Rodinná pouta (TV seriál)

Romantický / Drama

Česko, 2004, 300x50 min

Karel Svoboda

Tomáš Krejčíř, Klára Jandová, Dana Morávková, Jan Kačer, Lenka Termerová, Jan Révai, Simona Krainová, Milena Steinmasslová, Vlastimil Zavřel, Martin Zounar, Jarmila Vlčková, Jakub Prachař, Petra Špindlerová, Jana Altmannová, Marian Labuda st., Filip Čáp, Mahulena Bočanová, Valérie Zawadská, Saša Rašilov nejml., Žaneta Fuchsová, Zdena Studenková, Zuzana Dřízhalová, Tomáš Matonoha, Alice Bendová, Jiřina Jirásková, Jaroslava Kretschmerová, Bára Štěpánová, Marek Dobeš, Ivanka Devátá, Alžbeta Stanková, Hana Zagorová, Ladislava Něrgešová, Tomáš Valík, Petr Vaněk, Milan Enčev, Renata Visnerová-Prokopová, Martin Kavan, Eva Nádaždyová, Petr Vondráček, Valentina Thielová, Eva Ujfaluši, Markéta Bělonohá, Sylvie Koblížková, Michaela Horká, Ondřej Kavan, Viktor Limr, Vlastimil Harapes, Michal Hruška, Miloslav Mejzlík, Markéta Plánková, Juraj Jakubisko, Kateřina Janečková, Karel Pospíšil, Lenka Kodešová-Skopalová, Oldřich Navrátil, Zdeňka Žádníková-Volencová, Claudia Vašeková, René Přibil, Jan Zadražil, Sandra Pogodová, Daniel Bambas, Hana Holišová, Rostislav Novák ml., Kryštof Rímský, Zdeněk Tomeš, Daniela Choděrová, Roman Štolpa, Rudolf Máhrla, Hynek Čermák, Lída Vlášková, Johana Krtičková, Otto Kallus, Lukáš Vacek, Kateřina Jakubcová, Zdena Keclíková, Ivana Milbachová, Mojmír Kučera, Bohumil Klepl, Eva Pilarová, Yvonne Přenosilová, Zbyněk Fric, Jan Vávra, Vladimír Čech ml., Jan Cimický, Jitka Kocurová, Josef Kubíček, Heidi Janků, Josef Bartoš, Martin Dvořák, Karel Svoboda, Jan Plouhar, Eduard Jenický, Karolina Pešlová, Romana Jákl Vítová, Míra Nosek, Jitka Bártů, Kateřina Bártů, Vanda Ružičková, Petr Svoboda
  • Radyo

Nedobrovolně jsem shlédl pár dílů. Jelikož jsem nebyl zcela při smyslech, zdálo se mi místy, že to docela ujde. Pak jsem si dal několik týdnů "oraz", a nyní, s čistou hlavou si, pomalu vybavuji o kom a o čem to vlastně je. Aaa, už vím - je to o hovnu! (Omlouvám se za ten výraz, ale nešlo to říci jinak.) Ovšem vzhledem k faktu, že v porovnání s latinskoamerickými telenovelami je tohle unikátní perla, z vlastenectví dávám aspoň jednu hvězdičku. :-)(4.3.2005)

• swed

S jistotou mohu říct, že jde o jednu z nejlepších parodií natočených u nás (možná i světových!). Posuďte sami: scénář - snad všechna možná klišé, postavy - jednorozměrné, herci - 95% přehrává, hudba - komická, dekorace - papundekl. Jak říkám, ideální parodie, ale má to háček ...TY VOLOVÉ (omlouvám se za ten výraz, ale nic výstižnějšího mě nenapadlo) TO MYSLELI VÁŽNĚ!!! Ještě horší je, že jim na to většina diváků skočila a sledují to, jako kdyby ten seriál skutečně odrážel realitu! Tu jednu hvězdičku dávám za několik (asi za 3) celkem ucházejících hereckých "výkonů“ a musím přiznat, že jsem se občas skutečně bavil (ovšem na místech, kde by to autoři rozhodně nečekali). 1/10(7.8.2006)

• Morholt

Váham mezi pěti hvězdičkama a odpadem. Nedobrovolně dobrovolně jsem na to byl nucenej zírat s přítelkyní až jsem se dostal do tý fáze, že když jsem to nestíhal, tak jsem jí volal, aby mi to nahrála, potažmo mi to musela druhej den všechno vyprávět a to jsem si byl pořád vědom toho, že je to neskutečně tupej seriál, ale nedalo mi to. Prostě padouch Krátký a alkoholik Liška mi byli nade vše a v druhý řadě mě dostával již níže zmiňovanej Navrátil. Dávam odpad, ale jenom proto, že v ententýky padlo slovo na pět hvězdiček a ty musely z kola ven.(22.3.2008)

• SexyAjinka

Teď, s odstupem času, se na to dívám jako na póvl, ale když to přišlo a bylo to něco jako první česká "nekonečná" telenovela, tak jsme všichni mysleli, že to je skoro událost.. Od té doby jsem malinko povyrostla, prošla si střední a vysokou a vytříbila si vkus (bohužel a bohudík) a to se pořád nepovažuju za "náročného" diváka.(25.2.2013)

• Emzet

Ne, nebudu nadávat. Spíš zkusím dát nějaké postřehy. - Proč, proboha proč je tolik postav nevyužitých? Respektive proč jediný Révai alespoň trochu vypadá, že hraje a i to nejspíš proto, že mu role hajzla usnadňuje co se dá? - Tosim má pravdu s těmi dialogy o hovnu, já vím, že Tarantino to proslavil, ale prosímvás, jestli někdo nedokáže poznat rozdíl mezi Pulp Fiction a tímhle teroristickým útokem na obyvatele ČR, tak je asi vážně nemocný... Stejně tak, jako když někdo polovinu vysílacího času nechá postavy kecat o tom, jak se jelo ve městě, jaké máme dnes počasí... - Myslím si, že i průměrný člověk si dokáže dát pět a pět dohromady a odhadnout děj na dvacet dílů dopředu. Jeden příklad za všechny: Firma je podvodně prodána (alespoň pokud si to dobře pamatuju), Honza (pro neznalé - Saša Rašilov jako syn majitele) odjede do Ameriky a všichni se asi patnáct dílů diví, jak se mohl zachovat tak bezcharakterně a zbaběle prcnhout. Po patnácti dílech Honza přijede a všechny šokuje tím, že přes své známé v Americe to byl on, kdo firmu koupil. Načež se jeho otec urazí a třicet dílů s ním nemluví, protože mu "nebylo nic řečeno". Ach Bože... - Klaustrofobické kulisy, roztřesená režie, stupidní scénář (je vůbec nějaký? Takovýhle výplod snad ani nelze plánovat!!!), hrozní herci, strašlivé pazvuky zvané hudba... Já vím, už se utápím v klišé recenzí špatných věcí, ale co mám proboha říct?(19.7.2007)

• - Pro Žanetu Fuchsovou jsou Rodinná pouta filmovým návratem po 16ti letech. (M.B)

• - Jan Kačer šel do toho seriálu s tím, že jeho postavu nechají tvůrci po čase zemřít. Tvůrci to vyřešili tak, že ho nechali v komatu. Jenže seriál byl natolik úspěšný, že sám Jan Kačer požádal, že by se chtěl vrátit a tak je tam až do dnes. (cariada)