King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

redwik

Už dlhšiu dobu som mal King Konga stiahnutého v počítači (myslel som kúpeného v obchode, na DVD), no akosi som sa nevedel dokopať k pozretiu. Teraz už viem prečo: tento film som si pozrel hneď ako som sa o ňom dopočul, po pozretí som postavil stroj času, vrátil som sa do minulosti a svojmu minulému ja som vnukol myšlienku, že ho nemám pozerať. Nehovorím, že film bol zlý. No bol až ukrutne dlhý, miestami hodne nudný, a toto som ešte nikdy asi nepovedal, ale príliš akčný. Načo je tam hodina scén kde sa bojuje proti všakovakým monštrám z ostrova, na ktorom by nemohli prežiť žiadni bylinožravci? Peter Jackson patrí medzi mojich obľúbených režisérov, no kráľ King ma len tak tak presvedčil na tri hviezdičky. ()

HOFMAN

Než kdokoli začne tento film hodnotit, měl by se podívat na původní verzi z roku 1933. Jacksonův remake nám přináší to, co přinášel původní film divákům tenkrát. Kritizovat film za příliš mnoho monster, nulový děj a někdy přeplácané efekty je tedy nesmysl. Jedinou věc, kterou lze namítat, je délka. Je to na rozdíl od původního filmu prostě moc dlouhé. Pátá hvězdička patří Andymu Serkisovi. ()

JBMAVERICK

Ať si říká kdo chce, co chce, ať si máma slzu utírá, tohohle Konga jen tak nikdo nepřekoná. Není to dějově náročný film, nad kterým je třeba hluboce přemýšlet, ale s tim se přeci u King Konga musí počítat. Pan Jackson vytvořil velkolepou vizuální podívanou od začátku až dokonce její dlouhé stopáže. 180 minut jsem hltal všechno co se na plátně odehrávalo, souboje Konga s dinousary jsou prostě fantastické a místy až vtipné. Nesmím vynechat ani skvělou hudbu, která perfektně doplňuje krásné scenérie ostrova lebek. Zkrátka na tenhle film já nedám dopustit a děkuju za něj. ()

caramell

Předem říkám, že film se mi velice líbil. Už od začátku je možné poznat, že film měl na starosti Peter Jackson. Některé jeho prvky se opravdu nezapřou (např. podobá indiánů tady a v Braindeadu). A ta jeho fantazie. U některých scén jsem čuměl s otevřenou pusou, jako ho to jako proboha napadlo ---> Dinosauří houpající se na liánách nebo závod s diplodocy a jejich padání na jednu hromadu. Musím se přiznat, že u těhlech scén jsem se nasmál celkem dost a přesně tohle je důvod, proč můžu Jacksonovy filmy. Prostě vás rozesměje i tam kde byste to nečekali. Pak ale jakoby nevěděl kdy přestat a byla tam pro mě naprosto šílená a nenáviděná scéna v té puklině s tou přerostlou havětí. To mě naopak velmi zklamalo. Ale vše mi vynahradily veškeré scény s King Kongem a Naomi Watson. To byla prostě nádhera je sledovat dohromady. A ta scéna na tom zamrzlém jezírku - úžasně. Ta opica byla tak reálná, že jsem jí všecko uvěřil. A ačkoliv jsem věděl jak to skončí, pořád jsem doufal v nějaký alternativní konec... 80% ---> dvacet dolů za ty červy, to bylo fakt strašný ()

KafuR

Ne že bych byl hned vedle z přerostlé opice, která sedla na zadek, když po těch domorodých "krasavicích" konečně dostala nějakou pořádnou ženskou, ale je pravda, že Peter nám v návalu radosti nad získaným rozpočtem vytvořil film, který nabízí z vizuálního hlediska mnohem víc, než plakátkový pohled na King Konga jakožto protiletadlovou zbraň, ale zároveň má natolik rozkouskovaný příběh, že na to, abyste ho zvládli celý, bude potřebovat pár energetických nápojů a nočník k tomu. ()

Biopler

Jackson povedal, že sa chcel svojim remakeom pôvodnému filmu maximálne priblížiť, no musím prehlásiť, že sa mu ani zďaleka nič také nepodarilo. I keď úvodná hodinka by mohla naznačovať niečo iné. Snaží sa nám viac priblížiť osud Ann, kde bola a čo robila predtým než sa dostala k režisérovi i na samotnú loď. To je pekné, no ničím extra zaujímavé a teda priemerné. Podobne aj začínajúci románik so scenáristom. Domorodci sú skvele spravení, vzbudzujú ozaj strach, no po príchode Konga ich už potom viac neuvidíme. Namiesto nich dostávame nekončiacu nádielku digitálnych trikov, z ktorých hlavne naháňačka s brontosaurami je smiešne spravená. Už kvôli tomu by som Oscara za vizuálne efekty filmu neudelil. Celý čas v džungli je detinsky vyplnený. Jackson nás krmi tým, že hlavní hrdinovia prežívajú všetky strasti, pády, ataky bez bolesti, bez zlomenín, bez odrenín. Sú len obyčajnými bábkami v digitálnej hre chlapíka, ktorý dostal neobmedzený rozpočet. Čo z toho, že je King Kong pekne spravený, keď dostaneme zožrať, že porazí troch T-rexov pričom v jednej dlani drží Ann, no milovaná mu ujde keď ho začne atakovať zopár vtákojašterov, vtedy ho už nenapadne si ju držať v hrsti. Je jasne viditeľné, že Jackson bol stále ovplyvnený Pánom Prsteňov, kreatúry čo dokázal povymýšľať, hlavne odporný hmyz, sú toho jasným dôkazom. Totálny výsmech nastal v závere kedy King Kong zavíta do ulíc NY, v ktorých srandovne ničí všetko čo mu príde do cesty, hlavne s ľahkosťou ničí autíčka. Vonku je zima, no Jacksonovi je jedno, že Ann príde za King Kongom len sporo odetá v šatičkách a la mesačný svit. Tento nepodarok bude raz prednášaný ako prehľadná ukážka množstva failov, ktoré možno vložiť do jedného filmu. ()

ViktorS

Tento film mám veľmi rád a vždy si ho rád pozriem. Nie je dokonalí a má svoje chyby, ale ako celok mňa osobne veľmi oslovil. Pamätám keď som ho prvý raz videl keď som bol malý a doteraz na to rád spomínam. Zlaté dvadsiate roky sa skončili, nastal krach na burze a máme tu tridsiate roky v USA (pravdepodobne 1933), ktoré sú celkom pekne zobrazené na začiatku tohto filmu. Prostredie New Yorku sa mi hrozne páči, mám rád tú dobu v USA. Prvá scéna nám ju pekne vykreslí a ponorí nás do deja. Prvá hodina z tejto trojhodinovej snímky bude možno niekoho nudiť, mne sa však páči. Je ako taký druhý film, ktorý nás má dostať do tej správnej nálady, kedy už len čakáme na to, kým sa loď doplaví do cieľa. Zoznamujeme sa v tejto časti s postavami, ktoré sú postupne vykresľované vo svojom svetle. Vieme tak s kým máme tú česť predtým, ako sa naša loď dostane na Ostrov lebiek. Akonáhle sa loď dostane alebo skôr stroskotá na spomínanom ostrove, dej začne byť napínavý a nebude poľavovať. King Kong, ako všetci vieme, unesie krásku Ann Darrowovú. Tá sa ho bojí, no po čase ho začne mať rada a aj on ju. Ten vzťah medzi nimi je veľmi citlivo vykreslený, preto tu dlhšiu stopáž oceňujem. Snímka mohla byť proste veľký blockbuster, ale ona sa nám rozhodla ukázať aj tú citovú stránku tejto veci. Nepôsobí to teda možno mierne zvrátene, akoby by si niekto mohol pomyslieť. Veď predsa kráska a doslova skutočné 8 či 9 metrové zviera? Ten vzťah pôsobí skutočne a uveriteľne, že je človeku až ľúto, kam to potom na konci smeruje. Lenže tendencia ľudí je často snaha ovládnuť niečo neznáme, čo často viedlo a vedie k jej zničeniu zo strachu z neznámeho. A s tým už Ann bohužiaľ nič nezmôže. No a nakoniec, ako Carl Denham povie : „To neboli lietadlá čo ho zostrelili. To kráska zabila netvora”. ()

geek.ondra

Nejlepší verze této legendy a to především díky grandiózní režii Petera Jacksona která je sebejistá jak v civilních scénách tak i ve velkolepých scénách na ostrově a k tomu tu máme neskutečně sympatické obsazení (Brody je sympaťák, Watts je kouzelná a Black předvádí životní výkon své kariéry a celou tuhle show si krade pro sebe) Perfektní blockbusterový epos mistra Jacksona. 8,5/10 ()

helraiser

Oproti původnímu těžký provar. Původní měl mnohem lepší atmosféru i herecké výkony. Tento má atmosféru mizernou a ještě jako bonus tam ke Konci narvou dinosaury, to jako fakt? No tak jediné co nám zbývá tak je vizuál, který se opravdu povedl a přehršel akce, v mnoha případech doslova komediální akce. No nevím, ale tohle bylo podle mě točeno jen na efekt a pro malá dečka, ti jistě budou hýkat blahem. Zklamání, čekal jsem mnohem víc. ()

feryk

Film je až příliš dlooooooooouhý. Začátek dobrý, pak se to vše začne natahovat, přemění se to v béčkový jurský park plný různých příšerek a céčkových efektů a když přijde na scénu king kong, přemění se film v jakousi romanci, která působí dost toporně a trapně. Finále slušný, což umocňuje to, že člověk se už těší, až to konečně skončí. Obecně tyhle příběhy z dob, kdy se různé úchylky schovávali za pohádky ala kráska a zvíře nemusím, takže tři hvězdy max. ()

HawkeyP

Hrozně rád bych dal nejvyšší hodnocení, ale bohužel to není možné. Nejde ani tak o slabší první třetinu, ale...celkově to prostě neuchvátí tak, jak by mělo. ()

Candyman

Už dlouhou dobu mě nic nedostalo do kolen... King Kong to dokázal, dechberoucí scény s dinosaury, obří bitva Konga s Tyranosaurem,... ještě teď se mi potí čelo, kdyý si na to vzpomenu. A na druhou stranu veliký doják, při kterém sem si nádherně pobrečel. Vizuálně film vypadá fantasticky a působí opravdu velkolepě. Nebýt 10-ti minutové přestávky v kině, vůbec bych si nevšiml, že má film 187 min. Byl jsem prostě zaražen do sedačky a nepřestával se divit, i když první polovina filmu byla poněkud klidnější. Za mně každopádně 5* a dal bych i víc, kdyby to šlo. ()

Ufon

Škoda, strašně moc věcí na tomhle filmu bylo úplně super, desítky nápadů, hodně z nich nádherně realizovaných, jen kdyby se Jackson neosmělil ještě víckrát než v Pánovi Prstenů (jeho scény s Orlando Bloomemem alias Legolasem na "snowboardu" nebo na olifantovi). Proč musel něco, co stačilo naopak v nejlepším utnout ještě přetáhnout? Scéna s prchajícími dinosaury a štábem i námořníky mezi jejich nohama je asi více než úsměvná (= skoro trapná), scéna s hmyzem taky jasně přetažená (a nikdo mi nevysvětlí, že to Jackson dělá jako v Braindead, do velkofilmu to prostě nepatří), zamilovaný scénarista taky nemusel být superman, který i zpátečku nějakého Forda z roku 30 promění v Porsche ... S Jacksonem měl být prostě ještě jeden režisér, který by ho v několika momentech umírnil, film mohl být o 20 minut kratší a byl by dokonalý. I přesto, že si čerstvě po shlédnutí na tyhle momenty zanadávám, peněz za vstupné nelituju, určitě jsem se nenudil a King Kong 2005 je víc než nadprůměrný, herecké obsazení podle mě (až na Kyla Chandlera, jehož už mám prostě spojeného se Zítřejšími novinami a který podle mě musel hodně přehrávat - udělat ze sympaťáka narcistického frajírka je fuška ) bezvadné. Co víc dodat, stojí na to jít, pár věcí bych ale přece jen rád jinak. ()

Menja

Keby bol film aspoň o trištvrte hodinu kratší, dala by som s pokojným svedomím 5 hviezdičiek. King Kongove smutné oči ma dojali až k plaču a to je už naozaj čo povedať. ()

Louie

Tak nevím, i když mě Pán prstenů nijak neoslovil, narozdíl od starších J-movies, čekal jsem něco víc. Možná, že i mnohem víc. Nechme stranou efekty, které se stejně po několika okamžicích okoukají a postavy, které jsou ploché o něco víc než hruď Paris Hilton a člověku je naprosto jedno, co se s nima v příštích okamžicích stane... To si pak člověk začne všímat blbostí, jako že Naomi běhá po pralese neustále v čistejch a málem i vyžehlenejch hadrech, po první honičce mezi dinosaury, kteří zlikvidují půlku posádky se dozvíme, že kapitán přišel jen o čtyři muže, tyranosaurové padají ze skály, aby se v dalším záběru zakusovali opět do Kongovi nohy a znovu padali.... a nezlobte se na mě, ale závěrečná hláška "Beauty killed the beast" celý snímek srazila navždy na kolena. Takže po cestě z kina jsem celou dobu myslel na Jeffa Bridgese a Jessicu Lange.... ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)