Anakonda: Honba za krvavou orchidejí

• USA Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid (více)

Skupina vědců se vydává do džungle za vzácnou orchidejí, která je údajně klíčem k věčnému mládí. V močálech však číhá nebezpečný had. K výrobě revolučního regeneračního a omlazovacího přípravku je zapotřebí látky, kterou obsahuje jeden druh orchideje. Potíž je v tom, že kvete jen jednou za sedm let, a to pouze na jediném místě na světě, kdesi na Borneu. Majitelé velké farmaceutické firmy se rozhodnou vyslat do oblasti malou výpravu pod vedením ctižádostivého přírodovědce Jacka Byrona. Je období dešťů a výprava jen s obtížemi sežene loď, která by se vypravila do džungle. Cesta neprobíhá příliš hladce. Nejprve jednu členku výpravy po pádu do vody málem sežere krokodýl. Potom dojde k poruše kormidla a loď se zřítí do vodopádu. Kapitán lodi Bill se mobilem domluví s kolegou, aby pro ně přijel, nikdo si však nevšimne obrovské anakondy, která kolem nich už nějaký čas krouží... (Nova Cinema)

curunir

,,NIEKOHO ZOŽRALI..." ,, TU SA ŽERIE VŠETKO NAVZÁJOM. SME V DŽUNGLI." __ Na tunajšie veľmi slabé ohodnotenie som očakával väčšiu hovadinu, nakoniec to nebolo o moc horšie ako prvý diel z roku 1997. Tiež treba povedať, že oproti prvému dielu je Anakonda 2 omnoho viacej prepracovanejšia a "veľkolepejšia" , inak sa však jedná o takmer presne okopírovanie jednotky - miesto zanikajúceho domorodého kmeňa je tu orchidea s liečivými účinkami, namiesto Amazónie je to Borneo - zato hlavná postava tučnej záhradnej hadice je v podstate nezmenená, iba trocha viac digitálnejšia. Pažravosť tohto stvorenia je až neuveriteľná a nepozná hraníc - ten had zblajzne všetko na čo príde. Film má dosť rozťahané tempo, zdalo sa mi , že trvá tak 2 hodiny, tiež by mu pohodlo viacej hviezdnejšie obsadenie. V konečnom dôsledku taká neurážlivá kravinka, kde bude najslávnejšia predsa len tá opica. ()

PauloZ

Nevím z jakého důvodu, ale mě to opravdu nepřijde tak hrozné a abych dával odpad jenom proto, že ho tu každý pálí a machuruje jaká je to sračka, tak to né :) ()

Astaroth12

Jednotka za veľa nestala, ale zaujímalo čo toto pokračovanie bolo horšie ako originál s J. Lo, alebo sa jedna o prekvapenie. Už. ale to, že je v čiernych  číslach nasvedčuje o slabej kvalite a to môžem potvrdiť. Tvorcovia si zas vymysleli rozprávočku, ktorou asi kŕmia svoje deti, keď nechcú zaspäť. Že v ďalekej džungli je rastlina, ktorá nám, ľudskému pokoleniu môže predĺžiť život, ale ako sa účastníci tejto výpravy presvedčili, že pred ľuďmi to už vyskúšali na sebe aj anakondy a tak o trápnu naháňačku bolo postarane. Je tu anakond viac, ale , že by bola častejšia atmosféra alebo napätie sa nedá povedat, práve naopak, tu už bol často videný riadny chaos a to hlavne tým, že nielenže je tu tých mrch veľa, ale aj postavy boli presne tak klišéovité, ako v takýchto filmoch bývajú a tak naozaj žiadna sláva. Potom prišla scéna, kde pariace sa anakondy vyrušili tí nešťastnici a to mi trocha pripomenulo jednu sečnú z Aliena, ale tá bola oveľa veľkolepejšia, ako tato trapošina. Uzavriem to, slabé 2*. ()

draggo

Můžete mě za to nenávidět, ale já tyhle ultrabéčkový kraviny o přerostlejch hadech prostě žeru :) Sice je to strašná blbost, ale pobavilo to víc jak půlka filmů ze zdejší Top 20. 70% a 4* ()

Z0oMb3E odpad!

Do filmu som šiel z vedomím, že ma ako teráristu urazí. Do filmu som šiel s vedomím, že to bude slabučké béčko. No to, čo som sledoval prekonalo aj tie najhoršie predstavy. Mohol by som tu rad radom vypisovať zoologické bludy, ktorými ma chceli filmári zmagoriť. No jeden je tak zásadný, že sa nedá nespomenúť. Čo robí anakonda na Borneu!? Na úplne opačnej strane sveta voči jej prirodzenému prostrediu. Samozrejme, ako je to pri podobných filmoch pravidlo dej, herci, triky kamera a podobné veci nemá zmysel pri hodnotení spomínať, keďze nič zo spomínaného tam nebolo. Najjasnejší herecký výkon tu odviedla jedine opička Malpa. Ona dokonca zatienila všetkých "hercov" aj čo sa tíka hrania emócií. Nemôžem povedať, že je to najhorší film, aký som kedy videl. Tak isto nemôžem povedať, že je to najhorší film s hadom, aký som kedy videl. Dajme tomu, že je to taký stredný odpad. Ani vtipný ani trápny. ()

jondzavid odpad!

Hrozne trapné pokračovanie, ktoré je miestami tak debilné, že sa dá na ňom zasmiať, ale aj napriek mojim béčkoidným očakávaniam ma tu nič a nikto (ten casting bol fakt príšerný - už tam tuším len Eskimák pardon Inuit chýbal a bolo by to correct) nezaujal. A tú jednu * by som nedal, ani keby to išlo priamo na videotrh, kde sa podobne kvalitné snímky (aj keď aj taký Pytón sa mi páčil viac) lepšie uplatnia. ()

speedy3

Zkraje, když začal film, tak si říkám jo dobrý...úvodní titulky se povedly, pak už jsem jen říkal bože, bože, bože a po třiceti minutách jsem byl nucen přepnout.... ()

blackrain

Zklamání. Čekala jsem od toho trochu víc. Strach z obrovského hada se nedostavil vůbec. Atmosféra téměř žádná. Skupina lidí se vydává do džungle, aby nalezli elixír mládí, pardon, zvláštní a velmi vzácný druh orchideje. Já mám pro orchideje slabost. Cestu jim překříží obrovský a pěkně vyhladovělý had, který se chystá na své menu. Tak, a teď ani nevím, proč jsem dala tu jednu hvězdičku. Ale něco dobrého se tu našlo, když jsem byla tak mírná a neposlala milou Anakondu rovnou do pekla. Ano, už vím, orchideje. ()

kaylin

Americký snímek „Anakonda: Honba za krvavou orchidejí“ na mě dýchnul takovou old school snahou o něco, co by mohlo být i dobrodružné, na což jsem asi v danou chvíli měl docela náladu. Navíc je vidět, že tu nebyl vyloženě mizerný rozpočet, a tak se i sem tam podařilo natočit něco, co bylo koukatelné. Za mě to rozhodně není až takový propadák, jak se na databázích tvrdí. ()

IllIlIlIIl

Nepřímé pokračování prvého dílu. Nutno říci, že velmi nepovedené pokračování. Film prakticky o ničem, jen na zahlcení času. Jen velmi těžko bych hledal nějaká pozitiva a asi bych tento film raději nechal ležet někde na dně mé filmotéky. ()

L_O_U_S

Tohle je to nejbéčkovatější béčko ze všech béček, která jsem viděl. Není tu vůbec nic inovativního a žel bohu ani hodného zasmání. (486.) ()

JohnMiller

Anakondu 2 som videl niekdy v roku 2005 vtedy mi nepripadala až tak zlá ako hovoria čísla na CSFD povedal by som že sa mi páčila viac ako jednička. Viac hladných hadov experimenty s nesmrteľnosťou atď, atď ()

vegetol.mp

Davová idiocie opět útočí. 26%? Tenhle díl Anakondy samozřejmě není žádná katastrofa. Je v mnohým lepší, než ten předchozí a hlavně má charismatickýho hrdinu v podobě Johnnyho Messnera, kterej nikdy nezklame. Dwight H. Little je navíc moc dobrej režisér na to, aby ten film nechal klesnout pod určitou laťku. Prostě špičkově udělanej film o obřích hadech. Nic víc, nic míň. Kdo čekal umění, je idiot a měl by se jít léčit. Nebo si jít vyhonit nad Pánem Prstenů a Avatarem. ()

Katarine

Podle mě ještě jedno z těch lepších Béček, na které se jakž takž dá dívat. Navíc herci až tak nepřehrávají a anakonda aspoň nevypadá tak vtipně, jako jiní zmutovaní zvířecí útočníci v podobných "hororech". ()

SallyZen

Já si ti dvě hvězdičky dovolím dát. Sice to bylo neuvěřitelné kýčovité a typický céčkový horror, ale třeba se mi líbilo, že fakt se ten had dal zabít lehce a nemuseli do něj vystřílet celej zásobník thompsonu, narvat mu do huby granát, pobodat nožem a ještě umlátit vlastníma rukama, aby chcípl. Jinak je to opravdu jen laciná blbost, která moc dojem neudělá. 35% ()

Martin741

Pokial sa Anakunda 1 niesla v slusnom hororovom duchu, dvojka uz bohuzial nie. Jednak prec je reziser Luis Llosa /Specialista/ a prec je bohuzial aj Jon Voight a Jennifer Lopez. Matt Marsden bol dobry zaporak. Celkovo to vsak uz neberiem, skor dementna zlatanina s jednou digitalnou priserkou, ktorej sa mam asi bat, neviem - nez poriadny horor. 10 % ()

Tekken rozkopne brány kin

Tekken rozkopne brány kin