Soud opouští mafián Ricca, který byl uznán nevinným. Cestou Ricca s jeho kumpány odpraví maskovaný policista. Někdo vzal spravedlnost do vlastních rukou. Na případ je nasazen poručík Briggs (Hal Holbrook). K případu se ale zaplete i nevybíravý kriminalista Harry Callahan (Clint Eastwood), který byl před časem suspendován pro nepřiměřené násilí. Harry se zastaví u bývalého kolegy a získá dojem, že Charlie by mohl být oním policejním katem. Brzy dojde k další akci šíleného policisty: postřílí bavící se společnost v sídle jiného gangsterského šéfa. A zanedlouho zastřelí pasáka, který zamordoval prostitutku. Harry je povolán zpět do oddělení vražd. Zločiny však neustávají: kokainový král je zmasakrován a zanedlouho i policista, jenž chtěl do případu proniknout. Briggs je přesvědčen, že za vraždami stojí jeden z šéfů mafie a pošle Harryho, aby ho zatkl. Gang byl ale varován – a mrtvoly se začínají kupit… V pořadí druhé pokračování o drsném detektivovi Harrym Callahanovi natočil zkušený televizní režisér Ted Post (Pověste je výš, Do nitra Planety opic; TV seriál The Twilight Zone), jenž směle navázal na prvotní počin zvaný Drsný Harry. Podobně, jako předchůdce, i tentokrát si styl dobově nebral žádné servítky. Bez nutných příkras, ale zato s westernovým a noirovým zápalem, bezprostředně vykreslil horoucí ulice zločinu San Francisca a nekonečnou policejní rutinu. Na filmu se mimo jiné opět podílel vynalézavý hudební skladatel Lalo Schifrin. A jako spoluscenárista figuroval Michael Cimino, jenž s Eastwoodem o rok později natočil Thunderbolt a Lightfoot, a posléze se proslavil klasikami typu Lovec jelenů či Nebeská brána. (Česká televize)

Bohdy67

Příběhově se mi to líbilo o hodně více než Drsný Harry...Jinak hodně podobné... Prostě kriminálka ze sedmdesátek.. 71% ()

A.J. Rimmer

parádní žánrovka pro fandy drsňáka Harryho, před kterým se každý padouch zbaběle krčí v koutě a každá vnadná krasavice roztahuje běhy jako Věra Čáslavská na hrazdě v mexiku v 68. Prostě více než důstojné pokračování série dirty Harry. ()

BeatleJohn

Ze začátku mi přišel příběh více roztříštěnější, než tomu bylo u Dirty Harryho. Postupem času se zápletka ustálí a vše je tak, jak to máme rádi. Drsný Eastwood se svým suchým humorem a absolutně neměnnou grimasou, který nedá nikomu nic zadarmo. Tomuhle chlápkovi se prostě do cesty připlést nechcete. ()

Ardath

Druhé městské dobrodružství Harryho Callahana a zároveň můj nejoblíbenější snímek ze série. Naprostá klasa! ()

padav94

Bolo to o niečo horšie ako jednička, a občas to aj nudilo, ale nebolo to až také zlé, páčila sa my aj hláška-rozšlápnu te jak hovno :D ()

PowPow

Dirty Harry byl na jedné straně možná kontroverznější, ale zato děj byl trochu klišé. Drsné svérázné policajty na hraně zákona najdete... doslova v každé kriminálce (byť Harry zachází dál). Tady je konfrontován s lidmi, kteří tyto postoje přivádějí do úplně jiného extrému a začíná mít pochybnosti. A navrch je zápletka s katy uvnitř policie mnohem originálnější a rozpracovanější, než vrah chtějící výkupné. ()

Sejkorka

Ani zub času neobrousil ostří této klasiky. Drsný Harry Callahan (celkem 4 filmy s tímto detektivem) je v nejlepší formě, stejně jako jeho představitel - Clint Eastwood. Ten přepere a po zabíjí vše, co mu stojí v cestě a zůstane na straně spravedlnosti, byť padouši z řad policie mají v podstatě ušlechtilý motiv. Můžeš uniknout světskému soudu, ale ten boží tě vždycky dožene. ()

leafroller

Téma uchopení spravedlnosti do vlastních rukou se sice v průběhu let mění, ale je stále oblíbené. A i když ho dnes přebírá vlastně jen Batman (což trochu křivdím fenomenální Jodie Foster v Mé druhé já), myšlenka žije a je stále aktuálnější (dá-li se toto adjektivum vůbec stupňovat). Spravedlnost nefunguje. Máme sice spoustu zákonů proti neřádům, zároveň jsme ale doladili k dokonalosti jiné zákony, které neřády chrání. Odsouzení pána, který na své pravidelně vykrádané zahradě nastražil past, na kterou jasně upozornil, hovoří za vše. Proto jsou tyto snímky tak divácky vděčné. Ke komu se přiklonit? Kdo má pravdu? Co je správné? Pokud si při sledování filmu mohu klást otázky, akceleruje ho to automaticky na vyšší level. A to je i případ pana Callahana. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook