V roce 72 před Kristem nemělo Římské impérium přemožitele. Jeho moc se táhla široko daleko. Každá dobytá země znamenala přísun nových otroků do područí římských pánů. Spartakus, otrok, jemuž před očima zavraždili otce, měl odvahu se vzepřít mocným římským generálům i politikům a stal se vůdcem mohutného povstání otroků. Jeho boj za svobodu, jenž ohrozil celé Římské impérium, měl hluboký dopad na mnoho budoucích generací. (oficiální text distributora)

SallyZen

Je to sice můj jediný viděný Spratkus, tedy Spartakus, ale mě se to docela líbilo. Visnjic byl sympaťák, takže velké výhrady nemám. 70%(na víc to není) ()

Jimmi

Jednoznacne 4hviezdicky...a keby tam bolo viac masovych bitiek..(resp keby na ne mali rozpocet:((....tak by to bola pre mna jednoznacne 5hviezdickova zalezitost ()

BUD-SFIS

Celkem velmi slušně udělaný historický velkofilm i když s ohodně menším rozpočtem než např. Alexandr, což mu ale neubralo na kvalitě. Ale musím přiznat, že bych ho možná trochu zkrátil. ()

asinus

poctivé zpracování, tím lepší, čím méně rozmáchlé. skvělý senátor Alan Bates. nic extra - tak se to ani netváří - o to víc potěší. ()

Juto

Film rozhodne vyzerá dobre a v žiadnom prípade nie je lacný alebo neohrabaný, ako by ste s najväčšou pravdepodobnosťou očakávali od filmu vyrobeného pre TV. Film má niekoľko prekvapivo veľkých a dobre vyzerajúcich bojových sekvencií. Skvelým spôsobom je urobená aj celá choreografia súboja s mečom. Film sa tiež nebojí ukázať krv a násilie, čo sa v televíznych filmoch bežne zdráhajú ukázať. 6/10 ()

dr.fish

Tak tady jsme na databázi s tím hodnocení drobátko utli....dílo to možná není zrovna fenomenální, co se týče finančních nákladů, ale na druhou stranu z toho čiší opravdová touha udělat film dobře. Malý rozpočet je sice znát, herci však dělají co umí a já souhlasím s tím, co napsal Marius, že v mnoha ohledech je Spartacus lepší než Gladiátor. V těchto televizních filmech často nebýváme ušetřeni patosu a vaty, a těchto neduhů tu je minimum. Líbilo velmi. Velké překvapení a skvěle strávený večer. 80% ()

KajusaK

Bohužel pouze 3* , víc si film nezaslouží. Masky byly úžasné ale to je tak vše. Zbytečně katastrofálně moc natáhlé, příběh halabala. Koukali jsme ve škole, sama bych si to určitě nepustila. Teď už vůbec ne :) .. Jen bych snad pochválila eště vzhled hlavního herce :D) ()

panMartin

Viděl jsem dost filmů na téma Spartakus tento byl tak zlatá střední cesta i když byl v něčem určittě jinej než jiný zpracování! Jen ta délka toho filmu byla vážne moc skoro tři hoďky u historických filmů to je dobrý, ale tady bych to nechal tak na 140 minutách! ()

adams89

Novou verzi Spartaka jsem zatracoval ještě než jsem ho viděl, protože o televizních historických filmech si myslím své (vyjímkou je snad jen tv verze Kleopatry). Musím ale uznat, že mě film celkem příjemně překvapil! Nebylo by asi moudré srovnávat ho s dnes již legendárním velkofilmem s Kirkem Douglasem z roku 1960, protože tomu samozřejmě nemůže konkurovat. V té nové verzi má však větší prostor vztah Spartaka a jeho manželky, což vůbec není na škodu. Bitvy jsou natočeny v rámci možností, škoda toho nízkého rozpočtu, protože zejména počet komparzistů se mi zdál dost nízký. Goran Visnjic se hlavní role zhostil více než zdatně a přesvědčil mě. Už jsem si pomalu říkal, jaké vysoké hodnocení filmu dám, ale to jsem ještě netušil jaký bude konec. Zklamáním pro mě totiž bylo to, že Spartacus neskončil ukřižováním (jako v té staré verzi), ale že padl v závěrečné bitvě s Římany. Tím si myslím, že režisér přišel o mnohem dojemnější konec než jaký byl. Nicméně film se mi jinak dost líbil, byl to celkem slušný pokus napodobit slavný originál.60% ()

Jazzzz

Díly soui podle mě zcela nevyrovnané. U prvního jsem se bavil a u druhého sem se nudil. Hlavní hrdina je jako model z nějaké modní přehlídky, ale hraje celkem obstojně. krví se na Spartakovi šetřilo, což je škoda, protože při takovýhle řežích by si lidi aspoň kapku zasloužili. Nemluvě o tom, že krev netekla skoro ani z bodné rány mečem do ukřižovaného otroka... Dávám spíš slabší 3.. ()

Pražák

"Dělejte! Nebo vás dám zbičovat!", zaječí římský císař a já mám tak trochu pocit, že sleduju Asterixe a Obelixe vs César. ()

Ravi

Na to, jak málo by se dalo od snímku a jeho aktérů očekávat, tak jsme zde svědky ojedinělého úspěchu. Pravda, není to velkorozpočtová audiovizuální orgie, ale film dokáže zaujmout stylem vyprávění. A televizní film s výtečnou hudbou se vlastně taky moc často nevidí. Přesto ho nemůžu vyzdvihnout úplně do nebe, i když na své ambice by si to jistě zasloužil. Dávám 65% = 3/5 ()

Arius

Vzhladom na to ze to bol len TV film som bol milo poteseny vysledkom. Medzi chyby by som zaratal azda len malo priestoru venovanemu talentovanemu Paulovi Telferovi. Inac sa tam nachadzali len lahko prehliadnutelne chyby. Masa hercov bola ohromujuca opat vzhladom na TV tvorbu. Cely film som zral,skutocne dalsi skvost medzi historickymi filmami. ()

Maynard.

Od tohoto filmu jsem čekal přesně to co jsem nakonec dostal. Když přihmouřím očko s porovnáním se skutečným příběhem Spartaka, tak mi rozhodně vyloženě nesedla hlavní postava. Celý film nagelovaný Spartakus s elegantně upravenými vlasy i při řežích a jeho věrná otrokyně, manželka. Její splození syna bylo spíše úsměvné, než-li jakýmkoli způsobem dojemné.Celkově špatný film po všech směrech. ()

Cejny

Gladiátor byl lepší, ale to jenom díky vyššímu rozpočtu, známým hereckým hvězdám, ale i tím, že byl natočen dříve, než Spartakus. Přesto dávám 4*, protože tento žánr mám rád a je vidět, že i s menšími náklady a "neznámými" herci lze natočit pěkný snímek. ()

Lukoboss

Nebylo to nic moc. Spartakus (bojovník, válečník, gladiátor = v té době statní a silní chlapíci) zde působí jako slaďouš hrající tak velkého klaďase bez výraznějšího svalstva, až se to začne protivit. Spartaka si prostě predstavuju jinak. Bylo to romantické (tradiční zápletka) a celkově průměrné. Viděl bych to na 2,5/5 ()

Wally

Film nedosahuje kvalit původního Spartaka, ale jen o fous. Tento film se nevyplatí odmítat z důvodu, že v něm hrají neznámí herci a natáčí ho rumunský režisér. Kdo se koukne bude jisto jistě mile překvapen kvalitou filmu a bude se dobře bavit. ()

-Dawe-

Asi jeden z nejlepších USA TV filmů co kdy vzniknul. Vlastně to ani vůbec jako TV film nevypadá, když to porovnám s ostatníma. Vůbec se nestydim dát tomuto filmu 4*. Příjemné překvapení :-). ()

Revolver

Jak už mnozí napsali Sapratkus není Gladiátor a R. Dornhelm není R. Scott, ale na poměry TV produkce se jedná o jeden z nejlepších TV filmů. ()