Kokain

D.D.Dees

Film bych asi nejvíc přirovnal k Vlkovi z Wallstreet, protože se pořád dokola opakuje to jedno a samé. Chuďas se dostane k drogám, nechutně zbohatne a užije si. Potom se to posere, de do vězení a začíná se znovu s tvrdšími drogy. Do toho občasná obměna postav, ale Johny zůstává. A nejhorší na tom je, že je to skutečný příběh a to, co uvidíte se opravdu odehrálo. Divný je, že se George Jung po tolikáté nepoučil a dělal pořád tu samou chybu dokola. Film doporučuji pokud Vás zajímá drogová tematika, tak jako mne. Kokain je dobře zpracovaný film, který by díky lepším soundtrackům, jako ve Vlkovi, dostal lepší atmosferu a grády, herci hrají dobře, tedy víc než dobře, což Vám v podstatě u Kokainu bude stačit. ()

stuj

Pěkný film, pěkný příběh. Nevím zda i ve skutečnosti byl George Jung takový sympaťák, ale co. Ve filmu působí podezřele klidně a nad věcí. Žádný drsoň a hustej týpek. Ani když se začne topit v prachách a může mít vše. Furt klídek, emoce pod kontrolou i ve vypjatých situacích. Jakoby to všechno jen pozoroval z dálky a věci fungovaly samy. Zato Jordi Mollà, ztvárňující jeho business partnera, měl pěkný vývoj postavy. Jeho herectví mě vyloženě zaujalo. Dobrý film. ()

macajonak

O vzestupu a pádu jednoho dealera drog, který se z malého překupníka stal špičkou ve svém oboru. Film z období "zlatého věku" kokainu, kdy v Kolumbii vládl narkobaron Pablo Escobar a ve které byl obchod s kokainem denním chlebem pro všechny větší dealery v USA. Johnny Depp svou roli zvládl mistrně, neméně kvalitně mu sekunduje Penélope Cruz. Ve filmu zazní i dobové hity, které atmosféru 70.let a 80.let výborně dokreslují. ()

Darkshire

WOW...Musím povedať režisér Ted Demme to totálne zabil. Kultový film, ktorý je u mňa na najvyšších priečkach a ešte k tomu dokonalý herecký výkon Johnnyho Deppa , Jordiho Mollà (ktorému ste to naozaj totálne žrali , tá scénka na ostrove a jeho pohľad, akoby naozaj vyfetoval 3 gramy koksu naraz a mesiac nevidel postel bola TOP) , vlastne herecké výkony úplne všetkých boli dokonalé. Tak a od roku 2015 je George Jung prepustený, jupí jou a zostal po ňom tento brutálny príbeh . Dávam aj 6 hviezdičiek z piatich. ()

ffiikkyy

((95%)) Tento film jsem viděl už asi 12x a stále se ho nemůžu nabažit. Mohl bych ho vidět znovu a znovu a i proto patří mezi mých TOP3! Hned od začátku má snímek rychlý nástup a divák se u něho nemá šanci ani nudit a člověk si George Junga v podání skvělého Johnny Deppa prostě zamiluje. Sice se to kolem něho drogami a špinavým obchodem jen hemží, ale sám Jung (reálný) uznal že se jim stvárnění jeho osoby ve filmu hodně líbilo a neskutečně se mu podobalo. Nejlepší na tom celém je to, že film je podle skutečné události a musím se přiznat, že ani po letech mě nenechá chladným a stále bedlivě sleduji detaily ohledně propuštění G. Junga z vězený, shledání s jeho dcerou, spojením s Pablo Escobarem a jeho dalším pokračováním v už tak pestrém životě. Rozhodně doporučuji shlédnout! ()

Actias

Už je tak trochu tradicí, že film natočený podle skutečného příběhu má pokaždé v bonboniéře o jeden bonbón navíc. Život píše dobré scénáře. Děj je sice předvídatelný, ale o to tady ani tolik nejde. Bohužel už brzy potom co film zhlédnete, může mít tendenci splynout s podobnými příběhy, kde se v hlavních rolích objevují ztroskotanci na drogách. Některé scény ale nevyšumí. Například když malý Depp (co ještě nebyl Depp) poslouchá rozhovor svých rodičů a téměř totožné dialogy se později objevují mezi jím a jeho ženou. Stejně jak ho tenkrát uklidňoval jeho otec, on později promlouvá ke své dceři. Dělal vše proto, aby nikdy nebyl jako jeho rodiče. I když byla jeho cesta zcela jiná, přesto se paradoxně dostává do stejné situace. Vlastně je vám toho dealera až skoro líto. A nejen proto, že je to Depp. ()

cyndaquil

Výborné herecké výkony a to nie len Johnnyho Deppa. Dej ide plynulo, nemáte pri ňom pocit, že dlho trvá a na jeho konci si poviete "wau". Ja som k tomu "wau" pridal ešte googlenie o ľuďoch, o ktorých ten film je pretože ma do seba dokázal vtiahnuť a proste som sa musel dozvedieť, čo je s nimi dnes... ()

horskejvlk

Tak dnes se točí zcela jinak když to srovnáme s Bary Sealem, Pablo ESCOBAREM tak je stopáž, akce, scénář úplné někde jinde. Hvězda za Jonnyho Depa ale film měl jasné poslání že drogy jsou k ničemu a jejich dealeři mají zničený život ale po pravdě tohle všichni vědí a stále se dealerjou drogy a stále se berou. Tudíž tento film v dnešní době je nuda. Jak říkám jen ten Jony Depp je neokoukatelný dobrý herec. ()

petisebesta

tak to ma takovy smutny spaaad, nejvtipnejsi je tam scenka jak prijede do Panamy pro penize do banky. A jsou znarodnene nebo jak mlady Deep pozoruje matku a otce .. a rika si jak si ji mohl vzit a jeste s ni vydrzet.. a pak strih a u stolu sečdi jeho dcera a rika si totez. Film stoji za to a ma takovou odlehcenou americkou pohledu na svet. ()

K1K0

Nárast a pád obyčajného chlapíka ktorý začal podnikať v nelegálnom smere ktorý mu priniesol veľa ovocia do života, zistil však že prišiel o ešte viac. V hlavnej úlohe Johnnyho Depp a Penélope Cruz ako dvojica milionárov ktorý sa vypracovali na vrchol vďaka obchodu s kokaínom a nelegálnymi látkami. ()

agamazx

Fakt neviem ako mam ten film hodnotit. V prvej polovici som si myslel, ze ako krasne natoceny dobovy film. No neskor, hlavne pri konci mi fakt prislo zle. Najsmutnejsi film, co som kedy videl. Skusim to napisat bez spoilerov - fakt som dufal ze sa to obrati a niekto nakoniec bude s niekym, no ked mate problemy doverovat ludom, seriozne tento film neodporucam. Sice, ak je to skutocne podla skutocnych udalosti, film si zasluzi plne hodnotenie, no ponaucenie uz lepsie spravila prva Mafia, ktora mala podobnu myslienku. Na druhej strane, marihuana a kokain, su dve diametralne odlisne veci. Kokain je absolutne za horizontom, pre regulerneho konzumena z hladiska zdravia, a ked sa do toho zamota dealing a vela penazi, hned si banka kusok vezme, alebo v horsom pripade, co sa stalo vo filme. Tento film bol doslova kokain emocii, a ma urcite aspekty, ktore su velmi dolezite, no clovek s vyssim IQ ich vie aj bez tohto filmu. Logicky, hlavny hrdina sa VELMI VELMI zle ozenil. Zena, co ho chcela len pre peniaze, zavysla na drogach, cast vo filme, kedy sa to zacalo byt fakt nechutne, ked snupala kokain pocas tehotenstva. To ma fakt dokaze nasrat. Kvoli zakonom hlavny hrdina porusi sluby, a dcera to logicky v mladom veku nemohla pochopit, poslednych 20 minut filmu bolo extremne dejove sklamanie, no poslednych 10 minut uz som bol vyslovene nasraty. Execution briliantny, no pre divaka extremne neprijemne. Tak to moze dopadnut, ked budete mat deti s nespravnou osobou. Co mozem vo filme pochvalit je extremna nepredvidatelnost, na zaciatku filmu co bol ten tlstoch Tuniak som mal chut na tuniaka, som myslel ze prave on bude jeho partner, no zmyzol tak rychlo, ze si ani nepamatam, kedy mal poslednu scenu. 2 hviezdicky len pre to, ze fakt uz v zivote nechcem tento film vidiet. Dej, kamera, kompozicia, herecke vykony, aj hudba boli spravene na vysokej urovni, no celkovy zazitok isiel velmi dole, a filmove uspokojenie sa rozpadalo ako jenga. Odporucam pozriet, ked chcete zit podobny zivot, dobre rychlo si to rozmyslite. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta