JohnnyD

Donnie Darko je pre mňa silne osobný film. V živote som nezažil pri sledovaní filmu nič podobné. Mám pri ňom pocity, akoby ten film bol napísaný mojou dušou, akoby som sa z budúcnosti vrátil v čase a nakrútil to ja pod pseudonymom Richard Kelly. Ťažko sa mi to popisuje, ťažko sa mi to hovorí, lebo zatiaľ som nemal podobný zážitok s filmom. Všetok ten surrealizmus (až avantgarda), psychedelia, emócie, psychológia, romantika, depresia, melanchólia ... až po drobnosti ako fascinácia osemdesiatymi rokmi a dokonalý soundtrack. Všetko to je presne tak dokonalé, ako si len dokážem predstaviť. ()

Boogeyman

Zajímavý film, který jsem asi plně nepochopil, páč nechápu tu záplavu slůvka "geniální" mezi zdejšími komentáři. ()

Rover

Viděl jsem director's cut a tak nějak si nedovedu představit, co je ve finální verzi oříznuto, každý záběr mi totiž přišel nepostradatelný. Na filmu se mi asi nejvíc líbily velmi časté komediální prvky dehonestující některé americké úchylky (aneb "zbavte se strachu"). Stejně tak fanatická učitelka a pokroková učitelka, tlustá číňanka, který se všichni smějou, zlí hezouni... - všechno jsme již mohli vidět snad stokrát v nejrůznějších filmech, já v tom však nevidím problém. Taky se musím přiznat, že jsem film nepochopil, ale to jsem tak trochu očekával :-) Zmínit musím Jakea Gyllenhaala, který tu vypadá skutečně velmi mladě a jeho herectví se mi hodně líbí. PS: Chci se jmenovat Donnie Darko, je to jméno jak pro superhrdinu. HUDBA: Michael Andrews - nic nového pod sluncem, spíš vcelku nuda, pokud nepočítám četné písničky jiných interpretů, ty byly povětšinou skvělé. Líbilo se mi, jak někdy hudba záměrně zcela přehlušila dialogy. ()

sheen

Brutální halucinogenní mišmaš psychárna, kterou jsem na poprvé úplně nepobral. 7.9.2016 Děkuji Meetfactory a jejich letnímu kinu v Praze, že jsem mohl shlédnout po více než 5ti letech tento film, který pro mne zůstává stále brutální mišmaš :) ()

Je.n.n.y

Donnie: Jednou mi rodiče k Vánocům nekoupili, co jsem chtěl.. Dr. Thurman: A co jsi chtěl? Donnie: Hladové hrochy. Dr. Thurman: A jak ses cítil, když ti nekoupili Hladové hrochy? Donnie: Bylo mi to líto. ()

Stegr

85% - Možná po druhém zhlédnutí změním názor, ale prozatím to na pět hvězd není. Donnie Darko mě ale okouzlil natolik (nemyslím tím jen vynikajícího Jaka Gyllenhaala), že mě vážně mrzí, že o těch 5% víc dát nechci. Rád sleduji takovéto filmy, zamotané, s mnoha interpretacemi, se zajímavým rozuzlením na konci, atd. atd., přijde mi, že je i pochopím, jenže tady mi prostě něco uniklo. Snad při opětovném zkouknutí zjistím co. Takhle můžu ocenit parádní herce, mrazivou atmosféru, hudbu, znějící až v morku kostí... Ale pointu, kterou jsem myslel, že celou dobu držím pevně v rukou a najednou mi z ničeho nic unikla, tu, kterou bych si mohl vysvětlit mnoha zvláštními způsoby, které mě napadly, ještě ocenit nemohu, počkám si, jestli to, co si myslím teď, stačí, nebo po mně chce film ještě něco víc... ()

salahadin

Další kult, který se u mě minul účinkem jako aspirin pro sťatého. No nevím, dejme tomu, že film "něčím" pobízí k zapojení kůry mozkové, ale to dělá hodně dalších filmů. Drtivou většinu filmu jsem si málem ukousal nehty až ke kořenům, režijní a scénáristickou genialitu jsem nikde nepostřehl ani náznakem a celkově jsem si připadal jako amputovaná králičí tlapka... dva těžce vydřený puntíky za konec, sice prvoplánový, ale aspoň zábavný. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10/// +naprosto odzbrojující atmosféra, maska králíčka je fakt hustá, výborná hudba, kamera, dost jsem se nasmál -tenhle režisér by neměl nic točit, film jen pro náročného diváka/// Donnieho Darka jsem musel vidět. Tolikrát jsem o něj na databázi zakopl, tolik známích herců ho má ve své filmotéce a mě film stále unikal. Nikdo ho v okolí prostě neměl. Zajímalo mě jestli ho pochopím, nebo ne. Zda se u něj budu nudit, nebo jím budu fascinován. Skutečnost se má tak, že první dvě třetiny jsem film hltal, nemohl z něho spustit oči a napjatě sledoval co se bude dít dál. Už dlouho jsem nezažil něco tak hustýho. Bohužel to nevydrželo až do konce. V poslední třetině mě to začalo nudit, ale hlavně jsem to nechápal. Myslel jsem si, že to v závěru bude mít jiný směr a že to skončí jinak. Jenže začalo to být hodně překombinované, divné a odpověď pořád nikde. Závěr sice vysvětlil, ale neuspokojil. Těším se na pokračování./// Celkem 83%/// ()

Aky

Mé hodnocení je ovlivněno mou nechutí k danému žánru. Film, si nedělá hlavu s logikou, nenabízí mi možnost domyslet si vysvětlení, protože na ně sám rezignuje a chce jen ohromovat svou neuchopitelností, mi prostě vadí. A to i přes povedené jednotlivé scény a geniální herce. ()

Cappuccino

Nezaujímavý názov filmu, nezaujímavý text distribútora, nezaujímavé upútavky. Možno sú práve toto dôvody, prečo som zhliadnutie tak dlho odkladal. Nakoniec môj odstup k filmu obrátili o pár stupňov kladné ohlasy užívateľov csfd. Ale až dnes, z neznámeho dôvodu, prišiel ten správny čas. Dokonalý obrat o stoosemdesiat stupňov. Čo o filme samotnom napísať sa však stále nemôžem rozhodnúť. Hlavný klad? Všetko. Atmosféra, herecké obsadenie, soundtrack, "tá" tajomnosť, príbeh, zápletka a záver, ktorý si každý z nás musí preložiť do svojho jazyka. Pochopiť na vlastnú päsť. Málokedy pri filme viem, že naše rande nebolo posledné. Avšak tu, som si na sto percent istý. Tento film musím vidieť znova! http://www.youtube.com/watch?v=nNx-1M9MqM4&feature=related {normálna verzia, 113 minút} What if you could go back in time, and take all those hours of pain and darkness and replace them with something better? __ Po DC verzii do seba všetko omnoho krajšie zapadá. ()

666teen

Donnie má králíka, kterej by mohl fungovat jako noční můra i na Orwellově Farmě zvířat, taky má celkem normální rodinu, holku, trpí náměsíčností, má sklony cestovat časem a občas má v pokojíčku urvanej motor z boeingu. Prostě normální americkej teenager. A jeho příběh je podivná halucucanice s parádní atmosférou. Spokojenost. ()

GilEstel

Já osobně mám dost problém, jak vlastně film uchopit. Donnie Darko není všední. Beru ho jako alternativní pohled na společnost. Často tolerované a ignorované nešvary, kterých je ve společnosti dost, jsou potírány inteligentním schizofrenním mladíkem. Prostředí náctileté mládeže, kde se příběh odehrává, je vhodně zvoleno, protože právě mládež se jeví být tou nejohroženější skupinou. Donnie jako bič společenského dogmatu se stává obávaným i obdivovaným šiřitelem slov, která neměla být vyřčena. Ve stavu náměsíčného hypnotického poblouznění pak dochází krom slov i k činům. Jeho chápající inteligentní rodiče jsou jakýmsi mostem mezi jím a společností, které se stále více vzdaluje. Stále větší odtrženost od reality vede i k povrchnosti jeho vztahu s dívkou. Obava z koce světa jako mystická forma strachu, která nás provází, funguje i zde na výbornou a stupňuje napětí, jak se onen okamžik blíží. Význam konečné časové smyčky mi stále uniká. Krom významu sebeobětování tomuto prvku nerozumím. Možná časem. Ještě zkusím sehnat režisérský sestřih. 79% ()

Ruut

Plavu si, plavu proti proudu a vůbec mi to nevadí. To že to je divné a jenom proto, že nekomu spadne do ložnice motor z letadla, já nebudu skákat tři metry do výšky. ()

Chlupis

V mnohém to připomíná nejlepší snímky Davida Lynche, nejdivnější na filmu ale i přes všechny ty bizarní (ovšem naprosto logické) výjevy je, že ho napsal a natočil pětadvacetiletý člověk. Čiší z toho totiž zkušenosti ostříleného režiséra, ne mládenecké nadšení z prvního filmu. ()

Allien.9

DONNIE DARKO. Snímek, který nejeden člověk nazývá kultovním, a přesto je u nás tak málo známý... V každém případě jsem si tento film nemohla nechat ujít, a protože jsou naši distributoři "méně schopní", musela jsem použít nelegální cestu. A výsledek? Donnie Darko je jeden z nejúžasnějších filmů, které jsem kdy viděla (a že jsem jich viděla hodně). Existuje jen málo filmů, u kterých sedíte doslova jako zhypnotizovaní a po jejichž zhlédnutí nevíte, zda se máte začít histericky smát nebo histericky brečet... Donnie je na první pohled obyčejný "drzý" středoškolák. Když ho však začnete důkladněji zkoumat, uvědomíte si, že je to vlastně velmi zklamaný kluk, který je mnohem vyzrálejší než všichni ostatní (neustále se zaobírá myšlenkami o bytí či nebytí). Rodiče ho kvůli jeho "podivnostem" nutí chodit k psycholožce, která ho však také nedokáže pochopit a má ho za paranoidního schizofrenika... Jednoho dne se Donniemu zjeví obrovský králík, který ho vyvede před dům a řekne mu, že za 28 dní, 6 hodin, 42 minut a 12 sekund skončí svět. Zároveň mu zachrání život, neboť do jeho pokoje právě v tu chvíli spadne motor z letadla. Bizardní? Klid, jsme teprve na začátku. Králík, který se představí jako Frank, začně Donnieho navštěvovat stále častěji a donutí ho dělat nepěkné věci ukryté hluboko v jeho podvědomí... Celý film je v tak temném a bizardním duchu, že vás dostane na kolena ať chcete nebo ne. Jake Gyllenhaal v hlavní roli je natolik přesvědčivý, že hltáte každé jeho slovo a přesto, že se vám to, co dělá nelíbí, cítíte uvnitř stejnou děsivou radost jako on. Kdyby byla vyhlášena soutěž o nejvíce fascinující filmovou postavu, u mě by zřejmě vyhrál právě Donnie. I ostatní herci jsou skvělí, zvláště pak Patrick Swayze v roli slizské televizní hvězdy a Beth Grant jako Donnieho učitelka. Skvělou - děsivou a tak neuvěřitelně depresivní - atmosféru samozřejmě dokresluje hudba, píseň Mad World v závěru filmu vás už nadobro zničí... Konec filmu je pak tak emotivní, tak šílený, tak neuvěřitelný, že zůstanete nehnutě sedět, uslzenýma a vytřeštěnýma očima budete sledovat ubíhající titulky a hlavou vám bude běhat jen jediná myšlenka: "TOHLE že je konec?!? Takhle to přeci nemůže skončit! Nebo... Nebo jo?" ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz