Johnny Depp a Ray Liotta jsou parádní, Penélope Cruz je naopak děsně otravná. Místy trošku nezvládnuté tempo příběhu, ale jinak celkem poučná podívaná o skutečném králi kokainu, kdepak Tony Montana, ten by našemu Georgi Jungovi nejspíš rád řekl svoje "Svět je tvůj, tak si ber," smůla že když si George začal brát, bylo už obvykle dost pozdě. Mimochodem režisér Ted Demme umřel rok po premiéře na infarkt po té co se trošku narval kokainem a šel hrát baseball. Smůla.(5.3.2008)

Rozhodně jeden z nejlepších filmů o pašování a distribuci drog. K neduhu proti této činnosti je tady obraz hlavního obchodníka s drogami jako toho kladného. I tak jde o nadprůměrný film, který má svým pravdivým příběhem co nabídnout a obrázek o skutečném G. Jungovi si musí každý udělat sám. Svou délkou je KOKAIN v některých pasážích malinko utahaný, ale ne až tak moc, aby to nějak zvlášť vadilo. Kratší filmy na tom s udržením pozornosti bývají mnohdy o dost hůř. Depp, Cruz, Potente a Liotta perfektní!(22.10.2011)

Jak prostě a jednoduše vypadá podle Kokainu "profese" drogového dealera. Stačí mít kamaráda pilota, ukrást letadlo, v Kolumbii vyzvednout pár balíčků kokainu, přistát uprostřed pouště a pak si za odpoledne vydělat pár desítek tisíc dolarů, protože vám každý za trochu "moučkového cukru" utrhá ruce. Pak už vám zbývají jen starosti typu "všechny místnosti jsou narvané bankovkami, kam dáme tyhle tři milióny dolarů?"... Nejsem žádný Deppomil a můj vztah k drogám se určitě nedá označit za vstřícný, ale Kokain se mi prostě líbil. Pochyboval bych o té formulce "podle skutečné události", neb mi řada scén přijde poněkud přitažených za vlasy, ale co, já se bavil... 80%(21.6.2010)

Film je přímo geniální a to rovnou ze dvou hledisek. Jednak je to opravdu úžasně natočený film a nedá se mu vytknout naprosto nic. Herci, vystižení doby, jistá "kokainová dynamika" a "marihuanová pohoda", ale hlavně scénář!! Scénář, který je přesným popisem skutečných událostí. Četl jsem o hlavní postavě tohoto filmu téměř vše, a vše, co o svojí dealerské kariéře ten člověk vypověděl naprosto sedí s filmem. Film se neodklonil ani o milimetr od (údajně) skutečných událostí a přitom byl podán naprosto úžasně emocionálně, zábavně a napínavě. Perfektní film, který se nikdy nestane kultem. U nás málokdo ví, co to je "žít s panem kokainem", na západě to ví téměř každý a proto o tom raději nikdo nemluví ... ;-) Ovšem to s filmem nesouvisí... Jak říkám a píšu, tohle je bombastický film s úžasným Deppem a všemi dalšími herci hned v závěsu.(13.12.2007)

Zase jednou předčila forma obsah. Jeden nekončící mejdan a osud feťáků jsou mi v podstatě ukradený. "Víc času to zabere spočítat než to prodat." Forma mě bavila, rejža tomu dal tu správnou šťávu, dějová dynamika filmu hodně připomínala Miami Vice nebo legendární Heat, ale přesto jim byla jen v patách, dál nedosáhla ničím. Zvláště ne herectvím Johnnyho, který prošel změnami leda tak v účesech a hadrech. Svůj charakter postavy nezměnil až do konečné klapky. Typický modelový vzorec rodiny naznačoval jen dvě cesty, buď být stejný necita jak matinka nebo podpantoflák jak tatíček. Dobrák George doplatil na důvěru ke kšeftmanům, vzal si stejnou satorii jakou nenáviděl ve své matce a ženuška tím nakazila ještě i nebohou dcerušku. Napadá mě opět další divná pohádka: Jak Jeníček rychle zbohatl, stejně rychle zchudl a ještě ho zavřeli až zčernal a v té díře patrně bručí dodnes.(27.11.2011)

• - Johnu Leguizamovi byla nabídnuta role ve filmu, ale odmítl, protože v té době natáčel Moulin Rouge. (HappySmile)

• - George Jung, najznámejší Američan predávajúci kokaín, sa dostal 2.6.2014 po 18 rokoch väznenia opäť na slobodu. (Ghostix)

• - Necelý rok po filmu, na jaře 2002, Kristina Sunshine Jung svého otce ve vězení navštívila a řekla "promiň, že jsem nepřišla dříve". (exitak)