Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

jjjerry

Jedna z nejlepších romantických komedií. Mám rád tento typ humoru. "Spike" (Rhys Ifans) je skvělej-úžasný hlášky a momentky. Samozřejmě skvělý výběr hlavních hrdinů Hugh Grant a Julia Roberts je záruka kvality. ()

v.indruchova

Je to prostě vtipné, bála jsem se totálního slaďáku, naštěstí jsem byla pozitivně překvapená. Jde cítit, že je to romantická komedie britská nikoli americká a to je moc dobře. :) Dobrý návod k tomu se neklanět lidem, kteří jsou slavní, jsou to také jen lidé. ()

Radek273

Oddechovka, v které jsem si především užíval skvělého hereckého výkonu Hugh Granta. Nicméně ke konci, už mi to jeho vymrkávání taky trochu vadilo. Jinak ještě parádní "rodinka" správných bláznů .. moc dobře sestavené. ()

oSiSko

Film má vyvolávať emócie..a tento? Dokonalosť. Absolútne úžasné ústredné duo, ktoré malo medzi sebou také iskrenie aké sa len tak nevidí. Jeden z najlepších ak nie najlepší romantický film aký kedy bol. ()

Franki69

Před dvaceti rokama jsem tuhle britsko americkou lovestory nedocenil. Zejména kvůli stále mrkajícímu a roztomile blábolícímu Hughu Grantovi, kterej mě v českém dabingu neskutečně iritoval. Ovšem po dvaceti letech, v roce 2019 uznávám že tenhle film pobaví. Ve svém žánru „britská romantická komedie“ je klasickým příjemným, podtrhuji konzumním filmem, vystavěným na archetypálních scénaristických postupech, které i přes svoji předvídatelnost fungují, pokud herci nejsou vysloveně kopyta. Nesmí prostě chybět zdánlivě nesourodý seznamující se pár na prahu středního věku (zde světová movie star x zaprášený knihovník), spolek různě ulítlých přátel, vždy nějak už poznamenaných životem, ke kterým se chodí na večeře a pro životní moudra, a hlavně - jasně danou dějovou osu s několika pevnými body. Těmi jsou za a) sbližování, za b) krize vztahu a rozchod, za c) mohutné big finále náhle prozřelého jednoho z ústřední dvojice ŽE BEZ NÍ/NĚJ NEMUŽE ŽÍT, zahrnující úprky městem s přáteli v zádech a konečně za d) vyznání se své lásce před pokud možno co největším publikem na nějakém veřejném místě (přeplněné metro, letištní hala, tisková konference, atp…). Co je pro historii lidstva Colloseum nebo pyramidy, to je pro britské romantické komedie několik málo filmů, které žánr s konečnou platností definovaly. A Notting Hill je jedním z nich. S krásnou Julií Roberts, cukrkandlovým Londýnem zalidněným příhodně pestrobarevným, rázovitým a veskrze přátelským obyvatelstvem a s happy endem. Rozhodně si tuhle žánrovou cukrovou vatu dejte v páru, neumře jediné štěňátko. Ode mne solidních 70%. P.S. Pokud se vám mrkáček Hugh Grant zalíbí, hned se začněte shánět po filmech Láska nebeská, Mickeyho modré oči, Čtyři svatby a jeden pohřeb, Dva v tom nebo … No a až později se Grant přehrál do méně mrkajících a stále sympatických darebů.. To pak sáhněte po Denících Bridget Jonesové nebo Hudbu složil, slova napsal… ()

Dvorik

Tohle se sakra povedlo! Jak dlouho me tenhle film mijel? Maly film s velkymi herci. Komedie? Ani nahodou. Precizni romanticke minidrama, ktere chytne za srdce a urcite si najde misto na policce vedle mych topovych emocionalnich zdimacek Crash a 7 zivotu. Zaslouzena nominace na Zlaty globus pro oba herce i samotny film. ()

hony23

Romantika, která není za hranicí kýče a v čase Vánoc se dá vidět. Ne tak dobré, jako Láska nebeská, ale v rámci žánru silný nadprůměr. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

allegria

Příjemná červená knihovna, všeho tak akorát na únosné hranici: sentiment, dojetí, humor, originální scénky, dobří herci... A přestože kdekdo asi věděl, jak to dopadne, mě osobně konec dost překvapil. A ať už jsou divácké názory na tento film jakékoli, mně ho nikdo a nic nemůže zprotivit, patří k mým nejmilejším a vždycky znovu mě potěší. ()

Grimaldi

Poslední dobou se mi už moc nestává, aby mě film a zvláště pak romantická komedie zaujal natolik, že bych vůbec uvažoval o opětovném shlédnutí. Notting Hillu se to v průběhu let nejen že podařilo, ale udržel si přitom svou zábavnost a láskyplnost na téměř stejné úrovni, kterou jsem pociťoval při úplně prvním setkání. Tady se z tvůrčího hlediska zkrátka sešlo všechno. Režisér pracující s dobrým scénářem, samotný námět který letmo ukazuje svět filmu a hlavně ústřední dvojce je naprosto skvělá. Julia Roberts nikdy nebyla roztomilejší a Hugh Grant sympatičtější. Někdo si na Valentýna pouští třeba Hříšný tanec, ale v naší domácnosti to ještě na dlouhá léta nejspíše bude Notting Hill. A já jsem zato rád. ()

Sebule

Velice sympatický film. Pěkná hudba se skvělými herci, ale já na ty romantiky prostě nejsem. Děj byl pro mě hrozně otravný, jednou ho týpka chce, potom nechce, potom on nechce ji. Co musím vypíchnout, tak je skvělý britský humor, který se opravdu povedl. Hodnocení: 6,8/10 ()

PTuranyi

Veľmi dobrý romantický film ťažiaci z okrem vtipného scenára najmä z výborného hereckého výkonu Julie Roberts a Hugha Granta. Podobne ako vo filme Štyri svadby a jeden pohreb, ktorý zdá sa scenárista Richard Curtis úspešne zrecykloval je príbeh zaplnený čudákmi, ktorých reakcie sú zábavné. Na druhej strane samotné stretnutie bežných ľudí s hollywoodskou herečkou vytvára tiež dosť gagov. Stačí keď sa vydávate za novinára časopisu "Kôň a pes" a robíte interview o scifi filme odohrávajúcom sa vo vesmíre. ()

charles3

Komedie asi o 5 - 10 % lepší než současně uváděná Nevěsta na útěku. Tři hvězdičky jsou pro ni málo a do čtyř jí někde něco maličko chybí nebo přebývá. Největší sympatie si u mě získali Rhys Ifans (ve své možná životní roli Grantova spolubydlícího) a třetí Grantova "dohozená" nápadnice, potom teprve oba hlavní představitelé. Několik zajímavých scén a záběrů. ()

Treble

Jo jo tohle se povedlo Julia Roberts i Hugh Grant hrají skvěle. Není přeslazeno, není trapno - naopak je celkem sympaticko. ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)