King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

pajapeta

Chtěl jsem dát trojku. Ale Když člověk sedí a kouká a ruší ho nějaký řeči a zvuky okolo, tak je to asi víc, než dobré. Ano, zaujalo mě to. Začátek temný, až strašidelný, konec takřka veselý. Scény s dinosaury výborné. A skutečně - opička a slečna v tomto filmu mají vztah! ()

tom275

Jeden z nejdokonalejších filmů co jsem viděl. Klobouk dolů před všemi tvůrci. PS: několikrát jsem bulel. ()

Duffman 97

Naprosto skvělý film.Peter Jackson se dokázal odprostit od středozemně a dopadlo to výborně.Film je skvěle výpravný,herci také skvělý a o vizuální stránce bych mohl napsat esej.Film má sice svoje mouchy ale ty dobře maskuje.Scéna na Empire State Building je jedna z nejkrásnějších co jsem kdy viděl.A ta shitka ze 70tých let s tím nemá co do činění. ()

SatanHell odpad!

Furt tvrdím,že čo prerábka,to odpad.Tento film (ak sa to dá tak nazvať) je toho neskutočným dôkazom!!!! Hviezdne obsadenie,skvelé kulisy,ale inak zbytočne vyhodené peniaze za niečo,čo by vôbec nemuselo byť.Len rozpočet tohto filmu by nakŕmil celú Afriku na 400 rokov minimálne. :D ()

Pavlis.xxx

Průměrný King Kong, který sice nabízí postupem doby lepší představení ostrova lebek a spoustu efektů, ale právě kýčovité efekty (probíhačka mezi nohama dinosaurů topka) a ne moc logiky srážejí film dolů. Na svou dobu dobrý film, ale dnes kromě Serkise a jeho Konga a zajímavého prostředí nemůžu nic víc vyzvednout. ()

EYO EYO

Celkom v pohode film ,ktorý určite každý videl aspoň raz , herecké výkony dobre , dej v pohode , réžia od Jacksona tiež celkom v pohode ./80% ()

Beau

Ano, jak je napsáno v úvodu - Peter Jackson si splnil dětský sen a přivedl na filmové plátno King Konga. Bohužel nejen jeho, ale i dinosaury, tyranosaury, pterodaktyly, obrovský hmyz všeho druhu a kanibaly. Proč? Protože na to dostal neomezený rozpočet a byl jako malé dítě v cukrárně. Chyběl tam už jen tříhlavý drak, godzila a čelisti (takže ten rozpočet asi zas tak neomezený nebyl). A vedle všech těch potvor záráží i do očí bijící zbytečnost postavy Jamieho Bella (jakkoliv ho mám ráda), jejíž dějová linka je o ničem, příběh nikam neposouvá a na dojivost nemá vliv. Na druhou stranu, po úvodní scéně Thomase Kretschmanna, jsem čekala, že dostane trochu větší prostor. Škoda. Resumé - setříhat to tak o hodinu - je to skvělý film, se skvělým příběhem, skvělými herci a skvělým Kongem. ()

Jirkacek

Peter Jackson, držitel Oscara za režii PÁNA PRSTENŮ, si splnil dětský sen, když znovu přivedl roku 2005 na filmové plátno King Konga. Nejslavnější monstrum filmové historie tak prožilo návrat do kin a já zase do svého dětství, protože předchozí verzi z roku 1976 jsem viděl v socialistickém kině někdy v osmdesátých letech 20. století. Spoustu detailů jsem tak za dalších třicet let zapomněl a tak když jsem si verzi Petera Jacksona koupil v březnu 2019 na blu-ray disku, docela jsem se na velkou opici těšil. Nicméně v řece Moravě proteklo mnoho litrů vody, než jsem kolečko vyndal z modré krabičky a než se disk roztočil v našem přehrávači. Odrazovala mne totiž šílená délka 187 minut, na kterou Jackson natáhl slavný příběh a ne vždy jsem měl tolik času. Teprve v lednu 2020 jsme se doma domluvili s CommanderCZ a pustili jsme si King Konga na naší televizi, nicméně jsme k tomu potřebovali dva večery. Během toho prvního jsme z filmu ukrojili dvě hodiny a zbytek děje, který se už odehrával v New Yorku jsme shlédli druhý večer. Děj se začal odehrávat v roce 1933 během hospodářské krize byla herečka Ann Darrow (Naomi Watts) z New York City po zavření divadla tak hladová, že chtěla na ulici ukrást jablko. Byla však přistižena a od ostudy ji zachránil zchudlý filmař Carl Denham (Jack Black). Ten ji pozval na večeři a pak jí nabídl, aby hrála ve filmu po boku herce Bruce Baxtera (Kyle Chandler), který se specializoval na dobrodružné role. Ann nejdříve odmítla, ale když se dozvěděla, že scénář napsal její oblíbený dramatik Jack Driscoll (Adrien Brody), tak roli přijala. Odjeli do přístavu, kde na ně čekal parník SS Venture pod velením kapitána Englehorna (Thomas Kretschmann) a na níž přinesl scénář Driscoll. Jenže ten napsal jen 15 stran a to Carlovi nestačilo, takže na chudáka scénáristu nastražil past a přikázal kapitánovi, aby urychleně odrazil od břehu. Druhým důvodem k rychlému opuštění přístavu byl také příjezd policie, která chtěla režiséra zatknout kvůli jeho dluhům. Když tedy loď vyplula, v dalších dnech na ní probíhalo natáčení filmu, přičemž loď oficiálně směřovala do Singapuru. Jenže Carl měl v úmyslu plavit se na tajemný Ostrov lebek, který nebyl ani na mapách, pouze on získal jakousi malou mapku ostrova a chtěl jej využít pro svůj film namísto nějakých studií. Kapitán Englehorn s tímto plánem nesouhlasil, ale osud tomu chtěl jinak. Na cestě se Ann a Jack zamilovali, když jednoho dne obdržela loď Venture rozhlasovou zprávu informující Englehorna, že na Carla byl vydán zatykač, jelikož neuposlechl příkazu filmového studia ukončit výrobu a vyplul na moře. Zpráva přikazovala Englehornovi, aby zamířil do přístavu v Rangúnu, ale loď se ztratila v mlze a narazili na skalnaté pobřeží ostrova lebek. Potom se Carl a jeho posádka vydalo prozkoumat ostrov, samozřejmě přitom také natáčeli film a vzápětí byli napadeni domorodci. Jeden z Carlových asistentů byl zabit a za zdí, která dělila obydlí domorodců od zbytku ostrova se ozval hlasitý řev. Poté se náčelník kmene zadíval na Ann a zamumlal slovo „Kong“. Když už bylo s našimi hrdiny zle, objevil se Englehorn a zachránil je. Potom chtěl odplout pryč, ale v noci se domorodec vplížil na loď a unesl Ann, aby ji obětovali Kongovi, skoro osm metrů vysoké gorile. Jack si všiml jejího zmizení a tak se posádka vrátila na ostrov, ale dorazili příliš pozdě, protože se mezitím Kong zmocnil krásné blondýnky a utekl s ní v dlani hluboko do džungle. Opici jako jediný zahlédl Carl a rozhodl se ji natočit na svůj film. Ačkoli zpočátku byla Ann ze svého únosce pochopitelně vyděšena, postupně se osmělila a když se konečně zastavili na jednom místě ve skalách, napadlo jí tančit a žonglovat jako v divadle. Tím opici zaujala a uklidnila a také lépe pochopila její chování a emoce. Mezitím Englehorn pořádal záchrannou akci vedenou jeho prvním důstojníkem Hayesem (Evan Parke) a Jackem, přičemž byli doprovázeni filmovou posádkou. Na jednom místě v džungli se setkali s býložravými dinosaury, které však napadli malí masožravci, čímž způsobili paniku a stádo se dalo na divoký útěk. Mezi nohama se jim proplétali zoufalí lidé a spoustu jich bylo rozšlapáno. Když se situace uklidnila, rozhodl se Baxter opustit skupinu a vrátit se na loď. Zbytek výpravy pokračoval dál, ale když procházeli bažinou, skupina byla napadena pravěkou rybou , která zabila tři muže. Zbývající členové výpravy pokračovali v cestě džunglí, když na ně zaútočil Kong, takže se dostali do rokliny, a při pádu dolů zahynul Hayes. Carl ztratil kameru a pásky s nahrávkami. Kong se vrátil k Ann a zachránil ji před třemi masožravými Rexíky a pak ji vzal do svého doupěte v horách. Zbytek záchranné výpravy byl v rokli napaden obrovským hmyzem a zachránil jej až Baxter spolu s Englehornem, kteří se pro ně vrátili. Když Jack pokračoval v hledání Ann, Carl se rozhodl chytit Konga živého. Jack šel do opičího doupěte a neúmyslně ho probudil, čímž způsobil rojení prehistorických netopýrů, s nimiž musel Kong bojovat. Toho využili Ann s Jackem a povedlo se jim uniknout. Jenže Kong je pronásledoval až k obydlí domorodců, kde na něj námořníci nachystali předem past, což se Ann vůbec nelíbilo. Vzápětí Kong prorazil bránu, aby získal Ann zpět, přitom zabil několik námořníků, ale Carl jej omámil vystřelený chloroformem a opici uspal. Druhý večer jsme se přenseli do New Yorku, kde Carl na Broadwayi nachystal představení „ Kong, osmý div světa “, v němž hrál Baxter a svázaný Konga. Ann hrála anonymní dívka, protože ta se odmítla zúčastnit představení. Kong rozrušený zábleskem kamer se uvolnil z řetězů z chromové oceli a zničil divadlo. Poté honil Jacka po ulicích a začal hledat Ann. Kong nakonec Jacka ve žlutém taxíku porazil a pak se znovu setkal s Ann, která ho dokázala uklidnit. Kong a Ann sdíleli chvilku štěstí na zamrzlém rybníku v Central Parku, dokud na ně americká armáda nezaútočila. Kong vylezl s Ann na vrchol Empire State Building , kde bojoval se šesti letadly Helldiver Navy F8C-5 . Kong byl střelbou z letadel smrtelně zraněn a naposledy se podíval na Ann, než zemřel pádem z budovy dolů na ulici Když se Ann sešla s Jackem, shromáždili se kolem Kongovy mrtvoly civilisté, policisté a vojáci. Carl procházel davem, naposledy se podíval na Konga a řekl: „Nebyla to letadla. Byla to Kráska, která zabila zvíře.“ jakoby chtěl sna pokračovat v natáčení nějakého filmu. A byl konec. Bohužel jsem si nepamatoval průběh filmu z roku 1976 a nikdy jsem neviděl tu ještě starší z třicátých let a tak jsem nemohl srovnávat kvalitu jejich provedení, nicméně mne potěšilo, že právě v období mezi oběma světovými válkami se verze pana Jacksona odehrávala. Tato doba totiž vždy patřila mezi moje nejoblíbenější, počínaje druhou polovinou 19. století, čímž u mne film získal hned plusové body. Další jsem pak přičetl za herečku Naomi Watts, která se mi vždy líbila a v King Kongovi byla k zulíbání. Dokonce jsem si musel přiznat, že ačkoliv tři hodiny filmu byla fakt velká porce, skoro vůbec jsem se nenudil a takřka pořád se něco dělo, přičemž nechyběl ani humor či dramatické a romantické scény. Každopádně dinosauři na ostrově byli naprosto dokonalí a jejich souboje s opicí vzrušující a to vše díky digitální technice, kterou předchůdci režiséra Jacksona neměli k dispozici. Prostě jsem investice do modré krabičky nemusel nijak litovat a třeba se někdy v budoucnu zase na tento velkofilm podívám. Suma sumárum, snímek King Kong z roku 2005 ode mne získal čtyři gorilí hvězdy ****. () (méně) (více)

unitedfan

Možná až příliš dlouhý dobrodružný opus, který připomíná to nejlepší z klasických hollywoodských velkofilmů. Peter Jackson si splnil sen a natočil si remake dobrodružného filmu o nejslavnějším filmovém monstru z roku 1933 a vytřel všem zrak. Takovéto filmy se dnes už jen tak netočí, ta atmosféra neznámého ostrova a velkého dobrodružství. Triky jsou parádní, hudba je v některých scénách neskutečně dojemná a Naomi Watts je tou správnou, křehkou a krásnou Ann jakou by měla být. ()

SNCIS

"Za tuhle podívanou zaplatí celý svět. Hoši, jsme milionáři! Podělím se s vámi se všemi. Za pár měsíců bude jeho jméno zářit na Broadwayi! Kong, osmý div světa!" - 70%. ()

radek72

První půle filmu je nudná, mnoho se neodehraje. Kdo přijde později, může začít sledovat, aniž by o něco přišel. Střed a konec filmu přináší v podstatě jen moderní trikové scény, mnohde poměrně odfláknuté. Do příběhu nová verze nevkládá prakticky nic proti předchozí verzi a pokud něco, je to spíše k horšímu. Zbytečně mnoho patosu až na hranici divadelní hry. Naomi Watts sice předvedla dobrý výkon, ale víceméně je to jediné, proč se na tento film dívat. Na jedno shlédnutí dobré, znova se asi dívat hned tak nebudu. ()

BigJohn02

I po letech tahle Kráska a zvíře pořád baví. Je to sice přepálený jak časově, tak akcí, ale Jackson to tak chtěl a divák se nenudí. Naomi to za mlada slušelo, ale tak nějak si nedovedu představit biologické naplnění jejich vztahu. ()

mikinko51

Remeselne celkom na úrovni, herecké obsadenie OK. Ale neskutočne rozťahané a prestávalo ma to baviť. Hlavne scény z "Jurského parku" mohli byť teda skromnejšie a kratšie .... ()

teekanee

Tříhodinová stopáž mi nevadila, jelikož jsem film z nedostatku času viděl na etapy. Film je podle mě na takových 80% do tý doby než děj opustí ostrov. Akce je vynikající, CGI na svou dobu dobré, charaktery ucházející a cast výborný. Bohužel posledních 45 minut působí strašně kýčovitě a skoro až trapně. Dokážu pochopit, že hlavní hrdinka nechtěla, aby opička trpěla v zajetí, ale jejich vztah působil extrémně zrychleně a nějak sem tomu nemohl uvěřit ani s největší suspension of disbelief, kterou jsem dokázal nashromáždit o filmu o 8 metrový opici. 74% ()

Sejkorka

Jako kluk jsem viděl předválečného King Konga, těžko srovnávat. Tady je spousta prehistorických i smyšlených zvířat, krev teče proudem, mrtvých přibývá. Jen hlavní hrdinka vyvázne (téměř) bez škrábnutí, i kdy sjede po zadku holou skálu. Je tu spousta podobných kravin, ale ty člověk přehlédne. Jako celek to nesahá Pánovi prstenů ani po kolena. Člověk vůbec nechápe vztah Ann k tomu zvířeti. Pořád jen užasle kouká a má v uslzených očích tu strach, tu lítost, nebo snad i lásku? No, mám to za sebou, podobné filmy je třeba viděl. Jednou. ()

mach333

Jeden z mnoha filmů, kde forma převyšuje obsah. Ale ta forma je na svou dobu zatraceně dobrá. A obsah zase tolik nezaostává. Řekl bych, že tenhle film je povinnost pro každého. Jen je třeba počítat s více než tříhodinovou stopáží. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)