Od Deppa som zlý výkon ani nečakal, takže prekvapený nie som, naopak ma prekvapila celková herecká výkonnosť ostatných hercov, hlavne Penélope. Skvelo natočený snímok o živote priekupníka s drogami a o tom, že i kokaínová mág môže mať srdce a nezáleží mu len na drogách. Navyše s krásnym záverom. Ale chýbali mi vekové vsuvky v opise života a pomalosť príbehu bola na hranici. 75%.(13.7.2006)

Zase jednou předčila forma obsah. Jeden nekončící mejdan a osud feťáků jsou mi v podstatě ukradený. "Víc času to zabere spočítat než to prodat." Forma mě bavila, rejža tomu dal tu správnou šťávu, dějová dynamika filmu hodně připomínala Miami Vice nebo legendární Heat, ale přesto jim byla jen v patách, dál nedosáhla ničím. Zvláště ne herectvím Johnnyho, který prošel změnami leda tak v účesech a hadrech. Svůj charakter postavy nezměnil až do konečné klapky. Typický modelový vzorec rodiny naznačoval jen dvě cesty, buď být stejný necita jak matinka nebo podpantoflák jak tatíček. Dobrák George doplatil na důvěru ke kšeftmanům, vzal si stejnou satorii jakou nenáviděl ve své matce a ženuška tím nakazila ještě i nebohou dcerušku. Napadá mě opět další divná pohádka: Jak Jeníček rychle zbohatl, stejně rychle zchudl a ještě ho zavřeli až zčernal a v té díře patrně bručí dodnes.(27.11.2011)

Nikdy som nebol fanúšik filmov o drogových karteloch, o samotnom biznise s bielym práškom, či na "skutočné" príbehy jednotlivcov, ktorý následne vďaka tomuto hazardu so životom, spadli až na samé dno. Je mi trápne súcitiť s takýmito osobami a tým pádom tak plnohodnotne vnímať takúto story natoľko, aby ma citovo zasiahla. ALE! .. čuduj sa svete, záver ma predsa len mierne dojal. Takže už to len zhrniem. "Blow" z pohľadu kvality spracovania, kamery, hereckých výkonov, proste nemá zmysel zo žiadnej stránky kritizovať. Je to mnou, divákom, ktorý takýto druh zamerania príbehu nevie doceniť a tým pádom tak nedokáže, ako iní užívatelia, úžasom onemieť.(5.10.2015)

Blow(Kokain) má jednu nevýhodu, tou je že zůstává vzadu ve stínu všech kokainových filmů, které vznikly v poslední letech a těch zrovna není málo. Při tom si to Blow(Kokain) nezaslouží. Johnny Depp stejně jako ve všech svých posledních filmech neskutečně exceluje a jeho herectví je pro mě touto dobou to nejlepší, na co se dá podívat. Penélope Cruz je krásná a velmi se hodí k Johnnymu, i když v závěru se z ní stane neskutečná mrcha. Ve 124 minutách je nám představen jeden muž a jeho život od počátku jeho drogové dráhy až po její konec. V podstatě je to smutný příběh jednoho muže, který chtěl žít na vrcholu se vším co k tomu patří a nezvládl to. Ted Demme k životopisu přistoupil velmi příjemně a pokud se na konci snímku najde někdo, kdo postavu Johnyho Deppa nemiloval či neobdivoval pochybuji o jeho lidskosti, protože tento film není o zlých a hodných, ale jen o těch zlých. Jejich důvodech, pocitech, touhách a jejich konci...(8.7.2007)

Jo, tohle drama se mi líbilo. Ne že by mě Kokain nadchnul svoji originalitou (to však nevadí vzhledem k tvrzení tvůrců, že je film natočen podle skutečných událostí a já jim ho budu věřit), strhujícím příběhem nebo excelentními hereckými výkony, to ne, ale tak nějak pěkně plynul, nenudil, nabídnul dobrého Johnnyho Deppa (ale slušně zahrál i Ray Litta v roli otce), zajímavý příběh a vcelku dojemný, avšak citově nevydírající konec. Škoda jen, že Penélope Cruz nedostala více prostoru. Viděl bych to na 4*.(12.7.2010)

• - Scéna v hotelu, kde střelí George Junga do ramene se původně měla odehrávat na Miami Beach. Natáčela se před malým hotelem v Los Angeles, kde ale pršelo a bylo kolem 40 stupňů. Natáčení se kvůli tomu opozdilo, protože ve filmu byl vidět hercův dech. (HappySmile)

• - Při natáčení scén se šňupáním kokainu bylo použito sušené mléko. (Tygrys)

• - Johnu Leguizamovi byla nabídnuta role ve filmu, ale odmítl, protože v té době natáčel Moulin Rouge. (HappySmile)