Černí baroni

• Slovensko Čierni baroni

Epizody(11)

Adaptace veselých příběhů z neveselých let podle románu Miloslava Švandrlíka. Seriál vznikl z příběhů jeho populárních knih (Černí baroni aneb Válčili jsme za Čepičky, Říkali mu Terazky, Pět sekyr poručíka Hamáčka, Lásky černého barona, Terazky na Hrad, Černý baron od Botiče, Kam kráčíš, Kefalíne?), podle scénáře M. Bezoušky. Věrohodnou dobovou atmosféru 50. let 20. století vtiskl seriálu renomovaný režisér Juraj Herz, který ve spolupráci s kameramanem Jiřím Macháněm umocnil Švandrlíkův humorný nadhled nad neradostným totalitním režimem v tehdejší československé armádě. (Česká televize)

ZkuKol odpad!

Má velmirád film i knihu, ale tohle je tak na deset let v Leopoldově! Někdy mám pocit, že čeští herci (mám na mysli ty známé co si již vidělali - Polívka) nečtou scénář než něco podepíšou! ()

insurgentes

Ze začátku se mi to zdálo nějaké upachtěné, na dálku z toho smrděly špinavé popelníky, upocená lampasácká prasata a umakart v ateliéru, takže prvních pár dílů jsem dokoukal se značným sebezapřením. Jenže posléze se herci tak nějak po bolševicku vpravili do svých rolí a byla z toho docela prdel. Chci říct, dalo se na to zvyknout a občas se i zasmát. ()

Kanibal

Tohle se nepovedlo. Už film měl kdysi problémy s ignorováním reality a seriál tento nešvar umocňuje na entou. Komediální seriál není výpovědí doby, ale nesmí to s autorskou licencí přehánět. ()

LEATHERFAC odpad!

Juraji Juraji, tak tohle je absolutní propad. Neuvěřitelné, jak režisér takových skvostů, jako jsou Spalovač mrtvol, nebo Petrolejové lampy, mohl splodit takovouhle příšernou sračku... Bylo mi z toho fakt na blití a zvládl jsem necelý první díl... Fakt něco strašnýho. A to si myslím, že Andy Hryc mohl být daleko lepší Terazky než Lanďák, kterej byl jinak skvělej, ale podle knížky to byl pro mě typově spíš ten Hryc...Ale takovejhle průser...no... ()

Testament odpad!

Děs běs, absolutně nekoukatelná slátanina. Už pár uživatelů zde psalo o "švejkování", ale proboha četli jste vůbec Haška, popř.: viděli oba dva díly? Postava Švejka byla napsána mnohoznačně a právě díky tomu nebylo lze poznat, jestli je opravdu hloupý, nebo si na to jen hraje. Postava Kefalína je POUZE hloupá. Proč někdo něco takového natáčí a někdo to i financuje? Pryč s tím. ()

klúčik

Je ťažké po tak úspešnom filme natočiť niečo podobné , ale 11 dielne. Juraj Herz je výborný režisér, ale tento seriál sa postupne prepadal a prepadal. Herecké obsadenie je výborné, ale filmové bolo lepšie a to je ten problém, že každý si to porovná....50%. ()

xaver odpad!

Knihu Černí baroni od Švandrlíka jsme četl tajně, když jsme byl na vojně. Pak jsem se k ní ještě několikrát vrátil a vždy to byla skvělá četba, která dala zapomenout na to špatné, co člověk na vojně zažil a připoměla jenom ty hezké chvíle, kterých ale nebylo moc. To, co ze skvělého námětu udělala televize, je šokující. Seriál je až neskutečně poplatný době, ve které vznikl. Vyhozené peníze a promrhané talenty. ()

Burdock odpad!

To se jen tak nevidí. Kdo k tomuhle veledílu píše scénář?? Napadá mě zootechnička, co se při natáčení původního filmu starala o ty prasata. Ty v tom výběhu, nemam na mysli žádný herce.. ()

Bobek27

Tento seriál se opravdu nepovedl. S knížkou ani s filmem to má pramálo společného a navíc hlavní postavy mi přijdou nesympatické. Vojín Kefalín byl inteligentní člověk, ale Radek Holub ho zde předvádí jako slaboduchého pitomce. Jedna hvězda, víc si seriál nezaslouží. ()

wosho

Na začátku byl ambiciozní nápad ČT na hvězdně (a zároveň herecky schopně) obsazený seriál, podle geniálních Švanderlíkových knížek, dělající si prdel z ČSLA. Sehnali dobrého režiséra, vrazili do toho moře peněz (na tv seriál solidní a nezvyklou částku) a dopadlo to jak to jen dopadnout mohlo. Seriál Černí baroni nedosahuje kvalit knih vůbec a k filmové verzi také moc ne. Navíc herecký vždy schopný Holub je zde děsně nepříjemný (jeho Kefalínovi bych nejraději rozbil hubu cihlou, než se na něj znovu podívat). Naštěstí zbylé obsazení, když už nezáří, tak hlavně nesere. A Herz asi už nikdy nevystoupí ze svého stínu mládí. Nic, proti ničemu, ale děkujme za toto, protože většina našich seriálů stále může tiše těmto Černým baronům závidět (jednooký a krátkozraký král mezi slepými). ()

Paity

Trapnost tohoto seriálu je vážně obrovská. Předně je nutné říci, že nemá vůbec co dělat s filmem z 90. let, který patří k tomu nejlepšímu co tady u nás bylo po listopadu 89 natočeno a to až doteď. Rádoby vtipy se společně s nejrůznějšími pokusy o gag snaží pořád natahovat po vtipu, kterým sršel film, leč marně. ()

Wishkah

První díl byl dobrý a to hlavně díky vyznání smutku nad úmrtím Josifa Stalina poručíkem Hamáčkem v podání Bolka Polívky. Pak už to byla otrava ()

ondrula

Když jsem to viděl poprvý, nelíbilo se mi to, podruhý taky ne. Pořád jsem to tehdy srovnával s vyvedenou filmovou verzí. S odstupem času jsem se jedním okem podíval na pár dílů znovu a když už mám odstup od filmu, který jsem naposledy viděl tak před 10 lety, musím uznat, že je v tom ten Švandrlík přítomný, postavy jsou celkem věrné knižní předloze a zatímco postavy vojáků se moc nevyvedly (až na Šternberka a Vatu) a zvlášť velkým krokem vedle je přehrávající a blbečkovsky švejkující Holub - Kefalín, tak postavy bafuňářů se vyvedly výborně a třeba Hryc a Jandák jsou vyloženě geniální. Jen tak pro zábavu bych na to už asi nekoukal, ale přes oběd, když se člověk cpe u kompu a chce na něco zírat, tak to ujde. ()

Macik odpad!

odpad! odpad! odpad! nechápu jak se k tomu mohli ti herci snížit viz. Jandák,Polívka,Kaiser,Nárožný,Topfer...Kdyby to bylo za komančů tak řeknu,že byli donuceni,ale dneska??V 21. stoleti???Ale opravdu velekr*tenskou roli na plyšovýho lva ztvárnil Radek Holub.To se mu nemůže dát upřít.Seriál kterej stál 70 milionů korun...........No jen tak dál ČT,třeba zvyšte poplatky ať máte na takovýhle k*aviny dost peněz!!! ()

Vejrrr

Pokud si toto někdo čte tak jistě s nechapavým pohledem kvůli tomu počtu hvězdiček a počínající averzí vůči osobě která tento komentář píše a jejímu vkusu.. :) Proč vlastně dávám plné hodnocení? Švandrlíka jsem četl... Nebudu vyvracet, že pěkných pár věcí si tvůrci přidali a chápu že nemusí být po chuti mnohým z Vás.. I mě tam občas něco nesedělo, ale rozhodně hned nebudu přehnaně kritický. Smysl serialu byl jednoduchý. Rozšířit fenomenální, nepřekonatelný a nepřekonaný film z roku 92... Rošířit o scény, které jste v původním filmu neviděli, ale v knížce jsou. A za podmínky neopakovat se. Těžký úkol a já si myslím že se povedlo. Vypíchly se perly z knížky, které jste ve filmu vidět nemohli a to v podání brilantních herců Kaisera, Lišky, Polívky, Heřmánka a řady dalších... (Nenamítám vcelku nic proti s názory na hloupého Kefalína, tam bych i já viděl raději někoho jiného). Každopádně.. bylo to trefné, dobu to odráželo myslím perfektně.. určite s jistou nadsázkou občas... ale hlavně s ohromným vtipem.. Smál jsem se a smál jsem se hodně... ()

Chajimwitz odpad!

Ani se mi nechce věřit,že takovou amatérskou srágoru má na svědomí J.Herz.Chtěl jsem dát aspoň hvězdu za A.Hryce,ale za intelektuála Kefalína,kterého zprznil dementním způsobem R.Holub,házím celý seriál do žumpy. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc