Neuvěřitelná cesta 2: Ztraceni v San Francisku

Neuveriteľná cesta 2: Stratení v San Franciscu

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1996, 91 min

• kingik

Je překvapení jak v pozdější době razantně režisér David R.Ellis změnil žánr a přitvrdil. Než se tak stalo natočil báchorku s mluvícími zvířaty v hlavní roli. Nutno podotknout, že výjma několika zábavných scén, to není žádný zázrak, ke kterému by se dalo někdy po shlédnutí vrátit nebo si ho nějak oblíbit, natož si ho pamatovat. Není to přímo nejhůře natočené, ale když to v podstatě nemělo jak zaujmout. Ellis zvířata ve svých dalších filmech tak docela neopustil, jen už nebyla hodná a už vůbec ne mluvící a logicky uvažující. 40%(3.2.2012)

Kvalitně stejné jako první díl, možná jen o malinko horší. Je sice škoda, že už se to neodehrává v té krásné divočině, ale kulisy mého oblíbeného San Francisca mi také sedly a aspoň jsem zase viděl Golden Gate... :D. Opět je tu velká dávka humoru, napětí a konec je zase dojemný, jako minule. Kočka opět boduje... Stejně jako první díl povedená rodinná podívaná, která nezklame. Já mám ten film rád.(18.2.2012)

Hodnotím o trochu níže než díl první, přesto se dle mého názoru stále jedná o film, který diváka ničím nemůže urazit. Děj se přesouvá z divočiny do víru velkoměsta, kde tři evidentně domácí mazlíčci nemají šanci zapadnout a číhá na ně mnoho nástrah - ať už se jedná o jiná zvířata či lidi. A konec - no přece každý musí uznat, že čtyři mazlíčci jsou lepší než tři, ne???(30.1.2017)

Pamatuji si dobu, kdy jsem chodila každý týden do půjčovny VHSek na našem sídlišti s otázkou: Vyšla už prosím vás neuvěřitelná cesta 2? Jako malá jsem ten film zbožňovala a vydržela se na něj koukat i dva týdny v kuse. Proto můj názor na něj v žádném případě nemůže být objektivní. Ten film prostě miluju a myslím, že nejedno oko zarytého pejskaře (či milovníků koček) nezůstane suché a po skončení půjdou zkontrolovat pelíšek svého zvířecího miláčka.(29.8.2011)

Slabší než jednička, příběh není z daleka tak dobrý jako u prvního dílu (popravdě je to slátanina), další psi jsou spíše otravní než cokoliv jiného (hlavně ten dabing je příšerný), chybí dojemný konec co měla právě jednička, prostě o hodně slabší odvar skvělé jedničky. Díky bohu autoři měli už hodně rozumu, že se nerozhodli natočit třetí díl. 70%(31.5.2017)

• - Celkem 4 američtí buldoci hráli Chance, 4 zlatí retrívři Shadowa a 6 koček hrálo Sassy. (HappySmile)