Konga stala. ()

katasta

Ajéje....co jen na tohle říct...já čekala starého King Konga v novém hávu...a dostala jsem jakousi splácaninu z King Konga, Jurského Parku a Godzily. Po naprosto neslibném a nudném začátku přišel ještě horší...mnohem mnohem horší prostředek...a konečně docela dobrý konec. Popravdě řečeno takhle nepromyšlený film jsem snad ještě ani neviděla. Když pominu to, že by Ann byla mrtvá hned po prvním zatřesením "Konga", tak mám jako milovník dinosaurů naprostou smrt z té komedie, která tam byla předvedná a měla s dinosaury společný možná jen vzhled. Potom další komedie se spoustou hmyzu, další když všude padá spousta kamení ale žádný se jako zázrakem netrefí do spousty lidí..atd atd...Jediné, co je na téhle frašce dobré jsou efekty a scény, ve kterých je Ann s King Kongem sama. Za to dávám dvě hvězdy. ()

Karlas

Romantický, dobrodružný, dojemný, to je kouzelný příběh krásky a zvířete, King Kong , který již desítky let oslovuje a neuráží. Dalo by se dokonce říci, že nejde snad ničím pokazit. Bohužel verze režírovaná Peterem Jacksonem mne dost zklamala, i přes úžasné scenérie, monumentální obrazy a trikově perfektní zpracování. Film je dělaný na efekt, který sklouzl k přeplácanosti. Vytvořený nestvůrový guláš působí spíše komicky. Některé obludové scény mi připadají příliš natažené a bláznivé. Peter Jackson je bezpochyby velký režisér, ale někdy se chová jako dítě s drahou hračkou, což negativně ovlivnilo i některé scény v Pánovi prstenů. Tyto úlety bohužel, mimo jiné, znehodnocují i tak velký film, jakým je King Kong. Přesto skvělá animace, dobové zasazení děje a herecké výkony Naomi Watts a Jacka Blacka mne velmi potěšily a zachránily tento pompézní, ale trochu šílený filmový počin. ()

JJ.Gibson

Jako většina velkofilmů, které jsem kdy viděl, ve mně i tento zanechal hluboký dojem. Peter Jackson vše pojal velmi velkolepě a monstrózně. Mimo jiné do filmu zasadil bezpočet vtipných scén, né že by mi to snad vadilo, ale občas jsem z toho chtěl mít asi vážnější snímek, bez nadsázky. Ale uznávám, že pobavit se, není také na škodu. Obzvláště mě pobavila scéna, kdy brontosauři jeden za druhým do sebe nabourávají, připadalo mi to jako hromadná srážka aut na dálnici z Kobry 11 :) Ale zpátky ke King Kongovi. Velmi se mi líbila práce s kamerou, detailní záběry postav, King Konga, tyranosaurů atd., bylo vidět, že si Jackson dal opravdu záležet, a že ho to také bavilo. Co se týče hereckých výkonů, tak mě nikdo nijak zvlášť neoslovil. King Kong se mi zkrátka líbil, ale abych řekl úplně pravdu, není to maximální počet pět hvězdiček, ale spíš 4,7* ()

Laxik

Překrásný film, opravdu překrásný. Tomu se říká remake. Retro atmosféra na nás dýchá na každém newyorském rohu a z Naominých rób jakbysmet, Kong je úžasný, Jakc Black se neměl nikdy stát komikem, protože co tady předvedl, změnilo můj pohled na něj jako na herce, Naomi byla úchvatná – křehká, smutná, zasněná a ty oči! Ty vyprávěly romány. Na jednu stranu jsou tři hodiny moc, na tu druhou si nedokážu představit, že by PJ něco vynechal. Gratulace všem a WETĚ obzvlášť. ()

MikO_NR_1909

To dokedy chcú tvorcovia rozprávať dokolečka ten istý príbeh?!! Originál čiernobiely už žiaden remake neprekoná. Efekty skĺbené prepracované počítačovou technikou mi sedia paradoxne menej ako niekoľko desiatok centimetrová figúra a staré triky. Ba čo viac, herci sú otrasní... bez štipky sebavedomia a charizmy. ()

Jillen

Extended verzi si mohl Jackson odpustit. Vpodstate jde jen o dalsi efektni a zaroven klisoidni akcni sceny s dosud nevidenou ostrovni haveti. Ale i pres nechutnou delku, jsem bavil lepe nez tenkrat v kine, takze jedeme nahoru :-) ()

Vojcl

Vynikající pocta žánru monster-movie, která přes tříhodinovou délku nenechá divákovi ani na chvíli popadnout dech. Řekl bych, že se jedná o jedno z nejlepších zpracování tématu, o třídu lepší než podle mě dost přeceňovaná verze z roku 1976. Jackson se daleko více inspiroval původním filmem z 30. let a i když je jeho Kong postavený především na vizuální stránce, je to silný zážitek od začátku do konce. Třeba scéna s domorodci je jak vystřižená z hororu. Nezklamalo ani herecké obsazení. Je to zkrátka popcornový velkofilm se vším všudy, s mnoha odkazy na původní snímky a pokud přistoupíte na jeho pravidla hry, nemůžete z kina odejít nespokojeni. ()

numi

Peter Jackson po "kaufmanovsku" pobavil sám sebe a u toho se snaží pobavit i diváka. Jde totiž především za svým snem a gigantický úspěch trilogie ze Středozemě mu dává naprostou volnost v jeho rozhodnutích. Nedostává se nám tedy typicky hollywoodsky přiměřená látka, ale tři hodiny pravé a nefalšované lásky k předloze. Problém je, že pokud k předloze necítíte to samé jako Peter Jackson, budete zřejmě mírně zklamáni. Prostřední část - od začátku honičky s dinosaury, která je snad jediným velkým omylem trikařů i režiséra a bez níž by byl film rozhodně lepší - až po závěr přestřelky s hmyzem, je samolibou exhibicí, která sice Kongovi přinesla tři technické Oscary, ale zároveň spustila vlnu kritiky od diváků. A já se musím připojit, neboť tato část by opravdu zasloužila prostříhat na jednu desetinu. To samé se dá říci i o závěru na Empire State Building. Na rozdíl od většiny diváků naopak musím vyzdvihnout úvodní cestu na Ostrov lebek, která mě naprosto dostala a tato pasáž dokonale vystihuje náladu New Yorku třicátých let, dává Howardovi možnost komponovat neuvěřitelně chytlavé a melancholické melodie a skvěle rozehrává jednotlivé postavy i vztahy mezi nimi. Prvních pětaosmdesát minut je dokonalý spektákl s pohádkovým nádechem a kdyby to Jackson udržel v téhle rovině až dokonce, pak by stvořil dokonalý dobrodružný film. To se ale nestalo. Celkově je přesto King Kong zajímavý a povedený snímek, který si vaši pozornost zaslouží. A hodnocení? Prvních pětaosmdesát minut (polovina filmu) za pět hvězdiček, následná třičtvrtěhodina za jednu a půl a newyorský závěr za tři a půl. Celkem tedy za čtyři. PS: Na závěr musím podotknout, že Naomi Watts se pro tuhle roli narodila a těžko někdy ještě dostane roli více na tělo. Scény na útesech (tanec a žonglování - i když digitální) jsou naprosto dokonalé. Naomi, smekám... [duben 2006] ()

zipper111

Podle mě polovina lidí tu hodnotí realistično filmu, ale sakra, kdyť je to POHÁDKA. Spousty komentářů tady řeší hejbaní se dinosaurů a další kraviny, ale kdo kdy viděl dinosaura? Takže jestli se nehejbe "podle nejnovějších poznatků", tak je to stejně úplně šumák, jelikož by se mohlo řešit, kde se tam ksakru vůbec nějakej dino vzal. K filmu. Všiml si tady taky někdo, že King Kong je nehorázně podobnej Anthonu Hopkinsovi? Ale dokonale :D No a jinak, scény s hmyzákama a dinosaurama byli natočeny luxusně, prostě nic namáhavého, spousta klišé, spousta patosu, ale tak nějak to do sebe pěkně zapadalo a myslím, že to i bylo takhle zamýšleno. Stejně jako dialogy, které byli, no řekněme si to na rovinu, úděsný. Stejně jako ve starší verzi Konga a vůbec v každým druhým Holywoodskym filmu. Já si nemůžu pomoct, ale až na velkou dýlku a trošku slabší první hodinu, kde se toho tolik neděje, je to velmi dobře udělanej film, a na konci se mi chtělo i brečet:) Já jsem si tu kýčovitost všeho, zadní projekce, dialogů, herců a vůbec celýho Konga nehorázně užíval:) Pětihvězdu dám z hecu a za krásně udělanou džungli. ()

buldock

Snímek hodnotím ze 3 hledisek: 1.Efekty - film je někdy až moc prošpikován efekty, které jsou ovšem na velice dobré úrovni , snad až na pár vyjímek jsem s jejich provedením velice spokojen. Nejvíce dechberoucí je souboj Konga se dvěma Dinosaury a také závěrečná dramatická a emotivní pasáž na špici mrakodrapu ve městě! 2.Příběh filmu je vcelku dobrý , ovšem již známý z dřívějšího zpracování z roku 1976 , ale v podání pana Jacksona trošku pozměněný a prodloužený. Nejde mi do hlavy proč asi půl hodiny nám pan režisér předhazuje záběry lodi jak pluje a pluje? Další otazník visí nad tím jak dostali Konga do lodi když je ve filmu vidět že okolo ostrova jsou samé vysoké a špičaté skály a loď se nedostane blízko na to aby ho mohli naložit? Nejvíce mi asi vadiy ty kvanta hmyzu který tam dle mě vůbec nemá co dělat! 3.Naprosto zbytečná délka filmu a snímek tím viditelně trpí! Není mi jasné proč je film tak zatraceně dlouhý? Stopáž mohla být minimálně o půl hodinu až hodinu kratší a bylo by to jen ku prospěchu. Ale jinak se mi film jako celek líbil , je vidět že ho točil stejný režisér jako Pána prstenů (vzhled domorodců,záběry z dálky na obrovské skály, nebo na vysokou zeď při obřadu a po ní tekoucí oheň) , ale tentokrát se vše nepovedlo tak jak by mělo. Celkově ovšem Pan Jackson odvedl velmi dobrou práci a splnil si tak svůj sen a natočil zatím nejlepší verzi King Konga. ()

Her0.89

Už jen z principu dávám 4*. Od velkofilmu se asi čeká že bude trvat dlouho, ale v tomto případě si myslím, že by snímek šel zkrátit alespoň na dvě hodinky. Peter Jackson z této velkolepé podívané udělal něco. To něco je místy perfektní, místy průměrné, místy zbytečné a místy pohádka. Adrien Brody a Naomi Watts byli úchvatní. Avšak nejlepší scéna z celého filmu nepramení z jejich hereckého umu, ale ze speciálních efektů - scéna kdy King Kong bojoval s ještěrama. Také domorodci byli perfektní. ()

Macejko

Začiatok (asi úvodná hodinka), je pomerne nudná, až príliš sa zameriava na charaktery vedľajších postáv, ktoré diváka absolútne nezaujímajú, a je v nej dosť patetických replík. Avšak po príchode na ostrov to PJ poriadne rozbalí a z filmu sa stane nefalšovaná päťhviezdičková záležitosť. Intenzívne dobrodružné scény v džungli mi rozpumpovali adrenalín a na väčšinu z nich tak skoro nezabudnem (hlavne na bitku medzi Kongom a tyranosaurami, tá je bez preháňania GENIÁLNA!). Navyše samotný Kong je vytvorený tak perfektne, že som ho po chvíli vnímal ako normálneho herca a neskutočne som mu fandil. Ten pohľad do jeho smutných očí... Emócie vďaka nemu fungujú dokonale. A záver na Empire State Building? Čo povedať, bol som jednoducho dojatý. P.S.: Kleopatra to vystihla skvelo. ()

Tirion

Víte, možná si budete říkat, že jsem se zbláznil, ale co s tím nadělám, že... Pro někoho je King Kong pojmem, pro mě ne, pro někoho je tento King Kong kopií, pro mě však ne. Nebudu zde zaobalovat nic a předem říkám, že dávám 5* a rovnou řeknu proč: tenhle film je špičkovým zpracováním visuálních efektů a celkovým vizuálním vzezřením filmu. Nikdo na něj nemá v téhle oblasti a to proto, že zde nikdo ty vizuální efekty nevnímá jako trik, ale jako život. King Kong tu totiž není jen směska jedniček a nul, ale je to žijící tvor s nitrem tak komplikovaným jako u člověka samotného. Ten cit, který probudil Jackson v King Kongovi je takřka hmatatelný a v mnohém předčí fyzicky hmotné herce. Teď důvody proč bych pětku asi dát neměl. Jsou to herecké výkony, ne že by herci byli špatní, ale ti lidští herci, narozdíl od King Konga (toho v motion capturingu skvěle ztvárnil Andy Serkis), nedostali moc prostoru se projevit, což je u takového Adriena Brodyho či Jacka Blacka škoda. Další věcí jsou dialogy, těch jsme měli ve filmu hodně po skrovnu - zkrátka byl to hodně akční film. King Kong v současném podání těží z mýtu vytvořeném kdysi ve 30. letech 20. století a to mu udělalo dobrou reklamu a tedy přesto, že soupeřil Peter Jackson a spol. s mýtem, tak se mu opět (jako v případě Pána Prstenů) podařilo vyhrát a já bych použil přísloví: Král padl, ať žije král. Zkrátka tady je vidět, že ve vizuálních efektech je Peter Jackson a jeho spolupracovníci z Weta Digitals, tím nejlepším co současný Hollywood nabízí. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)