King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

Demonic189

King Kong je 201 minútová (videl som SE) čudesne nevyvážená zlátanina desiatok scén, ktorá ma ale prekvapivo i napriek umornej dlžke bavila. I napriek "sadomaso" kástingu, otrasnej réžií (tie spomalené a chaotické zábery mali znamenať čo?) či trikom, z ktorých raz padala čeľusť a raz sa dvíhalo obočie. Scénár pripomína PC hru, v ktorej si hrdinovia musia prejsť rôznymi levelmi (domorodci, triceratops, brachiosaurus, rieka, červy...hlavne si všimnite ze nič sa tu neopakuje 2x) až do finále. Dej sa vôbec nikam neposúva a sú tieto scény sú asi iba určené na separáciu postav. Ale dajme tomu...6/10 PS: scéna s triom T-Rex geniálna!!! ()

Sweat55

Když se mě někdo zeptá, jaký je můj nejoblíbenější romantický film, řeknu mu KING KONG od Jacksona. Příběh o velké lásce dělaný srdíčkem. Peter je pan režisér a je vidět, že Konga chtěl vždycky natočit. Triky sice docela drhnou, ale jinak je to výborný. Baví mě začátek v New Yorku třicátých let, baví mě plavba na lodi, baví mě ostrov a baví mě finále. Ty tři hodiny utečou jako voda. ()

bearmeedek

Nevím, proč jsem tak dlouho váhal s tímto velice slušným filmem. Lokality New Yorku jsou krásně retro, ostrov - tady se Jackson vyřádil, no a závěr bych tak neprotahoval. Jack Black tu má pěknou "filmovou" roli a ta mimika je u něj dost nezvyklá. Tato zatím poslední verze dost kopíruje původní předlohu a v novém technickém podání působí dost bombasticky. ()

ER

Po "Prstenu" velké zklamání z pohledu režisérské stoličky. Jakoby Jackson nevěděl, o jaké lásce chce točit a co chce divákům sdělit. Vyprávění se zmítá v dějových linkách,jako Naomi v pazourech Konga a na ostrově jde spíše o přehlídku různých potvor,kde i pavouk je větší, než Octavie, než o smysluplné story. ()

rublik05

Kdyby měl film tak o hodinu méně a z děje by tak vypadly nudné a zbytečné scény, dozajista by se jednalo o povedený dobrodružný velkofilm, respektive remake, u kterého bych se zrovna dvakrát nerozmýšlel, jaké že hodnocení mu udělit. Ta šíleně přepálená stopáž mě však neuvěřitelně lezla krkem. První zhruba hodina je víceméně o ničem, jako úvod do děje dobrý, ale proč sakra tak dlouho? Další hodina je nabitá akčními scénami a různými efekty, což působí doslova jako pastva pro oči. Nemohu se nezmínit o hereckém obsazení, kdy nejlepší výkony suverénně předvádí Naomi Watts. Také prostředí, ve kterém se děj odehrává, vypadá velmi krásně. Potěšil i závěr, ve kterém se podařilo skloubit akční prvky s těmi emotivními. Co víc dodat, kvalitně natočené drama, s výbornou atmosférou, plné akčních scén a emotivních prvků. Takže ve finále spokojenost a jednoznačně palec nahoru. 7/10. ()

Hellknight12

Včera pozreté po rokoch v ultimátnej verzií. V tejto dlhšej verzii o 20 min som tento film videl 2x. Za mňa najlepší dobrodružný film aký, kedy bol natočený. Hneď po trilógii LOTR. Film je remake pôvodného filmu z roku 1933. P. Jackson prerobil pôvodný film a hlavne ho viac natiahol. Prvý Kong má 100 min. Režisér ho natiahol na 187 min v kino verzii a v ultimátnej má 201 min. Príbeh je zaujímavý a jednoduchý. Jackson sa pevne drží základného príbehu z roku 1933 a robí dobre. Herci a ich výkony sú skvelé. Hudba tiež a vizuál je tiež veľmi dobre spracovaný. Tiež musím pochváliť kameru a hudbu. Máme tu dostatok akcie, ktorá je tiež skvelá. V predĺženej verzii sa v džungli zdržíme o niečo dlhšie a tiež je tu pár akčných scén navyše. Džungľa je na celom filme snáď najlepšia. Taktiež rôzna nadpriemerne veľká háveď je dobré spracovaná a samozrejme dinosaury. Samotný Kong je tiež slušne spracovaný. Príchod na ostrov a celé to dianie až po únos Ann má až hororový nádych. Samozrejme nie je to horor. Myslím si, že Jackson chcel túto časť zachovať, keďže pôvodný film je horor a podarilo sa mu to slušne. Časť v meste je asi najväčší mínus celého filmu. Nie je to zlé spracované, práve naopak ale už to stráca to čaro ako v džungli. Taktiež tu máme pridanú jednu cca minútovú scénku, ktorá mne osobne je jedno či tam je alebo nie. Radšej by som tu minútu navyše prijal v džungli. Koniec je pekne urobený a tiež dostatočne dramatický. Romantická zložka tu tiež veľmi dobre funguje. Film môžem odporučiť, každému kto má rád akčné, dobrodružné drámy. Celkové hodnotenie za mňa je v kino verzii 85% a v rozšírenej 90%. 10% dole sa tu mestskú časť v ktorej sa už stráca ťa dobrodružná zložka. ()

Nix

Jasně, Peter se tu nezapře. Vizuálně naprosto pohlcující film který vypravil starou klasiku Kráska a zvíře v jiný podobě. Ve výsledku film neurazil, ale není to nic do bych musel vidět znovu. ()

TSZ

Po technické stránce zřejmě jeden z nejdokonalejších filmů co jsem kdy viděl. Když jsem se dozvěděl že bude P.Jackson dělat nového King-Konga, představoval jsem si ho velkolepě, avšak skutečnost překonala všechny má očekávání.Trochu mi vadí ten delší úvod, ale od připlutí na ostrov se již jedná o famózní, jednolitou trikovou sekvenci. ()

Dreadlord

Tento film pro me urcite nebude kultovni ,ale prece jenom neco na nem je a to je perfektni provedeni samotneho konga , ktere je opravdu dechberouci.I pres to vsechno si vsak myslim , ze film mel byt vice stylizovan a melo v nem byt vice humoru, ten namet je prece jen skoro sto let stary.. ()

Bukiet

Nejdříve je tu překrásný starý New York a zápletka kolem natáčení filmu. Taky se tu docela zásadně mihne Velká krize. Poznáváme hrdiny a postavy. Potom se sedne urychleně na loď a někam se jede. A pluje se nekonečně dlouho. Poznávám další postavy, ale nijak mi v paměti neulpí, ostatně všichni časem zhebnou. Hlavní člověčí hrdina se asi zamiluje do hlavní hrdinky. Není to ale moc poznat. Vytahuje se stará a záhadná mapa. Hovoří se o prokletí ostrova, o zachráněném ztroskotanci a podobně. Tyto romantické prvky, které by mě měly navnadit na to, co přijde, mne nechávají úplně klidným a jdou tak nějak mimo moji pozornost. Zjišťuji nenápadně, kolik je hodin, ale to už KONEČNĚ připlouváme k Ostrovu lebek. A tady začíná film! Teda ona vlastně nejdříve v nejlepším přijde interrupce, tedy přestávka, která vás naštve, protože jste hodinu a půl čekali, až se něco začne dít a pak vám náhle rozsvítí světla v sále. Druhá půle je tím, na co jste do kina vlastně přišli. King Kong je úchvatný a Naomi je skvělá. Nakonec jsem vyšel z kina a po cestě domů přemýšlel, proč mne to celé nějak minulo? Proč necítím dojetí z jinak milého a citového příběhu, vždyť opičák se mi líbil a jeho smrt mne měla zasáhnout. Jenže já přemýšlel, jestli, až tohle vyjde na DVD a já si to samozřejmě koupím, budu mít náladu zase tak dlouho čekat, až se něco uděje. Proč mi bylo představeno tak sáhodlouze tolik postav, když si je vůbec nepamatuji? Kam se poděl mladý plavčík, například? A proč o něm musím tolik vědět, aniž bych pochopil jaký to má význam? Proč nefungují scény, které mne měly nadchnout? Osobně si myslím, že filmu by prospělo zkrácení v první části. Velkou chybu ale asi udělal Jackson ve výběru hudby. Samozřejmě nevím, co původně pro tento film složil David Shore, ale to, co nakonec ve filmu zaznívá, je prostě klasicky nijaký James Newton Howard, který sice jinak píše dobrou "velkou" muziku, ale bez větších zapamatovatelných motivů. A film, jako je tento, prostě potřebuje velké hudební motivy, které podpoří kameru a herce. Jinak se všichni snaží, ale divák zůstane citově nedotknut. A tak jsem se cítil po shlédnutí i já. ()

Lokran

vzhledem k tomu, že jsem během filmu stihl přečíst časopis, vypovídá to o všem... opravdové zklamání. přijde mi že jackson opravdu ztratil míru... škoda 55% ()

Beushka

Tento film sa len skrýval za to, že je to ďalší veľkofilm režiséra slávneho "Pána prsteňov"čím sa podľa mňa dá odôvodniť jeho úspech. Podľa mňa je to len dlhý a často nedomyslený príbeh. (Napr. by ma zaujímalo, ako King Konga dostali na takej mini loďke na pevninu a veľa iných vecí...) Dávam tomu tri hviezdičky len za obsadenie Adriena Brodyho a Naomi Watts, za tú vynaloženú snahu a v niektorých častiach slušne vydarené efekty. Ale v každom prípade na zabitie voľného času je tento film vpodstate vhodný. ()

wito

piatimi hviezdickami hodnotim viac ako samotny film pribeh. ten ktory tu bol uz davno. uz len jeho prevedenie na platno si zasluzi poctu. ako je i tento film poctou jednej z najdojimavejsich klasik pre mna vobec. napriek mnohym vyumelkovanym a prehnanym zaberom, najma tych najakcnejsich, hodnotim film ako najdokonalejsiu nostalgiu v zivote. spomienku na casy detstva, ked som placuc vychadzal z kina a pytal sa, preco? preco sme my ludia taki?...P.S. vizualne a herecke prevedenie, spolu s hudbou a reziou je samozrejme vynikajuce. ()

lift666

Nuda.Tak moc dlouhý?Nejdřív hodinu čekám,až se objeví king kong a další 3 hodiny až umře.Nemáto 4 hodiny,ale zdá se že má 10,ještě,že jsem to přetáčel ()

xylofonka

Neúnosná stopáž? Snad, ale když jsem byla svědkem klouzání po ledu říkala jsem si, že jsem snad ještě nikdy neviděla lyričtější okamžik. Nádkera! A to jsem cynik. ()

xladojx

Po dokonalém Pánu prstenů trošku zklamání, hlavně díky dlouhé stopáži. Ovšem část filmu odehrávající se na ostrově a hlavně scéna na dně propasti plné neskutečně odpudivých potvor všech možných tvarů neměla chybu. ()

Tiiso

Tří hodinový výlet do velkého světa fantasy nejen pro dospělé. Jsou mezi námi lidé, kteří se nebojí a jdou za svou vidinou. To platí jak pro tvůrce tak i pro samotné postavy v tomto příběhu. Musím říci, že tomuto filmu se dá vytknout velmi málo. Děj oplývá vyzrálostí režiséra. Herci jsou přesvědčivý. Ztvárnění dokonalé a atmosféra jak velkoměsta tak i ostrova reálná. Jen někteří dinosauři jsou lehce digitální. Naproti tomu všelijaká hmyzí havěť je odporná. Tvůrcům se celkem zdařilo i prokreslit charaktery postav. Tento film je hlavně velká show. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)