SpaceOdyseus

Tisniva atmosfera jednicky a trojky je pryc a akce zdaleka nedosahuje kvalit dvojky. Otravne postavy jsou zhmotnene klise, samoucelne uchylarny jsou spis k zasmani a finalni mutant tomu nasadil jen wtf korunu. Celkem zbytecne pokracovani, ktere zestarlo z cele serie nejvic, coz je smutne, kdyz jde o nejnovejsi dil. ()

Hanys_

Třetí díl byl kvalitativně slabší, ale rozhodně bych ho nepovažoval za zbytečný. Tohle vzkříšení ale zbytečné fakt bylo. U scény, kdy se Ripley mazlí s Alienem, mi bylo až trapně. ()

Ještěřák

Hrozný galimatyáš, kdy "blbec" Jeunet asi tak co 30 sekund chčije proti větru. Makabrózní genetické inžynýrství, nevetřelcoidní vetřelci, Ripleyova pronášející jakési z kontextu vytržené žvásty o píchání, legrácky za každou cenu. Gangstas se smellem lonsangeleských strýt boyz a Ron Perlman, který se IMHO do filmu tohoto typu hodí asi jako sůl do nudlí z mákem, jako kápo bandy hloupě se chovajících, povrchních, mizerně rozepsaných charakterů - byť herecké výkony jako takové štymují a mile mě překvapily. Oproti tomu velkým kladem jest mile rozkreslený vztah zvířenou nadopované Ripleyové/Weaverové a Winony Ryder (zamindrákovaný sexy okatý android - hahaha). To jediné, plus sem tam nějaký vizuál, se asi Jeunetovi povedlo. Ten znásilnil všechny vetřelcofily a vetřelcology přímo do prdele, ale ještě docela příjemným způsobem, na rozdíl od věcí budoucích (AvP, AvP 2). Pořád ještě to JE Alien. ()

Schuldiner

Na tohle mam podobný názor jako na Terminatora trojku... Je fakt, že každý další díl, byť sebevíc zbytečnější, už nemůže vymazat ty předešlé úžasné filmy své serie... Kdyby neexistovaly všechny ty odpadní seriály a filmy typu Chobotnice (Deep Rising) atd., asi bych hodnotil Vetřelce 4 i hůř, ale oni bohužel existují eště větší pí**viny! ()

Foxhound#1

Možná to je ve zdejších měřítkách nejslabší díl, ale v žádném případě nelze říct, že je špatný. Nemá už tu hutnou gotickou atmosféru jako jednička a trojka, ale svoji akčností se přibližuje Cameronově dvojce, ovšem je oproti ní výrazně slabší. Ripleyová s vetřelčí náturou a občasnou vtipnou hláškou rozhodně nenudí. Ale ten mutantek nakonec, no to je už dost na hraně. Hlavně ty jeho smutný psí oči, málem mě až dojal :) ()

ThomasCrown

Každý Votrelec je iný a každý Votrelec je výborný. Atmosféra ani nápaditosť filmu nijako nezaostáva. A samozrejme ďaľšie body za Winonu Ryder. ()

Prochy38

Marně to stíhá předešlé tři díly. Ale i tak se mi to fakt líbilo. Je zřejmé, že doba pokročila. S. Weaver zapracovala na image. Ve filmu se k ní přidávají W. Ryder, R. Perlman a další. Snímek je drsnější, na efekty náročnější, ale už to není ten Vetřelec. ()

TERRORDROME

Môj najobľúbenejší diel votreleckej série. Bizarný, úchylný, brutálny, čiernohumorný, nadupaný, proste zábavný. Pravda ak niekto očakáva vážny, seriózny film, musí byť sklamaný pretože jediné čo dostane je taká veselo morbídna sranda s hláškujúcimi exotmi, tehotnou votrelčou kráľovnou, zmutovanou ripleyovou a hromadou efektných nechutností typu retardovaný votrelecký zmrd vysatý po kúskoch cez maličkú dierku v okne. No a keď Ron Perlman odfajčí toho pavúčika... ()

David661

Ten smněšněj "vetřelec" na konci teda lol, v tomhle filmu převládá jakási "komiksová" atmosféra, která není špatná, jen je úplně jiná než v předchzích dílech. Jen někdy je to tak komiksové, až je to směšné. ()

Teabag

Je někdy těžké hodnotit jednotlivé díly v rámci určité série. Ridley Scott, nastavil jedničkou Aliena laťku tak vysoko, že jej co do atmosféry žádný z dalších dílů nepřekonal. James Cameron pak svými "drsnými" mariňáky Aliena srazil kamsi hluboko k žánru akčních filmů 80. let, aby je David Fincher zase zachránil v nervy drásajícím třetím pokračování. Resurrection by se pak dal zařadit někam mezi vynikající první a třetí díl, které v mých očích prostě vedou, a vcelku hloupý díl druhý. To by ale vůči tomuhle filmu bylo dost nefér. Proto myslím, že je lepší ho hodnotit zcela samostatně. A jaký tedy podle mě je? 1) Zábavný - hlavně hlášky Rona Perlmana mě místy dostávaly do kolen. Sigourney ale nezůstávala vůbec pozadu! 2) Technicky na úrovni - alieni vůbec nevypadali zle. Jen škoda, že některé animace ještě maličko drhly. 3) Napínavý - Děj rozhodně není zcela předvídatelný (přestože tu určité schéma vycházející z předchozích dílů samozřejmě je). Kdo by třeba čekal, že Sigourney umí v basketbalu skórovat zády ke koši? :-) Takže za mě palec nahoru. Kdyby takhle vypadaly čtyřky i jiných sérií, nebylo by to vůbec špatné. ()

peetriss

Není sporu, že Vetřelec: Vzkříšení je nejslabším článkem "vetřelčího řetězce". Tento film působí nejméně konzistentním dojmem ze všech Vetřelců, navíc je žánrově a stylově rozháraný až to bolí. Jakoby toho nebylo málo, film působí především v první třetině velmi nudně. Jakmile vetřelci prchnou ze zajetí a zbaví se podivného Dana Hedayi (nic proti němu), začíná konečně kvalitní akce a film nabírá na obrátkách. J.-P. Jeunet stejně jako předtím Cameron rezignoval na práci s atmosférou, ba dokonce vložil do filmu předtím nevídané - a bohužel rušivé - náznaky humoru. Opět se pouští do čistě akční řežby, technicky dobře zvládnuté, která se v závěru obrátí prostřednictvím mutanta Motýlka v podivný horor "nevetřelčího" stylu, avšak se zachovaným výborným spádem. Jako sci-fi horor kvalitní spektákl, jako čtvrté pokračování Vetřelce mám sto chutí snížit hodnocení na tři hvězdičky. Ale budu dnes hodný! 70%. ()

Lionheart

Předchozí režiséři se snažili vytvořit sci-fi Ačko, Jeunet se na to vykašlal a natočil akční béčkové sci-fi - místy vtipné, místy nechutné, ale každopádně je to ulítlé až hrůza - zvlášť ta poslední potvůrka mě dostávala do kolen :D Sigourney Weaver si viditelně užívá svou podivnou roli. ()

Disease

V rámci Vetřelčí série jsem kdysi hodnotil za 2*. Po druhém zkouknutí dávám (v rámci tvorby J.P. Jeuneta) 4*. ()

ClimbVibe

Tohle ne, fakt ne. Vetřelec je pro mě skvělá trilogie a tohle je něco co patří na bonusový disk výročního vydání. ()

Paldiny

Chronologicky zatiaľ posledný Votrelec kriesi 200 rokov mŕtvu Ripleyovú, aby sa kolotoč lovu na jedného či druhého mohol začať od znova. Film má spracovaním bližšie ku komiksu než k hororu, čo nie je na škodu veď každý z predchádzajúcich režisérov pristupoval k filmovej látke po svojom. Najväčším negatívom zostáva zbytočnosť jeho vzniku, nakoľko bola séria úspešne uzavretá tretím dielom. Postava Ripleyovej zostala akýmsi hybridom oboch rás, čím stratila akúkoľvek ľudskosť a sympatie, ostatní zúčastnení už len dopĺňajú osadenstvo pre povinné jatka. Akčné scény strácajú na vážnosti práve svojim odľahčeným vyznením, ponížením votreleckej rasy a prestrelenými pasážami (podvodná bitka na jeden nádych trvá bezmála 4 minúty). Vrcholom absurdity zostáva úchylne ladené finále, v ktorom vypestovaná matka votrelcov porodí ďalšieho hybrida, aký sa začne láskať s hybridnou Ripleyovou. No hrôza, miestami aspoň sarkazmom nasiakla * * * * * v SE verzii zaujme mušie intro a alternatívny post apokalyptický záver, kde preživší pristanú v ruinách zničeného Paríža. ()

eratni

Pro mě nejhorší díl z celý série, první půlka si hrála na atmosféru (jinak se tam nic moc nedělo), která nějak nefungovala, pak chvíli klasická akce a konec totální WTF, kdy se to přelejvalo od Gilliama do Vesmírnejch kanibalů. ()

Hugomil

Dokonalé uzavření celé série. Ze všech dílů nejlepší herecké obsazení. Ačkoli by se dalo očekávat nějaké "natahování" opak je pravdou. Znovu a znovu se k celé sérii budu rád vracet. ()