Soud opouští mafián Ricca, který byl uznán nevinným. Cestou Ricca s jeho kumpány odpraví maskovaný policista. Někdo vzal spravedlnost do vlastních rukou. Na případ je nasazen poručík Briggs (Hal Holbrook). K případu se ale zaplete i nevybíravý kriminalista Harry Callahan (Clint Eastwood), který byl před časem suspendován pro nepřiměřené násilí. Harry se zastaví u bývalého kolegy a získá dojem, že Charlie by mohl být oním policejním katem. Brzy dojde k další akci šíleného policisty: postřílí bavící se společnost v sídle jiného gangsterského šéfa. A zanedlouho zastřelí pasáka, který zamordoval prostitutku. Harry je povolán zpět do oddělení vražd. Zločiny však neustávají: kokainový král je zmasakrován a zanedlouho i policista, jenž chtěl do případu proniknout. Briggs je přesvědčen, že za vraždami stojí jeden z šéfů mafie a pošle Harryho, aby ho zatkl. Gang byl ale varován – a mrtvoly se začínají kupit… V pořadí druhé pokračování o drsném detektivovi Harrym Callahanovi natočil zkušený televizní režisér Ted Post (Pověste je výš, Do nitra Planety opic; TV seriál The Twilight Zone), jenž směle navázal na prvotní počin zvaný Drsný Harry. Podobně, jako předchůdce, i tentokrát si styl dobově nebral žádné servítky. Bez nutných příkras, ale zato s westernovým a noirovým zápalem, bezprostředně vykreslil horoucí ulice zločinu San Francisca a nekonečnou policejní rutinu. Na filmu se mimo jiné opět podílel vynalézavý hudební skladatel Lalo Schifrin. A jako spoluscenárista figuroval Michael Cimino, jenž s Eastwoodem o rok později natočil Thunderbolt a Lightfoot, a posléze se proslavil klasikami typu Lovec jelenů či Nebeská brána. (Česká televize)

hans500

Pokračování kultovního Drsného Harryho je neméně povedené. Oproti předchozí čísti je Magnum Force o mnoho akčnější, ale stále má i slušný scénář, spoustu hlášek a vyvedenou atmosféru. Dokonce je stále dost realistický. Clint je opět výborný, z dalších herců bych zmínil především výborného Davida Soula. Tempo snímku je o něco svižnější než v předchůdci a také stopáž je delší. A Ted Post se režie zhostil velmi dobře a důstojně nahradil Dona Siegela. ()

andrii

...míří přesně, pálí ostře. Policejní benjamínci za město čisté. Odpadlíci systému, soudci zločinu. Překročili hranici povolených pravomocí terénu, a do toho přišly potíže s Harrym, který stopl jim vrchností posvěcenou "zelenou jejich modré jízdy na červenou." ()

Mrkvič

Dost nepovedený film s Drsným Harrym. Když už od začátku víte jakš takš, kdo je vrah, a do hodiny to víte s jistotou, tak se můžete kochat už jen tím, jak Clint Eastwood kosí jednoho padoucha za druhým, aby pak odmítl účast na plánu "záporáků", kteří dělají skoro to samé. Koukat se na to ale dá, protože akční scény jsou pěkně natočený, a ty neakční, kdy si policisté třeba jentak povídají o ničem, jsou zase příjemně opravdové. Škoda že opravdově nevypadá několik scén, které jsou dost k smíchu. ()

Jizni Tlapa

Dirty Harry je zpátky,ale už to neni co to bývalo v "jedničce"! Příběh se táhne a film obsahuje spoustu zbytečně prázdných pasáží! Nemluvě o hudbě, která, jako by byla L.Schifrinem tentokrát lehce odfláknutější! I přes tato negativa je ale Magnum Force ušitý Eastwoodovi na tělo a sedne mu. V akčních momentech je to chlaďas, přesně tak, jak ho fanoušek zbožňuje!Lehce "vystřílený" nadprůměr! ()

liuk

Dabovací studio by za práci k tomuhle filmu zasloužilo odstřelit Magnumem - bouchnutí s dveřmi auta, divák nic neslyší. Opožděné zvuky výstřelů i ran. Zas jeden z dabingů, co vzniknul za dobu stopáže filmu, ach jo.. ()

J-o-k-e-r

Patrně nejlepší díl série o Drsném Harrym. Mstitelé v policejních uniformách jsou určitě to nejlepší, co proti Harrymu stálo. Magnum Force se mi určitě líbilo o něco víc než starší předchůdce. Delší, akčnější, zmínění protihráči. P.S.: "Když už mluvíme o hovnu, co vy jste tady pro to udělal Briggsi?" :D tohle mě fakt rozsekalo... ()

Autogram

Likvidovanie podozrivo bohatých sa môže zdať ako dobrý nápad, ale nie pre Drsného Harryho. Nemá to síce jednoduché, ale ako inak, všetkých ich musí dostať. Priamočiara strieľačka z revolverov veľkého kalibru, príbeh ničím zvláštny. –––– Čekáte paniku a střílení? – Na tom není nic špatnýho, když jsou zasřeleni správní lidé. ()

Styxos

Drsná škola v té nejkřišťálovější podobě... Harry je zpět... Je dsňější, akčnější a ve skvělé formě. A tak to má být :-) ()

venca163

Dvojka s Drsnym Harrym mi přijde o něco lepší než jednička. Některý prvky (podle mě dobrý, třeba epizodka při občerstvení) se tu sice opakujou, ale hlavní předností Magnum Force je, že se půlka filmu neodehrává v absolutní tmě. Snad jedinej velkej nedostatek vidím v tom, že "kdo je vrah" odhadnete jen co se objeví na scéně. Ale jinak jsem si to užil naplno, sedmdesátkový atributy miluju (San Francisco je ideální) a nešly přehlídnout snad ani v jediný scéně. Drsný Harry upevnil charakter, ať už v práci, světonázorem, nebo tim, že neodmítnul tu holku =). A plusový body za krásně symbolickou scénu, jak při honičce odpálkuje ze záběru svym bourákem ten odpornej hippies VW Transporter van =). To Lima: víš co to je prequel, když tak rád používáš cizí slova, že jo? (80%) ()

Arius

Magnum force sluboval vela, pocas prienehu filmu som sa vsak oboznamil s niecim uplne inym, hoci dobry a este mlady Clint Eastwood stale to bol pre mna najma nudny zazitok. ()

vitekpe

Ja mam tyto filmy rad, vzdycky drzim Clintovi palce. :-) Navic sedmdesatkovy vizual mi uz tak nejak prirostl k srdci... 4+ ()

Circumscriptor

"A man's got to know his limitations..." Veľmi dôstojné pokračovanie legendárnej jednotky, ktoré by sa mu takmer vyrovnalo, ale akosi nemá nejaké to fluidum navyše. Magnum Force je film extrémne napínavý, obsahuje slušné dejové zvraty a možno si aj dovolím povedať, že oproti Drsnému Harrymu je toto dielo aj viac prepracované na báze obsahu. Ale, ako som už povedal; prvý diel mal v sebe určitý atmosférický prvok, ktorý ho robí jednoznačne najlepším dielom série. ()

Arkanoid

„Callahan, you get your lying ass in gear and get back to that stake out squad.“ Voľné pokračovanie filmu Dirty Harry. Sme vrhnutí do deja, o ktorom nič nevieme. Rozsudok súdu nie je práve najlepší spôsob, ako začať príbeh. O činoch obvineného nič nevieme a tak je potom akýkoľvek rozsudok pre diváka irelevantný a minúty strávené opisom rozsudku v úvode sú zbytočné. Našťastie to netrvá dlho a nudné čakanie na poriadnu scénu je vynahradené popravou s drsnosťou zdôraznenou ošklbaním tela, ktorá prekonáva drsnosť všetkých scén originálu. Ako inak, popravu vyšetruje Harry Callahan, muž, ktorý chodí popri sediacich ľuďoch tak, aby preskakoval ich nohy, namiesto toho, aby ich obišiel po pár metrov voľnom priestranstve. Po stránke hlášok film už od začiatku šliape prvú triedu. Scéna s Harryho obedom v úvode sa ujala, tak ju v obmene dodali znova do tohto filmu, pod ktorého scenárom sú podpísaní John Millius a Michael Cimino. Clint sa musel pri svojich hláškujúcich a drsňáckych scénach (ground and pound v lietadle) výborne baviť, evokuje mi to scéna jeho prevleku za pilota, kedy sa mi zdá, že zadržiava smiech. Scéna zo supermarketu tiež spoľahlivo naženie adrenalín, ale Cowboy Bebop movie mal lepšiu. Pobaví prestrih z volania, kedy je Harry vo svojej izbe na scénu, kedy už je v márnici a v márnici dostáva priamu odpoveď na otázku, ktorú položil v izbe, pričom sme ho nevideli položiť telefón. Dlhšia automotonaháňačka v závere poteší, ale dnes už by sa to dalo natočiť lepšie. Toto pokračovanie sa dá nazvať aj poviedkami z podsvetia, teraz žiadny samovrah, ako v originále, ale viaceré zločiny, ku ktorým sa musia hlavní hrdinovia dostať, a hlavný, a to strieľanie obetí diaľničnými policajtami, ktoré sa rieši postupne. Povahu Harryho Callahana už poznáme z originálu a tak sa hlavný dej nepotreboval štiepiť medzi navzájom nesúvisiace zločiny, aby sa znovu ukázal. Keďže však ide o film o cool policajtovi, musíme na tieto praktiky pristúpiť a jednoliaty intenzívny dej ide bokom. Trochu nevýhoda, ale Dirty Harry je stále cool. „You‘re good man Lieutenant. A good man always knows his limitations.“ –„Briggs has his nose up his ass today.“ „I guess he thinks that’s where his promotion is.“ –„Hey Early, want to get in on this?“ „What the hell is that about?“ „They‘re probably giving odds on how long you’ll stay alive being my partner.“ „Are you kidding?“ „Nope.“ „How long did your last partner go?“ „A couple of weeks.“ –„How can you be hungry after seeing that?“ „Seeing what?“ –„Any problems here?“ –„May I make a suggestion?“ –„Good afternoon.“ –„Excuse me, captain. I know this may sound soudn silly... but can you fly?“ „No. Never had a lesson.“ –„How did she get it?“ „Sometime before he got hit, he poured a can of drain cleaner down her throat.“ „That shows a certain sense of style.“ „You‘re all heart, Callahan.“ –„Look. I don‘t want to be winning bets for anybody.“ –„Sir, excuse me. Could you help us out?“ „What do you want?“ „Maybe you could help us, we seem to be lost. We were looking for the entrance to San Quentin. You know where that is?“ „It‘s back there, don‘t you see too good?“ „Yeah, I see fine. I just wanted to know whether you knew San Quentin was. And you do, don‘t you, asshole?“ Lieutenant Briggs: Suppose they panic and start shooting? Harry Callahan: Nothing wrong with shooting as long as the right people get shot! –„You guys don’t ahve enough experience.“ Jazykové okienko: coon’s age. () (méně) (více)

Han22

Druhý díl je opět klasickým akčním filmem a opět je skvělý. Sice se mírně vleče a má trošku přepálenou stopáž, ale Harry je opět nekompromisní drsňák, který možná trošku pokrytecky stojí proti poldům, beroucí zákon do vlastních rukou (další stvořené klišé, v kolika policajtských seriálech jsme tohle už viděli) a opět vítězí. EDIT 2023: Ten příběh je opravdu příšerně předvídatelné klišé včetně toho, kdo za tím vším stojí a je to zbytečně dlouhé. Na druhou stranu je to ze všech kriminálek za rok 1973, které se tu honosí přivlastkem akční jediný skutečný akční film. Harry se s tím nepáře, vyčistí letadlo či obchod, policajti se s tím taky nepářou, je tu několik parádních přestřelek i vražd a výborně vymyšlené finále kde je všechno - honička, bitka, atraktivní prostředí i vymazlená likvidace padoucha. Ponechávám 4*. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook