Monstrum

USA, (2022–2024), 9 h 53 min (Minutáž: 45–63 min)

Evan Peters, Richard Jenkins, Niecy Nash, Michael Learned, Molly Ringwald, Karen Malina White, Penelope Ann Miller, David Barrera, Shaun Brown (více)

Série(2) / Epizody(11)

Usvědčený zabiják Jeffrey Dahmer (Evan Peters) za víc než deset let zavraždil sedmnáct mladých kluků a mužů. Jak to, že tak dlouho dokázal unikat spravedlnosti? (Netflix)

Lily.Rush

Říká se, že si neseme velkou část svého lidství z dětství. Kdo měl dětství normální a ničím zvláštní v jakkoli narušeném slova smyslu, pak nemůže chápat, že nemusí, ale může z takového člověka udělat právě pohnuté dětství (ať už čímkoli) bestii. A bestii právě zrovna takovou, jakou byl Dahmer. Jenže lze ho za to sice nenávidět, ale předně je potřeba ho pochopit. Kdo se o něj vlastně zajímal, když byl dítětem? Nelze nijak ospravedlnit, čeho se s absencí výčitek dopouštěl, ale nelze ani opomenout, že ve své podstatě za to někde v hodně hlubokých zákoutích své mysli nemohl. Dahmerův příběh jsem znala, Evana Peterse nikoliv. Ale už teď vím, že tuhle roli a bravurní výkon v ní z mého pohledu nepřekoná jistojistě ničím. Dahmera nešlo obdivovat, ale ani nenávidět. Bylo mi líto Tonyho, asi nejvíc, ale bylo mi líto stejně tak Dahmera. Otce v neposlední řadě. . Netečnost policie stejná jako dneska, možná tehdy o malinko větší vzhledem k lokalitě páchání Dahmerových zvěrstev. Zkrátka po dlouhé době luxusní a dech beroucí podívaná, kterou jsem zhltala v jeden den ve společnosti pár kapesníků. Moc moc povedená záležitost. ()

SuzieS

Remeslne naprosto skvostne udelane. Misty jsem myslela, ze to nedokoukam. Nevim ani jak to udelali, ze to pusobi tak odporne, a to jsem videla spousty hororu ()

enter.

Víc bych se zaměřil na život a “řádění” Dahmera. Poslední dva díly o rodinách zabitých již bylo nad rámec a nebavilo. ()

KajlQ

Vraždící gay kanibal?!to je úplný holýúd! Zajímavý seriál který pojednává příběh také zrůdy jaký byl Dahmer. I když jsem jeho příběh slyšel už mnohokrát, tak jsem se na seriál odhodlal podívat skrz to jak to zpracovali. A jo že to bylo docela dobrý! Líbí se mi jak seriál nahlíží do života právě Dahmera a nějakým způsobem se snažíme pochopit jeho činy a proč byl vlastně tak zvrácený. Seriál má dobrý storytelling a divoce, ale „nematouce" přeskakuje v čase a je opravdu dobře atmosféricky a vizuálně zpracován. Zdali mluvíme o atmosféře tak úzkost (zejména v prvním díle) s pocitem toho že víme že Dahmer něco provede a ten postupný build up scény je opravdu skvělý. Ale co jsem si všiml že mnoho lidí si stěžuje na délku seriálu, což se ani nedivím, délka mi ani tolik nevadila ale spíše nezajímavé dějové linky (zejména dějová linka sousedky) a ke konci jsem ani nevěděl že vlastně sleduji něco o sériovém vrahovi. Místo dějové linky sousedky se mohl seriál více zabývat vyšetřováním policisty. A ke konci je seriál možná až zbytečně „přeemociovaný", neberte mě zle, ale já chtěl vidět seriál o sériovým vrahovy a ne budování nějakého posraného parku a klišé hlášku na konec. Seriál si ale nebere určitě servítky, protože scénka kde Dahmer líbí hlavu nebo žere lidské maso není zrovna příjemná podívaná. Takže seberte nejbližší pochutinu co máte po sobě, sedněte k Telce a vychutnávejte! 80% ()

Ironhead

Skvělá filmařina, hutná atmosféra a úžasný Evan Peters v havní roli. Jen mi prostě z podstaty děje, hl. postavy a toho co se děla na obrazovce, dost často bylo nepříjemné, se na to dívat. Hvězdičku strhávám hlavně za to, že se to ke konci zase zvrhlo zbytečně moc ve WOKE propagandu, škoda toho. Tahle série opravdu není pro lidi se slabým žaludkem, i když nějakému přehnanému gore se záměrně vyhýbá, ale lidská fantazie dokáže být více vyděšená z náznaků a neviděného. ()

Isobel

První dva díly mě držely, pak se děj začal táhnout. Kdyby seriál měl třeba 6 dílů a ne 10, popsal by mysl Dahmera stejně dobře a nezanechal by pocit nastavované kaše. Nicméně epizoda 6 mě zlomila srdce, takže se přikláním ke čtyřem hvězdám. ()

Mancunian

Skvělý herecký výkon a celkově povedený seriál. Zejména první polovina byla parádní, ve druhé půlce to trochu ztrácelo dech, ale i tak to bylo pořád na vysoké úrovni. Možná mohl jít seriál ještě dál, protože vlastně tam není žádná kontroverzní scéna, u které by si člověk zakrýval oci. Pravděpodobně pro nezneuctění památky obětí, na což vlastně i seriál v posledních dílech sám odkazuje. Seriál vlastně nutil diváka, aby si sám dopředstavil, co se asi tak děje/dělo/bude dít. Celkově dávám 4.5/5. ()

Kushina

Tenhle seriál, natočený podle skutečné události je dokonalu ukázkou toho, jak zvrácená mysl dokáže dělat neskutečné nechutnosti. Přidejte k tomu ignoraci ze strany policie a víc mrtvých a znetvořených těl je rázem na světe. Nedoporučuji pro slabší povahy. 80% ()

haillie

Kdyby to mělo 4 díly, tak dám plný počet, ale vadilo mi, jak je to zbytečně utahané. Možná to někomu vyhovuje, když příběh JD neznají. Pro mě je příběh už notoricky známý a 100x omílaný. Hvězdy dávám hlavně kvůli Evanovi, který byl dokonalý, a taky kvůli pár povedeným hláškám jako je například "hey you can't just take it, i pay for it". ()

bonovox

Neuveriteľné čo sa dokáže v ľuďoch skrývať...portrét vraha, ktorý sa vymyká portfóliu podobných zločincov. Jeff Dahmer bol veru poriadny podivin a táto séria veľmi vierohodne vykresľuje jeho život a odporné skutky. 80% ()

PanPyzamo

Trefa do vkusu. Mám rád krimi téma včetně vražd a tohle bylo sakra povedené. Velmi zajímavé. Hlavní tahoun pro mě byl fakt, že se jedná o dílo natočené podle skutečné události. Bavilo mě to. Bylo zajímavé sledovat život Jeffreyho Dahmera. Vrazi jsou celkově zajímaví a tak se s němi dá pro příběh dobře pracovat, což zde podle mě fungovalo. Rychle to uteklo a až mě mrzelo, že už je konec. Není se čemu divit, když se do 10 epizod vešlo to nejhlavnější. Jen říkám, že to rychle uteklo a že jsem se bavil. Za mě skvělý seriál, který bych doporučil nadšencům krimi žánru. 8,5/10  ()

swenyx

Tohle patří mezi mé nej seriály už teď. Neskutečně mě to vtáhlo a hltal jsem každou vteřinu, ten soundtrack tomu dodává ten creepy feeling a reálně to Evan Peters zahrál neuvěřitelně, za tohle by měl dostat nějakou cenu. Sice si tvůrci mohli odpustit poslední 2 díly, které byly už celkem zbytečné, ale jinak jasných 5/5. ()

DexMASTER094

Evan Peters je pro mě velká hvězda, kterou ale většina lidí neprávem vůbec nezná. Od chvíle, kdy jsem viděl AHS: Murder house, tak jsem věděl, že tenhle kluk má potenciál. Psychopaty umí hrát na výbornou, toto je důkaz. Netflix se konečně po dlouhé době vytasil s něčím, co má hodnotu a hloubku. Sean Bean prostě musí v každém filmu zemřít a Evan Peters prostě musí hrát na jedničku masové vrahy a psychopaty. Jen takto bude svět v pořádku... :D ;) ()

BoKo_CzT

Pokiaľ vyhľadávate tento žáner, tak vás nesklame ani tento seriál. Tiež som si ho pozrel a v podstate splnil moje očakávania, no zároveň je to už x-tý seriál s rovnakou témou, pričom sa mení iba meno zabijáka. Nie je to v podstate výhrada voči seriálu, ale skôr voči filmovým a streamingovým spoločnostiam, podliehajúcim módnym trendom a pokúšajúcim sa opakovať mantry pre zaistenie opätovného komerčného úspechu, ako mal predchádzajúci seriál. Prvýkrát som niečo podobné zaznamenal s marvelovkami. Dva roky na mňa skákali odvšadiaľ, snáď aj v noci zo záchodu. Tentokrát sa niečo podobné odohráva so seriálmi, filmami a "dokumentami" o sériových vrahoch. Ak však ešte nie ste "prejedení" tohto žánru, tak si pri tomto seriály po večeroch môžete oddýchnuť. Herec v hlavnej roli podľa môjho názoru dobre vystihol Dahmerov nezáujem o čokoľvek mimo neho samého a rozhodne to stojí za zamyslenie sa nad niektorými psychologickými "špecialitami". ()

Netflix si připsal na konto nečekaný hit

Netflix si připsal na konto nečekaný hit

30.03.2023

Kdybyste si měli tipnout nejsledovanější premiéru Netflixu v letošním roce a třetí nejlepší start v historii streamovací služby vůbec, pravděpodobně byste to neuhodli. Co víc, podobný úspěch nejspíš… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

12.10.2022

Jeffrey Dahmer ovládl Netflix

Jeffrey Dahmer ovládl Netflix

09.10.2022

Před necelými třemi týdny na největší streamovací službě vyšla nová minisérie Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera. Její titulní postava, pro niž se označení „zloduch“ zdá jako zcela nedostačující,… (více)