Soud opouští mafián Ricca, který byl uznán nevinným. Cestou Ricca s jeho kumpány odpraví maskovaný policista. Někdo vzal spravedlnost do vlastních rukou. Na případ je nasazen poručík Briggs (Hal Holbrook). K případu se ale zaplete i nevybíravý kriminalista Harry Callahan (Clint Eastwood), který byl před časem suspendován pro nepřiměřené násilí. Harry se zastaví u bývalého kolegy a získá dojem, že Charlie by mohl být oním policejním katem. Brzy dojde k další akci šíleného policisty: postřílí bavící se společnost v sídle jiného gangsterského šéfa. A zanedlouho zastřelí pasáka, který zamordoval prostitutku. Harry je povolán zpět do oddělení vražd. Zločiny však neustávají: kokainový král je zmasakrován a zanedlouho i policista, jenž chtěl do případu proniknout. Briggs je přesvědčen, že za vraždami stojí jeden z šéfů mafie a pošle Harryho, aby ho zatkl. Gang byl ale varován – a mrtvoly se začínají kupit… V pořadí druhé pokračování o drsném detektivovi Harrym Callahanovi natočil zkušený televizní režisér Ted Post (Pověste je výš, Do nitra Planety opic; TV seriál The Twilight Zone), jenž směle navázal na prvotní počin zvaný Drsný Harry. Podobně, jako předchůdce, i tentokrát si styl dobově nebral žádné servítky. Bez nutných příkras, ale zato s westernovým a noirovým zápalem, bezprostředně vykreslil horoucí ulice zločinu San Francisca a nekonečnou policejní rutinu. Na filmu se mimo jiné opět podílel vynalézavý hudební skladatel Lalo Schifrin. A jako spoluscenárista figuroval Michael Cimino, jenž s Eastwoodem o rok později natočil Thunderbolt a Lightfoot, a posléze se proslavil klasikami typu Lovec jelenů či Nebeská brána. (Česká televize)

korbitch22

název filmu magnum force,mluví za vše.nejlepší díl celé téhle harryho série.lidi chcípají jeden za druhym,harry klasika hláškuje o sto šest a opět neváha bez debat kohokoliv odprásknout!(asi mu nikdy neřekli že policisté mívají pouta,harry nosí místo pout krabičku s náboji:-) )prostě sirová klasika let semdesátých. ()

classic

Harry Callahan je chlapík so zmyslom pre spravodlivosť,kde spravodlivosť zoberú do rúk takzvaní „spravodliví”,ktorí jednajú s extrémnymi následkami pre obvinených,také komando smrti... Trošku sa Harrymu skomplikuje život,kde títo páni,ktorí majú takú vlastnosť ako Harry,že strieľajú presne,tak z jeho vlastných radov mu pôjdu po krku v dynamickom vzrušujúcom filme: Kto z koho? Alebo pokračovanie osudov kultového Harryho Callahana z Dirty Harry,kde Magnum má v názve zbraň,ktorá vzbudí automatický rešpekt. Bavilo ma to,spravodliví boli ako roboti s dôkladnou štruktúrov ich „skutkov” až pokým sa im do cesty nepostaví Harry,ktorý sa nedá len tak odstrčiť... ()

jojinecko

Dirty Harry - Magnum Force je dôstojným nástupcom geniálneho prvého dielu. Drsná old-school krimi, ktorá sa nesere a to platí aj o hlavnej postave, ktorá je asi nejvydarenejšou kreatúrou Clinta Eastwooda. Hoci tá hlavná pointa je trošku pritiahnutá za vlasy, dočkáme sa všetkých atribútov ktoré by nemali v dobrej a kvalitnej kriminálke chýbať. Stará dobrá klasika, ktorá aj po rokoch nestráca na kvalite. ()

honajz

Jiný syžet, než u prvního dílu - tentokrát vraždí polda na motorce, žádný maniak. Scénář je na můj vkus poněkud prostoduchý a oproti jedničce holky už neukazují bobra (to byla ale stejně fajn doba, kdy holky měly bobry!), a dokonce ani těch výstřelů zde moc není. Překvapilo mne - příjemně - že vlastně v celé závěrečné pasáži je Harry bez své oblíbené pistole. Ostatně sám říká, že je policejní práce spíše o zkušenostech. Líbí se mi skoro dokumentární kamera (zpoza motorky, zpoza zbraně), ale na ty široké záběry přes celé město v jedničce to nemá. ()

eraserhead666

Až by mu člověk záviděl. Callahan tu chodí, bez mrknutí oka střílí zločince, stihne ukázat, že zase není bez svědomí, jak by se na první dojem zdálo, ženské mu skáčou do postele samy a píchá nádhernou dlouhovlasou Asiatku. Clint Eastwood vulgo Dirty Harry. Pořád nasranej, pořád v plné síle... ()

špaček421

Dal jsem si to znova a musím říct, že je to bomba. Vlastně je to western přenesený do 70. let, mnohem víc, než ostatní díly. Pátrání i akce jsou vyvážené, Clint válí a k tomu všemu hraje úžasná hudba Lalo Schifrina. ()

Ištván87

Dirty Harry je prostě machr s asi nejlepším přístupem k zločincům. S vrahy by se mělo zacházet tak, jako on zacházel ve filmu Drsný Harry se Škorpionem. ()

Necrotongue

Volné pokračování Drsného Harryho přineslo kromě stálice v hlavní roli rovnou malý dav v úloze vraha a já si vůbec nejsem jistý tím, zda to příběhu prospělo. Navíc se ani jeden záporák neuměl drze zašklebit tak, aby ve mně vyvolal touhu, vidět ho plivat úlomky jeho vlastních zubů. Harry Callahan byl v pohodě jako minule, zvrhlo se přesně to, o čem jsem psal v komentáři/ recenzi k předchozímu dílu, ale příběh pro mě tentokrát neměl tak jednoznačný tah na branku. I tak mě film přes mé připomínky a přes svůj věk oslovil víc než mnohé soudobé výtvory, takže jsem se znovu dobře bavil. / Poučení: Asi radši nedráždi dopraváky. 4*- ()

luka4615

Skvěle uchopené pokračování, které oproti prvnímu dílu dává na odiv i chytrost a schopnost poradit si za každé situace, přičemž i beze zbraně. I když se to může na první pohled zdát jako krok zpět, opak je pravdou. Samotná postava Harryho tím dostává zcela nový rozměr, který dokonale lícuje s vrstevnatým a vtahujícím příběhem. Ve finále tedy dostaneme velmi vydařený akční snímek, v němž mám já osobně Clinta Eastwooda asi nejraději. Jen škoda té dlouhé stopáže, která bohužel nabídne několik hluchých a tím pádem i zbytečných scén. „A man's GOT to know his limitations.“ ()

ScarPoul

70 roky chceli byť drsnejšie ale akosi sa to stále nehodilo. Dirty Harry je ale postava na nezaplatenie. Eastwood jej dodáva existenčný šarm a zároveň ňou pokladá akúsi modlu ktorá sa v rôznych odmenách objavuje v detektívnom a krimi žánry dodnes. Magnum Force je síce miestami rozvláčny a málo upršaný - New York by bol ako kulisa na nezaplatenie, ale aj napriek tomu sa mi to celé páči. Tradičný oldschool ktorý nestárne a hoci nie je ani dych berúci ani prehnane akční - je na ňom niečo vďaka čomu som sa usmieval. Je to možno trochu nostalgie ale hlavne mám rád samotárskych hrdinov čo nakopávajú zadky. Normálne by to boli 4, ale za to finále dávam plný počet. ()

5150

Oproti jedničce sice stoupl počet mrtvol geometrickou řadou, ale pokud se mám řídit kvalitou a ne kvantitou, mám ten dojem, že psychopat z jedničky dal Harrymu přeci jen víc zabrat. Navíc Harry v jedničce daleko lépe hláškoval, což dělá hrozně moc. ()

Tommassi3

"Promiňte, kapitáne, možná to bude znít hloupě, ale.. Umíte vůbec řídit letadlo ??" - "Ne !! Nemám ani lekci !!" ;) ()

fishki

Dlho som váhal, či tomuto dielku dať plné hodnotenie. Nakoniec som skončil na poctivých 80%. Napriek tomu je film dostatočne surový a vraždiaci. A Clint vládne so svojím kickass kanónom a hláškami všetkým '70s detektívom. ()

Ouwen

Asi nejslabší díl z celé série co jsme zatím viděl, navíc na stopáž mě docela srala. Chyběli mě tady suché hlášky Harryho, docela scházela akce, ale od prvního dílu se víc střílí. Je to takovej lehkej průměr za 3*, ale dávám 4*, že si to udrželo skvělej děj a Harrryho Callahana. ()

Zeebonk

Sanfranciská spodina má utrum. Božský Harry došel k závěru, že počet zlotřilých negrů, kteří se mu minulém díle připletli pod největší kanón v galaxii, je zoufale nedostačující a rozhodl se tento nepříjemný restík napravit. Grázlové se rozprskávají po zdech jak na běžícím pásu a hlášky proceděné z Harryho legendárního úšklebku je svrhávají do vod absolutního ponížení. A co víc, jeho vztah k něžnějšímu pohlaví se omezuje na prcání asiatek, což je v sérii věc nevídáná, ale především frajeřina všech frajeřin. První díl se pyšnil odpudivým psychopatem, kterému by jeden nejradši navlekl papežský hábit a zavřel do psího útulku, ale buďme upřímní, jakkoli je tato postava působivá a kvalitně zahraná, jednomu grázlovi se setsakramentsky těžko chcípá a celá organizace pokřivených fízlů s Dexterovskými móresy ho na poli zábavnosti hravě strčí do kapsy. Magnum Force je nahláškovanější, akčnější a mnohem konzistentnější než první Dirty Harry, a zároveň i nejlepší díl série, čert vem, že bylo Harryho morální cítění povýšeno na Batman level. ()

Padme_Anakin

Musím otevřeně přiznat, že s drsným Harrym nemám žádný výraznější problém, tentokrát to tvůrci trochu natáhli, což mi nevadilo a konflikt „o spravedlnosti“ vyhrotili, má-li policejní sbor vlastní katy, je to na pováženou, pro mě úplně stejně jako pro Harryho.. Clint Eastwood s bouchačkou působí velmi dobře a ten žánrový mix (krimi-akce-hlášky) mi sednul, u mě filmová spokojenost.. ()

liquido26

Drsný Clint a Drsný Harry se vracejí v další drsné detektivce. Mrtvých jsou za celý film hromady, Harryho hlášek taky, no zkrátka dobrá nenáročná zábava :-) ()

corpsy

Námet je rozporuplný, o tom by sa dalo debatovať, ale myslím, že väčšina ľudí, by to zrejme neodsudzovala. Praktiky Harryho Callahana ( v o dosť ráznejšej forme ), si tentoraz prisvojil iný útočník, čítajúci rovno jednu skupinu. Tá ma na podsvetie a ich násilné činy, rovnaký názor ako Drsný Harry, ale sú akési hranice...snímok oplýva skvelými akčnými scénami a charizmou Clinta Eastwooda. Myslím, že to je smerodatné. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook