Nově zvolená starostka rozhodla, že každý, bez ohledu na velikost, váhu, pohlaví, vzhled či fyzickou sílu, může vstoupit do místní Policejní akademie a po jejím absolvování se stát ochráncem pořádku. Když velitel akademie, major Lassard, spatří nové adepty na místa policistů, směsici roztodivných postaviček, podivínů, nemotorů a nekňubů, přikáže svým podřízeným, aby jim dali pořádně zabrat a vyhnali jim z hlavy přání být policisty. Každý totiž může kdykoli školu opustit. Z davu dychtivých čekatelů na policejní odznak postupně vystupuje do popředí několik svérázných figurek: mohutný a poněkud těžkopádný černoch Moses Hightower, háklivý na každou narážku týkající se barvy kůže, lehce trhlý imitátor zvuků Larvell Jones, drobná a nesmělá černoška Laverne Hooks s vysokým dětským hlasem, bojácný tlouštík Leslie Barbara, fanatický pistolník Tackleberry a samozřejmě zlodějíček a povaleč Corey Mahoney. Ten jediný nemůže ze školy odejít dobrovolně, skončil by totiž ve vězení. Může však být vyhozen. A tak je zcela jisté, že začíná válka nervů, kde na jedné straně stojí Mahoney, na druhé důstojníci akademie v čele s poručíkem Harrisem. Po náročném výcviku, se nezkušení nováčci ocitají v ulicích města... (TV Nova)

RigorMortis

Prvá Policajná akadémia bola super, s ostatnými to už pomaly ale isto šlo dolu vodou. No aj tak je to klasika, ktorá dokáže potešiť. ()

Renie42

Snad milionkrát zhlédnuto a ani jednou neomrzeno. Kdyby to šlo, sama bych se do týhle akademie přihlásila. Moc povedená komedie. ()

helrohir

Jednoznačne najlepší diel série. Videl som ho snáď už desať-krát, ale na niektorích gagoch sa smejem stále. To sa, nanešťastie, už nedá povedať o ďalších dieloch. ()

J*A*M*B*O

Four stars. Klasická komedia, také niečo na pobavenie spolu s tými americkými vtípkami, ale ušlo to. Určite najlepšia zo všetkých dielov. Celkové hodnotenie : 8/10 bodov ()

kubilov

Šílená komedie mého dětství, sebranka těch nepodivnějších inidividuí ve službách policie, z nichž jsem měl vždycky nejradši Michaela Winslowa jako "Muže desetitisíce zvukových efektů" Jonese. Kdo by i po tolika letech zapomněl na teplé tance v Modré ústřici nebo na Mahoneyho, poručíka Harrise, Tuckleberryho, Callahanovou nebo Erica Lassarda? Jednoznačně nejlepší díl série. ()

Brano

Z celej sérii určite najvydarenejší diel, ostatné sú už podstatné slabšie. Pre mňa filmová klasika o kadetoch policajnej akadémii s nezabudnuteľnými postavami. Nie je to síce ten typ komédii, kde by ste sa išli roztrhať od smiechu, ale celé je to natočené tak, že to pôsobí dosť príjemným dojmom, k čomu samozrejme dopomohlo skvelé herecké obsadenie. Ale nájde sa aj niekoľko skvelých a veľmi vtipných scén. /80%/ ()

bohhous22

Určitě dnes již klasika mezi americkými komerčně úspěšnými krimi-komediemi.Sposta nezapomenutelných gagů.Bezpochyb nejlepší díl celé série,která oplývá celou řadou zbytečných pokračování.Škoda jich. ()

knihovna

Samozřejmě klasika mého mládí. To to utíká. Na VHS, mizerná kvalita a simultání překlad. Tehdy jsem se mlátil smíchy. Dneska už míň. Ani nevím proč, protože tuhle jsem viděl Šimona a Matouše a smíchy jsem se mlátil opět jako před lety. Takže infantilní jsem dostatečně. Je to spíše na tři hvězdy, ale za to, jak mi to bavilo za mlada dávám z nostalgie čtyři. ()

kslaww

Ano pořád to velmi dobrá komedie kterou vídávám i dvakrát do roka. Nepřekonatelná plejáda různorodých budoucích poldů v bláznivých situacích. ()

henrycruel

První a nejlepší film z celé policejní série. Nenáročný a tak trochu přihlouplý humor, který pobaví i po tolika letech. Mahoney, Jones, Hightower, Tackleberry a Lassard jsou zkrátka dobrá parta. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 55%, Audience Score - 64% | FDb.cz - 81,3% | "Jste četa D. D jako debilové.", Modrá ústřice, Mahoney, Hightower,..... na tohle se teda nezapomíná! Kultovní klasika, u jejíž sledování chcete zrovna nabrat dech po minutovém záchvatu smíchu a už to na vás zase leze..... Extrémní komedie, nebo snad i parodie zrovna nevyhledáváme, ale tohle je sázka na jistotu, chcete-li od srdce (a pořádně) zasmát! 90% ()

horor2

Klasika, kterou netřeba komentovat. Vždycky pobaví scény s Mahoneyim, Hightowerem, Tackleberrym ( a jeho kanónem od maminky ), Jonesem ( napodobitel všech zvuků ), vykouřeným Lassardem a se sliským koníkem Harrissem :-D ()

johnny01

Některé scény jsou vtipné, ale celkově je to spíše slabší, s průměrným příběhem a velmi neoriginální prvoplánovou milostnou zápletkou. ()

PAVLIS

70% Kdysi to bylo něco a i dnes tu několik scének funguje a jsou pořád hodně vtipné. Tempo je už ale na dnešní dobu příliš rozvleklé a finále skoro až nudné. 4.7.2020 - ČSFD 80% / 67% IMDB. ()

ostravak30

Policejní akademie je slavným filmem hlavně proto, že byla první. Jednička obsahuje vše důležité, aby se stala skvělou komedií. Rozličné postavy, originalitu jejich vlastností a schopností a celou řadu vtipů. Mnoho filmů a seriálů pak tento slavný film parodovalo a snažilo se vytvořit něco podobného. Další díly byly dle mého zbytečné. Hlavně od čtyřky výš. Všechna možná originalita se totiž s neustálým opakováním tohotéž ztratila. Nicméně Policejní akademie je slavná především hudbou, vtipnými situacemi - třeba hlava G. W. Baileyho v zadku koně či zvuky Michaela Winslowa a samozřejmě jednou z nejslavnějších filmových melodií všech dob - Modrá ústřice. ()

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme