Parta nezkušených, nešikovných a hloupých civilů, kteří vystudovali, aby se stali nezkušenými, nešikovnými a hloupými policajty, přichází ve svém třetím bujarém vystoupení se spoustou dobrého, bláznivého humoru. Rozpočet je v krizi a díky tomu může přežít jen jedna ze dvou státních policejních škol. Začíná tedy souboj o to, která z nich předvede lepší výkony a vyhne se tak zrušení. Mahoney (Steve Guttenberg), Hightower (Bubba Smith), Tackleberry (David Graf), Jones (Michael Winslow), Hooksová (Marion Ramsey) a Callahanová (Leslie Easterbrook) – vedení věčně zmateným velitelem Lassardem – se proto neuvěřitelně zmobilizují na obranu své staré dobré školy. Máte právo mlčet – nakonec ale budete řvát (smíchy). (Magic Box)

waits

Tak třeba, jak dal tatík synkovi ránu pěstí a on mu ji pak vesele vrátil, prej pozdravuj mámu. A tatík se otřepal, to byla rána, povidá. Nebo jak se legračně klepal ten velitel, když vzal do ruky ten mikrofon. Anebo jak šlápnul ten policajt vedle, když chtěl nastoupit do skůtru. Anebo..prominte...ale to je fakt dobrý, jak ten člověk, co všechno řeší strílením, prostřelil díru do telefonního automatu, když tý paní nechtěli vrátit čtvrták. Já vím, že to dávají každej rok dvakrát celý, ale stejně si to asi v trafice koupím. ()

no2

7/10 - Spolu s prvním dílem nejlepší díl této série. Tvůrci se po slabší dvojce prostě vrátili k osvědčeným kořenům, děj byl však zpestřen novými "bažanty" v čele s padouchem Zedem. Dobrá oddechovka na nedělní podvečer a zároveň poslední koukatelný díl z této série. ()

Zeek

Slabší než 1. a 2. díl. Objevují se zde podobné scény jako v předchozích dílech, akorát v méně zábavné formě. Pro mě je tento díl z prvních 3 určitě nejslabší. Moje hodnocení: 50% ()

Bozvav

Srovnatelné s jedničkou. Po slabší dvojce, se laťka opět posunula nahoru. Zvláště, co do akčnosti je snad i lepší. Neuvěřitelná sranda i po letech. Dnes už filmová legenda. Steve Guttenberg jako Mahoney je neskutečně dobrý a ostatní také. Velmi dobrá komedie, co se hned tak neokouká. Kopec srandy, skvělé žertíky a vtipné dialogy, dobrá muzika. Za mne 85%. ()

zdeny99

Třetí pokračování už ztratilo punc originality a spousta věcí se v ní už začíná opakovat, tak je už slabší oproti předchozím dvěma dílům. Přibyly pouze některé postavy. Některé jsou k užitku (například rajcovní čubka Shawn Weatherly, známá z BAYWATCH a dřívější Miss Universe), ale některé jsou ke škodě a vůbec se do policejního sboru nehodí (Sweetchuck a Zed). Dosti prostoru dostává Bubba Smith, opět perlí Steve Guttenberg a Leslie Easterbrook ukazuje kozy ještě více než v jedničce. [19418. hodnocení, 227. komentář, 63%] ()

mls

Medzi dvojkou a trojkou nebol zase až taký veľký rozdiel, ale faktom je, že táto časť bola začiatkom úpadku celej tejto série. Vôbec jej to však nemôžem zazlievať. Kvôli dobrému začiatku jej kľudne doprajem, že sa na posledných štyroch "zbytočných" častich len nabalila. ()

tragos

1. -- 3. díl v pohodě, pak to šlo těžce do kytek. První díl je o něco lepší než druhý a třetí, ale ten rozdíl není velký. Dřív jsem Policejní akademii žral pokaždé, když šla v TV, dnes už bych ji snesl snad jen v zájezdním autobusu. ||| Jak píše Tosim, v třetím dílu už se začíná opakovat. Nasazení Zeda jako klaďáka beru naopak jako plus. 5/10 ()

char_t

Zase o chlup slabší než předchozí díl, ale Zed je tentokrát prostě dokonalej, jen díky němu se opět držíme nad průměrem, čisté tři. ()

BeranSon

Trojka je opravdu výborná, společně s prvním dílem to je i ten nejlepší z celé sérii. Přidání kadetů do týmu výrazdně pomohlo. Někteří nový členové mají co dodat a skutečně dodávají zajímavou esenci, která je nesmírně potřebná pro bžundu typu Policejní Akademie. -8/10- ()

domirovec

Já si nemůžu pomoct, ale ona je to prostě furt sranda. Nečekal bych upřímně, že již třetí díl bude takhle v pohodě. Dokonce bych řekl, že některé scény třetí policejní akademie jsou mnohem lepší než scény z předešlých dvou dílů. 4/5 ()

gombarix

Návrat na akademii, který se ještě docela podařil; souboj s druhou školou dal ději nový impuls a některé gagy jsou náramné. Kdyby se tady skončilo, o nic zásadního by svět nepřišel a ze série by zůstal slušný dojem. ()

Denny

Asi nejlepší díl celé série, využívající gagy z předchozích dílů a přivádějící je v nových variantách téměř k dokonalosti. ()

yossarian-

nejlepší díl z celé série. Sice je jsou některé scénky opakované, ale u mě přesto nej... Jeden z důvodů se jmenuje Zed. ()