Rodinná pouta (TV seriál)

Romantický / Drama

Česko, 2004, 300x50 min

Karel Svoboda

Tomáš Krejčíř, Klára Jandová, Dana Morávková, Jan Kačer, Lenka Termerová, Jan Révai, Simona Krainová, Milena Steinmasslová, Vlastimil Zavřel, Martin Zounar, Jarmila Vlčková, Jakub Prachař, Petra Špindlerová, Jana Altmannová, Marian Labuda st., Filip Čáp, Mahulena Bočanová, Valérie Zawadská, Saša Rašilov nejml., Žaneta Fuchsová, Zdena Studenková, Zuzana Dřízhalová, Tomáš Matonoha, Alice Bendová, Jiřina Jirásková, Jaroslava Kretschmerová, Bára Štěpánová, Marek Dobeš, Ivanka Devátá, Alžbeta Stanková, Hana Zagorová, Ladislava Něrgešová, Tomáš Valík, Petr Vaněk, Milan Enčev, Renata Visnerová-Prokopová, Martin Kavan, Eva Nádaždyová, Petr Vondráček, Valentina Thielová, Eva Ujfaluši, Markéta Bělonohá, Sylvie Koblížková, Michaela Horká, Ondřej Kavan, Viktor Limr, Vlastimil Harapes, Michal Hruška, Miloslav Mejzlík, Markéta Plánková, Juraj Jakubisko, Kateřina Janečková, Karel Pospíšil, Lenka Kodešová-Skopalová, Oldřich Navrátil, Zdeňka Žádníková-Volencová, Claudia Vašeková, René Přibil, Jan Zadražil, Sandra Pogodová, Daniel Bambas, Hana Holišová, Rostislav Novák ml., Kryštof Rímský, Zdeněk Tomeš, Daniela Choděrová, Roman Štolpa, Rudolf Máhrla, Hynek Čermák, Ludmila Vlášková, Johana Krtičková, Otto Kallus, Lukáš Vacek, Kateřina Jakubcová, Zdena Keclíková, Ivana Milbachová, Mojmír Kučera, Bohumil Klepl, Eva Pilarová, Yvonne Přenosilová, Zbyněk Fric, Jan Vávra, Vladimír Čech ml., Jan Cimický, Jitka Kocurová, Josef Kubíček, Heidi Janků, Josef Bartoš, Martin Dvořák, Karel Svoboda, Jan Plouhar, Eduard Jenický, Karolina Pešlová, Romana Jákl Vítová, Míra Nosek, Jitka Bártů, Kateřina Bártů, Vanda Ružičková, Petr Svoboda

Z hlediska domácí seriálové historie unikátní projekt ze dvou pohledů - premiérové balancování žánru mezi telenovelou (co řada, to svatební finále a nový ústřední pár) a mejdlovkou (v té nemocnici se stále něco děje, respektive nic) a zároveň kvůli té kauze přejmenování na VKV. Tohle už se opakovat nebude. Otázka je, jestli bylo nutné ten domácí píseček takto modernizovat, při rekapitulaci 235 seriálů z let 1959-2009 si říkám, že to snad ani nebylo nutné.(17.2.2009)

• woody

"Je tam zima?"_"Ano a jaká."_"A nechcete na kávu?"_"A víte že bych si i dala!"_"No tak pojďte.Představte si, 3 za cenu 2."_"No nepovídejte a kde?"_"No dole ve večerce."_"Tak to je dobrý, kafe není nikdy dost!" Co myslíte rozhovor dvou postarších dam v peruánské telenovele ********(doplňte si jakékoliv španělsky znějící jméno nebo cokoliv blbého)?Nebo seriál od našich západních případně jižních sousedů z prostředí nemocničního prostředí? Kdepak!Seriál ryze český obsazený ryze tupě! A taky největší herecká příležitost Jana Kačera :-).Zkrátka a jednoduše:Vaše pravidelná dávka demencí...(31.7.2004)

• igi B.

Připoutejte se prosím. Pak se uvolněte. Nechte obsah opsat, poté volně vytékat, okapat, okakat, oskapat, oplakat. Oplkat. Plk. Plk. ... Naše holky v Emerice se dílu naučily řádně. Poznáme to na každém tom neřádském dílu. A prej že budou nový díly. Díly z dílny Dílyny. Ale jinak príma. Fak fajn... Bavil sem se s Bártem Simpsnem. Říkal že fakt pochcat. A já na to natotata na ty sračky nasrat. No ale prej že tam zase hrajou ty elity. Ale já rači ovar... - - - P.S. A Bohušu! Nežer už tu svoju Májku furt! Je z teho hraní! Teda sraní... - - - P.P.S. Něco k pisskuzi...(28.5.2006)

• Terter

Je úterní večer a na Mary přicházejí první známky absťáku. Dlaně se začínají potit, oči se zalévají krví. Ve stavu totálního deliria hledá jedinou možnou pomoc u svého přítele Tesly. Přichází k němu a lehce se ho dotýká. Tesla ji obdaří mrknutím a začne konějšivě zpívat: Mááám se lááásky svéé vzdááát... Mary je na vrcholu blaha. Dostala svou pravidelnou dávku... Tento úvod měl být jakousi demonstrací, jak to asi vypadá ve většině českých domácností v inkriminované večery, kdy nám po televizních obrazovkách juchá prkenná Dana Morávková (nad jejíž prkenností by mohl žárlit kdejaký dub, ba i leckterý majestátní cedr by hanbou svěsil své větve), jíž zdatně sekunduje Klára Jandová, která je tak neuvěřitelně neuvěřitelná (neuvěřitelná ve tom smyslu, že jejímu výkonu nevěříte ani nos mezi očima) a pomalu svými "kvalitami" dohání Laďku Něrgešovou a již zmíněnou Morávkovou. Ale ani muži nezůstávají pozadu. Tomáš Krejčíř proplouvá seriálem s jedním jediným výrazem (přiblblý úsměv - většina lidí ho nevyprodukuje ani když se hodně moc snaží) přimontovaným na ksichtě a Jan Révai je výrazný asi jako Afroameričan ve tmě a svým "umem" skvěle doplňuje ostatní herecký ansámbl tohohle výkalu. A to nejlepší na konec v podání eunucha Matuše. Zkrátka naprosto dementní seriál, který vůbec nemusel vzniknout, uvážíme-li možnost dávkovat se emocemi u jihoamerických velkoseriálů. Dávka je přece nutná, ne? No jediný, kdo ji potřebuje jsou tvůrci a ta dávka by jim měla být aplikována automatickou střelnou zbraní z bezprostřední blízkosti do obličeje.(11.6.2005)

• Faye

Kleopatra mě přesvědčila, že alespoň jeden díl z tohoto „skvostu“ TV Prima musím vidět. Opravdu nechápu, jak jsem bez seriálu „Rodinná pouta“ mohla žít. Takže milá Kleopatro, díky za tip .... teď abych všemu, čemu jsem .... kdy dala odpad nebo jednu hvězdičku přidala další hvězdičku nebo rovnou dvě!!!(19.4.2005)

• - Jan Kačer šel do toho seriálu s tím, že jeho postavu nechají tvůrci po čase zemřít. Tvůrci to vyřešili tak, že ho nechali v komatu. Jenže seriál byl natolik úspěšný, že sám Jan Kačer požádal, že by se chtěl vrátit a tak je tam až do dnes. (cariada)

• - Pro Žanetu Fuchsovou jsou Rodinná pouta filmovým návratem po 16ti letech. (M.B)