Malá Velká Británie

• Velká Británie Little Britain
Velká Británie, (2003–2006), 10 h 38 min (Minutáž: 25–30 min)

Hudba:

David Arnold

Matt Lucas, David Walliams, Paul Putner, Anthony Head, Joann Condon, Ruth Jones, Imelda Staunton, Rob Brydon, Geraldine James, Sally Hawkins, Indira Varma (více)

Série(4) / Epizody(23)

Ptáte se, jací jsou dnešní Britové? Co dělají? A proč? Tak to si nemůžete nechat ujít britský komediální seriál Malá Velká Británie. Původně to byla rozhlasová show, která se na BBC Radio 4 vysílala v roce 2001. Dva roky nato ji autorská a moderátorská dvojice Matt Lucas a David Walliams proměnili v neméně úspěšný osmidílný televizní seriál, po němž následovaly dvě další řady po šesti epizodách. Při surrealistickém putování po britských ostrovech budeme svědky rozličných situací, které jsou Britům důvěrně známé, a seznámíme se s celou řadou kuriózních postav a postaviček. Patří k nim kupříkladu Daffyd, jediný gay ve velšské vsi, teenager Jason, vášnivě zamilovaný do nejlepší přítelkyně své babičky, či transvestita Emily, toužící dělat samé „ženské věci“. Díky Lucasovi a Walliamsovi a jejich břitkému pohledu na výstřednosti moderního světa tento komediální seriál funguje na diváky naprosto dokonale. (HBO Europe)

uiu

I když je ten humor někdy hodně zvrácený a hodně rasistický či vulgární, nebo totálně trapný, tak tu a tam se najde scénka, u které se válím smíchy :) ()

Pavlínka9

30ti minutovky, které se dají shlédnout i po pár minutových skečích klidně i na youtube, když máte náladu :) Malá Velká Británie není rozhodně pro všechny :) Myslím si, že urazí plno lidí, ať už se jedná o gaye, blonďaté slečny, angličany, transexuály a ostatní :) V tomto "seriálu" je tolik postav, ať hlavní či takové, které uvidíme bohužel pouze jednou. Je to drsné, suché, urážlivé, nechutné, rozhodně skvěle uskupené (podle computeru ne) :D :D A rasistické :) :) Miluju tenhle seriál a ráda se na něj podívám kdykoliv znovu :) Pokaždé, když zjistím, že se někdo pokouší ať už parodovat či předělat či nějakým způsobem připomenout Malou Velkou Británii, těším se na to, jelikož si vždy vzpomenu na originál a nemůžu se od toho odpoutat :) ()

popkec

Málá Velká Británie má jeden obrovský problém. 30% seriáu zabírají bezkonkurenční scénky plné humoru (i toho britského, jelikož se o klasický britský obvykle nejedná), 30% scének postrádá pořádný vtip a zbylých 40% jsou obvykle trapné nebo nechutné skeče (nejlíp jejich kombinace). Dva hlavní herci jsou výborní, občas jsou vážně k nepoznání a hrají skvěle, škoda že seriál prostě tahají dolů ty nechutnosti jak vystřižený z Disaster movie. Alternativa: Comedy Inc., Hale and Pace ()

Trustme

Moc věcí mě nerozesměje. Mám totiž poněkud sofistikovaný přístup k tomu co je humorné a tam, kde většina lidí už vidí hranice nevkusu a rafinované zhovadilosti... se já začínám bavit. Little Britain je nekompromisní silnou dávkou zábavy otrlého, nevkusného, odporného, travesti - gay - gerontofilního humoru i trefné parodie na cokoliv myslitelného s mistrovsky ztvárněnými postavami všech možných typů lidí, charakterů, pohlaví, věků a úchylek. A to pouze dvěma herci. Díky za to hoši a hodně odvahy! Než vás za to jednou zavřou... "Margaret??!!??" (.........) "Yes??" ()

VasaX

Matt Lucas a David Walliams si pořád jedou to svoje. Ale kombinace převleků, charakterů sarkastického humoru a britská komediální tradice v duchu Monty Pythonovském snad nikdy neomrzí. A v tom celku je tolik geniálních perliček, že má člověk zase zaděláno na nějaké pořádné hlášky. Život bez britského humoru je jak chleba s džemem bez másla. Pokud tedy nepreferujete raději hamburgery... ()

Eleanor05 odpad!

Skvrna na pověsti britského smyslu pro humor. Úděsně prvoplánové, školácky primitivní a dementně přímočaré... ()

Gerret

Celkem dobrej a vtipnej seriál a vůbec sem při sledování nepostřehnul že skoro všechny postavy hrajou jedni a ty samí herci: Matt Lucas a David Walliams. Nejvíc se mi líbí v seriálu ten borec na vozíčku jak vždycky: "Tak co teda chceš?" "Tohle." "Ale tobě se přece tohle nelíbí." "Jo já vím." "Tak co teda chceš?" "Tohle." "Tak dobře." A po chvíly: "Mě se to nelíbí." :-))) Prostě bomba, je tam i víc podobných věcí, ale to se prostě musí vidět. Sleduju to nahraný z HBO, nejvíc se mi líbí dabing Petra Rychlého. Uznávám, že při sledování daších dílů už seriál opakuje celkem dost stejných vtípků, takže časem to už může být vtipné. Viděl jsem: 1.-3. řada + díly v cizině a v USA 1x. Hodnocení 75%. ()

D28

Kritériom hodnotenia komických záležitostí je u mňa hlasný smiech a najvyšším štádiom plač od smiechu.Britský humor mám veľmi rada, ale tento seriál nie je príliš originálny.A keďže posledné štádium nebolo, zato pár "výprskov" hej-občas už len pri pohľade na niektoré postavičky-je to milý priemer. ()

mcleod

První série ucházející. Dokonce ani tak moc nevadí, že vlastně všechny vtipy jsou založeny na stále stejných opakujících se situacích. Naopak tím některé vtipy dostanou další časový rozměr. Rozhodně ale některé situace jsou přímo k popukání (např. obsluha skotského hotelu). Na druhou sérii jsem se ale již odmítl dívat. První díl mě svým fekálním humorem nadobro odradil. ()

KASUGI odpad!

Britský humor jde (kromě Černé zmije, Mr.Beana a Hale & Pace) úplně mimo mě a když je to navíc humor postavený na pubertálních vulgaritách, tak je to poctivý odpádek. ()

TroiMae

Mám raději Little Britain USA. U první série se zdá, že stačí vidět pilotní nultý díl a vše ostatní se pak už jen opakuje, jen občas se objeví něco zajímavého. To druhá série se rozjede hned od prvního dílu (a nevadí ani lesbická marmeláda :) ()

P1tr

Nechápu, jak se toto dílo mohlo dočkat kladné odezvi. Vždyť každá epizoda se skládá ze stejných scének, pouze v mírně upravené podobě. "Vtipy" se opakují neustále dokola a narážky na homosexualitu jsou tu na můj vkus až příliš často. Jen pár charakterů je fajn a to ještě jen v některých scénkách. Zkrátka křečovitá, neoriginální záležitost, která pobaví jen vyjímečně. ()

Specs

Hlášky: Marjorie Dawes: - "Dobře. Er... Mary." Meera: - "Ryba s hranolkama." Marjorie Dawes: - "Pardón?" Meera: - "Ryba s hranolkama." Marjorie Dawes: - "To nic... Znovu." Meera: - "Ryba s hranolkama." Marjorie Dawes: - "Znovu." Meera: - "Oh, to nic." Marjorie Dawes: - "To musí být nějaký jídlo, který tu ani neznáme." (Marjorie napíše na tabuli kari.) & Marjorie Dawes: - "Hlávkový salát. Hlávkový salát. Hodně tuku, málo tuku? Co myslíte? Hlávkový salát, Meera?" Meera: - "Málo tuku." Marjorie Dawes: - "Pardón?" Meera: - "Málo tuku." Marjorie Dawes: - "Znova." Meera: - "Málo tuku." Paul: - "Řekla, 'Málo tuku'!" Marjorie Dawes: - "V pořádku, nechovejte se k ní tak povýšeně. Málo tuku. Správně." & Marjorie Dawes: - "Jakou radu můžeme dát Barbaře, aby změnila svůj tragický život? Paule?" Paul: - "Vynech sušenky." Marjorie Dawes: - "Vynechat sušenky. Dobře. Někdo další? Meera?" Meera: - "Místo cukru používej umělé sladidlo do čaje." Marjorie Dawes: - "Něco s cukrem. Ale ta nejdůležitější rada je, podívej se na tu osobu uvnitř. Ty si očividně neuvěřitelně nešťastná." Barbara: - "Ne, nejsem." Marjorie Dawes: - "Ale zasloužíš si být. Matka s tebou nemluví. Myslí si, že kdybys umřela, svět by byl lepším místem." Barbara: - "Máma se mnou mluví. Mluvila jsem s ní včéra." Marjorie Dawes: - "Barbaro, budeme ti vděční pokud necháš rodinné problémy naven. Díky." & Lou: - "Ták, teď, víš že budou Declanovy narozeniny?" Andy: - "Čí?" Lou: - "Declana, tvýho bratra." Andy: - "Jo, já vim." Lou: - "Jeho narozeniny. Musíš mu poslat přání. Vidíš nějaké, co se ti líbí?" Andy: - "Chci tohle." Lou: - "Tohle?" Andy: - "Jo." Lou: - "Je na něm 'S nejhlubší lítostí'." Andy: - "Jo, já vim." Lou: - "Tahle se posílá, když někdo umřel." Andy: - "Chci ji." Lou: - "Nevím, jestli se Declanovi bude líbit. Tím mu naznačíš úplně něco jiného. Declan má rád plachetnice. Proč nekoupíme nějakou s plachetnicemi?" Andy: - "Já chci tohle!" Lou: - "Na týhle je plachetnice. On má rád plachetnice." Andy: - "Tohle!" Lou: - "Jsi si jistý, že tohle je přání, které pošleš Declanovi k narozeninám?" Andy: - "Jo, jo, jo!" (Chvíli po tom, co koupí pohlednici.) Andy: - "Má narozky, není mrtvej!" & doktor: - "No, ty jsi těhotná, a tak jsi musela mít před osmi měsíci pohlavní styk." Vicky Pollard: - "Ne ale, jo ale, ne ale, jo ale, ne ale, jo ale... Ne, kromě toho jednou osum měsíců zpátky, sem totální panna." & sociální pracovnice: - "Vicky, kde je dítě?" Vicky Pollard: - "Vyměnila sem ho za cédéčko Westlife." sociální pracovnice: - "Jak jsi to mohla udělat?" Vicky Pollard: - "Já vim. Sou špatný." & (Daffyd se dozví, že Myfanwy je lesba a jde na rande.) Daffyd Thomas: - "Rhiannon? Rhiannon? Jak daleko už jsi se dostala s tou Rhiannon?" Myfanwy: - "Jen trochu lízací srandy." Daffyd Thomas: - "Můžu prosit velkou brandy, slečno Fitzwilliams?" Myfanwy: - "Podívej, Daffyde, Musím jít. Nebo Rhiannonina panímanda vystydne." & (Vicky opouští třídu s jejím dítětem v kočárku.) pan Collier: - "Tvoje dítě." Vicky Pollard: - "Huh? To je dobrý, nechte si ho. Stejně jich mám doma hromady." & Carol Beer: - "Computer says no." & Andy: - "I don't like it!" & Andy: - "Yeah, I know." & Andy: - "I want that one!" & Daffyd Thomas: - "I'm the only gay in the village!" & Vicky Pollard: - "Yeah but no but yeah but no but..." & Ray McCooney: - "Yeeeeees." & Emily Howard: - "I am a lay-dee!" () (méně) (více)

Georgex

Tak tento seriál mě mile překvapil, sice se v každém dílu opakují stejné vtipy, ale vždy trochu jinak a já se u toho náramně bavím i když se říká opakovaný vtip není vtipem. Hlavní dvojce je opravdu dokonalá v převlecích a český dabing pod taktovkou Petra Rychlého tomu dodává prostě takový ten správný nádech, sice díky dabingu nějaké vtipy ztrácí pointu, ale u Britského hůmoru jo je i v originále těžké pochopit :-). Nejvíce se mi zamlouvá, že si dokáží dělat srandu sami ze sebe a né z jiných národů, jako tomu často bývá v jiných seriálech. Neváhal bych dát 5 hvězdiček, nebýt dvou nechutností a to blející důchodkyně a čůrající důchodkyně. Takovýto fekální hůmor přece nebyl zapotřebí, proto hodnotím pouze 4 hvězdičkami. ()

vitekpe

Nemilosrdny serialovy pocin... Vyzaduje znalost anglictiny. A dobrou. Coz ja nemam, cili pulku veci jsem nechytil. Kdo uslysi "Vicky Pollard", pochopi... :-) ()

webhead

Klasická přehlídka britského humoru v plné ráži. Ač mě seriál zprvu dostával do kolen v křečovitých záchvatech smíchu, nakonec se ukázalo, že opakující se prostředí a téměř vždy stejná struktura jednotlivých skečů, ubírají na kvalitě víc než je zdrávo. Po zhlédnutí druhé série musím však hodnocení upravit na 4 hvězdy. Některé skeče jsou prostě neskutečné perly. "Call me Bubbles, darling." ()