Nenadchne, neurazí - jen všechno to, co pro mě z jedničky dělalo naprosto mimořádnej počin, to už prostě dvojka bohužel nemá. Pořád je to příjemnej vánoční film, ale nic moc víc. Dějový linie mi často přišly nepřehledný, k postavám jsem si za celej film nestih vytvořit žádnou vazbu a tak mi ty jejich osudy byly vlastně docela jedno, což je vlastně v přímym rozporu s dojmem, kterej jsem měl z bezprostřední jedničky. Snad jen linie kolem expoldy Štěpána a jeho rodiny mi přišla výrazně zajímavější a poutavější než ostatní, všechno ostatní tak nějak prostě proběhne... Taky to na mě celý působilo moc ateliérově, zmalovaně, nalíčeně, i ta hudba už mi připadala místama moc přeplácaná (zase narozdíl od jedničky, kde byla skvělá). A překvapilo mě, jak za ty 4 roky všichni viditelně zestárli (teď samozřejmě nemluvim o dětech) - snad jen Štěpánovi a Mikolajovi to prospělo a vypadaj furt dobře.(16.1.2017)

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš a i když to v druhé půlce přece jen ten lehce hřejivý vánoční pocit sem tam vyvolalo a bylo fajn vidět známé tváře z nepřekonatelně výborné jedničky, jako celek už to moc nefungovalo. Kdo si zamiloval jedničku asi úplně zklamaný nebude, kdo ji neviděl, ten ať si to raděj ani nepouští.(17.12.2017)

To, že k Láske nebeskej nevzniklo pokračovanie má svoj dôvod. Muselo by totiž rozbiť happyendy prvej časti, aby bolo o čom točiť - presne ako sa to stalo s týmto filmom. Navyše dej naprieč mozaikou postáv tentokrát nie je tak zaujímavý ako minule. Najhoršie obišli moji obľúbenci z jednotky, moderátor rádia a Doris. Jediná plnohodnotná línia bola tá s nezodpovedným Santom, u ostatných som mal tak trochu pocit, že sú tu len do počtu. 6+/10(28.12.2017)

Druhá časť pomerne vydarenej poľskej vianočnej mozaiky zdanlivo bezchybne šlape a zabáva, lenže pri bližšom nahliadnutí sa vynorí viacero nedostatkov. Príbehy už nie sú ani zďaleka nemajú taký dejový oblúk ako po prvýkrát, zoberme si napríklad, že v Mikulášovej línii nejde o nič iné, ako o požiadanie o ruku na štedrý večer. Najlepšie z toho vychádza príbeh letnej lásky, ktorá však na druhú stranu vykazuje značnú dávku náhodnosti, tu prezentovanej ako osudovosť. Áno, aj to k Vianociam a životu samozrejme patrí, ale treba to vedieť lepšie podať ako iba mierne nadpriemerne.(27.12.2017)

Poľské Love Actually part 2 (po 4 rokoch). Po výbornej "jednotke" som bol trochu prekvapený, že z toho spravili sequel, a trochu som sa obával, či to nebude fail ako sa to často pri sequeloch stáva. Ale napokon musím uznať, že znovu to bol veľmi príjemný zážitok. Opäť to bola v mnohých ohľadoch riadna nádielka zázrakov a šťastných náhod, ale niekedy až moc neprirodzené. No to nič nemení na skutočnosti, že to bol v nadväznosti na 1.del ďalší vydarený vianočný film z poľskej produkcie. K tomu výborná hudba a opäť aj veľmi sympatické herecké výkony poľskej hereckej školy. Niektoré scény človeka naozaj dojali a chytili za srdce - aspoň na chvíľu tento film navodí pocit, že zázraky existujú (aj keď to tak bohužiaľ neni).(26.12.2016)