Rodinná pouta (TV seriál)

Romantický / Drama

Česko, 2004, 300x50 min

Karel Svoboda

Tomáš Krejčíř, Klára Jandová, Dana Morávková, Jan Kačer, Lenka Termerová, Jan Révai, Simona Krainová, Milena Steinmasslová, Vlastimil Zavřel, Martin Zounar, Jakub Prachař, Petra Špindlerová, Jana Altmannová, Marian Labuda st., Filip Čáp, Mahulena Bočanová, Valérie Zawadská, Saša Rašilov nejml., Žaneta Fuchsová, Zdena Studenková, Zuzana Dřízhalová, Tomáš Matonoha, Alice Bendová, Jiřina Jirásková, Jaroslava Kretschmerová, Bára Štěpánová, Marek Dobeš, Ivanka Devátá, Alžbeta Stanková, Hana Zagorová, Ladislava Něrgešová, Tomáš Valík, Petr Vaněk, Milan Enčev, Renata Visnerová-Prokopová, Martin Kavan, Eva Nádaždyová, Petr Vondráček, Valentina Thielová, Eva Ujfaluši, Markéta Bělonohá, Sylvie Koblížková, Michaela Horká, Ondřej Kavan, Viktor Limr, Vlastimil Harapes, Michal Hruška, Miloslav Mejzlík, Markéta Plánková, Juraj Jakubisko, Kateřina Janečková, Karel Pospíšil, Lenka Kodešová-Skopalová, Oldřich Navrátil, Zdeňka Žádníková-Volencová, Claudia Vašeková, René Přibil, Jan Zadražil, Sandra Pogodová, Daniel Bambas, Hana Holišová, Rostislav Novák ml., Kryštof Rímský, Zdeněk Tomeš, Daniela Choděrová, Roman Štolpa, Rudolf Máhrla, Hynek Čermák, Ludmila Vlášková, Johana Krtičková, Otto Kallus, Lukáš Vacek, Kateřina Jakubcová, Zdena Keclíková, Ivana Milbachová, Mojmír Kučera, Bohumil Klepl, Eva Pilarová, Yvonne Přenosilová, Zbyněk Fric, Jan Vávra, Vladimír Čech ml., Jan Cimický, Jitka Kocurová, Josef Kubíček, Heidi Janků, Josef Bartoš, Martin Dvořák, Karel Svoboda, Jan Plouhar, Eduard Jenický, Jarmila Vlčková, Karolina Pešlová, Romana Jákl Vítová, Míra Nosek, Jitka Bártů, Kateřina Bártů, Vanda Ružičková, Petr Svoboda
  • Emzet

Ne, nebudu nadávat. Spíš zkusím dát nějaké postřehy. - Proč, proboha proč je tolik postav nevyužitých? Respektive proč jediný Révai alespoň trochu vypadá, že hraje a i to nejspíš proto, že mu role hajzla usnadňuje co se dá? - Tosim má pravdu s těmi dialogy o hovnu, já vím, že Tarantino to proslavil, ale prosímvás, jestli někdo nedokáže poznat rozdíl mezi Pulp Fiction a tímhle teroristickým útokem na obyvatele ČR, tak je asi vážně nemocný... Stejně tak, jako když někdo polovinu vysílacího času nechá postavy kecat o tom, jak se jelo ve městě, jaké máme dnes počasí... - Myslím si, že i průměrný člověk si dokáže dát pět a pět dohromady a odhadnout děj na dvacet dílů dopředu. Jeden příklad za všechny: Firma je podvodně prodána (alespoň pokud si to dobře pamatuju), Honza (pro neznalé - Saša Rašilov jako syn majitele) odjede do Ameriky a všichni se asi patnáct dílů diví, jak se mohl zachovat tak bezcharakterně a zbaběle prcnhout. Po patnácti dílech Honza přijede a všechny šokuje tím, že přes své známé v Americe to byl on, kdo firmu koupil. Načež se jeho otec urazí a třicet dílů s ním nemluví, protože mu "nebylo nic řečeno". Ach Bože... - Klaustrofobické kulisy, roztřesená režie, stupidní scénář (je vůbec nějaký? Takovýhle výplod snad ani nelze plánovat!!!), hrozní herci, strašlivé pazvuky zvané hudba... Já vím, už se utápím v klišé recenzí špatných věcí, ale co mám proboha říct?(19.7.2007)

• Pohrobek

Skutečný koncert seriálové zábavy. Bojím se, že tento seriál nastavil laťku tak nízko, že nebudu moci objektivně hodnotit jeho konkurenty latinskoamerické provenience. Bohužel mi uniklo "několik" dílů, a tak jsem ochuzen o dramatické a dokonale stupňované zápletky, které se vzájemně předhánějí v realističnosti a uvěřitelnosti. Myslím si, že scénárista s herci soutěží, zda-li dokáží ještě pokazit jeho neocenitelnou práci.(29.10.2004)

• Rousse

Achjo - scénáristky (sestry Bártů) by měly být odsouzeny k doživotnímu trestu zákazu činnosti za trestný čin obecného ohrožení, protože to, co vypouští prostřednictvím TV Prima do světa, to je opravdu trestuhodné. Celkově se divím hercům takových jmen, jako Kačer, Rašilov ml, Kretschmerová aj., že se pokusili zachránit nezachránitelné - ano, přátelé, smekám před vaší odvahou. Vaše snaha však přišla nazmar.(25.8.2007)

• HoneyBunny

Kdyby se to natočilov sedmdesátých letech, mohlo by se říkat, že Rodinná pouta krásně ukazují rozdíl mezi nechutně bohatou rodinou západního typu, jejíž příslušníci si mezi sebou nemají co říct, a pevným vztahem chudé matky a dcery, které se i přes svou bídu milují. Tvůrci se bohužel trochu opozdili, takže vznikla megasr***a, ve které je nejsvětlejším místem trapný pokus Karla Svobody o herecký výkon.(5.4.2004)

• Gemini

Sitcomy se nám zoufale nedaří, tak to někdo zkusil se zoufalostí nejzoufalejší - telenovelou. Tedy pardon, Velkým Televizním Románem. A k zoufalství všech, kdo mají IQ vyšší než je obvod hrudníku Dany Morávkové, a stejně tak všech, kdo mají vyvinutější smysl pro realitu než voliči KSČM, se to Primě podařilo úžasně. Nejen, že do těch slabomyslných či životem unavených, kteří podlehli, pumpuje dvakrát týdně onu pravidelnou dávku hrozně špatně hraných emocí (zdroje duševních nemocí), ale rozjíždí to i s hutným merčandajzingem. A taktéž úspěšně. Nezbývá nám, než si položit otázku - je popularita opravdu víc než kvalita? PS: Nejlepší rolí Jana Révaie pro mě i nadále zůstává jeden z početného davu rozsekaných Reaperů v Bladeovi II a Tomáš Krejčíř nadále drží laťku, kterou si vysoko nastavil pořadem pro těhotné ženy, lidi ve stavu nemocných a důchodce - ano, je to Prima Jízda. Enterprise, one to reality!(6.6.2005)

• - Pro Žanetu Fuchsovou jsou Rodinná pouta filmovým návratem po 16ti letech. (M.B)

• - Jan Kačer šel do toho seriálu s tím, že jeho postavu nechají tvůrci po čase zemřít. Tvůrci to vyřešili tak, že ho nechali v komatu. Jenže seriál byl natolik úspěšný, že sám Jan Kačer požádal, že by se chtěl vrátit a tak je tam až do dnes. (cariada)