Mahoney, mohutný Hightower, střelec Tackleberry, bláznivý Zed, imitátor Jones, dračice Callahanová, nesmělá Hooksová se tentokrát musí postavit nové výzvě, před kterou je postaví jejich velitel Lassard. Tou je program Občané na hlídce. Myšlenka celé akce je prostá: jedinou cestou, jak se lze vypořádat s pouliční zločinností, je angažovat prostého občana. Lassard se tedy rozhodl přivést vybrané dobrovolníky na policejní akademii, kde by se cvičili v technikách sebeobrany a boji proti zločinu po boku uniformovaných policistů. I tentokrát má však Lassard proti sobě a své občanské "domobraně" zarputilého nepřítele poručíka Harrise s jeho nohsledem a lichometníkem Proctorem. A tak zatímco Lassard odjíždí, aby se zúčastnil výročního mezinárodního sjezdu policejních náčelníků, převezme Harris velení nad Akademií a zcela záměrně a cílevědomě začne Lassardův projekt sabotovat. Jenže v příhodné chvíli Mahoney s kolegy a jejich civilní cvičenci ukáží, co v nich je. Předvedou Harrisovi a všem, jak dokáží využít svých nově nabytých zkušeností. (TV Nova)

Stanislaus

Když jsem byl mladší, tak se mi čtvrtá Policejní akademie celkem líbila, ale s odstupem času si člověk uvědomuje, že jde v tomto případě spíše už o podprůměrný díl, který vykrádá předchozí tři filmy. Stále mě nejvíce pobavily scény se Zedem a panem Sweetchuckem, místy i s babkou Feldmanovou - ostatní postavy spíš jen přicmrndávaly. První díl policejní série, u kterého už byl pokles kvality znatelný. ()

MM11

Chaotické, dějově zcela tupé, špatně natočené, nevtipné,...počkat. To je hlavní problém. Přešel bych slabší režii a čajíčkové výkony herců, nevtipnost u komedie už nepřeklenu. Asi nejhorší je, když film vaří z něčeho, co vaří z toho předchozího. A Jim Drake asi nic jiného neumí. Tenhle film můžete shlédnout ze dvou důvodů - 1. Vidět mladou Sharon Stone, jak se neúspěšně snaží hrát 2. Pokud se chcete zasmát neschopnosti tvůrců. Steve Guttenberg to tady zapíchl. Asi správně, ale podobnou roli už nenašel a paradoxně se stal vyhaslou hvězdičkou. ()

eraserhead666

Tenhle díl mi v mládí nějak unikl. První tak půlhodina ještě docela ujde, starý dobrý policejněakademické fórky, po půlhodině to však začne být hrozně nudná kravina a nezachrání to ani mladičká Sharon Stone. Nejslabší díl série. ()

SOLOM.

Počtvrté a dost? Tak tohle určitě platí pro některé postavy, které se v tomto díle objevily naposledy a bohužel šlo o jedny z nejlepších. Upadající úroveň si tak vybrala daň. Přesto se i zde dá nalézt několik velice slušných scén, které mi utkví v paměti. Mladá Sharon se tu určitě neztratila, ale žádný velkolepý výkon nepodala. Nejde si však nevšimnout, že děj už nemá takový šmrnc a legrácky už nejsou tak zábavné, jak tomu bylo doposud. ()

ARI50

Vždycky jsem si myslel že dalším dílem to ukončíme a nebo že s to už povede ale opět mě přesvědčuje film o opaku. ()

duklak2

Bohužel. Ač nerad, musím hodnotit hůře, než předchozí díly. Scénky, ač některé jsou pořád výborné a vtipné, měly být více "roztaženy" a dokonány k dokonalosti:) To vše by přidalo na kvalitě a tento díl by měl rozhodně větší kvalitu. ()

vypravěč

Ve třetím pokračování fenoménu videokultury osmdesátých let je jen málo okamžiků, kde novopečený filmový režisér se scénáristou, který si roli plagiátora vyzkoušel již o rok dříve, nevariují motivy z předchozích dílů nebo nenastavují děj vyprázdněnými záběry. Jaký jiný smysl pak má sledovat obměňující se starší příběh než v utvrzení se o křehkosti a povrchnosti vlastních smyslů, které snadno obelže jen pouhá připomínka někdejšího pobavení. ()

Lacike

Posledny diel s Guttenbergom, ktory tu bol uz len jednym z mnoha. Je tu proste tolko postav, ze nikto nema poriadny priestor a neostal cas uz ani na nejaku poriadnu zapletku. Vyzera to len ako sled viac ci menej zabavnych scen. Väcsinou bohuzial menej zabavnych. Aspon ze sa vratil protiva Harris. 4/10. ()

BoPo

Nová krv nepriniesla žiadnu zaujímavú postavu. Staré postavy si už len navzájom pinkali 3x osvedčené fórky a grimasy. ()

Terva

Kriminalita stoupá, ale velitel policejní akademie Lassard ví, jak se zbavit kritiků. Povolá do školy zájemce z řad občanů..... Scénář : Pat Prof, Neal Israel a Gene Quintano. Kamera: Robert Saad. Čtvrtý díl už nemá to správné grády. ()

Marek1991

Mahoney v akcii + akcia s balónmi to bolo celkom zábavné. Zvyšok by som však ohodnotil ako druhý najhorší film z tejto série. Štvrtý diel iba ukázal, že kvalita išla od prvého postupne dole. Ak by som to mal ohodnotiť presne je to niekde medzi dvomi a tromi hviezdičkami, v percentách by som tomu dal tak 44%. Scenár sa snažil, ale nie veľmi. ()

gogos

Nektere sceny jsou zabavne, ale otec a syn boxeri jsou neuveritelne trapni a ta stara baba taky.... nejlepsi je Zed.... ()

kaylin

Už se nám to trochu opakuje a tenhle film v podstatě vykrádá sám sebe. Jsou zde scény, které se v podobném provedení objevily v předchozích filmech. Nejzajímavější je asi scéna z bazénu, kde z Leslie Easterbrook konečně vidíme to, co jsme vidět chtěli. ()