Harry Potter a Kámen mudrců

• Velká Británie Harry Potter and the Philosopher's Stone (více)
Fantasy / Rodinný / Dobrodružný / Mysteriózní
Velká Británie / USA, 2001, 152 min (Special Edition: 159 min)

Před deseti lety položili čarodějové Brumbál, Hagrid a McGonagallová na práh domu Vernona a Petunie Dursleyových miminko s jizvou na čele. Je to malý Harry Potter, syn Petuniiny zemřelé sestry. Dursleyovi se o něj sice starají, na rozdíl od vlastního syna Dudleyho mu však neprojevují příliš lásky. Když se blíží Harryho jedenácté narozeniny, zjistí ke svému překvapení, že dokáže mluvit s hadem. V den narozenin mu čaroděj Hagrid doručí dort a dopis. Harry se dozví, že jeho rodiče byli čarodějové a nezahynuli při obyčejné autonehodě, ale v boji se zlým Voldemortem. Jizvu na čele si odnesl z tohoto boje. Nyní má právo nastoupit do učení ve Škole kouzel a čar v Bradavicích. Hagrid mu pomůže nakoupit školní pomůcky, včetně kouzelnické hůlky, a potom ho pošle na nádraží, kde z tajného nástupiště 9 3/4 odjíždí expres do Bradavic. Ve vlaku se Harry skamarádí se sympatickou Hermionou a dobráckým Ronem. Společně se pak dostanou na prestižní kolej Nebelvíru. Díky mimořádnému talentu k létání se stane novým chytačem nebelvírského famfrpálového mužstva. Po zápasu čeká žáky Vánoční volno, kterého Harry, Ron a Hermiona využijí k pátrání po tajemství, které střeží v podzemí školy trojhlavý pes. (TV Nova)

Seev

Při prvotních zhlédnutích v dětských letech jsem se nedokázala nic než rozčilovat nad tím, jak tento film przní předlohu. S odstupem času ale stále víc oceňuji práci herců, kteří navzdory věku dokázali, že umí hrát (Zajímavost: Daniel Radcliffe byl po natočení filmů terčem šikany se slovy "Where is your wand now, Harry?). Čtvrtá hvězda jednoznačně za hudbu. ()

kosaka

Pohádka, kterou jsem měl vidět jako mladší. Dneska už mi například bradavický systém hodnocení nepřijde jako happy end, ale jako podraz. A všechno je až příliš černobílé. Můj postoj docela věrně vystihuje skupina Starkid se svým muzikálem A Very Potter Musical & Sequel. ()

Matamoroz

První verze Voldemorta se nepovedla...spíš je to docela bída. Zápletku s ním si mohli tvůrci klidně odpustit, úroveň filmu by rozhodně vzrostla...:-( Čtyři hvězdy dávám za Bradavice a vůbec pestrobarevnost kouzelnického světa, jinak první seznámení s "pánem zla" je tak na 65%. ()

Doncek

vždyť je to Harry Potter, naše nová celebrita! Z pohádky se pomalu stával horror, dobře že už to je za námi. ()

Mikakel

Dobrodružná a rodinná zábava.Mě se tento díl velice líbil a jako začátek Harryho Pottera zcela bezvadné! Co se týká čistě tohoto dílu tak rozhodně plné hodnocení!! ()

Schmitke69

Dle mého názoru velmi zadařilý snímek a 95% součiností s knihou, hodnotím jako výborný začátek zdařilé heptalogie:) 8/10 ()

route60

Líbivě ale na můj vkus moc otrocky převedená adaptace Harryho Pottera do filmové podoby, Chris Columbus je rutinér který dovede natáčet filmy pro nejširší diváckou obec a tady to lze odpustit protože se jedná hlavně o film pro dětské publikum. ()

HellFireFery

Dnes už vlastně klasika. Legendární první díl slavé série o mladém kouzelníkovi Harry Potterovi. Pamatuji si, že jsem se jako malý bál závěru, kde se poprvé objevil ten, jehož jméno nesmíme vyslovit. Během let mi ale přijde, že tvůrci na to šli hezky od lesa. První díl je ještě takovou pohádkou pro děti, která se během dalších dílů měnila (stejně jako diváci). Film nemá hluchá místa a příjemně se na něj dívá, ale to nejlepší mělo přijít až s dalšími díly. ()

moviepill

Takmer už legenda, ktorá má azda jedinú chybičku krásy - stopáž. Je vidieť, že rok vzniku je 2001. Vizuálne efekty sú tak trochu zastaralé. Potešil ma však koniec a nevyriešené otázky. Najväčším plusom tejto "potterovky" je hudba a "záporák" Draco. Tomu som fandil viac než Harrymu a som zvedavý na vývoj príbehu, keďže som nováčik v čarodejníckej sérii. ()

tsatsiki

Nejhezčí pohádka. Možná tím, že tu je Harry ještě malý a nebo tím, že to točili ještě pro děti. Na to se můžu koukat pořád, i když to znám zpaměti, za 12let si to člověk už zapamatuje a to jsem to viděl ve 3 jazycích.:) ()

Vojtas12

V rámci možností dobře zfilmovaná knižní předloha (samozřejmě, nějakému osekání se to nevyhlo). Co bych ale vyzdvihl, je hudba. John Williams doslova kouzlí, protože vytvořil jeden z nejznámějších soundtracků moderní doby. V hudbě opravdu slyšíte tu magickou atmosféru. ()

baclajean

Až nebezpečne dlho po natočení filmu som si ho pozrel celý. Pretože mi toľké roky trvalo, kým som sa dokopal k tomu, že si konečne prečítam knihu, čo dnes už akoby patrí k základným vlastnostiam každého - veď je veľmi málo výnimiek, ktoré ešte nečítali "Harryho Pottera". Doteraz som k nim patril, no rozhodol som sa, že s tým skoncujem. Je veľmi zaujímavé sledovať film o ktorom sa toho už toľko popísalo, obzvlášť hneď po prečítaní knihy. Mám rád takéto porovnávania, ani teraz mi neuniklo, ako boli niektoré (a bolo ich dosť) pasáže z knihy vo filme vynechané, prípadne prerobené na iný spôsob. A práve v tomto vidím pôžitok z filmu - bezprostredne ho porovnať s knihou a sledovať, nakoľko verné je zobrazenie tlačeného slova na filmovom plátne. ()

Marty_cz

Tento film má už přes 10 let a pamatuji si, když šel do kin. Nevěděl jsem co to bude, ale každopádně mě mile překvapil. Rozhodně výborný film pro celou rodinu. ()

martins

Nevím, nějak mne tato sága neoslovila, celosvětově si vedla výborně, objevují se zde i známá jména Richard arris, Alan Rickman, Maggie Smith nebo Warwick Davis, Potterománie mne zkrátka minula, ale triky jsou výborné. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood