Od noci plnej zázrakov už uplynuli štyri roky a opäť sa blížia Vianoce. Rozhlasový moderátor Mikuláš so svojim synom spokojne žije s Doris, ktorá kedysi zatelefonovala do jeho relácie a tak nevedomky spustila kolotoč udalostí, ktoré zmenili nielen životy ich dvoch, ale aj mnohých ďalších ľudí. Tých, ktorí opäť zápasia so svojimi vzťahmi i túžbami a pomôcť im dokáže iba zázračná moc Vianoc... (STV)

Anderton

Druhá časť pomerne vydarenej poľskej vianočnej mozaiky zdanlivo bezchybne šľape a zabáva, lenže pri bližšom nahliadnutí sa vynorí viacero nedostatkov. Príbehy už ani zďaleka nemajú taký dejový oblúk ako po prvýkrát, zoberme si napríklad, že v Mikulášovej línii nejde o nič iné, ako o požiadanie o ruku na štedrý večer. Najlepšie z toho vychádza príbeh letnej lásky, ktorá však na druhú stranu vykazuje značnú dávku náhodnosti, tu prezentovanej ako osudovosť. Áno, aj to k Vianociam a životu samozrejme patrí, ale treba to vedieť lepšie podať ako iba mierne nadpriemerne. ()

Malarkey

První díl byl pro mě příjemným polským zázrakem. Scénáristicky v něm Poláci dokázali, že svedou natočit i vánoční komedii, která nepatrně spojí sérii různých životů…a pořád to bude dávat smysl. Označení polské odpovědi na anglickou Lásku nebeskou mělo opravdu své opodstatnění. Druhý díl už je o stupínek slabší, ale pořád je hodně fajn. Herci se naštěstí opakují, což je dobře. Rychle jsem se na ně rozpomněl. Horší už je to (i když jen o stupínek) s propojením jednotlivých životů v ucelený závěr. Vlastně je to scénáristicky daleko jednodušší, jak v případě prvního dílu. Pravda ale, že pořád je to hodně příjemná vánoční komedie. ()

silentname

Jednoznačne slabšie než jednotka. Príbehy sú viac klišé a ani jeden z nich nie je natoľko zaujímavý, aby som povedal, že som si to užil. Môj pocit bol, že tento film nevyšiel úplne podľa predstáv. Humor je okey a väčšina postáv sú nám stále sympatické a plus sa v čase, ktorý sme nevideli udiali určite nejaké veci, no keď si to celkovo vezmem, tak tu ma to zaujímalo oveľa menej. Neviem čím to je, no myslím si, že za to môže oveľa menej zaujímavý scenár. Je to hrozné? Nie. Stále to má celkom dobrú atmosféru a postavy, ktoré nám boli sympatické, no reálne buď nedostanú veľa priestoru, alebo je do toho vloženého oveľa viac klišé, než sme mali možnosť pozerať naposledy. Ak ste fanúšikom prvého filmu, tak si podľa mňa užijete aj toto, ale nečakajte, že by vás to držalo tak intenzívne ako naposledy. Hodnotenie: C+ ()

Lacike

Pokracovanie polskej Lasky nebeskej. Odvazny napad a uz chapem, preco original pokracovanie nema. Dvakrat do rovnakej rieky nevstupis. Aby sa to znova mohlo koncit happyendom, tak na zaciatku sledujeme su páry z minula rozhadane a postupne sa znova davaju dokopy. Nove eskapady, ktore musia riesit nie su zdaleka tak dojimave ako minule a niektore su uplne nudne (moderator Mikulas a Doris) pripadne zbytocne a su tu len preto, aby sa objavili postavy z jednotky. Stepanovi som ani prilis neprial, aby sa dal znova dokopy s tou horenoskou Karinou. No a linia s chladnou Marketou mi pripadala natolko prehnane kruta az na mna vôbec neucinkovala. Pribehy novych postav tiez nie su nic extra a ziadna z novych postav ma nenadchla. Jedina linia, ktoru som si uzival naplno bola ta s neschopnym Santom, ktory sa snad nadobro vzchopil. Ako pridavok pre fanusikov jednotky to celkom funguje ale na fantasticku jednotku to ani zdaleka nema. 6/10. ()

freddy

Noc plná zázraků se pro mě během těch pár let stala vánoční klasikou, kterou si pouštím každý rok před Vánoci. Proto jsem byl nadšen, když jsem vloni zjistil, že existuje pokračování, a byl jsem ještě nadšenější, že letos tento film vysílala slovenská RTVS Jednotka. A co říct k filmu samotnému. Vrátili se snad všichni herci z prvního dílu, a to je překvapivě milé zjištění. Příběhy jsou opět zajímavé, má to spád a celkově je to tak nějak milé, lidské, reálné a vánoční. Je fakt, že když jsem konfrontoval své představy ohledně pokračování jednotlivých příběhů s tím, jak jsou podány v tomto pokračování, byl jsem lehce zklamán. Myslel jsem, že rozhlasový moderátor Mikuláš bude už s Doris dávno ženatý a budou mít společného potomka. Myslel jsem, že Szczepan své manželství v prvním filmu zachránil. Že "Santa" Mel bude vzorným otcem. A tak dále. V tomto filmu, kde sledujeme jednotlivé hrdiny po čtyřech letech od prvního filmu, je ale podle mých představ pouze příběh holčičky z děcáku, která si v prvním filmu našla nové rodiče. Nicméně tenhle film jede na úplně totožné vlně jako první film a opět to byl super zážitek. Zatím uděluji "pouze" čtyři hvězdy, protože na tu pátou hvězdu bych to potřeboval vidět ještě minimálně jednou, ale spíše víckrát, a protože se nic nemá přehánět, kouknu na to znovu zase za rok před Vánoci a uvidíme. Ale rozhodně je to nadprůměrná vánoční středoevropská romantika, která dojme, zaujme, pobaví i rozněžní. A jsem zvědavý, jestli bude k vidění na Slovensku či v Česku i třetí díl, který vznikl letos. Pevně doufám, že ano, protože tady evidentně vzniká můj malý osobní vánoční kult. ()