Zbytek přeživších lidí žije v osadách podobných těm z časů Divokého Západu, jenom se stopami moderní civilizace. Křehká existence lidstva je navíc pravidelně vystavována těžké zkoušce - samozvaná armáda bojovníků, kteří si říkají Holnisté, napadá jednotlivá města a vysává z nich život. Požadují nejen potraviny, ale také silné muže jako vojáky do svých řad. Holnisty vede krutý a despotický generál Bethlehem, který se rozhodl, že nemilosrdným terorem dobude svět. Zpustošenou krajinou projíždí tajemný tulák se svým mezkem, který si na živobytí vydělává přednesem Shakespearových dramat. Při jednom svém vystoupení je proti své vůli zrekrutován do Bethlehemovy armády. Během výcviku se mu podaří uniknout a schová se do havarovaného poštovního vozu. Aby nezmrznul, vezme si na sebe uniformu mrtvého pošťáka. S cílem najít živobytí přichází do městečka Pineview a tvrdí, že je skutečným poštovním úředníkem obnovené vlády Spojených států. Začíná mezi lidmi opět šířit naději a jednotu. Je ale jasné, že nejvyššímu veliteli Holnistů a dosud neomezenému vládci v kraji se nic z toho nebude ani trochu líbit... (TV Nova)

Pitam

Tohle bude pro mě zřejmě trochu netypický komentář. Nemohu totiž nalézt slova. O čem tohle, sakryš, bylo? A proč to muselo trvat téměř tři hodiny? :) Pár slov mě ale přecijen napadá: neuvěřitelně stupidní děj, zoufalý Kevin Costner (mám ho jinak docela rád, v mnoha jiných filmech ukázal, že je dobrým hercem), hezký soundrack (ale vůbec se do filmu nehodil), místy dost dobrá kamera a výprava, ale vše zabito debilitou dialogů a podivnými postavami. Ještě bych zmínil patriotismus, který se velmi nápadně prolíná celým filmem a v kontrastu s celkovou nelogičností ještě víc prohlubuje tu zkázu. Už dlouho jsem neviděl tak slabý film. Odpad si to ale nezaslouží, protože i ten by měl mít svou důstojnost :) Odpad by se rozhodně netvářil tak vážně a zcela jistě by byl minimálně o polovinu kratší. Takže za sebe uděluji pouze jednu nudnou hvězdu a pokud můžete, nekoukejte na to, zabít 3 hodiny se dá mnohem lepšími způsoby. ()

Phos4rus

Nechapu, proc tenhle film vetsina lidi pomlouva. Ja mam asi jiny vkus, ale mne se postapokalypticky filmy libi. Tenhle byl navic dobre natocen, hudba se k nemu hodila, a i ta superdlouha stopaz mi taky nevadila. Jen doufam, ze dalsi Costneruv film nebude dlouhy jako cinske divadlo(cca.5-6 hodin) ()

ic

Kevin Costner zase dokázal, že herec nemůže být režisérem, ale oproti jeho ostatním kouskům poměrně ujde. Postapokaliptická atmosféra se rozhodně povedla a nápad to taky není špatný. Ale realizace pokulhává a jestli se o některém filmu dá říct, že je zbytečně dlouhý, pak je to právě tento. Celkem chápu, že na působí velmi rozporuplně, někomu se líbí, ale někdo by ho hned odpáli, osobně se přikláním k druhé možnosti. ()

J0hny5

Celkem mě překvapilo nízké hodnocení, ale pak je člověk aspoň příjemně překvapený. Pro mě druhý nejlepší film s Kevinem Costnerem. Spíš na hraně, ale i vzhledem k tak nízkému hodnocení většiny se přiklonim k hodnocení vyššímu. ()

Juto

Špičková epika. Filmová tvorba v celej svojej kráse. Neuveriteľne zaujímavý príbeh. Je skvelé vidieť skutočných hercov v epickom originálnom filme. Film je dobré napísaný a má neuveriteľné výkony, najmä od Willa Pattona a Kevina Costnera. Tento film má všetko: akciu, drámu, romantiku. 8/10 ()

blitzer

Filmy hodnotím podle jednoduchého kritéria - buď mě baví nebo nebaví, a Postman, ačkoli zdejší hodnocení neslibovalo kdovíjakou podívanou, mě bavil od první do 177. minuty. Po vyborném Vodním světě se Costnerovi podařilo natočit další zajímavý postapokalyptický film s originálním námětem, kterej mi vůbec nepřipadal uhozenej, vždyť člověk je přeci od přírody tvor společenský, tak proč neobnovit komunikaci pomocí pošty? Jedinou výtku bych měl k hudbě, která mi přišla mnohdy přespříliš monumentální, až vtíravá. ()

mmmxzzz

B!shop ***** Me se tenhle film proste libi. Vim, ze tu je zbytecne patriotismu, misty je dej dost stupidni az smesnej, tri hodinky jsou zbytecne moc, ale tady mi to proste nejak nevadi. Costner lita od valecnyho, pres dobrodruznej az po romantickej zanr a cely to aspon pro me skloubil dobre. Navic hraje obstojne, Patton je slusnej zaporak a furt je se na co koukat, do toho velmi prijemna hudba a ty tri hodinky utecou docela svizne a ta myslenka na obnoveni sveta diky komunikaci, mi zas tak mimo neprijde ()

SHI-SHA

Šíleně přepálená stopáž, levné exteriéry (takhle přece post-apokalyptický svět nemůže vypadat - film spíš působí jako western) a příliš poselství typu "USA is the best". Zmíněné film sráží, jinak bych hodnotil rozhodně výše, příběh jako takový se mi líbil a Costner mi seděl. ()

metal.storm

Keby sme zobrali všetky scény, ktoré sú v tomto filme nepodstatné a mrdli ich do koša, zostala by nám taká ideálna hodinka a pol celkom slušného príbehu. Takto sa divák mrví, nudí, nevie kde ruky, nohy položiť, a to ešte stále zostáva hodina tejto tragédie. Sama sebe sa čudujem, že som pri tom naozaj vydržala. ()

Flyer

Film, který, jak koukám, mnoho lidí nesnáší. Jelikož jsem nadšenec do postapokalyptické série PC her Fallout, ze které je ve filmu cítit ona zvláštní atmosféra, přišel mi Postman vskutku zajímavý a v rámci filmového žánru poměrně originální. Z mého pohledu jeden z nejpodceňovanějších filmů v historii kinematografie. ()

Radiq

Celkem potenciální film s potenciálem, kterej mě většinu času bavil, ale dycky se tam objevilo něco, co mě uplně, ale uplně zchladilo. Namátkou: strašná hudba, popřípadě strašná kapela zakomponovaná do děje, se strašnejma písničkama, amerikanofilní chování, málo postapokalyptické vzezření v dosti záběrech a další hovna, na který si teď nevzpomenu. Převládl ve mě dost zápornej pocit, což je jistě zápor, odpor, odpad, ale né uplnej odpad, spiš jenom takovej sajrajt. ()

CinemaRanger

Tak hrozný jak se říká to není. Stopáž je sice přepal jako prase a tomu co Kosťa předvádí jako režisér v Tanci s vlky to nesahá ani po kotníky, ale ve výsledku mě to putování zpustošenou Amerikou bavilo. ()

eJacques

...Costner se po úspěchu Tance s vlky producentsky rozjel... Ovšem oba jeho další filmy Vodní svět a Postman nebyly divácky úspěšné (tzn. i finančně), proč?... Mně osobně se Waterworld hrozně líbí a Postman není o nic horší... Na Mad Maxe to nemá, nemluvě o zatraceném americkém patosu v podobě vlajek apod... Z úcty ke Kevinovi 4*, je to hodný kluk :-))... ()

Magneto

Pekný film s posolstvom a zaujímavou atmosférou.čakal som blbosť a vážne ma to chytilo za srdce,Costner to so sentimentalnymi ludmi vie ... ()

Honzíno

50 % za povedenou vizi budoucnosti, která je však dána z velké míry předlohou, tak tedy aspoň za její výtvarné ztvárnění. Herecky je to celkem nijaké, Will Patton není špatný. Ale toho patosu a takové unylosti. A tak nekonečně vyhlížející Costnerovská stopáž... Kdyby to aspoň nebylo tak dlouhé. ()

adams89

Kevina Costnera zřejmě baví riskovat, když pár let po natočení Vodního světa, jednoho z největších filmových propadáků posledních let, se znovu pustil do vyprávění naší ne zrovna růžové budoucnosti. Postman sice v kinech opět ztroskotal, mně ale dokázal skoro ve všem příjemně překvapit. Už to vystihnutí postapokalyptické budoucnosti je dokonalé a asi málokterý film by mu mohl v tomhle ohledu konkurovat. Až mě z té syrové atmosféry běhal mráz po zádech, navíc když je příběh zasazen do nepříliš vzdáleného roku 2013! Costner si vybral opravdu netradiční téma na vyprávění, nebudu jistě jediný, kdo byl nad zápletkou zpočátku poněkud rozpačitý. Tomu, že znovuzavedení poštovní služby má spasit a dát naději do budoucna zbytku lidské populace, jsem nedával příliš velké naděje. Postupně jsem ale začal zjišťovat, že by to skutečně mohlo mít smysl a děj mě naplno pohltil. Spousta diváků Posla budoucnosti právem zatracuje kvůli své neúnosné tříhodinové délce, což je také i největší negativum filmu. Ale u Costnera jsme si už tak nějak na tento problém mohli zvyknout. Ten se chopil i hlavní role a když pominu vleklý začátek, působil hodně přesvědčivě. O dost méně známý Will Patton v roli zlého generála Bethelema, se mi taktéž zamlouval. Kromě té dlouhé stopáže ještě mé výtky směřují k začátku, kam by se hodil klidně o něco delší úvodní komentář o jakési válce a moru, které měly zasáhnout svět. Z posla budoucnosti mám jinak velice dobré pocity, i když doporučit ho můžu asi jen nadšencům scifi žánru. ()

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western