King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

(fjw)

Krásný film. Proč by měl Jacskon natočit další dokonalý film? To jako, když natočil Pána Prstenů, tak bude chrlit pokaždé něco geniálního? Prostě si akorát splnil svůj sen a myslím, že se mu to povedlo a mě se to líbilo. Ano, jsou tam vady - film mohl mít víc emocí např. finále atd.. Ale co, bavil jsem se u toho a film si užíval (scéna s červama byla fakt dobrá) Jen škoda ještě té hudby, Shore byl odvolán (jeho soundtrack by byl jistě dosti zajímavý) Ale James Newton-Howard splnil svůj účel na výbornou. No zkrátka pohodový film:) ()

safe

Na mě byl Peter Jackson vždycky moc kýčovitej. Ale nedá se mu upřít, že řemeslo dělá dobře. King Kong má asi jen jedinej problém a to, že některé scény jsou příliš dlouhé a naopak některé scény chybí. Jackson je hračička, ale trochu zapomíná na to, že se mu při všem tom soustředění na efekty vkrádá do děje klišé (zázračná záchrana na poslední chvíli, apod.). Ale jinak to celkem šlo. Naomi jako vždy výborná, kamera a střih příjemně akční. Fajn je, že jako odkaz ve filmu fungují některé scény a dialogy, které kopírují původní film z roku 1933. ()

matoon97

Gigantne brilantné dielo, ktoré si budem do smrti pamätať! Keď som bol malý, strašne som sa bál veľkej zubatej opice ktorá bojuje proti dinosaurom, a mladá žena bojuje o svoj život aj život mesta! Určite jeden z najlepších filmov Naomi Watts, ktoré natočila, aj keď tá sa viac patrí do hororov, taktiež asi najlepší film o Dinosauroch. Opica vs. Tyranosaurus. To sa k sebe hodí viac ako muž k žene. Skvelé efekty ktoré vidím len pri málo filmoch, herecké obsadenie na plných 5* (100%) aj výkony hercov. Filmu nieje v podstate čo vytknúť, tak prečo nedať 5*? Nesúhlasím s niektorými hodnoteniami : 3*, 2* (1* a nižšie som našťastie nevidel , ani nehodlám hľadať), pretože asi film zle pochopili a nevideli ti gigantné kúsky, ktoré sa tu objavovali. Aj moja mamka napriek tomu nemá rada akčné filmy, tento si ona s radosťou pozrie! 95% ()

Goodmen

Film lze rozdělit do 3 částí. Část 1: Než se dostaneme na ostrov, tak nás Peter Jackson povinně seznamuje s hlavním postavami. Problém je, že to dělá celou hodinu. Část 2: Dostali jsme se na ostrov a jsme seznámeni s celým Jurským parkem a možná ještě víc. Kong je parádní i ta bitka s Rexem. Rozhodně nejlepší část filmu. Část 3: Znovu New York a znovu nuda před očekáváným finále, které zná každý, ale díky režii PJ to stojí za to. Závěr: PJ si možná splnil svůj velký sen, ale mě však příliš nenadchl a utopil možná zbytečně 200 mega. 50% ()

sirrgulo

Hvězdička dolů za ten příšerně zdlouhavý začátek, který mě štval už v kině. Jinak filmu není co vytknout. ()

Altheus odpad!

Obrovské zklamání. Po fenomenálním Pánovi prstenů jsem od Jacksona očekával další podobné veledílo, šeredně jsem se však mýlil. Nepřistupuji k tomuto hodnocení jen tak, ale tenhle paskvil si opravdu jiné nezaslouží. Ptám se: co je tady na hvězdičku? Snad efekty, které i přes svou propracovanost v některých scénách příšerně nudí? Děj, který se vysmívá původnímu King Kongovi do tváře? Herecké výkony, když všechno zachraňuje jenom Brody? Naprosto absurdní logika scénáře? Snad MOŽNÁ ztvárnění doby, které je docela přitažlivé. Taky neobyčejná krása hlavní hrdinky mě občas upoutala. Je to ale jenom takové pozlátko. Film jako celek v mých očích bohužel nestojí za nic a musel jsem se hodně překonat, abych u něj vydržel do konce. ()

Simo16

Veľkolepé predstavenie, veľkolepý film!!!Síce sa to tak nemuselo skončiť, ale film splnil u mňa presne to, čo som od neho očakával.Krásne interiéry a prekrásna divočina plná tých najvačších prehistorických jašterov dodávala tomuto filmu to správne napatie, dobrodružnosť a gradáciu deja.King Kong jednoznačne prispel do mojej zbierky tých najveľkolepejších a najemotívnejšich fimov na plátne. ()

Orhalmi

Zajímavé bylo na tom jen to, jakou slátaninu lze natočit a dostat do kin. Překvapilo mě, že tam nakonec nebyli mimozemšťani, co by Konga sestřelili. ()

Bilky

Efektné ale nehanebne preplácané a umelohmotné! Ten JURSKÝ PARK som nepochopil, bola to zbytočná demonštrácia sily peňazí hraničiaca s onaniou. Rovnako aj hororové scény s hmyzom, ktoré si PJ nedokázal odpustiť. J.BLACK mi nevadil aj keď jeho obsadenie vyžadovalo odvahu. BRODY bol vybraný typovo ideálne, ale mal pomerne málo priestoru. No a Naomi WATTS bola naozaj skvelá! Škoda len, že okrem nej už nik iný nehral, kedže ostatný herecký ansámbl obstarali nakľúčované hovadiny všade okolo. Vrcholom bol neverending end - ten dal tomu naozaj korunu! Už som fandil nejakému pilotovi, či strelcovi z lietadla aby trafil aj Naomi, len aby už bol koniec :) btw: Ešte štastie že po titulkoch neukázali nejaké KK mláďa, lebo by zas z toho bola 3lógia! ()

quasar

Napadá mě příměr ke sklepácké diskusi o Bibli : "Ten film je především dlouhý a to tak dlouhý, že kdyby byl o polovinu kratší, stále ještě bude dost dlouhý..." Pan režisér sází na to, že úžasnými triky všechny ohromí. Ano, počítačové zpracování je úžasné a to je taky jediný důvod, proč má Kong ode mě tři hvězdy. Ale rejžova posedlost dlouhými a až do trapnosti protahovanými scénami poškozuje celý film. Emoční scény protažené až do bezvědomí, akční záběry nedovolují svou délkou zapojit divákovu fantazii. ()

rawboy

Jacksonovi nutně muselo hrábnout, protože slátal dohromady všechno co ho kdy napadlo. I kdyby to bylo o polovičku kratší tak je to furt dlouhé. ()

Ygan

Asi napotřetí začínám vidět nekomplexnost a přeplácanost taky. Jackson už si o sobě moc myslel, neklečel před látkou na kolenou a vznikla tato tří hodinová hitparáda počítačových triků a modrých oči Naomi Watts. Přesto nejdu pod 4*, protože každá scéna je úplně vyhračičkovaná. ()

Seuata

Tento příběh zná snad každý, proto ho film nemůže nijak šokovat. Zpracování se mi líbí. Digitální opička je jako živá, tedy pokud byla digitální, ale řekla bych, že jo. Zas tak jsem se o film nezajímala. Proč jsem nedala 5 hvězdiček, ale jen 4? Myslím, že spousta scének by potřebovala dotáhnout do zářivého konce. To se bohužel nestalo, takže jsem se rozhodla pro lepší 4. ()

jack_scott

Filmu jsem se poměrně dlouho záměrně vyhýbal,ale když jsem dostal možnost vidět režisérskou verzi, tak jsem se rozhodl že ty tři hodiny nebudou snad až tak strašné. To také nebyly, zároveň jsem ale čeka ldaleko více. Sice nejsem přítel remaků, ale některé věci jsem skutečně nečekal. Jackson totiž kombinuje žánry stylem, že to vypadá že ztrácel svou vlastní linii, a tak začátek působí průměrně, pak se film nudně natahuje, ostrovní pasáže jsou čirý grindhouse, a konec je nějaký remake remaku - a ukončený až moc rychle mi přijde. Většina filmu my ode mně určitě dostala průměrné hodnocení, remaky sice nemusím, ale nějak moc mne to nevadilo a koukat se na to každopádně dalo. Fajn. Vadila mi ale část na ostrově, která od zprvu velice slibného dobrodužství přešla do grindhousového pojetí filmu. Nechtěl jsem tomu věřit - sice vím, že není nějak zázračný režisér, ale s prvním triceratopsem mně málem jeblo, Při scéně, kdy Kong řeže bandu tyranosaurů,jsem si vzpoměl že to je přeci Tony Jaa v Ong bak 2! Taková šílenost by dnes už třeba nenapadla ani Uwe Bolla (hmm,dříve asi ano). Běh pod dinosaury v soutěsce za asistence velociraptorů mně už nešokoval, protože jsem myslel že se Jackson jen zbláznil a že na ostrov brzy dopadne asteroid ala Michael Bay. Nestalo se, naopak jsem byl svědkem, že arachnidé od Verhovena měli na Jacksona velký vliv....až na to že prasák Jackson si s tím vyhrál... Nu, konec filmu mi přišel ujetý stejně jako remake, což tedy ale není chyba....když to tak chtěl natočit, budiž. Ale každopádně si asi leckdo bude z filmu pamatovat spíš šílené Jacksnovy masakry z ostrova,než nějakou gorilu... Jacksnova invence byla skutečně nezapomenutelná! 40% a **. ()

toomm

King Kong z roku 1933 měl takové zvláštní kouzlo. Tento je o něco slabší. Nicméně Jackson ukázal, že opravdu umí točit fantasy. Také efekty jsou dnes úplně někde jinde (což po více než 70ti letech je asi pochopitelné), a tak bylo určitě příjemné vychutnat si tento velkofilm v moderním kabátu. Avšak myslím, že kdyby se film zkrátil o pár minut, nic by se nestalo. Chvílemi to bylo dlouhé a zbytečně natahované. Přesto 75% ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)