Idylický život Grace Trevethanové se hroutí. Sebevražda manžela, po němž zbyla hromada dluhů, k tomu jeho bývalá milenka a představa, že by Grace měla přijít o svůj nádherný venkovský dům, to vše naši hrdinku donutí, aby se pustila do práce. S pomocí svého zahradníka Matthewa vymění Grace své milované orchideje za marihuanu. Dny i noci tráví ve skleníku, který se promění v jakousi tajnou laboratoř, a doufá, že se Bůh smiluje a dá dobrou úrodu. A vskutku, první ubalený joint z vlastní zahrádky by skolil i indiánského náčelníka. Grace se tedy vydává z bezpečí své vesničky do drsného podsvětí Notting Hillu, aby nalezla odběratele

V úspěšné britské komedii, která sklidila nadšený divácký aplaus už při svém předpremiérovém pražském uvedení na letošních Dnech evropského filmu, ztělesnila hlavní roli renomovaná Brenda Blethynová (známe ji např. z filmů Tajnosti a lži či Tichý hlas), dále hrají Tcheky Karyo (Brutální Nikita, Johanka z Arku) a Craig Ferguson. (oficiální text distributora)

Padme_Anakin

Překvapená vdova, tak asi tak bych nazvala tento bezproblémově koukatelný, místy úsměvný film. Grace se nečekaně ocitla na hodně tenkém ledě, ne vlastní vinou a teď musí rychle řešit problémy po svém nebožtíkovi. Zahradnice je to znalá a tak bleskově vymění orchideje za marjánku... Brenda Blethyn opětovně dokazuje, že umí a nebýt toho přepísknutého závěru, šla bych o hvězdu výš. ()

Falcor

Co to ti mladí na těch rostlinkách a na hulení stále vidí?. No co, tak jim tu travičku, elegantně a s grácií britské lady, vypěstuji. A budeme všichni šťastní a veselí. A hlavně se, na starý kolena, výborně pobavíme. ()

pivo

Typická anglická komédia, pri ktorej sa človek zasmeje viac ako pri hociktorej americkej. Ako vždy originálny nápad, ktorý často chýba američanom. ()

FFilipCZ

Čekal jsem trošku vydařenější konec, který si to určitě zasloužilo, ale nechci psát detaily, abych nespoileroval. Jinak velká spokojenost. Inteligentní ač vtipné a na to že to je o marihuaně, tak to není vůbec srposté či neslušné. ()

blackrain

Finanční krize donutí člověka udělat různá rozhodnutí. Třeba vyměnit své milované orchideje za marihuanu. Pohodová anglická krimikomedie. ()

suicide

Jeden milý a úsměvný snímek plný britského humoru, krásné ostrovní krajiny a smutné reality o odhodlání vdovy, pro níž byl její manžel největším zklamáním až po smrti - ale možná v konečném důsledku tím nejlepším, co jí vůbec potkalo. ()

italka63

Skvělá komedie, u které jsem se báječně bavila a to je z mé neoblíbené Anglie, takže to je co říci. Greys, dáma ve středním věku, v ohromné vile se skleníkem, náhle ovdoví a nejen že zjistí,že manžel měl v Londýně přítelkyni, ale ještě stihnul špatně investovat a tak zlikvidovat veškerý majetek, že jí hrozí exekuce na dům.A to jsou šoky,které se mohou přihodit kterékoli ženě a tak shodou náhod se domluví se svým zahradníkem, kterému špatně roste pár sadiček marihuany,že je u ní vypěstuje ve skleníku....a posléze,po úspěchu,tuto myšlenku rozvedou dále, až k možnosti zachránit výnosem z pěstování celý dům. Film je zaplněn skvělými postavami, zahradník, co čeká rodinu a ještě o tom neví, lékař, který se jointu nebrání,farář, skvělé starší dámy, drogoví dealeři, policisti....milé, vtipné,čtyři hvězdy absolutně zasloužené ()

Neffy

Nechápu, jak mi tento film mohl uniknout. Podívala jsem se na něj až na základě přítelova doporučení. Film zvlášť nevyniká, nestane se z něj nejspíš klasika, mě se však líbil příběh i vtip. ()

Aiax

Další povedené dílko s typickým britským humorem, jakkoliv už tahle fráze může znít otřepaně. Režisér zaslouží obdiv hlavně za to, že se mu daří ždímat humorné situace z tématu hulení trávy, aniž by se snažil podbízet snowboarďákům, skejťákům a podobným notorickým sjížděčům a vůbec být za každou cenu "so coooool, duuude", což mi u některých amerických filmů podobného ražení otvírá kudlu v kapse. ()

zipexx

Malá vtipná anglická komedie. Není to žádné oscarové veledílo, ale mi to ke krásnému filmovému zážitku bohatě stačí. ()

easaque

po dlouhé době příjemný film s anglickým humorem. Sice taková lehčí, ale bavil jsem se dobře a kéž by takových podobných by bylo víc. ()

MartinNDL

Komedie, která zaváněla kýčem a sračkovitostí, mě překvapila. I díky skvělému výkonu B. Blethynové se jedná o velmi vtipné a zajímavé dílo. Jó, s drogama může být sranda. ()

Martin741

Slusny britsky film o tom, ale slecna/pani zacina v skleniku pestovat omamne a psychotropne latky, teda konkretne marihuanu. A dufa, ze Buh/Allah/Jehova sa zmiluje a da jej dobru urodu /aby to mohla predat a aby mala na rok z coho platit fucktury, to je jasne/. Teda fascinujuce, aj tematika, aj film a aj samotna Brenda Blethyn, ktora bola proste skvela. Taketo filmy potesia dusu nejedneho obstarozneho mentalneho invalida - ako som ja : 69 % ()

cariada

No čekal jsem od toho něco jinýho. Přece jenom až moc je v tom cítit ten anglický humor a ten mě né vždy sedí. Nák zvlášt jsem se u toho nebavil hlavně v první polovině to byla docela nuda. Pak to začalo nabírat na akčnosti místy i vtipu. Tak že průměr. ()