Druhá časť pomerne vydarenej poľskej vianočnej mozaiky zdanlivo bezchybne šlape a zabáva, lenže pri bližšom nahliadnutí sa vynorí viacero nedostatkov. Príbehy už nie sú ani zďaleka nemajú taký dejový oblúk ako po prvýkrát, zoberme si napríklad, že v Mikulášovej línii nejde o nič iné, ako o požiadanie o ruku na štedrý večer. Najlepšie z toho vychádza príbeh letnej lásky, ktorá však na druhú stranu vykazuje značnú dávku náhodnosti, tu prezentovanej ako osudovosť. Áno, aj to k Vianociam a životu samozrejme patrí, ale treba to vedieť lepšie podať ako iba mierne nadpriemerne.(27.12.2017)

Nenadchne, neurazí - jen všechno to, co pro mě z jedničky dělalo naprosto mimořádnej počin, to už prostě dvojka bohužel nemá. Pořád je to příjemnej vánoční film, ale nic moc víc. Dějový linie mi často přišly nepřehledný, k postavám jsem si za celej film nestih vytvořit žádnou vazbu a tak mi ty jejich osudy byly vlastně docela jedno, což je vlastně v přímym rozporu s dojmem, kterej jsem měl z bezprostřední jedničky. Snad jen linie kolem expoldy Štěpána a jeho rodiny mi přišla výrazně zajímavější a poutavější než ostatní, všechno ostatní tak nějak prostě proběhne... Taky to na mě celý působilo moc ateliérově, zmalovaně, nalíčeně, i ta hudba už mi připadala místama moc přeplácaná (zase narozdíl od jedničky, kde byla skvělá). A překvapilo mě, jak za ty 4 roky všichni viditelně zestárli (teď samozřejmě nemluvim o dětech) - snad jen Štěpánovi a Mikolajovi to prospělo a vypadaj furt dobře.(16.1.2017)

Ani v pokračování hlavních hrdinů Poláci nezabloudili a nesjeli z cesty. Udrželi se mezi mantinely, do kterých by mělo pokračování rozhodně a logicky patřit. Udělat totiž kvalitní „dvojku“ je po vynikající „jedničce“ někdy fakt nadlidský úkol. Pro mě sice tento díl již nebyl pětihvězdičkový (možná už tam dle mého soudu nebylo tolik té romantiky), měl-li bych ale hodnotit oba filmy jako jeden celek, převážilo by u mě rozhodnutí pětihvězdičkové. Poznámka: Každopádně bych i k tomuto filmu mohl napsat stejný komentář jako k prvnímu filmu.(1.11.2019)

Od vánočních filmů tohoto typu očekávám mocnou dávku romantiky a hry na city a vzhledem k okolnostem to často bez problémů toleruji, ale tentokrát jsem sledování málem vzdal, protože se hned od počátku snímku rozběhlo brutální citové vydírání. Naštěstí jsem vydržel, protože se tvůrcům podařilo příběh dostat pod kontrolu a díky tomu, že nešetřili kvalitním humorem, jsem se až překvapivě dobře bavil. Jasně bylo to celé přeslazené a místy příliš sladkobolné, ale jak jsem už napsal, k vánočním filmům jsem tolerantnější, abych nebyl Grinch, takže jsem si i druhou Noc užil a musím říct, že i v Polsku se rodí hezké ženy.(1.2.2018)

Poľské Love Actually part 2 (po 4 rokoch). Po výbornej "jednotke" som bol trochu prekvapený, že z toho spravili sequel, a trochu som sa obával, či to nebude fail ako sa to často pri sequeloch stáva. Ale napokon musím uznať, že znovu to bol veľmi príjemný zážitok. Opäť to bola v mnohých ohľadoch riadna nádielka zázrakov a šťastných náhod, ale niekedy až moc neprirodzené. No to nič nemení na skutočnosti, že to bol v nadväznosti na 1.del ďalší vydarený vianočný film z poľskej produkcie. K tomu výborná hudba a opäť aj veľmi sympatické herecké výkony poľskej hereckej školy. Niektoré scény človeka naozaj dojali a chytili za srdce - aspoň na chvíľu tento film navodí pocit, že zázraky existujú (aj keď to tak bohužiaľ neni).(26.12.2016)