Sonny Crockett a Ricardo Tubbs jsou nejlepší detektivové v Miami Vice. Mají nejmodernější zbraně, rychlá auta i čluny a všechno to se nebojí použít v boji s organizovaným zločinem. Rico je ten mírnější s poklidným životem a ženou, kterou miluje. Naopak Sonny je jeho pravým opakem. Jsou informování o úniku velmi citlivých dat, který vedl k masakru dvou federálních agentů a rodiny přítele jednoho z informátorů. Budou pracovat v utajení a vyšetřování je zavede přímo na práh brutálních zabijáků a do spletité sítě mezinárodních drogových překupníků. Ale jejich téměř rutinní práce je narušena ve chvíli, kdy se záletník Sonny zamiluje. Jeho láskou se totiž stala Isabella, žena obchodníka se zbraněmi a drogami. Pro Crocketta a Tubbse začíná hra na ostří nože. Oba jsou postupně tlačeni ke zdi a rozdíly mezi policajty a lumpy se nebezpečně stírají. (TV Nova)

Mr.Lordi

Lov na velkou rybu postupující přes červíky přes větší rybky, chapadla splétaná mezi prostorem. Díky absenci přehnaných akčních scén, kdy hlavní hrdina kličkuje mezi kulkami stovek samopalů a se 100%ní přesností kosí jednoho záporáka po druhém ranou z dalekonosné automatické brokovnice pěkně do palice (už tu začínám rýmovat) působí celý film velmi realisticky, až dokumentárně. Ano, neočekávejte tu přemíru akce a rozstřílených věcí. Čekejte až moc reálnou ukázku, jak to chodí v utajené infiltraci drogového kartelu. Z mého pohledu dokonale stráveny večer. 95% ()

Ondr4H

Oproti seriálu velice slabý odvar, seriál zbožňuju, ale u tohodle jsem trpěl.V podstatě netuším nějakou památnou scénu, která by mi utkvěla v hlavě.Jenom že se tam hodně souložilo a cestovalo a to je asi tak všechno... ()

matous20063

Prostě klasické krimi, kterých tu máme miliony. Skoro každý druhý krimi film je uplně stejný, stejný scénář,námět,zápletka,origin postav a tempo filmu. Jediné co je tomto filmu jiné jsou herecké výkony které nejsou až tak špatné. Jinak mě film vůbec nebavil a byl nudný, v polovině jsem zapoměl jak se postavy jmenují a jaká že je to zápletka a kde že jsou? Prostě nuda.40% ()

Bragi66

Dva detektivové infiltrují drsné drogové kartely tak, že se tváří jako dopravci drog. Drsné střílečky, rychlá auta, rychlé lodě a románek se ženou mafiána - prostě akčňák jak noha od Michaela Manna. Kdo chce trhat velrybě stoličku, ať s ní jde k zubaři, nebo třeba do pr..... ()

Montiseus

Od Manna jsem čekal víc. Průměrná, nezáživná detektivní zápletka složená z drog, únosů a policie, která je zajímavá hlavně noirovým vizuálem a téměř dokumentárním pojetím režie. Díky tomu má film sice dobrou atmosféru a dokáže být imerzivní v kontextu akce a přestřelek, ale na druhou stranu zvolený styl činí obraz barevně strnulým a nevýrazným, což spolu s odosobněnými postavami dělá film neuvěřitelně emocionálně chladným. ()

xmartas

Ze začátku dobré, ale postupně čím dál větší nuda. Závěr mě vyloženě zklamal, přestřelka ve stylu zprav BBC na mě fakt nijak nepůsobila. Navíc pár scén, které měly být asi dramatické či měli vzít za srdce, podle mě nevyšly dle představ. Hodnotím tento film jako průměrnou krimi, natočenou sice docela dobře, ale která nezanechává žádný pocit. ()

Benilta

Akční drama, které se mi líbilo. Chtělo by to více originalní a více nápaditý scénář. Dále by mohl režisér příběh vtěsnat do dvou hodin, což by určitě také filmu prospělo. Co se týče herců Jamie Foxxe a Colin Farrella moc výtek nemám, byli uspokojiví. Vše tak akorát zapadá do těch 3*, víc dát bohužel nemohu. ()

Feuer

Slušný akčný film ,ktorý sa od premiernej strielačky nijak nelíši.Je tam pár dobrých scen ,ale inak to ide skoro ako nejaký opisný bez poriadnej akcie. ()

DanieLadra

Stylová záležitost se skvělým Collinem Farrelem a Jamiem Foxem. S nádechem detektivky ze staré školy, dávkou realismu a akce jeden z nejlepších filmů poslední doby. ()

Bloodoom

Film je obstojný, ale vidět to dvakrát nemusím. Celý film je zbytečně dlouhý a místy nudný. Kromě tří relativně hezkých stříleček to je o ničem. Scénář je dost tuctový a nic nového nepřinesl. Tři hvězdičky dávám proto, že ty přestřelky se mi celkem líbili. ()

morrissey

čekal sem že to bude větší bomba, nijak mě to nedostalo, víc než action story se mi líbila love story , tu asiatku bych si dal , hmm ,)) 3* ps: nemám rád koprodukce USA/Německo :O/ ()

jirkalala

Pro mě byl a stále je tento film velkým překvapením. Miluji staré gangsterky a akční filmy, a proto jsem z principu shovívavý k většině nových pokusů natočit něco s pořádným gangsta nádechem. Tady je všechno – macho knírek Collina Farrela, vynikající atmosféra, hudba (Moby při jízdě na člunu), realistické štěkání různých druhů zbraní (!) a především a to zdůrazňuji všem pravým milovníkům – pěkná a silná romantická linka Farrel vs. LiGong, která se táhne celým filmem a vygraduje do skutečně neamerického gangsta konce. Přátelství a pomoc kamarádovi je nade vše. Zběsile střílím hvězdy : hudba, Farrel, realistické přestřelky, milostný příběh, žádný happyend. ()

Margaret-A

K naprosté dokonalosti chybí už jen trochu víc detektivní práce, což by možná, ale rozmělnilo pohled do světa mafie a nečekaného milostného vzplanutí lidí ze dvou stran barikád. Móóóc zajímavé a poslední část filmu, kdy hraje od Mobyho hymn, je jedna z těch must see scén. ()

Astu.

I přes triviální koncepci příběhu je tohle neskutečně působivý film. Společně s Heat Mannovo opus magnum. Herci jsou úžasní, hlavně mafiánský boss měl neskutečné charisma. Provařené pecky společně se "zakusujícím se" roztřeseným digitálem, drahejma autama, realistickejma přestřelkama a nočním Miami vytváří plnohodnotný zážitek, při kterém převedším chlap musí vrnět blahem. Audiovizuální fetiš, jízda od začátku do konce. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. 10/10 ()

jiri0001

Tenhle snímek rozhodně netrpí přemírou krve, sexu, emocí, stopáže ani ničeho jiného. Na film tohoto ražení je všeho tak akorát. Akční scény mají ten správný švih i délku a působivé detaily a často kritizovaná digitální kamera mi přijde perfektní. Nedá mi to a musím vyzdvihnout dvě věci. Jednak jsou to milostné scény. Jednoduše nemají chybu. Perfektně nasnímané a méně přece znamená více. A potom závěrečná přestřelka, ta se musí vidět. Nemohu jinak, plný počet a hvězdička k tomu. Srovnávat Miami Vice s Heat mi nepřijde fér. Bez ohledu na počet vystřílených nábojů je Heat žánrově jinde. Je mnohem vážnější a Miami Vice si na to ani nehraje. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

16.05.2021

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)