Cabin Fever

• USA Cabin Fever (více)

Pětice vysokoškoláků se o svých posledních prázdninách vydá do opuštěného srubu v lesích. Poté, co potkají pár vyšinutých vesničanů, zjistí, že s místem plánovaných mejdanů není něco v pořádku. Pálí je pokožka, dělají se jim puchýře. Jednoho po druhém napadá masožravý virus. (Magic Box)

V_erus_h odpad!

To byla zas jednou blbost.. Všichni se chovaji jí jak dementi, jedna sprostá nadávka střídá druhou, dialogy dost často nedávají smysl, že bych byla napjatá, co se stane dál, to se taky říct nedá, spíš jsem prosila ať už to skončí a navíc je to pekelná nuda.. ()

Flyer

Pokud měl být tento film parodií na tzv. "teenage-vyvražďovačky", pak bych byl ochoten i hvězičku přidat. Obavám se však, že Cabin Fever měl být drsným a mrazivým hororem, ale bohužel se to autorům poněkud vymklo z ruky. Film nemá aboslutně žádnou atmosféru, herecké výkony jsou hodně špatné a korunu tomu nasazují nechutné scénky, které vyzní tak trapně, až je to vtipné. A jelikož tento film staví právě na nechutnostech, je o "kvalitní" zábavu opravdu postaráno. ()

Scratt

Podle zdejšího nízkého hodnocení jsem příliš neočekával a nakonec z toho bylo příjemné překvapení. Oceňuji zejména nechutnost efektů, drsnost některých scén a morbidní, leč velmi vtipné hlášky. Nebýt zbytečně nadstavovaného konce přiklonil bych se k vyššímu hodnocení. Takto jsou to silné tři hvězdy. 70% ()

SeanLSD

Zdanlivo obyčajná priemerná nechuťárna, akých vznká stovka do roka, je filmom, ktorý ma pravidelne doženie do krajnosti. Suchým lístím tečú potôčiky krvi a krásne mladé telá rozožiera rýchla smrť... Vždy znovu a znovu, keď CABIN FEVER sledujem, dokáže ma do nepríčetnosti vynervovať, rozdráždiť i rozľútostniť extrémnou jednoduchosťou svojich prostriedkov... - a ich maximálnym efektom. Eli Roth vo svojom debute ( po ktorom, zdá sa, mohol radšej prestať nakrúcať ) využíva tie najotrepanejšie klišé tínedžerských vyvražďovačiek - akurát si odpustí nejakú tú debilnú kreatúru s chladnou zbraňou veľkou ako svet - a to je zásah do čierneho. Celá, doslova existenciálna hrôza tak vychádza iba zo vzťahov medzi postavami a pocitov zmaru a bezmocnosti, pozornosť tu nie je odvádzaná k ničomu inému. Spočiatku ju ešte autor umne odvádza v klasických hororových náznakoch, ktoré sa nepotvrdia, ale ako nákaza prepukne naplno, všetko sa sústredí výlučne na postavy, ich charakter, pocity a z toho vyplývajúce konanie. Sú to postavy sympatické a realistické, nijakí nadľudia, dementi, umelé typy alebo vreštiace hysterické kusy mäsa. Stačí potom zopár obmedzených sedliakov, zlých omylov a iba náznak fatalisticky zvláštnej atmosféry, aby sa vážna situácia zmenila v existenciálnu bezmocnosť či vražedný amok. Tento jesenný výlet nebude z tých najšťastnejších.... V máloktorom inom filme som s tak obnaženými nervami pociťoval nekonečnú krutosť osudu v podobe nutnosti zabiť človeka, ktorého poznám roky, ktorého dokonca roky milujem - keď najväčšia služba, ktorou môžem dokázať svou lásku, je zbaviť toho druhého utrpenia - prvým predmetom, čo mi príde pod ruku. A potom len tĺcť, kým ma smútok a istota, že je po všetkom, nepripraví o sily. A to vôbec ešte nie je po všetkom... Pri máloktorom inom filme sa mi tak tisli slzy do očí pri deštrukcií mladej a zdravej krásy, obracanej tak krutým spôsobom, nijak nezavinene, vnivoč. Je to sústredená kryštalická bezmocnosť, keď sa musíte dívať, ako sa bezstarostná zábava mladosti obracia v znechutenie, strach a márnosť, absolútne zbytočný koniec života. Preč je láska, radosť, priateľstvo... Bizarná country kapela v záverečných titulkoch ešte podtrhuje obludnú absurdnosť toho, čo sa v tichých a mierumilovných lesoch zrejme naďalej odohráva. ()

Nivenx

Poprvé když jsem viděl Cabin Fever, myslel jsem co je to za kravinu a že je tam úplně všechno špatně. Nevím čím to bylo, ale nedal jsem na první dojem a film skouknul znovu. Podruhé mi to mnohem více sedlo, herci jsou sympatičtí, pointa ucházející, kamery dělají co mají a krve spousty. Tento film mě rozhodně nenudil a já se u něho náramně bavil. Konec by mohl být lepší, to je pravda, ale jinak všechno do sebe krásně zapadá a Eli Roth ukázal světu že umí natočit dobrý horor, když chce. 70% ()

Triple H

Po oboch Hosteloch som od Rotha nič nečakal, ale o to som bol príjemnejšie prekvapený. Cabin Fever je totiž naozaj podarený horor. Zápletka mi prišla ako príjemna zmena, keďže celý film sa zaobíde bez akéhokoľvek záporáka. A Roth jednoznačne zasluhuje pochvalu za to ako presne a sugestívne sa mu podarilo vystihnúť odpornosť tej nákazy. Ako keby ste ten nakazený humus z obrazovky priamo cítili na vlastnej koži (napr. keď ten týpek spadne do vody- fuj). Body navyše za čierno-humorný záver (limča! :-)). A páči sa mi slovenský preklad- Smrtonosný výlet. :-)) ()

Cedr

Při prvním shlédnutí jsem myslel, že jde o opravdu hodně slabý béčkový odpad. Po druhém kouknutí o několik let později se z toho vyklubala zajímavá směsice geniálních nápadů pospojovaných ve špatný film. Co s tím? Eli Roth je bez debaty velký fanoušek a znalec hororů, ale v režii a scénáři místy klopýtá, boduje a někdy úplně failuje. Každopádně to má něco do sebe. ()

Magneto

Dosť o ničom kvázi horror,ktorý ani sám nevie,či chce diváka vystrašiť,alebo rozosmiať.Posledná polovica je vyslovene nechutná a naozaj nedáva zmysel...Fuj! Strata času... ()

ecceHOMMO

Ja som to zobral z opačného konca ( najprv som videl dvojku a následne jednotku). A kým dvojka bola postavená na vtipnosti jednotka mi prišla robená vážne( ako horror) škoda len, že B-kategórie. Nápad bol dobrý, ale celé to bolo také .....také nudné. */** a tudíž nesúhlasím s blízkym okolím tvrdiacim, že jednotka bola lepšia. ()

Raven0

tento film jsem si, já hlupák, půjčil, když jsem si přečetl oslavnou recenzi na studna.net. Občas to nějaké zábavné momenty má, i když si teď na žádný nevzpomenu... No prostě šedý podprůměr. ()

gjjm

Parta mladých jede na chatu v krásném lesním prostředí, párkrát si zasouloží, když tu najednou je přepadne emzácký virus, který se projevuje opadáváním kůže. Tím se ovšem dostanou do konfliktu nejen s virem, ale i s lidmi, kteří po emzáckých virech netouží. Když neposloucháte dialogy a hudbu a moc nepřemýšlíte o hereckých výkonech, je to docela slušné, těžce klišoidní a hodně zdlouhavé teenagerovské béčko s jakousi atmosférou, několika dobrými nápady a spoooustou krve. Eli Roth není až takový kretén, jak jsem se domníval po Hostelu (ale ani takový génius, jak jsem se domníval po brilantním Thanksgivingu), a má dobře zvrácenou fantazii a ti lidé z opadanou kůží vypadají fakt dobře. Z mého hlediska průměr až nadprůměr, už kvůli v rámci subžánru kvalitním gore efektům, některým dobrým nápadům a docela dobrému závěru. Ale jestli chcete od splatterů, aby nebyly nechutné a aby byly lékařsky správné, nebo aspoň reálné, máte opravdu velmi vysoké nároky. P. S. Scéna s holením nohou patří k nejlepšímu, co bylo ve splatterovém žánru natočeno. ()

Phietros

Paráda! Konečně nějaký film, který má trochu hlavu a patu v žánru hororů a nemusí se jednat jen o sériové vrahy! Pálení a vyžírání pokožky působí věrohodně, atmosféra mrazivá a někdy dost nechutná. Příběh sice jednosušší o skupince lidí co si vyjede užívat do lesa do srubu, odkud se né všichni vrátí.. Tak to má vypadat!. 80% ()

lennyd

Mělo to být příjemně strávených pár dní na lesní chatce, leč hned první večer se jeden z nich dostane do rozepře s podivným chlapíkem, který na první pohled není úplně zdravý. Jenže nákaza se velmi rychle začne šířit, a jedinou možností je pokusit se rychle zmizet. Ale auto je nepojízdné, v lese útočí zdivočelý pes a první oběť na sebe nenechá dlouho čekat... Tenhle film má snad úplně všechno - smrtelný virus, puberťácké fórky, vyšinuté vesničany, fungující a nefungující auto, policajta co stále paří, sex a nahotu a hlavně hodně krve. A když říkám hodně, tak tím myslím opravdu hodně. Jenže všechno do sebe nějak odmítá zapadat, a tak si člověk říká - proč točit film o nějaké nákaze a zamíchat do toho úchylný vesničany (ala Deliverance), kteří s tím nemají nic společného? V druhé polovině filmu mi už úplně připadalo, že se autoři zbláznili a buď půl scén vystříhali a nebo naopak se jim do filmu zatoulalo něco odjinud (starej polda říká že nakaženýho kluka odveze do velkého města kde jsou na to zařízený _blik_ mladej polda veze nakaženýho kluka v autě _blik_ mladej polda se baví se starým poldou že kluk je zařízenej _blik_ kluk leží u vody - to mezi tím si asi divák má všechno domyslet...). I přesto se na celý film dalo překvapivě dobře koukat a překvapivě se divák vlastně ani nestíhá těm nelogičnostem divit. Jo a ještě jedna poznámečka -fakt se mi líbí poster k tomuto filmu.. ()

Antek odpad!

Místo hororu (o kterém Peter Jackson plkal něco v tom smyslu, že má fantastický příběh - ha ha, že já na to vždycky těm slavným jménům skočím), se mi dostalo komedie. A bavil jsem se královsky. Jednak „brilantními“ dialogy, v nichž každé druhé slovo bylo k***a (no, když o tom tak přemýšlím, tak postavy toho řekli samozřejmě mnohem víc, někdy dokonce š***t, č***k a když měl scenárista klidnou hlavu dovolil si i p**a), ale hlavně grimasami, které při sledování házeli mí dva rodiče. Hlavně při historce, kterou vypráví jeden z hrdinů, a jež se týkala masturbace a psa, který lízal koule. No, prostě si smlsli. ()

Danny F.

Hezky nechutné. Další horor na téma ''virus''. Jen by mě zajímalo jak se vlastně ten virus objevil? Zajímavý film. 65% ()

Brain-D

Jestli se chcete tady bát, tak na to zapomeňte, je to parodie na klasiku, která je málo kdy vtipná. Nemoc, která zde řádí a požírá maso oběti je zákeřná a dojde zde díky ní k pár nechutným scénám. Ale chvíle, kdy jsem se fakt smál, byly když nakažení chodili a plivali krev kolem sebe (to se mi zdálo oreginální). Film je slabší průměr. S 49% bohatě souhlasím. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti