Kruté oči hor 2

• Česko Kruté oči hor (více)

V hrůzném pokračování klasického hororu se vracejí všemi milovaní zmutovaní kanibalové z pouště. Osm let po původním masakru, jehož se v roce 1977 stala obětí obyvatel jeskyně středostavovská rodina, vedou traumatizovaní pozůstalí tým drsných motorkářů autobusem zpět do divočiny. Když se však vůz porouchá, je na cestovatelích, aby si zachránili život. Z hor se totiž znovu vynořují hladové bestie (vedené strašidelným plešounem Michaelem Berrymanem) a chtějí večeři! V režii mistra hororu Wese Cravena (Vřískot, Noční můra v Elm Street) se v tomto brutálním krváku vrací několik šokujících záběrů z původního filmu (včetně dnes legendární vzpomínky psa) a hrozivá hudba Harryho Manfrediniho (Pátek třináctého). Ještě zvrácenější, ještě odpornější a ještě šílenější – to jsou KRUTÉ OČI HOR! (oficiální text distributora)

G04T

Pred rokem jsem se na Kruté oci hor koukl. Dal jsem tomu jednu hvězdu, prej proto, že to nemá atmosféru.. No.. byl jsem debil, koukal jsem na to ve dne. Tak jsem si řekl ze se na to kouknu znovu a zas takový zklamání to nebylo. Celkově se mi to líbilo a ani nenudilo. To, co mě sralo bylo snad strašně malý IQ těch kanibalu. Vypadaj jak hovada. Jasně... Potkat bych je nechtěl, ale nekdy jsem se smál. Další věc co me nasrala nejvíc byl konec (SPOILER!!!!!!) protože byl úplně stejný jako v 1. horách. Ten konec byl fakt odflaknutej. Na Hory z 77 to rozhodně nemá ale za vidění tohle stojí. Rozhodně zo neni tak strašný jako treba o dva roky mladší Deadly Friend. ()

Blazkowicz odpad!

Doufal jsem, že to nebude odpad, ale nakonec jo. Film který nedává smysl. Random flashbacky z prvního dílu bez nějaké návaznosti. Autobus plný teenagerů jede do pouště. Část honí jednoho mutanta na motorkách. Mezitím zbytek jen tak čeká. A do toho je tam šeptající křoví. Rychle jsem to přetočil až na konec, protože dneska večer radši mrknu na fotbal. ()

Pitryx

No, tak hlavně, že nám přehráli scény z prvního filmu. Asi aby zabili čas. Potom už jen sázejí nesmysly, ale musím uznat, že možná jen v českém překladu, nechtělo se mi shánět originál zvuk. Takže to do hodnocení neberu. Ale ono je to jedno. Tak jak tak to bylo na skoro stejné úrovni. Zde jen potěšila přítomnost hezkých holek. Za ty jsem dvacet přidal, abych nebyl za lakomce, ale za ten zbytečně dlouhý scény před koncem s tou slepou babou jsem je zase odebral. Jinak jsem se nudil stejně jako u prvního filmu. ()

elanista1

Je to zbytocne, nema to zmysel pre logiku, ci strachnahanjucich zaporakov /to nemala ani jednotka/, ale je to zabavne a da sa na to pozerat a to je hlavne. Postavy nie su obzvlast zaujimave, okrem slepeho dievcata, je to najlepsi charakter vo filme. Sice ma podozrivo kvalitny cuch, sluch, telepaticke schopnosti a neviem co este, ale je krasna, co je vyborny /hoci nie jediny/ tahak na dopozeranie filmu. Sceny s nou a kanibalom v podzemi su dost strasidelne, vynasobene prave tym faktom, ze nic nevidi.Craven spociatku spomina prostrednictvom platna na prvy diel, a spomina v celych scenach, dokonca aj pes si zaspomina. Dvaja hlavni a jedini mutanti su smiesni, a mozno trocha desivi, ked im pocut len hlas v krovi, ale ked sa ujmu vrazdenia tak to ma gule. Nie su to znudene dva, skor diplomaticke /tym, ze len vynimocne davam rovnake hodnotenie dvojkam/. ()

Nikolas__

V jistých ohledech mě dvojka bavila více než jednička (ale je horší!). Atmosféra je minimálně stejně silná, akční scény občas dost vyvedené, zvukové efekty a hudba taktéž dobré. Bohužel - toto pokračování má i dost neduhů: např. nepřidává vůbec nic nového, je na hixploitation až moc komediální, scénář se pořád snaží vyvolat úsměv (velmi neúspěšně), a celkově je opravdu těžké uvěřit, že něco takového napsal Wes Craven. Je očividné že pozice režiséra mu sedí o dost více, protože tenhle scénář je fakt bída. Aneb krizová situace (uvězněni v poušti, útočí kanibalové, jde o život) a všichni ty teenageři se skvěle baví (obzvláště ten černoch je důvod, proč mi začalo být cca od poloviny filmu všechno a všichni ukradený) a nemají vůbec strach. Některé situace mezi nimi jsou pak absolutně směšné. Každopádně se mi aspoň dostalo zábavného pouštního slasheru, u kterého jsem si u scén v autobusu kolikrát vzpomněl na atmosférické Jeepers Creepers 2. A jestli kanibalové působily v jedničce směšně, tak tady by z nich neměl strach už absolutně nikdo (mluvím o divácích ne o postavách z filmu). Zvrat který se objeví někde v 33 minutě je absolutní kravina. A proč sehnaly herce z jedničky aby se nám objevil jen na začátku a vyprávěl nám to co už víme. Na začátku jsem ty flashbacky vyloženě nesnášel. Proboha, to si Craven myslí že máme tak příšernou paměť? Bereme-li jako slasher - všechny vraždy jsou absolutně neefektivní a neemocionální (jak by mohly když je všem vše ukradené), bereme-li jako hixploitation - je to jako pohádka pro děti (hixploitation který není drsný? Uau, nevěřil bych tomu kdybych to neviděl), bereme-li jako horor, tak to nikdo nebere, bereme-li jako film - jednoduchý průměr. The Hills have eyes 2 je taková míchanice jedničky, pátku třináctého a texaského masakru dvě. Bez problému koukatelné ale nijak skvělé. PS: Scéna: "Sekáč je vůl!" a následných pět sekund po tom ten film vystihuje asi nejvíce :-). ()

brasek

Pokračovanie príbehu o zmutovanej rodine už trocha kríva na jednu nohu. Aj keď príbeh ešte patrí medzi tie, ktoré sa dajú pozrieť. ()

Mangano odpad!

Příšerná kamera, světla, zvuk, masky, kostými, efekty a práce kaskadérů. Velmi laciný scénář. Velmi otravná a neatmosferická hudba. Mizerné herecké obsazení a líná nekreativní režie. Tento výčet činí z tohoto snímku jeden z nejhorších filmů všech dob a já osobně bych producentovi za něco takového sebral honorář. ()

montel

Skupinka mladých přátel míří autobusem na motocyklové závody, jelikož ale mají zpoždění a reálně jim hrozí, že závody nestihnou rozhodnou si zkrátit cestu přes nehostinnou poušť. Zde zjistí, že jim z autobusu uniká benzín, proto se rozhodnou zastavit u staré stavby, která kdysi sloužila horníkům. To ovšem netuší, že je ze skalisek pozoruje dvojice šílených vrahů, kteří zabíjí vše živé. Skupinka teenagerů je tedy na řadě...Průměrná hororová vyvřažďovačka s dvěma debilními šílenci. Nebýt slušné osmdesátkové atmosféry dopadlo by to bídně. Chvílema jsem si i myslel, že se dívám na Pátek třináctého díky té hudbě. No já dávám raději přednost novému remaku. 50% ()

Mark1983

Kdyby se Craven držel děje z jedničky,i dvojka by byla dobrá,ale bohužel pro mě je to jen na dvě hvězdičky,takže na jedno kouknutí. ()

uprchlice

Pokračování Wesova kultu z roku 1977. O dost pokleslejší díl. Wes tentokrát šetřil vším, čím mohl. Vražd si moc neužijete. Postavy jsou nudné a puberťácké. Není toho moc, co by se dalo hodnotit kladně. Bohužel. Kruté oči hor jsou jsou opravdu kruté a divákovi trhají oči nudou. Nic na co by člověk musel kouknout více, než jednou. ()