Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

Bolletta

Je to přeslazené jak kbelík chupa-chups lízátek, hraje v tom Hugh "psí oči" Grant a Julie Roberts je dost nesympatická. No jo. Nicméně, film jako celek není špatný, od romantického filmu se nic jiného než romantika očekávat nedá a tenhle snímek si na nic jiného nehraje, takže tři hvězdičky. Co ovšem považuji za dokonalost, kterou v žádném jiném filmu nenajdete, je role Rhyse Ifanse, která si zaslouží hvězdičku vlastní. ()

Vaso

Sám nevím čím mě tenhle film chytnul za srdíčko. Snad ten téměř poklidně plynoucí děj, snad téměř „normální parta přátel“ nebo Spike? V každém případě se k němu rád vracím a nechám se unést romantikou vztahu Anny a Willa i příjemnou atmosférou Londýna. ()

sun.eagle

Curtis je ve spojení s romantickou komedií sázkou na jistotu. . Láska nebeská je jeden z mých Top nejoblíbenějších filmů, a se zhlédnutím Notting Hill jsem si dal na čas, jednou jsem na něj koukal ale po 15 minutách vypnul, už vlastně ani nevím proč. Včera jsem ho ale konečně zkouknul v klidu a celý a stáva se z něj má srdcovka. Pohádka a nerealný příběh? možná ale ja jsem snílek a věřím že se to stát muže. Julia a Hugh jsou dokonalí, a i další postavy v čele s vymazaným spolubydlícím a sympatickými členy rodiny jsou skvělé. Navíc okouzlující atmosféra Londýna a britský inteligentní humor.... je to pozlátko, kýč, scifi ale člověk potřebuje a chce na takové pohadky věřit. Surrealní a milé. ()

M.A.N.E.

Naprosto předvídatelná romantická komedie, která člověku přiroste k srdci - to je hodně netradiční spojení, myslel jsem si, že na tyhle typy filmů jsem už dávno zanevřel, ale Notting Hill mne přesvědčil o opaku. První polovina filmu je naprosto geniální, kupodivu to má i smysl pro humor. Druhá polovina se snaží nějak definitivně divákovi ukázat volbu Williama a Anny, přičemž místy narážíme na stereotypní zápletky (např. všechno opět stíháme na poslední chvíli, naivní recepční apod.), což ovšem nějak zvlášť nepřekračuje hranice sledovatelnosti, dávám 80 % ()

gombikdrobna

Tento film som videla nedávno u kamarátky a mala som veľmi zmiešané pocity. Pre milovníkov romantiky ideálna voľba, len netreba príliš rozmýšľať. Mňa osobne pobavil zmätený sused hlavného hrdinu s jeho angličtinou, pre ktorú sa oplatí pozrieť si film v originály. Inak som mala celý čas pocit, že by som najradšej hlavným hrdinom vynadala za ich aroganciu a naivitu. ()

kiwi204

Láska nebeská a Notting Hill mě vždycky dostanou. Richard Curtis - moje slabá stránka. Je to krásná pohádka s vtipem, kterou můžu vidět kdykoliv. Hugh Grant a krásná Julia Roberts, úžasní Rhys Ifans a James Dreyfus. Mám ten film ráda. ()

sweet.papaya

Pro mě srdcová záležitost, na kterou nemá ani úžasně zoufalá Bridget Jonesová, nebo Láska nebeská (i když jen o fous). Hugh Grant je k sežrání, Julia Roberts nádherná a Rhys Ifans nepopsatelný :-D. Užívám si každou minutu filmu, i když jsem ho viděla snad stokrát. ()

insky

Sorry, možno som zaujatý ale u mňa to na viac ako 2* nebude. Asi to bude tým že hlavných predstaviteľov nejako prudko nemusím, tak isto ako túto nereálnu rolu "popolušky" v podaní H.Granta :) ()

bratr_jezek

Velmi zdařilá romantika, kdy se nejdřív hlavní hrdina (zakřiknutý knihkupec bydlící s velmi extravagantním spolubydlícím) zamiluje nad svoje možnosti (do filmové celebrity), poté i jí okouzlí ten obyčejný život, aby si přes vtipné situace, nějaké to nedorozumění, krátkodobé odloučení a opětné shledávání oba uvědomili, že jsou jeden pro druhého doslova stvořeni (scény, kdy se Willovi jeho kámoši snaží nabrnknout nějakou jinou dívku patří k velmi zdařilým a nenásilně podkreslují to, že Anna byla opravdu skvělá v tom, jak uměla být obyčejná). Kdo má slabost pro Julii Roberts či Hugha Granta, klidně může beze studu přičíst další hvězdu. ()

zoruska127

Klady: roztomile rozpačitý Hugh Grant (v některých scénách s dokonalými brýlemi), jeho úžasný spolubydlící, pánská líbací scéna v hotelu, závěrečná jízda autem. Zápory: Julia Roberts na mě působí jako neskutečná bestie, dále prapodivně švihlá a uječená sestra hlavního hrdiny, jedno klišé za druhým, tisíciprocentní nepravděpodobnost. Tak si vyberte. ()

Profík

Richard Curtis je výbornej, jak jinak bych mohl dát čtyři hvězdy filmu, kterej považuju za jeho nejhorší? 75%. ()

wodacka

Tak nevím, asi jsem měla větší očekávání a dala na doporučení, že jde o skvělý film... bohužel nejsem nadšená jako ti, kteří hvězdami nešetří. Že jde o komedii, jsem věřila prvních pár desítek minut, a romantika tam byla podle mě prázdná, umělá, Grantovi jsem ji nevěřila vůbec. Slabý průměr... ()

mr_radek

"Surealistické, ale milé"... Tak asi nějak tak. Romantická komedie, která si drží nadprůměr jen díky Grantovi a Roberts, jinak by to bylo obyčejné béčko. Příběh mi přijde hodně uhozený, hlavně ten začátek. Běžně se stává, že poleju hollywoodskou herečku džusem na ulici a ona mi za to dá pusu a beznadějně se oba do sebe zamilujeme. Na lepší hodnocení to bylo prostě všechno moc násilné a vyumělkované. ()

KatkaV.

Jakou já měla radost, když jsem zjistila, že tento film na Štědrý den dávají. :-) Na to se dá koukat pořád. Hugh Grant je prostě super. ()

katka219

Notting Hill je takové moje tajné potěšení. Taková krásná pohádka, která se mi nikdy neomrzí a vždycky mi zvedne náladu. Vím, že to není kdovíjak úžasný snímek, ale já si nemůžu pomoct a jeho kouzlu jsem nenávratně propadla. Jedna anglická čtvrť, sympatický Hugh Grant jako prodavač cestopisů, jeho vtipní přátelé a krásná Julia Roberts jako známá herečka. Je spousta scén, které jsem si oblíbila... Nejvíc asi tu, jak Hugh jde po ulici a zatím uběhne celý rok, dokonalá je i tisková konference. ()

lisbon

V první chvíli jsem si úplně nebyla jistá co z toho vzejde, ale musím říct, že jsem byla mile překvapená.... Nádherná romantická komedie, ještě navíc s krásnou Juliou Roberts a i Hugh Rhys je celkem sympatický. Každopádně tenhle film má všechno, co by romanrický film měl mít, takže pět ***** ()

Mountain

Tenhle film je opravdu záležitost na jedno kouknutí, víc nic. Julia Roberts hraje další nudnou roli alá Pretty Woman, ještěže mohla svou druhou stránku herectví ukázat např. v Erin Brokovich či Noci s nepřítelem, jinak by člověk pomalu věřil tomu, že si potrpí na hraní nudných naivních pipek. O Hugh Grantovi ani nemluvím, nevím proč, ale tohoto herce opravdu nemusím, je mi silně nesympatický. Julii narozdíl od něho mám ráda, ale musí mít opravdu dobrou roli a ne nějakou zamilovanou nudu. Celkově je tento film nijak nevybočující z řady rádoby romantických filmů, dá se vidět jednou a dost. Navíc je zbytečně zdlouhavý. ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)