Rodinná pouta

(TV seriál)
Romantický / Drama
Česko, 2004, 300x50 min

Karel Svoboda

Tomáš Krejčíř, Klára Jandová, Dana Morávková, Jan Kačer, Lenka Termerová, Jan Révai, Simona Krainová, Milena Steinmasslová, Vlastimil Zavřel, (více)

Adam a Eva – tak se jmenují hlavní hrdinové. Adam je z velké konzervativní rodiny, Eva žije pouze s matkou a v její minulosti jsou bílá místa. On se právě vrací ze studií v zahraničí a nastupuje do rodinné firmy, ona má za sebou dva neúspěšné pokusy o studium na vysoké škole a právě přichází na malém městě o práci. Mezi mladými lidmi vzniká pouto osudové lásky. Zde příběh začíná a od tohoto momentu se odvíjejí všechny peripetie… Na jedné straně se prostřednictvím Adamovy rodiny setkáme se světem bohatých a úspěšných. Rod vlastní prosperující firmu na prodej skla, která zdárně navázala na mnohaletou tradici. Tvrdou rukou jí vládne otec, který se ze skromných začátků vlastní pílí vypracoval až na mezinárodně respektovaného businessmana. S vedením mu pomáhá nejstarší dcera Andrea, která se chystá firmu po otci převzít. Když se ze studií v zahraničí vrátí její mladší bratr Adam a otec jej postaví v hierarchii podniku na její úroveň, ambiciózní Andrea to nese velmi těžce. Začíná kolotoč intrik a podezírání. Eva naopak pochází ze skromných poměrů, žije sama s maminkou, která vzpomíná na minulé časy a v současném světě se příliš neorientuje. Eva je milá a empatická dívka a v Adamovi nachází dlouho hledanou lásku. Rozdílnost prostředí, z nichž pocházejí, a zejména „rodinná pouta“ jim ale do cesty postaví mnoho překážek, takže si divák bude neustále klást otázku: Vydrží jejich vztah? (TV Prima)

Tosim odpad!

Tohleto obyčejně nedělám, (abych hodnotil po druhém dílu), ale taky se mi běžně nestává, abych nějakým šestým smyslem odhadl, co se bude dít. První dva díly bohatě stačí, přátelé. Nespletl jsem se v jedné začínající nemoci, podrazu ve firmě či dvou mladých, krásných lidí, kteří se dají dohromady (fronta.) Zvláště dialogy buďto propagují primu ("Díváte se na ten seriál se psem?") anebo jsou naprosto o hovnu ("Měla jsi vzít tu majonézu se soutěží.") Hnusná hudba, odpudivé dekorace, příšerné nasvícení scén, herecké výkony trapné (Morávková) a někteří dobří herci (Jan Kačer, který ale zoufale nemá co hrát) či Klára Jandová to nenapraví. Češi "udělali" první soap operu - a inspirovali se dobře. Vytvořili šit, precedens, kterého se budou jistě držet i ostatní. Začínám se děsit i nového seriálu n@vy Pojišťovna štěstí... ()

Radyo

Nedobrovolně jsem shlédl pár dílů. Jelikož jsem nebyl zcela při smyslech, zdálo se mi místy, že to docela ujde. Pak jsem si dal několik týdnů "oraz", a nyní, s čistou hlavou si, pomalu vybavuji o kom a o čem to vlastně je. Aaa, už vím - je to o hovnu! (Omlouvám se za ten výraz, ale nešlo to říci jinak.) Ovšem vzhledem k faktu, že v porovnání s latinskoamerickými telenovelami je tohle unikátní perla, z vlastenectví dávám aspoň jednu hvězdičku. :-) ()

Lima odpad!

SDRUŽENÍ PŘÁTEL KULTURNÍHO MASOCHISMU udělilo výroční ceny ZLATÝ BIČÍK v oblasti filmové a televizní tvorby. Výsledky jsou následující: vítězkou v kategorii "Nejlepší ženský herecký výkon" se stala Dana Morávková za roli v seriálu RODINNÁ POUTA. Ač seriál běží teprve krátce, porotci byli bezesporu ohromeni silou výkonu paní Morávkové a dali jí tak přednost před hlavní favoritkou, milou paní Jarmilou Holinkovou, babičku dvou vnoučátek, účinkující v reklamě na KOSMODISK .....Vítězem v kategorii "Nejlepší mužský herecký výkon" se stal populární šéfkuchař Tony za roli v reklamě na Ultimate Chopper z oblíbené série Teleshopping. Ovšem jeho vítězství bylo těsné, protože Tomáš Krejčíř, opět ze seriálu RODINNÁ POUTA, mu v poslední fázi hlasování notně šlapal na paty. Nicméně pan Krejčíř nemusí zoufat, jak se shodla odborná veřejnost, má velikou šanci při příštím udílení cen......Vítězem v kategorii "Nejlepší televizní počin" zvítězil seriál RODINNÁ POUTA s velkým náskokem před druhým v pořadí - oblíbenými úterně-nočními "Záznamy z jednání Parlamentu České republiky". Vzhedem k tomu, že seriál se začal vysílat krátce před uzávěrkou hlasování, dá se mluvit o překvapení, nicméně jeho vítězství je zcela zasloužené. Sláva vítězům, čest poraženým! Na závěr popřejme seriálu, aby udržel vysoce nastavenou laťku a přinášel tak radost do srdcí všech televizních diváků a zejména divaček i nadále. ()

Faye odpad!

Kleopatra mě přesvědčila, že alespoň jeden díl z tohoto „skvostu“ TV Prima musím vidět. Opravdu nechápu, jak jsem bez seriálu „Rodinná pouta“ mohla žít. Takže milá Kleopatro, díky za tip .... teď abych všemu, čemu jsem .... kdy dala odpad nebo jednu hvězdičku přidala další hvězdičku nebo rovnou dvě!!! ()

Gemini odpad!

Sitcomy se nám zoufale nedaří, tak to někdo zkusil se zoufalostí nejzoufalejší - telenovelou. Tedy pardon, Velkým Televizním Románem. A k zoufalství všech, kdo mají IQ vyšší než je obvod hrudníku Dany Morávkové, a stejně tak všech, kdo mají vyvinutější smysl pro realitu než voliči KSČM, se to Primě podařilo úžasně. Nejen, že do těch slabomyslných či životem unavených, kteří podlehli, pumpuje dvakrát týdně onu pravidelnou dávku hrozně špatně hraných emocí (zdroje duševních nemocí), ale rozjíždí to i s hutným merčandajzingem. A taktéž úspěšně. Nezbývá nám, než si položit otázku - je popularita opravdu víc než kvalita? PS: Nejlepší rolí Jana Révaie pro mě i nadále zůstává jeden z početného davu rozsekaných Reaperů v Bladeovi II a Tomáš Krejčíř nadále drží laťku, kterou si vysoko nastavil pořadem pro těhotné ženy, lidi ve stavu nemocných a důchodce - ano, je to Prima Jízda. Enterprise, one to reality! ()

• Jan Kačer šel do toho seriálu s tím, že jeho postavu nechají tvůrci po čase zemřít. Tvůrci to vyřešili tak, že ho nechali v komatu. Jenže seriál byl natolik úspěšný, že sám Jan Kačer požádal, že by se chtěl vrátit a tak je tam až do dnes. (cariada)