Policejní akademie 6: Město v obležení

• Česko Policejní akademie 6: Město v obklíčení (více)

Vlna zločinnosti opět zachvátila město a policie nedokáže řádění zločinců zastavit, obzvláště když jsou v akci takoví "experti" jako kapitán Harris s Proctorem. A tak se na guvernérův příkaz ujme vyšetřování speciální tým vedený náčelníkem Lassardem. S ním přichází i další známí: mohutný černoch Moses Hightower, háklivý na poznámky o barvě kůže, lehce trhlý imitátor zvuků Larvell Jones, drobná a nesmělá černoška Laverne Hooksová a nechybí samozřejmě ani fanatický pistolník Tackleberry, energická Debbie Callahanová, Lassardův pohledný synovec Nick a také chodící katastrofa Fackler. Zatímco se policisté radí o postupu, vyloupí trojice lupičů banku. Rozbíhá se pátrání, které dlouho nemá jiných výsledků než řadu trapasů a nedorozumění. Když však starosta s policejním komisařem oznámí, že část nedávno uloupených šperků se našla u Lassarda, a policisté jsou suspendováni, je jasné, že jde do tuhého. Hrdinové se pochopitelně nevzdají a pokračují v pátrání na vlastní pěst. Zjistí, že lupiči řádí přesně na plánované trase budoucího metra, takže ceny pozemků klesají a stávají se ideálním cílem pro spekulace. Když tajemný šéf banditů zahájí poslední část operace Zmatek a nechá vyhodit do povětří elektrárnu, rozpoutá se v ulicích chaos. Ten policie jen s obtížemi zvládá. Jones, Nick, Tackleberry a Hightower se však dostanou lupičům na stopu. (TV Nova)

fabecc1222

Popravdě mě trochu mrzí až takhle nízko hodnocení, mě třeba šestka příjde po té úvodní trilogii dost možná nejlepším dílem. Je třeba říct, že šestka v podstatě nemá žádný děj. Celý film, bez titulků, má nějakých 75 minut, z toho posledních dvacet minut trvá závěrečná akce a předtím je to jen sled scén, ve kterých se chystáme na finálovou akci. Akce tu má snad poprvé nějaký koncept, kdy od začátku je jasně ustanovena parta zlodějíčků, z nichž každý je na první dobrou jasným alteregem některého z naší party policajtů a ve finále pak pochopitelně dojde na duely mezi nimi.  Konečně jsme se taky zbavily zlozviku, že v každém díle musí dojít nějaká nová hlavní postava. Monster truck / autobus honička mi vždycky přišla jako jeden z nejlepších momentů série. "Proč zastavuješ Proctore? - Je tu zastávka, nabírám cestující je to v jízdním řádu" ()

Spock

Proč dávám dvě hvězdičky? Mám na to prostou odpověď, z nostalgie. Jakými cestami se může ubírat jedna filmová série, opravdu zajímavé. Co přináší tento film nového? Pro mě nic. Je to nuda. V kategorii nejvtipnější scény tohoto filmu vítězí Michael Winslow jako robotický policista. :-) ()

ghatos

Polodementní zpitvořená šaráda původní osvědčené značky. Hlavní mozek bez mozku manipulující s bezmozky...28%. ()

spikey1 odpad!

tak... po šesté snad na posledy... a ono... ne... bude nás čekat ještě sedmý díl... i když zde mluvím o odpadu oproti současným parodiím se jedná o nejlepší věc jakou jsem kdy viděl... ale stejně... víme že se film tohoto formátu dá natočit lépe ()

Maynard.

Nevím čím to je, nejspíš tím, že jako malý kluk jsem to sledoval na videokazetách, ale na policejní akademii mám prostě slabost. S postupem času vidím jaká je to ve skutečnosti hovadina, ale i tak vždycky vydržím celý film :o). Beatboxerový Jones mě snad pokaždé rozesměje. A ještě bych rád vypíchnul herecké výkony Proctora, ten mě dostává úplně vždycky :.o) ()

Cejny

Asi nejtrapnější a nejhorší díl, jedno zhlédnutí a dost. Zbytečné zakopávání jinak dobré komediální série. ()

iXtr3m3

Lepšie ako predchádzajúca časť, ale už to jednoducho nie je ono a časy Police Academy sú spočítané. Pritom tá akcia bola fajn. ()

Hopper

Mňo, skutočne už len číslo 6 v titule jasne dáva najavo, čo je možné čakať - a film nesklame ! Konštatovanie - "hovadina" - je ešte veľmi lichotivé. ()

wosho

Nejhorší a nestupidnější díl Policejní akademie. Je zde sice pár podřených vtipů a gagů, ale ani to nedokáže tento nepodařený blábol zachránit. Hrůza. ()

Paity odpad!

Pokračování nečeho, co už samo o sobě nemělo být pokračování předurčuje Policejní akadamii 6: Město v obklíčení k jednoduchému a smutnému konci.... Odpad! ()