Anakonda: Honba za krvavou orchidejí

• USA Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid (více)

Skupina vědců se vydává do džungle za vzácnou orchidejí, která je údajně klíčem k věčnému mládí. V močálech však číhá nebezpečný had. K výrobě revolučního regeneračního a omlazovacího přípravku je zapotřebí látky, kterou obsahuje jeden druh orchideje. Potíž je v tom, že kvete jen jednou za sedm let, a to pouze na jediném místě na světě, kdesi na Borneu. Majitelé velké farmaceutické firmy se rozhodnou vyslat do oblasti malou výpravu pod vedením ctižádostivého přírodovědce Jacka Byrona. Je období dešťů a výprava jen s obtížemi sežene loď, která by se vypravila do džungle. Cesta neprobíhá příliš hladce. Nejprve jednu členku výpravy po pádu do vody málem sežere krokodýl. Potom dojde k poruše kormidla a loď se zřítí do vodopádu. Kapitán lodi Bill se mobilem domluví s kolegou, aby pro ně přijel, nikdo si však nevšimne obrovské anakondy, která kolem nich už nějaký čas krouží... (Nova Cinema)

ivan_drago

Neuvěřitelně naivní film. Prakticky všechno v něm je ubohé, předvídatelné a naprosto šablonovité. Nechápu jak do tohohle někdo může vrazit peníze. Na ten film zapomenete ještě než skončí. Fuj. ()

Lachtaan

Zápletka: Jednoduchá, ale druhá Anakonda je zkrátka můj guilty pleasure - koukám na ni každým rokem v televizní repríze. Monstra: Děkuju Bohu, že skutečné největší hady světa nevytvořil tak gigantické, ty zdejší pro mě byli na první zhlédnutí zaděláním na noční můru. P. S. Poprvé jsem Anakondu viděl v 8 letech. Herci: Messner je s hlasem Lukáše Hlavicy totálně badass, Yuneho mi bylo pekelně líto, Stricklandová je zpocená uprostřed džungle poměrně hot. ()

lennyd

Skupina vědců se vydává na hon za tajmenou orchideí, která má tajemné léčebné účinky a mohla by zachránit milióny lidí před nemocemi. Tajemná orchidej roste kdesi uprostřed Bornea a kvete jen pár týdnů a jednou za sedm let. Skupina je ziskuchtivá (pravda, někteří tam jedou protože chtějí zachránit svět), takže se pustí do boje a tropickou džunglí (kde jinde by mohla taková orchidej růst), počasím (samozřejmě začíná období dešťů), a skupinou přerostlých užovek (věděli jste, že anakonda roste celý život? pokud jí tajmená orchidej prodlouží život, tak samozřejmě anakonda víc vyroste, jak logické). V naší skupince se vyskytují veškeré typy, které jen mohly scénáristu napadnout (jemná blondýnka, akční hispánka, padouch, místní indián, neohrožený hrdina (s jedním nožem dokáže kuchnout jak krokodýla tak i anakondu), připosraný černoch (tradičně všechno přežije) a další). Spousta kliše (všimli jste si že jakmile se někdo oddělí od skupiny, okamžitě ho anakonda sežere?), tupých hlášek (Když se vrátíme, tak zemřel zbytečně), příšerných hereckých výkonů a digitálních triků z minulého století... Vřele nedoporučuji! ()

Aven

Povedlo se, film upoutal mou pozornost až do konce!! Herečka mající připomínat Jennifer Lopez jí byla nejen podobná, ale pro mě ještě více nesympatická než originál. Proto jsem se pekelně soustředil až do konce a dychtivě očekával její skon. A ono nic:( Ale co taky čekat, když po Borneu pobíhá sexy cool americký ochránce bezbranných se zabijáckou kudličkou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nevěříte???.....věřte (bohužel)! ()

darek kartac

Na filmu jsem byl v kině a v mé hlavě je nechápavost proč má tak málo procent. Film mě zaujel skvělím napětím, velkým hadem a rád jsem se na něj podíval po druhé, třetí a tak dále. Líbil se mi i více než jednička. ()

Master19 odpad!

Dlouho jsem neviděl tak evidentní až křiklavé nelogičnosti a nesmysly. Vrcholem všeho je představa vypočítavého a taktizujícího hada. ()

VanTom

Vystříhat všechny scény nesmyslných útoků přerostlých agresivních (a tragicky digitálních) plazů a dostali bychom celkem snesitelnou dobrodružnou výpravu do nitra bornejské džungle za orchidejemi prodlužujícími život. Takhle ovšem bohužel. ()

lykan9

Zajímavé je, jak hrozné hodnocení toto pokračování Anakondy má. Nejedná se sice o bůhvíjaké dílo, ale v rámci žánru béčkového eko hororu, se rozhodně nejedná o žádný průšvih. Dokonce bych i řekl, že postavy oproti jedničce jsou sympatičtější a vyobrazení prostředí zajímavější. Za mě se jedná určitě o nadprůměrný horor, kterému je velmi křivděno. ()

corbeau odpad!

Neviděl jsem sice prvních 20 minut, ale pochybuju, že by mohly nějak výrazně ovlivnit můj názor na tenhle skvost, ani pro pochopení děje jsem je nepotřeboval:-) Na Anankondě je nejhorší, že nedokážu vypotit jediný důvod, za co jí dát hvězdu, vyloženě odpudivé to sice není, ale to je přece jen trochu málo. Nad dialogy jsem se dobře bavil, ale asi zcela proti záměru tvůrců (hlášku "Snaží se nás rozdělit!" jsem zařadil do svého zlatého fondu). škoda jen, že si vybrali ke zprznění právě anakondy, které považuji za jedny z nejvíce fascinujících tvorů. ()

Styxos odpad!

U jedničky jsem se i relativně bál. U dvojky mě pak čekala šílená porce nudy a chvilka (nechtěného) vtipu. ()

Looser

Víc anakond, víc chodících mrtvol, větší kravina. Jasná béčková vybíjená s méně známými herci. Film doporučuji hlavně milovníkům hadů. ()

solskjaer

Hon za čím? Ha ha ha ha tak to mě fakt dostalo. Už ten název napovídá, že se máte na co těšit. Bohužel myšleno s velikou nadsázkou a notnou dávkou ironie. Příběh tohoto filmu je jako přes kopírák své prvotině, ve které sice hrálo pár "slavnějších herců", ale i tak se film nepohnul vůbec nikam. Vůbec. Vždy jsem si myslel, že pokračování si zaslouží jen opravdu povedené filmy, ale jak tak zjišťuji není tomu tak. I k opravdovým megapropadákům se dá natočit pokračování. 100% kalkul byla výměna hlavních hrdinek. Jenifer Lopezovou nahradila jiná hispánka, která je s originálem zcela k nerozeznání, ovšem s hereckým talentem a potenciálem to je stejné.Bída! Nejhorším článkem je ovšem samotný příběh a scénář. Lekačky se naprosto minuly účinkem a hlavně ty z opicí byly vyloženě trapné, stejně jako neohrožený kapitán bojující s gigantickým krokodýlem. Navíc plno věcí mi nedává smysl, ale to je asi přepych u takového filmu přemýšlet proč, proto se tím ani nezabývám. Jo, kdyby alespoň ty triky za něco stály, ale chvílema mi přišlo, že k jejich výrobě posloužil Microsoft Painbrush. ()

Anticque

Co dodat? Naprostý propadák, oproti jedničce to ztratilo i to málo dobrého co v ní bylo. Jestli si mysleli, že když budou mít lepší efekty tak mají vyhráno, tak to se hluboce spletli. V jedničce bojovali proti snad dvěma anakondám a měli co dělat, tady jich je snad 20, a lidi si s nima dělaj co chtěj, nereálný, prostě další nepovedenej film, kterej je tak na jedno podívání a pak konec. ()

mozkomor

Doufal jsem, že to bude zábavně špatné, ale nakonec to bylo pouze špatné a nudné. Aspoň že tam byly hezké záběry na tropickou přírodu. ()

Tekken rozkopne brány kin

Tekken rozkopne brány kin