poster

Biblické příběhy: Pavel z Tarsu (TV film)

 • Česko

  Svatý Pavel

 • Itálie

  San Paolo

 • Německo

  Die Bibel: Paulus

 • Slovensko

  Svätý Pavol

Dobrodružný / Drama

Itálie / Česko / Německo, 2000, 2x85 min

 • brumbrum
  ***

  Hm, dost slabo spravene, zial.. Cenim snahu natocit nabozensky film, ale Pavol bol ovela vacsi chlap, ako sa tu predstavuje.. Kde su jeho studia, listy, ohnive vystupenia, bohe.. Tuna skor dali do popredia fiktivnu postavu "Rubena", ktory samozrejme v Skutkoch apostolov neexistuje. Chapem, ze chceli vtestnat do dakoho nazory a postoje davov, no ale nemuseli takto silnu osobnost, popri ktorej vypada ten Pavol ako jogurt. 3* za snahu, inak by boli asi 2*. Slabe herecke vykony a biblicka nedoslednost.. No skoda..(4.8.2016)

 • elizabeth_ba
  ****

  Ego sum civis Romanus, věta kterou mohl pronést jakýkoliv občan římský, jenž se cítil ohrožen, tím, že bude souzen podle jiného práva, ať už věřil v cokoli a užil jí ve druhém dílu i Pavel z Tarsu. Taková trošku agitka, ale moc pěkně a líbivě natočená. Přesně pro ten čas poté, co oslavíme narození Ježíše Krista... Takové souznění mezi příznivci Petra a Pavla rozhodně nepanovalo, rozpory tam jen naznačili a velice rychle je zase vyřešili. Ale je to natočený tak, aby se na to mohli podívat skutečně všichni, snad i včetně dětí, a uvědomili si ono Kristovo Diligite proximum vestrum (Milujte bližního svého) , což se nás Johannes Branddrup jako Pavel v tomhle filmu snažil naučit (známá pasáž o lásce z První Korintským 13), ačkoliv historická skutečnost rozhodně tak idylická nebyla.(28.8.2013)

 • zdenny
  ****

  Krásný biblický příběh o obrácení se na křesťanskou víru, kdy první část byla lepší té druhé. Alespoň co se děje týče. První část byla víc epická, více dějová, více napínavá. Ve druhé už by si někdo mohl říct, že té křesťanské propagandy je až příliš. Navíc šikovný ateistický rétor by se mohl celkem s úspěchem pokusit o znechucení křesťanské víry. Já ale dávám čtyři hvězdy, protože si myslím, že křesťanství, jakož i víra v Boha, je velice důležité. I přes někdy až moc fundamentalistické řeči právě ve druhé části tohoto filmu.(21.3.2012)

 • majo25
  ***

  Príbeh Saula-Paula tesne po Ježišovej smrti patrí medzi tie krvavejšie a s dejom plným prenasledovania. 170 minút je ale priveľa a preto sa častokrát divák nevyhne nudnejším a zbytočne predlžovaným scénam. Pritom viaceré sa dotýkajú rovnakých skutočností - neustáleho prenasledovania, mučenia/zabíjania, súdenia v chráme a neustáleho stretávania sa ''kresťanov'', či už v jednom alebo druhom meste. V jednej vedľajších, ale dôležitých rolí si zahrala aj slovenská herečka - Barbora Bobuľová.(17.8.2015)

 • salahadin
  ****

  Známý příběh sv. Pavla je víceméně slušně převedený na plátno. Člověk se může i vizuálně ponořit do časů, kdy vznikalo největší náboženství světa. Náboženství, které opravdu není od lidí, jinak by - jak pravili zdejší kněží chrámu - samo zaniklo. Nejenže nezaniklo, ale přežilo teror za římských císařů (Nero, Diocletianus), přežilo kolaps antického světa, přežilo renesanci i velkou francouzskou revoluci, křesťanství nezničil ani komunismus, ani Hitler, ani New Age. Přežilo vše. A osobnost svatého Pavla, jakkoli lehce cholerická, na tom má velký podíl. Ocenit musím casting, výpravu i hudbu. Zfilmované biblické příběhy většinou trpí přílišným patosem, ale tento počin dopadl vcelku dobře. Ačkoli Pavlovo pronásledování nebylo ztvárněno dobře, vlastně mi jeho vůči Kristu nepřátelská léta nejlépe ztvárnil Ruben. Jsem ale rád, že se tu objevily myšlenky z Pavlových listů, které tvoří pokladnici moudrosti křesťanství.(20.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace